A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
Oke, durva korrupcio van mar a szinteden is de nem beszelhetsz rola... Akkor ne tedd, de ilyen szoveggel ne gyere! Mi ertelme van igy ennek?

Oké, azt hittem ez így is érdekes. De akkor még egy gondolatot. Néha történnek egyes ügyekben feljelentések, még ritkábban még a nyomozást is elrendelik. És ha én is benne voltam, akkor mehetek tanuskodni valamrlyik megyei rendórkapitányságra, mint pld. a jövő héten. Már nem először megyek, sejtem előre mi lesz. Olyan kérdéseket kapok, amikre az igazat válaszolom, de akkor sem derül majd ki semmi... És miért, mert valahogy a vizsgálódókat olyan szálak érdeklik, amelyek a téma szempontjából nem relevánsak. De megtörténik a kivizsgálás, és a végén bűncselekmény hiányában megszüntetik az eljárást. Én nem félek, mert nem voltam semmi törvénytelenben benne. Aki meg volt, azért nem fél, mert tudja mi a vizsgálat fő csapásvonala. És elmondhatjuk ez jogállam. Kérem a vádak -feljelentések- ki lettek vizsgálva...Azt szoktam mondani, engem hamarabb lecsuknak valamiért, mint azokat a kisebb-nagyobb fiukat akiknek az ügyeitben tanu voltam vagy éppen leszek...


Beismerem, nem vagyok hős (de egy fecske amúgy sem csinál nyarat), de szerintem inkább hülye lennék, ha itt a neten kitálalnék.. Kapnék a nyakamba egy rágalmazási és rossz hír keltési büntetőpert és ezért nem úsznám meg ítélet nélkül. Nem kapnék erkölcsi bizonyítványt, kizárnának a kamarából és nem tudnám folytatni a munkámat. A politikáról még annyit. Tavaly egy jobbikos vezette város kiemelt beruházását egy F..DESz közeli cég építette... Nekem gyanüs volt a munka nem haladása és ezéert felhívtam a szükséges anyagok beszállítóit. Kiderült, hogy az oda szükséges speckó anyagokat még meg sem rendelték, így nem is lehet számítani a beépítésükre. Én megírtam a levelemben ezt, meg azt, hogy ez valószínűleg szándékos lassítása a beruhásnak azért, hogy a politikai ellenfelek azt tudják mondani, a Jobbik még ezt sem tudja elintézni. Kb. 4 hónap csúszás után kész lett a mű, engem meg az említett építési vállalkozó beperelt rágalmazásért a büntető bíróságon. Úgy ítélték meg, az előzőekben leírt kutakodásom és az az alapján levont következtetések túlmennek a véleménnyilvánítás szabadságán..Aki érdekében cselekedtem, a Jobbik-os polgármester, kísérletet sem tett rá, hogy megvédjen. Ezt akkor is és most is mocsok dolognak tartottam a részéről. Ezért örültem, mikor egy bocsánat kéréssel megüsztam a herce-hurcát. Ha itt kitálalnék, ki védene meg? azt hiszem ugyanúgy senki. Ezért csak a jelenségről írtam, nem konkrétumokról. De így is vállaltam némi kockázatot, mert nincsenek illúzióim. Az itteni bejegyzéseim alapján egy közepesnél rosszabb képességű titkosszolga pontosan tudná, hogy ki vagyok (név, cím). De remélem ilyen mélyre még nem jutottunk, mert ha igen, akkor csak a határ túlsó oldalán lenne keresnivalóm....Ha nálam bátrabb vagy, kérlek írjad le Te a történetedet...[/QUOTE]

Jópár like-ot adtam, többnyire egyetértek az írásaiddal, én is tudom, hogy van korrupció. De azt veszem észre, hogy már mindig mindenhol farkast kiáltunk. Az ellenzéki sajtó szerint ugyebár Magyarország a legkorruptabb ország a világon, a Fidesz, sőt személyesen Mészáros L minden adóforintot ellop, amit végül meg is építenek, azt is hatalmas túlárazással és ráadásul feleslegesen. Ugyebár ott van a Felcsúti kisvasút. Azt szerintem már az Androméda galaxisban is ismerik, hogy mennyire feleslegesen és túlárazva épült. Pont most volt itt az EU bizottság, az ellenzéki sajtó nyálcsorgatva számolt be róla, hogy Felcsútat is megnézik. Jöttek-láttak-visszamentek.
Az ellenzéki média meg hallgat.
Most akkor vagy nem volt korrupció, vagy annyira profin csinálta Mészáros, hogy nem derült ki a lopás, vagy az EU bizottság még nálunk is korruptabb és lefizettük őket?

Írtad, hogy már a szocializmus óta dolgozol, ráadásul elég magas körökben forogsz. Akkor már jó sok kormányváltást megéltél. Hogy érzed, romlik vagy javul a helyzet ahogy tellik az idő, esetleg ugyanolyan?
Ha te tudsz konkrét eseteket, amikor közpénzeket lopnak, akkor miért nem jelented fel őket névtelenül? Kötelességed lenne, máskülönben bűnrészes vagy. De akár valamelyik sajtóban is beszámolhatsz, bizonyítékokkal, természetesen ott is névtelenül. Így tudnál tenni valamit a társadalomért. Azzal viszont nem tudsz semmit tenni, hogy itt nekünk leírod a tapasztalataid.
Szerintem az idelátogató emberek legnagyobb része nem mozog olyan körökben, hogy tenni tudjon bármit is az országért azon kívül, hogy dolgozik, adózik, nem bűnöző és elmegy szavazni.
 
D

danielblack

Guest
Kis infó ÖTT ügyben:
Voltam a debreceni toborzóirodába érdeklődni területvédelmi tartalékos ügyben. Békeidőben csak járáson belül bevethető/alkalmazható, békeidőben kommunikálnak és egyeztetnek a tartalékossal. Évi 20 napot lehet max szolgálni, de a fazon szerint ez gyakran kevesebb is lehet.
Elég rugalmasak, például nekünk debreceni egyetemistáknak nyáron lenne egy gyorstalpaló.
Állítólag a debreceni járásból már lassan eléri a 300 főt a jelentkezők száma. A csoportomból 5-en tervezzük kipróbálni a dolgot.
Egyszerűen kíváncsi vagyok a kiképzés minőségére (persze gyenge és elégtelen lesz valószínűleg).
A szerződés bármikor bontható.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 544
45 108
113
Kis infó ÖTT ügyben:
Voltam a debreceni toborzóirodába érdeklődni területvédelmi tartalékos ügyben. Békeidőben csak járáson belül bevethető/alkalmazható, békeidőben kommunikálnak és egyeztetnek a tartalékossal. Évi 20 napot lehet max szolgálni, de a fazon szerint ez gyakran kevesebb is lehet.
Elég rugalmasak, például nekünk debreceni egyetemistáknak nyáron lenne egy gyorstalpaló.
Állítólag a debreceni járásból már lassan eléri a 300 főt a jelentkezők száma. A csoportomból 5-en tervezzük kipróbálni a dolgot.
Egyszerűen kíváncsi vagyok a kiképzés minőségére (persze gyenge és elégtelen lesz valószínűleg).
A szerződés bármikor bontható.
Egyet ne feledjen azért senki: a gyenge és elégtelen kiképzés is pont több mint a semmi. Illetve egy másik nagy okosság a régi szamurájoktól, ami nekem egy nagy kedvencem :p : Aki sokat izzad békében, keveset vérzik háborúban!
 
D

danielblack

Guest
Egyet ne feledjen azért senki: a gyenge és elégtelen kiképzés is pont több mint a semmi. Illetve egy másik nagy okosság a régi szamurájoktól, ami nekem egy nagy kedvencem :p : Aki sokat izzad békében, keveset vérzik háborúban!
Valóban nagy igazságok. Mondjuk izzadni nem sokat fogunk szerintem :( kell egy háziorvosi engedély és egy helyi debreceni pszichológussal kell beszélgetni kicsit. A toborzóba is elismerték, hogy bárki bekerülhet szinte. Ez civileknek van.

Mindenesetre ha belépnék akkor számíthattok tőlem egy részletes naplóra, irományra a tapasztalataimról.
 
S

szpg9

Guest
Írtad, hogy már a szocializmus óta dolgozol, ráadásul elég magas körökben forogsz. Akkor már jó sok kormányváltást megéltél. Hogy érzed, romlik vagy javul a helyzet ahogy tellik az idő, esetleg ugyanolyan?
Ha te tudsz konkrét eseteket, amikor közpénzeket lopnak, akkor miért nem jelented fel őket névtelenül? Kötelességed lenne, máskülönben bűnrészes vagy. De akár valamelyik sajtóban is beszámolhatsz, bizonyítékokkal, természetesen ott is névtelenül. Így tudnál tenni valamit a társadalomért. Azzal viszont nem tudsz semmit tenni, hogy itt nekünk leírod a tapasztalataid.
Szerintem az idelátogató emberek legnagyobb része nem mozog olyan körökben, hogy tenni tudjon bármit is az országért azon kívül, hogy dolgozik, adózik, nem bűnöző és elmegy szavazni

Este válaszolok, mert most dologidő van nekem is..
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 670
77 670
113
Egyet ne feledjen azért senki: a gyenge és elégtelen kiképzés is pont több mint a semmi. Illetve egy másik nagy okosság a régi szamurájoktól, ami nekem egy nagy kedvencem :p : Aki sokat izzad békében, keveset vérzik háborúban!

Az elégtelen kiképzés többet árt mint használ!
 
  • Tetszik
Reactions: endre

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 544
45 108
113
Az elégtelen kiképzés többet árt mint használ!
Az attól függ hogy mire akarod használni. Nyilván nem ellenséges hátországban kell ledobni őket diverzáns feladatokkal. Így nem értek veled egyet. Aki egy kicsit megtanul lőni, még ha nem is lesz mesterlövész, pont előbb van mint egy olyan ember, aki azt sem tudja hogyan kell betárazni egy gépkarabélyt ha mégis harcolni kell.

Civil példát hozva pedig inkább tanítsanak meg egy kicsit idegen nyelvet, mint semmit mielőtt kimegyek hozzájuk.

Szerintem elbeszélünk egymás mellett, én nem félretanításról beszélek, hanem arról hogy nincs idő mindent megtanulni profi módon, csak max az alapokat, az jobb mint a semmi. Ebbe nyilván akkor helyes tematikával annak is bele kell férnie, hogy elmagyarázza az alanyoknak, hogy ettől még nem lettek halhatatlanok, és tudják magukat reálisan elhelyezni a világban.
 

ravenlord

Well-Known Member
2016. december 31.
4 112
12 138
113
Az attól függ hogy mire akarod használni. Nyilván nem ellenséges hátországban kell ledobni őket diverzáns feladatokkal. Így nem értek veled egyet. Aki egy kicsit megtanul lőni, még ha nem is lesz mesterlövész, pont előbb van mint egy olyan ember, aki azt sem tudja hogyan kell betárazni egy gépkarabélyt ha mégis harcolni kell.

Civil példát hozva pedig inkább tanítsanak meg egy kicsit idegen nyelvet, mint semmit mielőtt kimegyek hozzájuk.

Szerintem elbeszélünk egymás mellett, én nem félretanításról beszélek, hanem arról hogy nincs idő mindent megtanulni profi módon, csak max az alapokat, az jobb mint a semmi. Ebbe nyilván akkor helyes tematikával annak is bele kell férnie, hogy elmagyarázza az alanyoknak, hogy ettől még nem lettek halhatatlanok, és tudják magukat reálisan elhelyezni a világban.
5 hét alapkiképzés őr- és járőrszolgálat adására elég, na meg harctéren a hősi halálra.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 544
45 108
113
5 hét alapkiképzés őr- és járőrszolgálat adására elég, na meg harctéren a hősi halálra.
Sok segítséget nyújthat az az Őr és járőrszolgálat, aki ezzel meg bekerül a rendszerbe, annak egy lehetőség hogy egy kicsit legalább megismerkedjen néhány dologgal. Harctéren ki ellen elég a hősi halálra? A Navy SEAL, SPETZNAZ VDV egységek, SAS vagy hogy hazabeszéljek, a saját KME-ünk ellen sanszosan igen. Csak ŐK vannak? Nézitek ti a szír/jemeni háborúban történő eseményeket? Ha itt egy ember annyit megtanul öt hét alatt, hogy NEM okos dolog kisétálni egy PKM-el egy kikkúrt főút közepére és rambóból ellőni egy kézzel lehetőleg fej felett ész nélkül egy rakaszt, már előrébb van, mint egy random arab dzsihadista...
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
.
Én már korábban is leírtam, hogy kb. tisztában vagyok azokkal a dolgokkal amit itt leírtál, csak látom - láttam a másikat is, és innentől mivel vergődtem már rajta eleget, úgy tudok csak választani, hogy nekem/családomnak melyik jobb, illetve egyéb dolgokban mint pl. családpolitika, migráns kérdés - külpolitika melyik az amelyik szimpatikusabb. Ha nem mérnök, hanem mondjuk ingatlanügynök lennél, akkor meg nokiásdobozokról tudnál írkálni. S csak ismétlem magam, ne áltasd magad, ez NEM csak Magyar probléma, teljesen általános, a világon mindenhol ellopják a közpénzeket, a legtöbb politkus a saját hasznát lesi, és kéz kezet mos alapon oda vissza a lekötelezettek és lezsírozott pályázatok világát éljük.

Én tiszelem az egyéni nézőpontodat, ezért a like. Ha én is csak egyéni nézőpontból gondolkodnok, kritizálnék, hssonlónak kellene lenni a véleményemnek, mint a Tiednek. de 25 éve látom azt, hogy a napjainkhoz közeledve egyre durvább dolgok történnek (pld.: Mészáros és Mészáros Kft. gyors felmelkedése), ezért van meg a kritikus különvéleményem. Úgy gondolom, és ez talán nem meglepő az előzőekben leírtak alapján, hogy személy szerint nekem az országhatáron kívül, nyugatabbra is lenne egzisztenciám. még lehet sor kerül rá... De amit írsz a Te szemszögödből teljesen reális. bár ha társadalmi szinten nézünk rá a kérdésre, akkor az egyenleg nem ennyire egyértelműen pozitív, mivel ha valaki társadalmi szinten felelősen gondolkodik, akkor nem csak a saját élethelyzetével foglalkozik.. Sok sikert így ismeretlenül is...

Lehet, jobb lenne a Kantin Magyarországban folytatni.
Azt írod, hogy egyre durvább dolgok történnek, ezek szerint a korábbi kormányok nem voltak ilyen korruptak.
A múltkoriban összeszedtem egy csomó adatot (csak külföldi felmérések adataiból válogattam, hogy ne lehessen ráfogni, hogy a kormány manipulálta) és az derült ki, hogy A Fidesz alatt az ország GDP növekedése kb. hozza, vagy lekörözi a tágabb környezetünkben lévő országok átlagát. Elöző kormányok alatt messze utolsók voltunk. Reálbérek Fidesz alatt nőttek jobban. Állam és állampolgárok eladósodottsága csökkent a Fidesz alatt, nőtt az ellenzék alatt. Munkanélküliség a Fidesz alatt csökkent. Külkereskedelmi mérleg ellenzék alatt durva minuszban volt, most brutális pluszban van.
Milyen egyéb adatot kellene még nézzek, ami szerint egyre rosszabbak a magyar társadalom kilátásai az utóbbi (Fidesz alatti) időben?
Én mindezekből azt látom, hogy az ellenzék semmi mást nem csinált, csak az év 365 napjában lopott így aztán nem maradt utánuk semmi, csak az adósság.
A Fidesz viszont rájött, hogy ha a 365-ből 183-ban rendesen dolgozik és gyarapítja az országot, akkor a maradék 182 napban úgy tud lopni, hogy még marad is amivel fényezheti magát.
Persze jobb lenne, ha mind a 365 napban dolgozna, dehát ezek közül lehet választani. Ráadásul 2010 óta a mi GDP-nk ugyanolyan vagy gyorsabb ütemben nő, mint az összes többi EU-s ország GDP-je, ez pedig azt jelenti, hogy a mostani kormánnyal nem jutott nekünk sem rosszabb egy kicsivel sem, mint a többi országnak.
 

ravenlord

Well-Known Member
2016. december 31.
4 112
12 138
113
Sok segítséget nyújthat az az Őr és járőrszolgálat, aki ezzel meg bekerül a rendszerbe, annak egy lehetőség hogy egy kicsit legalább megismerkedjen néhány dologgal. Harctéren ki ellen elég a hősi halálra? A Navy SEAL, SPETZNAZ VDV egységek, SAS vagy hogy hazabeszéljek, a saját KME-ünk ellen sanszosan igen. Csak ŐK vannak? Nézitek ti a szír/jemeni háborúban történő eseményeket? Ha itt egy ember annyit megtanul öt hét alatt, hogy NEM okos dolog kisétálni egy PKM-el egy kikkúrt főút közepére és rambóból ellőni egy kézzel lehetőleg fej felett ész nélkül egy rakaszt, már előrébb van, mint egy random arab dzsihadista...
A világ bármely normális hadseregében az alapkiképzés 3-4 hónap, de pl. a törököknél úgy tudom, hogy félév. Én személy szerint a sorkatonaság utolsó előtti etapjában lettem behívva, nekünk 4 hét volt az alapkiképzés. Ez idő alatt volt egy alap lőgyakorlat álló és bukó célra (összesen 11-14 tölténnyel), 1 db töltetrobbantás, 1db lövészteknő-ásás, 1db gumi gyakorló kézigránát-imitáció eldobása, taposóakna-telepítés.
Állítólag ma már komolyabban képeznek (időegység alatt). Állítólag.
 
  • Tetszik
Reactions: endre
S

szpg9

Guest
.
ha mind a 365 napban dolgozna, dehát ezek közül lehet választani. Ráadásul 2010 óta a mi GDP-nk ugyanolyan vagy gyorsabb ütemben nő, mint az összes többi EU-s ország GDP-je, ez pedig azt jelenti, hogy a mostani kormánnyal nem jutott nekünk sem rosszabb egy kicsivel sem, mint a többi országnak.

OKÉ próbáljuk meg a KANTIN-ban, de csak este érek rá... Köszi az érdeklődést...
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 670
77 670
113
Többet árt mint használ!Az aki semmilyen kiképzést nem kapott az elmegy olyan helyre ahol kiképzik.Aki kapott kiképzést az azt fogja gondolni,hogy őt már kiképezték mehet harcolni...Azt nem kell taglalni,hogy mi lenne ennek az eredménye.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 544
45 108
113
Többet árt mint használ!Az aki semmilyen kiképzést nem kapott az elmegy olyan helyre ahol kiképzik.Aki kapott kiképzést az azt fogja gondolni,hogy őt már kiképezték mehet harcolni...Azt nem kell taglalni,hogy mi lenne ennek az eredménye.
Akinek van esze, az felfogja hogy mire és milyen volumenű, minőségű kiképzést kapott. Nem fogunk itt egyezni, én még mindig azt mondom, hogy egy kis ismeret egy adott területen többet ér mint a semmilyen. Adott esetben ha valóban nem őrszolgálat kell hogy legyen a cél, nem teljesen nulláról kell őket tovább képezni. Csak ismételni tudnám innen már saját magamat tovább...
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
Már leírtam a véleményem a buszokról:kellenek,szükség van rájuk de nem szabadna,hogy hírértéke legyen a bedzerzésüknek mert olyan alap dolgok mint a hímzőgépek.

Mindenki röhögött itt, amikor hímzőgépeket vettek, errefel kiderült, hogy hasznosak ám, lehet, hogy Dudi még használja is? :)
(remélem nem haragszol meg)
 
D

danielblack

Guest
Akinek van esze, az felfogja hogy mire és milyen volumenű, minőségű kiképzést kapott. Nem fogunk itt egyezni, én még mindig azt mondom, hogy egy kis ismeret egy adott területen többet ér mint a semmilyen. Adott esetben ha valóban nem őrszolgálat kell hogy legyen a cél, nem teljesen nulláról kell őket tovább képezni. Csak ismételni tudnám innen már saját magamat tovább...
Én például felajánlottam a logisztikában szerzett tapasztalataimat a toborzóban. Ha raktárban kellene dolgoznom akkor lehet elegendő lenne egy gyorstalpaló harcászatból (mondjuk én szeretnék mindent megismerni és tudni). Azt mondták erre ÖMT keretében lenne lehetőség, de azt már nehéz az egyetemmel összeegyeztetni, pláne hogy tisztességesen látogatom az előadásokat. Mindenesetre jó lett volna diákmunkának is.
A toborzóban még említették, hogy évi 150-200 ezer lehet számszerűsítve kb az ÖTT katona járandósága
 
  • Tetszik
Reactions: zsolti
D

danielblack

Guest
Jöhetnek az Archerek :D
8293db04b0b1fc0b84d5b46109ebe9ad.jpg