A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 230
113
És a cseheknek még ott van Zlin + a LOM Praha is, ami elég komoly javítóbázis:
http://www.lompraha.cz/en/

A LOM-nak gyakorlatilag nincs munkája, a referenciáik szerint lényegében a cseh hadsereg minimális számú helikopterének nagyjavításán vegetálnak, míg Zlin szintű repülőgépgyártás nálunk is van.

Ti bajotok, ha az egykori csehszlovák hadiipar cseh területre eső csekély maradványait túldimenzionáljátok és közben nem veszitek figyelembe, hogy ilyen szinten Magyarországon is fennmarad, vagy méginkább újjonan létrejött azóta ipari háttér, csak hozzánk képest az ő hanyatlásuk sokszoros.
 

shornet24

Active Member
2011. július 7.
272
65
28
A LOM-nak gyakorlatilag nincs munkája, a referenciáik szerint lényegében a cseh hadsereg minimális számú helikopterének nagyjavításán vegetálnak, míg Zlin szintű repülőgépgyártás nálunk is van.

Ti bajotok, ha az egykori csehszlovák hadiipar cseh területre eső csekély maradványait túldimenzionáljátok és közben nem veszitek figyelembe, hogy ilyen szinten Magyarországon is fennmarad, vagy méginkább újjonan létrejött azóta ipari háttér, csak hozzánk képest az ő hanyatlásuk sokszoros.

Nem kötözködni akarok de nagyon nincs igazad és látod hogy nemcsak én sugallom ezt! Itt nem is volt akkora hadiipar sose mint náluk (még a háború előtt se)! Itt nincs egy cég se ami (ha netán volna rá szándék és pénz) valami komolyabb dolognak megtudná szervezni a fejlesztését, gyártását stb! A Rábát nehozza fel senki pedig az se kis jancsi hazai viszonylatban! Szemben a cseheknél ott van pl egy Zetor amely saját IFV fejlesztésbe kezdett! Lehet hogy elvérzik a tenderen de az egy akkora cég aminek nem okozna gondot beszállítói hátteret keríteni, kiépíteni a gyártósort, kiképezni rá a szakikat stb. Vagy ott egy Tatra .......
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 287
68 352
113
Hát nem is a présgép, fröccsöntőgép, (vagy bármely más szériagyártott gép) az igazán drága, hiszen azzal a fegyvermarkolattól a vödrön át a lábasig bármit lehet gyártani, tehát ennek az ára élettartama során nagyon sok termékre leosztódik. Az igazán drága dolog az a présgépre/egyéb gépre felszerelhető, cserélhető spec nagyszilárdságú acélból gyártott forma/szerszám, amivel viszont kizárólag azt az egyetlen alkatrészt lehet gyártani amihez készült, és ilyenből egy sok alkatrészből álló késztermékhez (pisztoly, gépkarabély) több is kell. Az ilyen forma/szerszám esetében árban nagyon nem mindegy, hogy 5000 vagy 50000 késztermékre van igény, mert az anyagköltség mindkét esetben ugyanaz, de a szerszámköltség a kettő között tízszeres!!
Nem hiszem hogy nagy cécó egy pisztolyt vagy gépkarabélyt legyártani, főleg ha a csövet úgy kapják készen. Régen dolgoztam az egyik hazai ROTO gyárban amit linkelek, van egy rakás különféle tonnás présgépük, leszabóik,megszámlálhatatlan bolygózójuk, a legmodernebb esztergákig amikkel pl a szerszámokat készítik,stb. Ha megbíznák őket és elvállalnák minden további nélkül le tudnák szerelni a kért fegyvert az biztos.
http://ftt.roto-frank.com/hu/konszern/rolunk/roto-magyarorszagon/
 
  • Tetszik
Reactions: Luthero and zeal

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
Hát szerintem a Rába azért némi támogatással elő tudná teremteni a feltételeket a gyártáshoz.
Az a lényeg szerintem, hogy nem kellene kísérletezni és sokadszorra is újra megpróbálni feltalálni a spanyolviaszt. Ha képesek vagyunk a gyártásra, akkor venni kell egy nekünk megfelelő és jól bevált eszköz licencét és itthon kell azt gyártani.
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
Nem hiszem hogy nagy cécó egy pisztolyt vagy gépkarabélyt legyártani, főleg ha a csövet úgy kapják készen. Régen dolgoztam az egyik hazai ROTO gyárban amit linkelek, van egy rakás különféle tonnás présgépük, leszabóik,megszámlálhatatlan bolygózójuk, a legmodernebb esztergákig amikkel pl a szerszámokat készítik,stb. Ha megbíznák őket és elvállalnák minden további nélkül le tudnák szerelni a kért fegyvert az biztos.
http://ftt.roto-frank.com/hu/konszern/rolunk/roto-magyarorszagon/
Szerintem se a képességgel van baj hanem az akarással, ill. annak hiányával. Legalábbis kézifegyverek, szállítójárművek és könnyű páncélozott harcjárművek esetében.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 287
68 352
113
Wolfram

Elvileg a 10 mm auto-ból is van AP ami átviszi a NATO CRISAT célt. (kevlár páncél) Csak ugye ez a lőszer nem civil piaci termék, de youtube videón láttam, hogy működik :)
Ára gondolom horror, évi több tízezer lőszer fogy el.
Na ne bax... a honvédségnek milyen speciális igényei vannak egy busszal kapcsolatban rúd is van benn meg diszkólámpa? Vagy ez netán páncélozott és mozgó parancsnoki központként is működik? Gondolom az ára úgy 300 millió köré tolódott hogy a Currus is beszállt és felszerelt fegyvertartót. Ne buszokat vegyenek már, ez a legfontosabb?
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 287
68 352
113
Az a lényeg szerintem, hogy nem kellene kísérletezni és sokadszorra is újra megpróbálni feltalálni a spanyolviaszt. Ha képesek vagyunk a gyártásra, akkor venni kell egy nekünk megfelelő és jól bevált eszköz licencét és itthon kell azt gyártani.
A TT pisztolyét csakis.:) Az a 7,62X25mm bolygatja egy ideje a fantáziámat. Közelről (pisztolyt pedig általában onnét használunk) meglehet átvinné azt a mellényt amit a 7,62X39, talán. Na és egy csomó korábbi fegyver lőszere volt. Átütő ereje szerintem elég jó még most is, mellény nélkül én speciel még egy 0,22-esel se szívesen randiznék szóval rendőröknek civilek ellen is megfelel. A lőszer meg olcsó hozzá.
360px-7.62.jpg
32-ACP-7.62mm-Tokarev-9mm.jpg
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 287
68 352
113
A piros ikaruszok meg azért már annyira nem nyerők egy győr-szeged útvonalon.
Szerintem ti ezután is azzal utaztok, ez nem nektek lesz. 10 éve Szombathelyen is volt egy ilyen csilli-villi busz azzal utaztak a fejesek ha többen mentek pestre, nekünk pórnépnek az Ikarusz volt rendszeresítve. De azért menjenek már valahova, ha busz kell akkor buszt vegyenek ne mozgó kórházat, bérelni nem tudnak a helyi volánoktól? Lehet az se kerülne ennyibe.
 
  • Tetszik
Reactions: endre

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 287
68 352
113
Glock lesz, nem véletlenül van az a KRE-nél meg a rendészeknél sem.
Meglehet, még az én időmben kezdődött a Glock misztérium , egyre jobban begyűrűzött évről évre mint egy csodafegyver az osztrákok oldalán, pláne hogy nekünk az avítt PA-63 volt. Már akkor volt egy olyan hozzáállás hogy a Glock és kb ugyanannyi a többiről.