A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 500
93 718
113
Hősök terén haditechnikák vannak kirakva, ha valaki simogatóba akarna menni.
Akkor a 145-ösök újra repülhetnek


Gripenek is köszöntik a Magyar Honvédség leendő altisztjeit

Minden évben július közepén tanúi lehetünk annak, hogy Budapest egyik legikonikusabb helyszínen, a Hősök terén az altisztavatás ünnepélyes keretei között több 100 fiatal teszi le altiszti esküjét a haza védelme érdekében. Ők már készen állnak arra, hogy akár életük árán is megvédjék a hazát.

Az altisztavatás katonai pályafutásuk egyik leginkább meghatározó állomása. Életük egyik legfontosabb eseményén Szalay-Bobrovniczky Kristóf, Magyarország honvédelmi minisztere és Böröndi Gábor altábornagy, a Honvéd Vezérkar főnöke köszönti őket először altisztként.

A Magyar Honvédség katonai hagyományait követő egyik legjelentősebb eseményéhez méltón, számos haditechnikai eszközt is felvonultatnak. A rendezvényre kilátogatók testközelből megtekinthetik többek között például a LYNX gyalogsági harcjárművet, a LEOPARD 2A4 harckocsit, a Magyar Honvédség Gidrán-jait és Polaris-ait, de díszelgő átrepülés is látható lesz a tér felett Mi-17-es, H145M helikopterek, és Gripenek részvételével.

A Magyar Honvédség és a Honvédelmi Minisztérium hivatalos Facebook oldalán online közvetítés is elérhető lesz a 9.00 órakor kezdődő avatásról.

A rendezvény ideje alatt a légierő kötelékének áthúzása során megnövekedett hanghatásra kell számítani.
A Magyar Honvédség a vonatkozó jogszabályokat betartva arra törekszik, hogy a lehető legkisebb mértékben zavarja az állampolgárok nyugalmát.
A lakosság megértését és türelmét köszönjük!
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 696
76 690
113
2023. június 8.

Közbeszerzési értesítőből...

Részvételi felhívás

„A Magyar Honvédség katasztrófavédelemmel összefüggő beavatkozási képességének fejlesztése - KEHOP 1.6.0 III. ütem”

Elasztikus tartály és kármentő ponyva

Termék rendeltetése:
Nagy mennyiségű hajtóanyag tárolása tábori körülmények között, környezetkárosítás minimalizálása, a környezet védelme hajtóanyagok tárolása során ideiglenesen telepített üzemanyag raktárban.

Beszerzésre tervezett mennyiségek: alapmennyiség 1 db szett / készlet és további 1 db szett / készlet pedig opció.
1 szett/készlet az alábbi részegységekből áll készletenként:

  • 1 db 38 m³ (+/- 10%) tartály,
  • 1 db a tartály méretéhez illeszkedő kármentő ponyva,
  • 2 db védőfólia szállításhoz,
  • 1 db kármentő ponyva tartó keret (pl.: csőváz szerkezet) a kármentő ponyva méretéhez igazodóan,
  • 1 db teleszkópos rúd a töltöttségi szint jelzéséhez,
  • szállító-tároló láda(k) és/vagy konténer(ek) a szükséges mennyiségben és méretben.
Az Ajánlatkérők nem vállalnak kötelezettséget az opciós tétel azaz 1 szett/készlet megrendelésére, csak abban az esetben, ha a nyertes ajánlati árra tekintettel a kellő fedezet rendelkezésre áll.

Ajánlatok benyújtásának határideje: 03/07/2023

Közbeszerzési értesítőből...

Tájékoztató az eljárás eredményéről

2023.06.30-án a Honvédelmi Minisztérium Védelemgazdasági Hivatal a közbeszerzési eljárást visszavonta.
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
7 056
14 204
113
Közbeszerzési értesítőből...

Tájékoztató az eljárás eredményéről

2023.06.30-án a Honvédelmi Minisztérium Védelemgazdasági Hivatal a közbeszerzési eljárást visszavonta.

Itt már a kiírást is szakmaiatlannak tartom: egyy 35-40(+) Tonna közötti méretű rakományt, + trailer/hordozó bármit normál, civil körülmények között is nehéz biztonságosan mozgatni!
Ebbe a súlyba ráadásul normál előírásoknak megfelelő tárolót vettem, ami SEMMI azaz NULLA repeszvédelemmel rendelkezik, semmilyen többlet --katonai körülmények között szükséges-- védettséget nem számoltam hozzá!

A szintén alig védett korább honvédségi/Néphadsereges üa-szállítók is jóval kisebb űrtartalmuk voltak.

Nekem már az eredeti kiírás is: ??????????????????????

U.I.: Tévedhetek! ... szeretnék, mert ez, így, ebben a formában egy b@szott nagy elqúros, amatőrség!


.
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 696
76 690
113
Gripenek is köszöntik a Magyar Honvédség leendő altisztjeit

Minden évben július közepén tanúi lehetünk annak, hogy Budapest egyik legikonikusabb helyszínen, a Hősök terén az altisztavatás ünnepélyes keretei között több 100 fiatal teszi le altiszti esküjét a haza védelme érdekében. Ők már készen állnak arra, hogy akár életük árán is megvédjék a hazát.

Az altisztavatás katonai pályafutásuk egyik leginkább meghatározó állomása. Életük egyik legfontosabb eseményén Szalay-Bobrovniczky Kristóf, Magyarország honvédelmi minisztere és Böröndi Gábor altábornagy, a Honvéd Vezérkar főnöke köszönti őket először altisztként.

A Magyar Honvédség katonai hagyományait követő egyik legjelentősebb eseményéhez méltón, számos haditechnikai eszközt is felvonultatnak. A rendezvényre kilátogatók testközelből megtekinthetik többek között például a LYNX gyalogsági harcjárművet, a LEOPARD 2A4 harckocsit, a Magyar Honvédség Gidrán-jait és Polaris-ait, de díszelgő átrepülés is látható lesz a tér felett Mi-17-es, H145M helikopterek, és Gripenek részvételével.

A Magyar Honvédség és a Honvédelmi Minisztérium hivatalos Facebook oldalán online közvetítés is elérhető lesz a 9.00 órakor kezdődő avatásról.

A rendezvény ideje alatt a légierő kötelékének áthúzása során megnövekedett hanghatásra kell számítani.
A Magyar Honvédség a vonatkozó jogszabályokat betartva arra törekszik, hogy a lehető legkisebb mértékben zavarja az állampolgárok nyugalmát.
A lakosság megértését és türelmét köszönjük!

Itt lehet az online közvetítést nézni:


Úgy látom, hogy van Lynx, Leo2, Pzh, Polaris, Humvee is. Az áthúzásra várva a repülőgépek, helikopterek már köröznek Csepel felett.
 

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 997
23 133
113
Mehetne a Gidrános topikba is, meg a csajosba is :rolleyes: meg a nemzetközi gyaokrlatosba is, @Terminator majd elintézi sorsát:
HQ MND-C is officially COMBAT READY! - képgaléria részletek:
357388023_243758031741138_7307409396500866186_n.jpg

357119437_243758711741070_5420509873668419479_n.jpg

357427092_243759101741031_82276069259069445_n.jpg

357078473_243759155074359_4473466750137159390_n.jpg

358053621_243757358407872_2732383902853159425_n.jpg
 

ms07

Well-Known Member
2012. október 19.
3 686
5 512
113
A szintén alig védett korább honvédségi/Néphadsereges üa-szállítók is jóval kisebb űrtartalmuk voltak.

Nekem már az eredeti kiírás is: ??????????????????????

U.I.: Tévedhetek! ... szeretnék, mert ez, így, ebben a formában egy b@szott nagy elqúros, amatőrség!


.

Az ugye meg van, hogy a kiírás nem üzemanyag szállítóról szólt?
 
  • Tetszik
Reactions: Loken and LMzek 2.0

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
7 056
14 204
113
Az ugye meg van, hogy a kiírás nem üzemanyag szállítóról szólt?

Tudom!

A 38 köbméter üzemanyag, + a tartály=(legkevesebb) 40Tonna civil változatban, + ha van/kell még vmi védelme erősítése a civilhez képest, az még+sok-tonna!

Ekkorát mozgatni béke-időben is nagy körítés, több ember, komoly technika/gépek/technikai-/...biztosítások, + amik háborúban az ilyen objektumok mind kiemelt célpontok.

Szerintem alapban elqúrt kiírás: zsíros célpontot eredményez, már civil szemmel is!
Mindezek: szerintem, de el tudom engedni a témát, sőt szeretném is ha tévednék! "Pont..."

... :hadonaszos: !

.
 

ms07

Well-Known Member
2012. október 19.
3 686
5 512
113
Tudom!

A 38 köbméter üzemanyag, + a tartály=(legkevesebb) 40Tonna civil változatban, + ha van/kell még vmi védelme erősítése a civilhez képest, az még+sok-tonna!

Ekkorát mozgatni béke-időben is nagy körítés, több ember, komoly technika/gépek/technikai-/...biztosítások, + amik háborúban az ilyen objektumok mind kiemelt célpontok.

Szerintem alapban elqúrt kiírás: zsíros célpontot eredményez, már civil szemmel is!
Mindezek: szerintem, de el tudom engedni a témát, sőt szeretném is ha tévednék! "Pont..."

... :hadonaszos: !

.


38e797944a4f8c3a5a2689a843b40ae8.jpg


Ezekhez hasonló, az amit venni akartak, ezt nem töltve, "40 tonnában" mozgatják, nem kell mindjárt mindenért hőbörögni ;)