A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 286
68 346
113
Valóban nagy igazságok. Mondjuk izzadni nem sokat fogunk szerintem :( kell egy háziorvosi engedély és egy helyi debreceni pszichológussal kell beszélgetni kicsit. A toborzóba is elismerték, hogy bárki bekerülhet szinte. Ez civileknek van.

Mindenesetre ha belépnék akkor számíthattok tőlem egy részletes naplóra, irományra a tapasztalataimról.
A pszihomókusnak egy árva rossz élményt ne mondjál, senkid se halt meg mostanában, vigyorogjál,legyél boldog, az se baj ha kamuzol. Kb legyél olyan pozitív mint egy Jehova tanúja. Ja és ha fát kell rajzolni legyen vastag törzse, hatalmas koronája, sok virággal meg napocskával a sarokban. Felhő egy száll se, és nehogy fenyőfát vagy szomorú fűzet rajzolj nekem :) .
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 286
68 346
113
Többet árt mint használ!Az aki semmilyen kiképzést nem kapott az elmegy olyan helyre ahol kiképzik.Aki kapott kiképzést az azt fogja gondolni,hogy őt már kiképezték mehet harcolni...Azt nem kell taglalni,hogy mi lenne ennek az eredménye.
Osztom, sorkatona koromban pl pisztoly lövészetnél úgy oktatták mintha sportlövő lenne az ember. A régi régi kb világháborús lőállást, egyenes derék, egy kézzel fogod a pisztolyt, egyik láb előre, másik kéz hátra, célozni nyugodtan lassan.
Aztán mikor hivatásosnak mentem már szerencsére taktikai tárcseréket meg mindenféle módokat oktattak, pl pisztoly elő, derékszíjba megakaszt a szán (akkoriban még nem voltak nagyon modern tokok a kincstári bőrkulacs volt meg a maszek dobos) lenyomva csőre tölt és két kézzel fogva enyhe terpeszben gyorsan kihúzni a tárat, egy lőszer marad a csőben és tárcsere majd mindent kilőni lehetőleg gyorsan, meg ilyenek.
 

misinator

Well-Known Member
2011. október 5.
4 457
11 488
113
A pszihomókusnak egy árva rossz élményt ne mondjál, senkid se halt meg mostanában, vigyorogjál,legyél boldog, az se baj ha kamuzol. Kb legyél olyan pozitív mint egy Jehova tanúja. Ja és ha fát kell rajzolni legyen vastag törzse, hatalmas koronája, sok virággal meg napocskával a sarokban. Felhő egy száll se, és nehogy fenyőfát vagy szomorú fűzet rajzolj nekem :) .
És rajzolj neki gyökeret is!:)
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 286
68 346
113
Jah meg el ne felejtsem, 98-ban alapkiképzésen a frissen végzett főhadnagy (olyan jó tanuló volt hogy így végzett) frontális rohamra tanított minket géppuska fészek ellen, 30 m futás nagy üvöltéssel aztán kézi gránát dobással leküzdeni a fantom célt.... Mostanra már biztos alezredes vagy ezredes, netán tábornok az illető.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 286
68 346
113
Ugyanez háznál nagy tető, nagy ablakok (attól nyitott vagy vagy mi) virágok az ablakban füstöljön a kémény és süssön a nap.:)
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 286
68 346
113
Jöhetnek az Archerek :D
8293db04b0b1fc0b84d5b46109ebe9ad.jpg
Volvók lesznek azok, busz formájában. ;)
 
  • Tetszik
Reactions: Nagy Csaba

szuvorov

Well-Known Member
2014. május 16.
7 447
23 617
113
5 hét alapkiképzés őr- és járőrszolgálat adására elég, na meg harctéren a hősi halálra.

Ez az ÖTT, és nem az ÖMT, itt max. megtanulják a legalapabb dolgokat, rendfokozatjelzéseket, a helyes kommunikációt, az alap jogszabályokat, egy kis alaki, a kézifegyverek kezelésének alapjait. Az ÖTT-t nem lehet járőrszolgálatra vezényelni, nekik teljesen más a feladatuk:
- díszőrség adásával emelni az állami ünnepségeket (legalább nem a szerződésesek állnak majd a polgármester mellett március 15-én)
- toborzás ( legalább nem a szerződésesek települnek ki a rendezvényekre)
- katasztrófaelhárítás (lehet pakolni a homokzsákokat ha jön az árvíz)
Nekem olyan polgárivédelmis, légoltalmis és hagyományőrző keveréke a dolog.
Gondolkodtam, hogy én is belépek, csak az tart vissza, hogy ha menni kell, a főnököm nem fogja tolerálni hogy bizonytalan időre távol vagyok, ráadásul a kieső időre nem kapok fizetést, helyette a HM fizet, de az meg jóval kevesebb mint amit most keresek. Röviden, kevesebb pénzért látástul mikulásig pakolhatom a homokzsákokat és a főnököm is előbb utóbb keres helyettem valaki mást.
Az pedig hogy csak a járásokban lehet bevetni őket, vészhelyzet esetén úgy módosul, hogy csak a megye, majd csak a régió.
 
  • Tetszik
Reactions: zsolti

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 427
7 987
113
Akkor jó eséllyel Használt Herculesek lesznek azok a gépek. Svédeknek van is egy jó pár db belőle ;)
 
D

danielblack

Guest
Ez az ÖTT, és nem az ÖMT, itt max. megtanulják a legalapabb dolgokat, rendfokozatjelzéseket, a helyes kommunikációt, az alap jogszabályokat, egy kis alaki, a kézifegyverek kezelésének alapjait. Az ÖTT-t nem lehet járőrszolgálatra vezényelni, nekik teljesen más a feladatuk:
- díszőrség adásával emelni az állami ünnepségeket (legalább nem a szerződésesek állnak majd a polgármester mellett március 15-én)
- toborzás ( legalább nem a szerződésesek települnek ki a rendezvényekre)
- katasztrófaelhárítás (lehet pakolni a homokzsákokat ha jön az árvíz)
Nekem olyan polgárivédelmis, légoltalmis és hagyományőrző keveréke a dolog.
Gondolkodtam, hogy én is belépek, csak az tart vissza, hogy ha menni kell, a főnököm nem fogja tolerálni hogy bizonytalan időre távol vagyok, ráadásul a kieső időre nem kapok fizetést, helyette a HM fizet, de az meg jóval kevesebb mint amit most keresek. Röviden, kevesebb pénzért látástul mikulásig pakolhatom a homokzsákokat és a főnököm is előbb utóbb keres helyettem valaki mást.
Az pedig hogy csak a járásokban lehet bevetni őket, vészhelyzet esetén úgy módosul, hogy csak a megye, majd csak a régió.
Azt mondták bármikor megtagadhatod a szolgálatot békeidőben.
 

tomsinner

Well-Known Member
2015. június 13.
1 468
1 872
113
A pszihomókusnak egy árva rossz élményt ne mondjál, senkid se halt meg mostanában, vigyorogjál,legyél boldog, az se baj ha kamuzol. Kb legyél olyan pozitív mint egy Jehova tanúja. Ja és ha fát kell rajzolni legyen vastag törzse, hatalmas koronája, sok virággal meg napocskával a sarokban. Felhő egy száll se, és nehogy fenyőfát vagy szomorú fűzet rajzolj nekem :) .
Én pszichológián javarészt őszintén válaszoltam. Olyan kérdésekre is, hogy általában milyen a hangulatom. Én simán beírtam hogy rossz. De ha az ember kamuzik, nagyon fontos, hogy következetes legyen. Több ismétlődő kérdés van, és ha ezeket elcseszi valaki sűrűn, akkor az a megoldókulcsból látszani fog, hogy nem őszintén válaszolt.
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 427
7 987
113
Nálam október 11 én lesz a pszichológiai teszt. Egyébként legalább 2,5-3 órás teszt. Csak tudnám egy egyszerű OTT szolgálatra minek egy ilyen teszt. Oké hogy ki kell szűrni az egyéneket. De egy jóformán területvédelmi-polgárvédelmi szolgáltra?
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 427
7 987
113
Arról olvastunk hogy "használt-felújított" gépeket vásárolunk be először. Ha karban vannak tartva és viszonylag kevés a repült üzemórájuk akkor miért is ne.Svéd viszonylatban ezt el is képzelem. A múltkor a jeffy in egy közel 50 éves felújított példányról olvastam. Meglátszik ezeken a gépeken még a békebeli szuflás tervezés:)
 

ravenlord

Well-Known Member
2016. december 31.
4 319
12 701
113
Ha van egy kis eszük, kínai szállítógépet vesznek.
Miért?
1. A kínai haditechnikai termékek 1/3-ába kerülnek az amerikai/ny-európai, 1/2-be az orosz haditechnikai termékeknek.
2. Míg az ami, európai, orosz, ukrán termékeknek van európai javítóbázisuk, a kínaiaknak nincsen. Javításra, nagyjavításra gazdaságtalan átrepülni a fél földet, ezért magától adódik, kell kell itt nekik egy javítóbázist létesíteni. Mivel Magyarország lenne az első vásárlójuk, ezért az első vásárló jogán igényt tarthatnánk, hogy ide telepítsék azt. Mivel a Lufthansa Kijevbe telepítette át a gépei javítását, a Lufthansa Technik bajba került - ők vállalhatnák el a kínai gépek szervizelését.
3. szerzünk egy jó pontot egy nagyhatalomnál, stratégiai fontosságra tehetünk szert.
 

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 427
7 987
113
Véleményem szerint maradjunk valami jól bevált típusnál. Ha újról lenne szó ezekből a gépekből nyugodtan választanék "álmodozni szép" Airbus C295,C27J spartan. Ezek a gépek viszonylag új fejlesztésűek és europaiak. Tehát alkatrész,szerviz meg lenne oldva. Egyébként mind a két gép An-26 os kategória. Árban se észveszentően drágák. A kínaiaknál én úgy tudom hogy eben a kategoriában "még" csak egy típusuk van. Shaanxi Y9 es. Ha jól tudom. Hát én még hanyagolnám a kinai cuccost vagy 10-15 évig. Addigra remélhetőeg kiforja magát kínai vonalon is egy értelmes váltó típus.