A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 027
113
Mer' hogy ugye a két utolsó "P"-t, 335, 336, 2012 végén földre rakták, a többiről nem is beszélve.
Nem szóltak Simicskónak, hogy nincs már hadrendben lassan 5 éve ?
A Mi-24-et nem vonták ki a hadrendből (arról parancsban kellett volna intézkedni), csak nem repülhetnek mert mindegyiknek lejárt a javításközi üzemideje és eddig nem adtak pénzt a nagyjavításukra. Ott ácsorog jónéhány Szolnokon a pénzre várva.
 

DINAMO

Well-Known Member
2017. április 5.
3 476
1 826
113
Agyrem !

Kilog a seggunk a gatyabol es megint olyanra koltunk (ha) amit nem engedhetunk meg magunknak.
Nincs tisztesseges lovesz felszereles.
Nincs tisztesseges harckocsizo felszereles.
Nincs tisztesseges tuer felszereles.
stb
Stb
Stb

De mar megint "legierolkodunk"

Ezek szerint most ezt ajanlottak az oroszok es ezen lehet "keresni"
 

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 468
19 051
113
Orosz féle ratnyik felszerelés ! új gépkarabély ! orlan 10 felderítő gép! És rengetek TOW. egy erősebb ellenfél ellen hasonló cuccokra kell gondolni.

Hogy végre érezhessék az egyszerű katonák is a fejlődést.
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz

DINAMO

Well-Known Member
2017. április 5.
3 476
1 826
113
Orosz féle ratnyik felszerelés ! új gépkarabély ! orlan 10 felderítő gép! És rengetek TOW. egy erősebb ellenfél ellen hasonló cuccokra kell gondolni.

Hogy végre érezhessék az egyszerű katonák is a fejlődést.
En a gepkarabelyt hagynam a legvegere de egy alapos modernizalasnak mindenkeppen alavetnem.

A kaliber a megbizhatosag meg mindig jo csak a celzasi idon es pontossagon no meg az ejszakai harcon kene valtoztatni.
Ja es az ergonomia mint iperialista tudomany is megjelenhetne mar rajta.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 976
66 158
113
Na aszongya, így reggelre:

http://magyaridok.hu/belfold/megujulo-honvedseg-novekvo-koltsegvetes-1545295/
2017.04.05.

– Milyen haditechnikai fejlesztéseket hajtanak végre ennek érdekében a legkorábban?
– Szükségünk van a meglévő eszközök felújítására, egyidejűleg természetesen új eszközök beszerzésére is. A haderőfejlesztés egyik első lépéseként az elavult Jak–52-es kiképző kisrepülőgépeinket kivontuk a hadrendből, és helyettük új, korszerűbb, Zlin típusú gyakorló, felderítő repülőgépeket szereztünk be. A helikopterflottánkból négy Mi–17-es szállítóhelikopter felújítása már tavaly megkezdődött, de a kormány döntött arról is, hogy a Mi–24-es harci helikopterek üzemidejét is meghosszabbítjuk 2023–2024-ig. Nem mondtunk le az új vagy újszerű, modern helikopterek beszerzéséről sem, de mindenki jól tudja, hogy ez komoly pénzügyi ráfordításokat igényel.

?????
Hihetetlen...

Hát hogy őszinte legyek nem tudom lehetséges -e ez még. Az egerek már szétrágták a kábeleket,a madarak meg belefészkeltek ezekbe a régi holmikba. De ez csak egy dolog, van-e még hozzá földi személyzet, van-e még hozzá pilóta? 6-7-8 éve állnak az utolsó évben már csak 1-2 repült. Ehhez jön még innentől egy év míg kikerülnek javításra és egy év míg visszatérnek, az közel 10 év Mi-24 nélkül! Fegyverzet még van-e hozzá üzemképes? Mire visszajönnének lenne úgy 2020, az 2,5 év már csak.
És akkor még nem beszéltünk róla hogy ez csak egy a 80-as évek szintjén álló Mi-24. Viszont 3-4 hátralevő év miatt nincs értelme modernizálni sem.
Hát nem tudom...
 
  • Tetszik
Reactions: endre and sirdavegd

tindalos

Well-Known Member
2011. október 8.
1 616
5 384
113
A technikai problémák megoldhatók "egyszerűen" (pénz) node honnan lesz ember? Harmad,negyed fizuért nem fognak visszajönni a mechák,hajózók...
 
  • Tetszik
Reactions: endre

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
11 717
14 773
113
Nincs mit modernizálni, elfogytak a gépkarabély készletek, a meglévő műszaki állapota meg kritikán aluli.

Komoylan elfogyasztották akorábbi teljes készletet?

Én korábban úgy olvastam, hogy a 80-asévek végén a munkásőr/rendőr/határőr készletekkel együtt olyan 600 ezer körüli AK variáns lehetett itthon.
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 001
113
http://lhsn.hu/a-phoenix-feltamad-hamvaibol/
http://lhsn.hu/helikopter-tipusok/mi-24/lajstrom/

Az érkezési évszámokat elnézve, lehet nem kéne belevágni, ha már fontos a pénz. 25+-os gépekről, vagy inkább maradványairól (?) van szó.
És a 6 db-ot melyik szériából fogják kiválogatni ? Fegyver se nagyon van már hozzá.
A közbeszerzésiben láttam kiírást az áruba bocsátásukról, így nekem az az érzésem, hogy a miniszter bakizott és félrenyilatkozott vagy nem tudja mi a kotta a Mil-ekkel.
Szerintem inkább előre kéne menekülni, ha már hagyták lerohadni őket és mondjuk egy EC-145M kategóriát beszerezni tűztámogatónak. Hosszabb távon inkább megérné.
 
  • Tetszik
Reactions: sirdavegd

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
11 717
14 773
113
http://lhsn.hu/a-phoenix-feltamad-hamvaibol/
http://lhsn.hu/helikopter-tipusok/mi-24/lajstrom/

Az érkezési évszámokat elnézve, lehet nem kéne belevágni, ha már fontos a pénz. 25+-os gépekről, vagy inkább maradványairól (?) van szó.
És a 6 db-ot melyik szériából fogják kiválogatni ? Fegyver se nagyon van már hozzá.
A közbeszerzésiben láttam kiírást az áruba bocsátásukról, így nekem az az érzésem, hogy a miniszter bakizott és félrenyilatkozott vagy nem tudja mi a kotta a Mil-ekkel.
Szerintem inkább előre kéne menekülni, ha már hagyták lerohadni őket és mondjuk egy EC-145M kategóriát beszerezni tűztámogatónak. Hosszabb távon inkább megérné.

Szvsz egy EC-145M egy igazi háborúban - ahol az ellenség visszalő - hamar elvérezne.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 447
120 989
113
Komoylan elfogyasztották akorábbi teljes készletet?

Én korábban úgy olvastam, hogy a 80-asévek végén a munkásőr/rendőr/határőr készletekkel együtt olyan 600 ezer körüli AK variáns lehetett itthon.

Eladtuk a horvátoknak, Iraknak, Afganisztánnak. (Pénzért vagy ingyen, vegyesen)
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 140
113
A közbeszerzésiben láttam kiírást az áruba bocsátásukról, így nekem az az érzésem, hogy a miniszter bakizott és félrenyilatkozott vagy nem tudja mi a kotta a Mil-ekkel.
Vagy ezeket is ugy fogjak felujitani, mint a metrokat. Atteszik az azonosito szamokat tartalmazi plaketteket az ujabb gepekre. :)
 

Littlejohn

Well-Known Member
2010. április 20.
3 526
15 072
113
... Most olvastam a MI-24-ekről.... Döbbenet!!!
Én is szerettem anno ezeket a gépeket, potens állatok voltak, míg volt hozzájuk alkatrész, műszaki személyzet és pilóta...
MOST már az új vagy használt nyugati gépek jobbak lennének..... Újra kiképezni az állományt..... NATO/vs. orosz technika.... H,mmmmmm... Ezt úgy érzem, elkúrtuk..
Javítsatok ki, ha nem...
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 027
113
http://lhsn.hu/a-phoenix-feltamad-hamvaibol/
http://lhsn.hu/helikopter-tipusok/mi-24/lajstrom/

Az érkezési évszámokat elnézve, lehet nem kéne belevágni, ha már fontos a pénz. 25+-os gépekről, vagy inkább maradványairól (?) van szó.
És a 6 db-ot melyik szériából fogják kiválogatni ? Fegyver se nagyon van már hozzá.
A közbeszerzésiben láttam kiírást az áruba bocsátásukról, így nekem az az érzésem, hogy a miniszter bakizott és félrenyilatkozott vagy nem tudja mi a kotta a Mil-ekkel.
Szerintem inkább előre kéne menekülni, ha már hagyták lerohadni őket és mondjuk egy EC-145M kategóriát beszerezni tűztámogatónak. Hosszabb távon inkább megérné.
Ha ez igaz, és tényleg 6 Mi-24 nagyjavításáról van szó, akkor csak az NDK-tól kapott, akkor még alig repült 6db P-változatról lehet szó, amiből a PG-ben csak kettőt nagyjavítottak, a többi maradt tartalékban. Fegyvert meg lehet hozzájuk venni, ami 30 éve még fegyvernek számított az ma már úgyse számít annak, újat kell venni (persze ez is "csak" pénzkérdés). Előre menekülni és hosszú távra tervezni meg nálunk eléggé lehetetlen, mert igaz hogy olyan a kormányunk amilyen (tényleg "olyan"), de a baloldalinak csúfolt parlamenti ellenzék meg még olyanabb. Simán megszavaznák a "nemzeti egyetértés és fontosság" jegyében az új helikopterekre a pénzt, aztán mikor a HM/kormány kiválasztotta a típust, akkor jönne az acsarkodás és a kampány, hogy "van jobb" , "van olcsóbb", "jobb az amerikai", "ez nem elég hatékony", "nem európai", nem eléggé NATO-kompatibilis", "miért pont ezt", "persze mert biztos lefizették őket" stb., és egyből átszámolnák a költségeket lélegeztetőgépre, röntgenkészülékre, havi nyugdíjra vagy bármire. Ismerős a sztori?!!
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed and Luthero

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
11 717
14 773
113
... Most olvastam a MI-24-ekről.... Döbbenet!!!
Én is szerettem anno ezeket a gépeket, potens állatok voltak, míg volt hozzájuk alkatrész, műszaki személyzet és pilóta...
MOST már az új vagy használt nyugati gépek jobbak lennének..... Újra kiképezni az állományt..... NATO/vs. orosz technika.... H,mmmmmm... Ezt úgy érzem, elkúrtuk..
Javítsatok ki, ha nem...

Nem tévedsz.

Amúgy a Dél-Afrikaiaknak van egy jó Mi-24 modernizációjuk.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and antigonosz