A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 951
123 551
113
Voltak itt (vagy még talán vannak is nem tudom pontosan) a határ mellett osztrák műszakiak, segíteni konténerbázist építeni nagy schengeni határvédő együttműködésben. Gondolom ezt még nem vitték haza aztán kitették, a majálison a népnek.
 
  • Tetszik
Reactions: Zed895

Zed895

Well-Known Member
2017. április 28.
358
421
63
Szerintem osztrák lesz, a határon lévő műszaki alakulatok cuccai közül.
De eddig ugy volt, hogy az osztrakok csak utatepiteni segitenek meg kajat hordanak meg ilyenek, azt nem tudtam, hogy APC-kel jottek. Ahhoz kepes, hogy par eve meg "kapukat epitett" Ausztrai most mar eleg komolyan veszik ezek szerint veszelyt delrol: a pancelja csak 8-20 mm, de 81 mm-es agyu meg raketak tehetok fel a sima 20 millis gepagyu melle.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 951
123 551
113
Leginkább csak mutogatni hozhatták. Gondolom ilyen alkalmakra. Egyébként műszakiak voltak itt és ástak meg csatornáztak.
 
  • Tetszik
Reactions: Zed895

ms07

Well-Known Member
2012. október 19.
3 686
5 512
113
Kb müszaki mentőnek jól jöhet egy lánctalpas, úthengert kiráncigálni, ha esetkeg becsúszik valahova. Honvedelem.hu-n volt riport velük, először utakat építettek, aztán konténerbázis, mostanában kaját szállítanak, őszig maradnak
 
  • Tetszik
Reactions: tindalos

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 054
18 759
113
Leginkább csak mutogatni hozhatták. Gondolom ilyen alkalmakra. Egyébként műszakiak voltak itt és ástak meg csatornáztak.

Megmutatták, miként lehet még ma is hadrendben és üzemben tartani egy régi technikát, ha az kis korszerűsítéssel megfelel az adott céloknak. Mi pedig meg tudjuk nekik mutatni, hogyan nem lehet a régi technikát korszerűsíteni és hadrendben tartani. ( BMP-1, Gvozdika, Akacia, Strela-10, stb. )
 
  • Tetszik
Reactions: endre

Zed895

Well-Known Member
2017. április 28.
358
421
63
Megmutatták, miként lehet még ma is hadrendben és üzemben tartani egy régi technikát, ha az kis korszerűsítéssel megfelel az adott céloknak. Mi pedig meg tudjuk nekik mutatni, hogyan nem lehet a régi technikát korszerűsíteni és hadrendben tartani. ( BMP-1, Gvozdika, Akacia, Strela-10, stb. )
Sajnos egyetertek :-(
 

tomsinner

Well-Known Member
2015. június 13.
1 468
1 872
113
( BMP-1, Gvozdika, Akacia, Strela-10, stb. )
Csak kíváncsiságból. Orosz/szovjet haditechnikák neveinél miért használtok következetesen harmadik féltől származó neveket? Pl a Gvozgyika soha nem volt Gvozdika, maximum az angolszász nyugaton. Oroszul is gy-vel írják, minálunk meg van olyan valami, hogy magyar helyesírás szabályai. És abban úgy áll, hogy nem latinbetűs szavak átiratánál magyarul, fonetikusan kell írni, nem angolul. Szuhojnál is Sukhoi, te jó Isten.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 951
123 551
113
ba7.jpg
 

vilmoci

Well-Known Member
2010. április 24.
1 724
4 131
113
Csak kíváncsiságból. Orosz/szovjet haditechnikák neveinél miért használtok következetesen harmadik féltől származó neveket? Pl a Gvozgyika soha nem volt Gvozdika, maximum az angolszász nyugaton. Oroszul is gy-vel írják, minálunk meg van olyan valami, hogy magyar helyesírás szabályai. És abban úgy áll, hogy nem latinbetűs szavak átiratánál magyarul, fonetikusan kell írni, nem angolul. Szuhojnál is Sukhoi, te jó Isten.
Isteni nagy igazságot szóltál. Tiszteletem!

Amúgy ezt egy kicsit belélegeztétek itt páran. Ide tessék nézni:
http://szegedihadipark.hu/kapcsolat/
Szóval annyiban osztrák, hogy tőlük jött egy magánmúzeumba.
 
  • Tetszik
Reactions: tomsinner

vilmoci

Well-Known Member
2010. április 24.
1 724
4 131
113
Ez nem hit kérdése... Évi kb. 31 mrd-ba kerül tudtommal. Az MH éves költségvetése elvileg 300 mrd felett van már.
Tudtoddal.... hát ez így nem sok szart ér o_O
Forrást, gyerök!!!!! :D
Figyelem egy ideje, ahogy fejlődsz és lassan isteni kinyilatkoztatásnak gondolod, azt amiket leírsz, csak ugye ez a hit dolog, amit felemlegetsz :p
 
M

molnibalage

Guest
Tudtoddal.... hát ez így nem sok szart ér o_O
Forrást, gyerök!!!!! :D
Figyelem egy ideje, ahogy fejlődsz és lassan isteni kinyilatkoztatásnak gondolod, azt amiket leírsz, csak ugye ez a hit dolog, amit felemlegetsz :p
http://www.pecsistop.hu/tartalom/cikk/kinek-jo-a-gripen-szerzodes-modositasa
Ez 2012-ben 31 mrd volt.

Én úgy tudom, hogy az erdeti 210 mrd 2003-ban szólt 10 évről és a gépekről, utána ennnek 145%-ért lett kibővítve a szerződés 2026-ig, ami inflációval 490 mrd. (Az F-35 FAQ hülyén fogalmaz ezen a téren, félreérthető.) Ez 20 évre oszlik el, de ez csak a bérleti díj, erre még jön ez-az.
 
  • Tetszik
Reactions: vilmoci
M

molnibalage

Guest
http://www.pecsistop.hu/tartalom/cikk/kinek-jo-a-gripen-szerzodes-modositasa
Ez 2012-ben 31 mrd volt.

Én úgy tudom, hogy az erdeti 210 mrd 2003-ban szólt 10 évről és a gépekről, utána ennnek 145%-ért lett kibővítve a szerződés 2026-ig, ami inflációval 490 mrd. (Az F-35 FAQ hülyén fogalmaz ezen a téren, félreérthető.) Ez 20 évre oszlik el, de ez csak a bérleti díj, erre még jön ez-az.
Bár most már én is bizonytalan vagyok a konkért összeggel kapcsolatban, a lényeg, hogy 10% körül van.
http://www.vg.hu/kozelet/honvedelmi-budzse-jovore-227-milliardert-bereljuk-a-gripeneket-414640

A Gripenek bérleti díja 2015-ben 23 milliárd, 2016-ban 28,8 milliárd, míg 2017-ben 32,4 milliárd forint lesz.
 
  • Tetszik
Reactions: endre

vilmoci

Well-Known Member
2010. április 24.
1 724
4 131
113
Bár most már én is bizonytalan vagyok a konkért összeggel kapcsolatban, a lényeg, hogy 10% körül van.
http://www.vg.hu/kozelet/honvedelmi-budzse-jovore-227-milliardert-bereljuk-a-gripeneket-414640

A Gripenek bérleti díja 2015-ben 23 milliárd, 2016-ban 28,8 milliárd, míg 2017-ben 32,4 milliárd forint lesz.
Ez a cikk 2013-as. Az újratárgyalás meg 2015 körül volt, mert nem bírta a „Cég” pénzeszközzel...
De ezek csak a direkt dolgok. Ha a full költséget nézzük (fizukkal, FH-51-gyel, biztosítódróttal, mindennel, akkor esélyes, hogy kicsit meglendül az összeg)
Emlékszem még azokra a nyilatkozatokra, amikor egyik-másik politikáner belebömbölt a kamerába, hogy a Mig-29-es milyen drágán üezemeltethető... Aztán meg kiderült, hogy 17 év alatt nem költöttünk annyit rá, mint a Gripenre idén.... (persze tudom, hogy tönkre is lettek baszva az alulfinanszírozottság következtében)
( Minden esetre kissé mókás, amikor egymilliárd alatti összegektől meg fáj a foguk, amibe egy Ancsa nagyjavítás kerülne...
Egy Casa, vagy Spartan projekt még mélyebbre fogja tolni a bránert a torkukban pedig :D )
 

R0kaúr

Well-Known Member
2017. január 2.
373
376
63
saurer apc van itthon magán kézben is, asszem bérelni is lehet, sztem innan van, a bundesheer műszaki alakukatai a saurer műszaki változatait használják, mint a greif
szvsz ez is lehet magyarázat
 

marton

Well-Known Member
2013. április 16.
1 039
709
113
Még létrejön 1-2 ilyen meg olyan magáncég, nyugatról beszerzett vagy volt VSZ cuccokkal (Tapolcán voltam ilyen hadi bemutatón, T-72, BTR-60, rengeteg teherautó, UAZ-ok, Siófokon Willys, Hummer a hétfői találkozón, tudok T-55-ről stb. ) szóval, lassan a hazai gyűjtők lekörözik az MH eszközállományát. :mad:
Jaa, hogy az MH nem is itt akar erősíteni, hanem a vitrorlás klubbok mezőnyében...:eek:
 
  • Tetszik
Reactions: svajcibeka

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 951
123 551
113
Most értük el kb a 2010-előtti szintet a költségvetésben. Most lesz talán pénz értelmes fenntartásra. Alkatrészekre, szimulációs eszközökre, lőszerre, kiképzésre. Az új egyenruhából nagyobb mennyiségre.