A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 952
123 555
113
Hagyjad már.. Bakancsra nincs pénz...
Nem kekeckedni akarok, de a "kezd lenni" az nálad a honvédelmi költségvetés dupláját jelenti alsó hangon? Értem én az elkeseredettségedet és tenni akarásodat , ám amíg nem akarunk expanzív politikát folytatni, addig csak kis pénz fog rendelkezésre állni.

Nem tőled kérdem , hanem a nagyérdemű fotelharcos tábortól. Kit akarunk vagy kitől várjuk , hogy megtámadjon? Annak megfelelően kell a fegyveres erőket megfizetni és eszközökkel ellátni. Jó latolgatást!
 

tomsinner

Well-Known Member
2015. június 13.
1 468
1 872
113
Egyesek szerint orosz propaganda oldalról van szó, de gondolom leellenőrizhető a cikk valóságtartalma:

A francia külügyminisztérium szerint Törökország szuverén döntési jogával élt, amikor megvásárolta az orosz Sz-400 rakétakomplexumot, és ez nem olyan döntés, amihez a nyugati országok hozzá kellene szóljanak.
http://www.hidfo.ru/2017/09/kulugyminiszterium-nato-tagallam-is-vehet-fegyvert-oroszorszagtol/

Ennyit a szankciókról. Ha a törökök vehetnek orosz fegyverrendszereket, akkor gondolom mi (nem "a magyarok" ahogy külső szemlélőként szokás egyes hazai médiumokban hivatkozni ránk) is.
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
Egyesek szerint orosz propaganda oldalról van szó, de gondolom leellenőrizhető a cikk valóságtartalma:

A francia külügyminisztérium szerint Törökország szuverén döntési jogával élt, amikor megvásárolta az orosz Sz-400 rakétakomplexumot, és ez nem olyan döntés, amihez a nyugati országok hozzá kellene szóljanak.
http://www.hidfo.ru/2017/09/kulugyminiszterium-nato-tagallam-is-vehet-fegyvert-oroszorszagtol/

Ennyit a szankciókról. Ha a törökök vehetnek orosz fegyverrendszereket, akkor gondolom mi (nem "a magyarok" ahogy külső szemlélőként szokás egyes hazai médiumokban hivatkozni ránk) is.

Nem tudok franciául de a hivatkozás és a hivatkozott oldal is úgy néz ki tiszta.
 
  • Tetszik
Reactions: zsolti

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 055
18 762
113
Egyesek szerint orosz propaganda oldalról van szó, de gondolom leellenőrizhető a cikk valóságtartalma:

A francia külügyminisztérium szerint Törökország szuverén döntési jogával élt, amikor megvásárolta az orosz Sz-400 rakétakomplexumot, és ez nem olyan döntés, amihez a nyugati országok hozzá kellene szóljanak.
http://www.hidfo.ru/2017/09/kulugyminiszterium-nato-tagallam-is-vehet-fegyvert-oroszorszagtol/

Ennyit a szankciókról. Ha a törökök vehetnek orosz fegyverrendszereket, akkor gondolom mi (nem "a magyarok" ahogy külső szemlélőként szokás egyes hazai médiumokban hivatkozni ránk) is.

Törökország nem EU tag, vehet bármit és el is adhat szerintem Oroszországnak bármit. Mi nem tehetjük elvileg ugyanezt, mivel EU tagok vagyunk. Más kérdés, hogy más területen teszünk az EU iránymutatásaira, sok kérdésben komolyan ellenszegülünk. itt nem tettük. Mivel egy erős bika is volt szankciózáskor az istállóban. USA. Egyéb EU dologban nincs ott és láthatóan nem is érdekli. Tehát más ügyben, kis túlzással, azt csinálunk, amit akarunk.
 

tomsinner

Well-Known Member
2015. június 13.
1 468
1 872
113
Gondolom kerítés húzunk az ország köré.
Gyerekkoromban azt hittem, hogy az van az ország körül, máskülönben honnét lehetne tudni, hol a határ? :D Egyébként láttam már párszor, hogy készül a gyalogsági drótakadály/NATO drót. Rettentő egyszerű a gyártási folyamat.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 285
68 316
113

Spartan.asfv

Well-Known Member
2016. október 25.
784
2 356
93
Én is drágáltam,bár nem értek hozzá.A Currus-ról mostanában sokan eléggé negativan vélekednek,ezért volt aki a minőségéhez is kétkedve áll.
Viszont szeretem ezeket a vasakat.Várpalotán volt szerencsém kiprobálni mikor édesapám ott volt katona.Nagyon tetszett.:)
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 952
123 555
113
Én is drágáltam,bár nem értek hozzá.A Currus-ról mostanában sokan eléggé negativan vélekednek,ezért volt aki a minőségéhez is kétkedve áll.
Viszont szeretem ezeket a vasakat.Várpalotán volt szerencsém kiprobálni mikor édesapám ott volt katona.Nagyon tetszett.:)
A currus ár érték arányban egy temető :D
 

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 427
7 987
113
Tény hogy kellenek a PTSZ-M ek az más tészta hogy mennyiért. Viszont egy nagyobb árvíznél vagy esetleg egy kisebb nagyobb természeti "katasztrófánál" lásd 2013 as tavaszi tél tábornok támadását, akkor bizony az ilyen technikák igencsak jól jönnek. Az viszont elgondolkodtató hogy ez a 8 db vajon elég lesz e mindenre??
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 055
18 762
113
Tény hogy kellenek a PTSZ-M ek az más tészta hogy mennyiért. Viszont egy nagyobb árvíznél vagy esetleg egy kisebb nagyobb természeti "katasztrófánál" lásd 2013 as tavaszi tél tábornok támadását, akkor bizony az ilyen technikák igencsak jól jönnek. Az viszont elgondolkodtató hogy ez a 8 db vajon elég lesz e mindenre??

Katasztrófa védelemre lehet elég lesz országosan 8 db. Katonai műveletre, egy folyami átkelésnél semmire nem elég.