A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

perceptron

Well-Known Member
2023. június 15.
4 611
8 173
113
A német állam nem olyan hülye, mint azt te gondolod.
?
Szerintem te nem érted az intellectual property rights alapjait sem. FYI a német avagy bármelyik allamnak közé nincs egy cég IP tulajdonahoz, különösen, ha az egy másik, külföldi érdekeltségénél keletkezik. Szenzitív technológiai transzfereket meg exportot szokas korlátozni, de azt is csak belfoldi, ott domiciled cégeknél lehetséges.
Sőt, ha eladják máshová, akkor már az otthonihoz sem lesz köze és nem korlátozhatják, hacsak nem akadályozzák meg az üzletet még előtte (praktikusan nemigen lehet, max börtönnel fenyegetve a cégvezetőket, de az eléggé amerikai tempó lenne.)

Az RM termékei is tele vannak más német cégek termékeivel, amik meg nem pakolnak át semmit sehova csak azért. hogy az RM eladhasson a német kormánynak nem szimpi országokba. Ezenkívül a BW továbbra is a legnagyobb vásárlójuk között van - nem fognak a német kormánnyal szívózni.
:rolleyes:
Te még annyit sem értesz a témához, mint @dudi és akkor udvarias voltam...
 
  • Vicces
Reactions: Nagy Csaba

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
5 065
16 259
113
369669663_763787285756645_5977818398103802553_n.jpg

A foglalkozás elérte czélját.
 
  • Imádom
Reactions: fedett_mókus

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 563
79 717
113
?
Szerintem te nem érted az intellectual property rights alapjait sem. FYI a német avagy bármelyik allamnak közé nincs egy cég IP tulajdonahoz, különösen, ha az egy másik, külföldi érdekeltségénél keletkezik. Szenzitív technológiai transzfereket meg exportot szokas korlátozni, de azt is csak belfoldi, ott domiciled cégeknél lehetséges.
Sőt, ha eladják máshová, akkor már az otthonihoz sem lesz köze és nem korlátozhatják, hacsak nem akadályozzák meg az üzletet még előtte (praktikusan nemigen lehet, max börtönnel fenyegetve a cégvezetőket, de az eléggé amerikai tempó lenne.)


:rolleyes:
Te még annyit sem értesz a témához, mint @dudi és akkor udvarias voltam...
Látod, te nem érted. Amit te csinálsz az a kiskapukeresés, hogy lehet kijátszani az esetlehges német állam által meghozott exporttilalmat egy német györkerű bármilyen termékre. Na erre írtam én, hogy a német állam nem olyan hülye, hogy nyitva hagyjon egy ilyen kiskaput.
 

alter ego

Well-Known Member
2022. március 22.
546
1 537
93
A lehető leggyorsabban ,a Honvédség egészére, ki kell alakítani egy a versenyszférában elfogadott, amolyan "iparági bérezést".
Harcolók, harctámogatók, Logisztika, kiemelt bér jár. Aktatologatók, ( a mostaninál több ) de kisebb bér, ( ennek ellentéte a jobb munkakörülmények, iroda, stb. )
A versenyszféra bérei folyamatosan, évről-évre emelkednek, mert a versenyszféra erről szól. Ez az, amit ha nem építenek be a honvédségi bérekbe, akkor pár éven belül megint elértéktelenedik a most magas fizetés. Ha beépítenek, akkor meg elviszi a forrásokat. Az államnak kell hatalmas átcsoportosítást csinálnia, az adósságot leépítenie, és nagyon megnyírnia a felesleges pozíciókat, meg a párhuzamosságokat, mert ugyanez az igény máshol is jogosan megvan (buszsofőr, mozdonyvezető, tanár, ápoló, postás satöbbi satöbbi), és mindegyik fontos terület.
 

Crusader

Well-Known Member
2018. november 27.
756
2 041
93
Esetleg ha jönne Nyíregyházára egy könnyű-vegyes zászlóalj akkor rá lehetne aggatni a huszár nevet. De ezektől a díszegységektől végem...
 
  • Tetszik
Reactions: borisz

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 685
76 679
113
He?
Ez most egy bejelentés?
 

32karakter

Well-Known Member
2011. február 21.
1 315
2 703
113
Ami számomra kissé dühítő (igyekszem stressz nélkül élni), az az, hogy egy ilyen potcselekvest se képesek normálisan, kicsit átgondoltan csinálni.
Olomkatonazas közben: apuuuuu, szeretem a huszárokat! Dednagypapi és huszár volt!
Szeretnéd ha lenne huszár olomkatonad? Igen!
Hmmm, mi az a két katonai megnevezes, ami azért magyaros is? Aaaa, megvan, huszár és honvéd!
Na,.akkor a.gepesitett lövészeket átnevezzuk huszarnak, a teruletbedelmieseket honvednek, jó lesz Kristofka?
Jajdejo, majd ha lesz díszszemle, mehet a.lynxek előtt ló?
Mehet.
 

Irsai Olivér

Well-Known Member
2019. június 7.
1 753
5 893
113
Ne legyetek már ennyire savanyúak. Ez a huszár-dolog a rebranding része, eladhatóbb imázs, mint a mofémsisakos néphadsereges sorkatona vagy a hugoboss öltönyös tányérsapkás.
Hetykebajszos szemtelen fiatalemberek szemberöhögik a veszélyeket.
Megvannak a történeti párhuzamok is: annak idején a kuk hadak is így verbunkoltak, adnak pénzt-paripát-fegyvert, ha kezet csapsz vélük. Ugyanez van.

Most az a lényeg, hogy beindult az ipar, jönnek a KF41-ek szakmányba’, évi egy zl, be kell húzni a srácokat, hogy minél előbb kezdődhessen a kiképzés, hogy mire itt vannak a vasak már bevetésre legyen kész a személyzet is.

Emellett ez a PR huszárkodás aprópénz, de folyamatosan be lehet tenni a hírekbe: tradicionális, magyaros, férfias, romantikus.
 

mindenen kívül

Well-Known Member
2019. szeptember 18.
6 488
18 501
113

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 830
48 521
113
?
Szerintem te nem érted az intellectual property rights alapjait sem. FYI a német avagy bármelyik allamnak közé nincs egy cég IP tulajdonahoz, különösen, ha az egy másik, külföldi érdekeltségénél keletkezik. Szenzitív technológiai transzfereket meg exportot szokas korlátozni, de azt is csak belfoldi, ott domiciled cégeknél lehetséges.
Sőt, ha eladják máshová, akkor már az otthonihoz sem lesz köze és nem korlátozhatják, hacsak nem akadályozzák meg az üzletet még előtte (praktikusan nemigen lehet, max börtönnel fenyegetve a cégvezetőket, de az eléggé amerikai tempó lenne.)


:rolleyes:
Te még annyit sem értesz a témához, mint @dudi és akkor udvarias voltam...
A beszállítók is gyakorolhatnak export control jogot, egyenként.
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 830
48 521
113
Qrvara nem, csak ha az eredeti szerzodesnel ebbe kulon beleegyezett a rendszergyarto, ami meg igen ritka.
Mivel a beszállítóknak mindenféle megfelelőségi kötelezettségeik vannak (product compliance), szerintem többnek van erre kitérő szerződése az integrátorral, mint nem. Ugyanis nekik is vannak beszállítóik, akik hasonló módon gyakorolnak exportjogokat az általuk szállított komponensek felett (most hirtelen egy félvezetőgyártó jut az eszembe, ahol dolgoztam korábban, és tudom, hogy mekkora hangsúly volt ezen kb 10 éve is).

Szóval a lehetőség valóban adott, hogy ne írjanak be a szerződésbe ilyen záradékokat, de szerintem ez a kivétel.

Kb egy éve pl kisebb botrány volt abból, hogy egy német autóipari beszállító ECUját találták meg valami orosz Tigr-ben (4x4 harcjármű), és hogy a beszállító úgy tudta, csak civil eszközökbe épült be az adott doboz. Szankciók nélkül is instant szerződésbontást eredményez az ilyen viselkedés az adott beszállítónál.