A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Venom85

Well-Known Member
2020. augusztus 20.
6 654
19 004
113
Senki nem mondta hogy "nagy show". Egy magyar konténer gyártócég csinált pár konténert a HM-nek - véletlen kidobta az algoritmus nekem, aztán gondoltam a nyári uborkaszezonban talán ez is hír... :D
így már értem köszi! Azt hittem valami beszerzés érkezett annak a darabjait pakolják!
 
  • Tetszik
Reactions: Aladeen

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
így már értem köszi! Azt hittem valami beszerzés érkezett annak a darabjait pakolják!
Ez egy igen fontos logisztikai irány. Ez a modern katonai logisztika alapja. A BW is halomszámra rendeli az önrakodó teherautókat. De a Honvédség is rendelt egy jópárat. Ha van X darab önrakodó teherautód, akkor rendelhetsz hozzá 6-10X darab ilyen konténert. Szerencsére ezek hazai gyártásból érkeznek.
Az önrakodó rehetővé teszi, hogy minimalizálják a teherautók állásidejét (le-, felrakodás idejét). Ezzel növelik a logisztikai rendszer hatékonyságát, valamint nő a logisztikai rendszer és a csapatok biztonsága is.
 

Kávé

Well-Known Member
2022. január 26.
2 504
8 288
113
Én ezt hallottam az elmúlt 2-3hetben több kollégával is beszélgettem más más szervtol mindegyik kottara ezt szajkózta szerintem nem lesz itt semmi csak kín és szenvedés nem hiszek már a tündér mesékben :hadonaszos:
De szerintem krisz majd úgy is mondja h tündér mese az egész aztán hamar lehut mindenkit :rolleyes:
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 866
35 246
113
brutto 800?? Azonnal szerelek fel....
egyenlőre csak a lynx századba halottam hasonló számokat. de ha sikerül feltölteni gyorsan akkor kiterjesztik. legalábbis én így halottam. azóta lehet nem pótlékoznak hanem emelnek. (szerintem ilyen harcoló harc támogató pótlék lessz harcolók és néhány szakcsapatnak a vége)
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
20 028
38 384
113
Én ezt hallottam az elmúlt 2-3hetben több kollégával is beszélgettem más más szervtol mindegyik kottara ezt szajkózta szerintem nem lesz itt semmi csak kín és szenvedés nem hiszek már a tündér mesékben :hadonaszos:
De szerintem krisz majd úgy is mondja h tündér mese az egész aztán hamar lehut mindenkit :rolleyes:
Annyira durván nincs ember, hogy muszáj lépniük valamit.
A sorozás meg politikailag vállalhatatlan hiszen épp azzal a riogatással nyertek, hogy "az ellenzék elviszi a gyerekeiteket a háborúba". Ha most a kormány kezdené ezerszám kényszerrel egyenruhába öltöztetni a fiatalokat kitörne a pánik és népharag. Szóval, marad a pénz, mit egyedüli megoldás. Persze ez kb. nulladik lépés kell legyen, még sok mindenen kellene javítani, hogy ne legyen emberhiány...
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 866
35 246
113
Annyira durván nincs ember, hogy muszáj lépniük valamit.
A sorozás meg politikailag vállalhatatlan hiszen épp azzal a riogatással nyertek, hogy "az ellenzék elviszi a gyerekeiteket a háborúba". Ha most a kormány kezdené ezerszám kényszerrel egyenruhába öltöztetni a fiatalokat kitörne a pánik és népharag. Szóval, marad a pénz, mit egyedüli megoldás. Persze ez kb. nulladik lépés kell legyen, még sok mindenen kellene javítani, hogy ne legyen emberhiány...
igen plussz orvosólnak (elvileg) egy régi problémát. mégpedig hogy egy harcoló lövész vayg harckocsizó ugyanannyit keresett mint egy irodista ugyan abba a rendfokozatba. beosztás miatt az irodista néha még többet is vagy a leeső képzések miatt. és nem az irodistákat letéve de fizikailag azérrt nagyon nem eggy.
 

Kávé

Well-Known Member
2022. január 26.
2 504
8 288
113
egyenlőre csak a lynx századba halottam hasonló számokat. de ha sikerül feltölteni gyorsan akkor kiterjesztik. legalábbis én így halottam. azóta lehet nem pótlékoznak hanem emelnek. (szerintem ilyen harcoló harc támogató pótlék lessz harcolók és néhány szakcsapatnak a vége)
Én is így hallottam első verzióban hogy Hódmezővásárhelyen lesz csak de akkor már reálisan mindenki teljesen jogosan fel
Lenne háborodva ezért vagy mindenki vagy senki elven
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
20 028
38 384
113
Mi is hallottuk ezt hogy egy legenyseginek bruttó 700 lesz a kezdő tiszthelyettesnek meg 800 aztán meg hogy a katonák kapnak 6 havi fegyver pénzt meg az emelés előtt és mindezt meg idén de hat szép is lenne ha ezt meg kapnak
A bruttó 700 ezer kedvezmények nélkül (legrosszabb esetben): 465.500,- Ft lenne, a 800 ezer meg 532.000,- Ft
Ezért talán már lesz ember...