A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 363
77 048
113
A moderátorok dolga eldönteni,hogy ki jó vagy rossz én csak egy tényt közöltem anélkül,hogy bárki felett ítélkeztem volna.
 

Sharid

Well-Known Member
2017. szeptember 4.
5 491
2 874
113
Akkor az a megoldás,hogy itt beszéljünk meg mindent?

OFF
az a megoldás hogy harmincféle topicban beszélünk meg mindent?

ha egyszer lesz olyan, akkor a honvédség fejlesztése, az egy csomó dolog függvénye, politika pénzügy, gazdaság, hadi doktrína 8nem ez a jó szó, de mi is a pontos kifejezés?), tervezett felhasználás etc... a technikai paraméterek eléggé a sor végén kullognak...
 
  • Tetszik
Reactions: szpg9
S

szpg9

Guest
Nem hiszem, hogy pld. az ARMATA-t itt kellene kivesézni... Van saját topikja és ez a mai magyar társadalomtól igen messze álló téma. Viszont a hadsereg fejlesztésének van óriási civil társadalmi vetülete, hiszen, amire az állam költ azt nem a hadügyminiszter és a miniszterelnök adja a saját vagyonából neg nem az állomány dobja össze a rávalót, (ha ez lenne a helyzet befognám a pofámat), hanem elcsépelt dumának hangzik, de az adófizetők pénzéből történik a Ti finanszírozásotok is. Ebben benn vannak kinek-kinek az adóforintjai, köztük az enyém is, de tudom még nagyon sok más emberé is. Ezért nekem nem mindegy, milyen dolgokra, mit költ az állam a honvédelem címén. ezért szerintem ami volt, ezen a téren, az témába vág. De az is a véleményem, ha annyira impotens a politikai-katonai vezetés, mint ami a harci buszos hírözönből is látszik, előbb-utóbb el juthatunk oda is, hogy az időjárást tárgyaljuk ki, mert annak is több értelme van, mind ebbe a topikba megjelenő "hadseregfejlesztési" híreknek. Igazándiból hónapok óta nem volt itt lényegi infó megvalósuló fejlesztésekről. A buszozás volt a legnagyobb falat. Kérdezném, szerinted ezek a buszok milyen követelményekhez állnak közelebb: a civilekhez vagy a katonaiakhoz?
 
  • Tetszik
Reactions: Nagy Csaba

Sharid

Well-Known Member
2017. szeptember 4.
5 491
2 874
113
De a valós tényekkel szmbesülni elég illuzióromboló.

Oké, hogy a tábornoki csillagokat gyártó üzem 24 órában termel, de
Már leírtam a véleményem a buszokról:kellenek,szükség van rájuk de nem szabadna,hogy hírértéke legyen a bedzerzésüknek mert olyan alap dolgok mint a hímzőgépek.


elnézést, de épp olyan alap dolog - nem teherautóplatón és marhavagonban utaznak a katonák- mint egy valóban korszerű egyenruha, optika, egyéb jármű, -horribile dictu - fegyverzet beszerzése, egy hadseregen belüli átszervezés etc...

más kérdés, hogy egyes hírek szerint azért a 100 busz, hirtelen, hogy a gyártó cégnek legyen megrendelése...
 
S

szpg9

Guest
Már leírtam a véleményem a buszokról:kellenek,szükség van rájuk de nem szabadna,hogy hírértéke legyen a bedzerzésüknek mert olyan alap dolgok mint a hímzőgépek.


Na látod ebben a kérdésben egyet értünk, de nagyon....De az is jellemző, hogy minek van országos hírértéke. Magyarán ezt lehet úgy is olvasni, azért ekkora a hírértéke, mert ez lesz a nagy megvalósuló projekt. És egy magamfajta katonaviselt civil, aki mint leírtam tud olvasni a sorok között, mert most is a sorok között olvastatnak velem a munkámban, ráadásul személy szerint a buszosok, azért dobtam egy akkora hátast,hogy itt elkezdtem írogatni...Pedig gondolhattam volna, csak az időm megy el vele és többnyire megértetlenség és köpködés lesz az osztályrészem....de mégis fontosnak tartottam felemelni a szavamat (több más felhasználóhoz hasonlóan). Mert ez már az alja a dolgoknak és nem is a teteje. A jövőben lehet, hogy a honvédségi seprű beszerzésről fogunk hallani... Neked így a mondókán a végére mindenképpen jó szolgálatot kívánok...
 
  • Tetszik
Reactions: Nagy Csaba

RomperStomper

Well-Known Member
2016. december 4.
1 046
5 501
113
http://www.honvedelem.hu/cikk/65379_indul_a_safety_transport_2017_szallitasi_gyakorlat

Körmendet fél órája hagyta el a konvoj Zalaegerszeg irányába, valószínűleg Veszprém felől jöttek. Elől-hátul villogó szirénázó katonai rendész terepjáró, elég látványos volt a vonulás legalább 10 jármű volt, lehet több is.
Valószínű a gyakorlat mellett az is benne volt, hogy megmutassák a honvédséget azokon a területeken, ahol már régóta nincs katonaság, bár Vas megyében jártak katonák tavaly és tavalyelőtt is a migránshelyzet miatt Körmenden és környékén, de akkor 2-3 teherautó jött, azokat is megcsodálták a helyiek, főleg a gyerekek.
 
S

szpg9

Guest
Meg még annyit így munka közben -ha ennyit posztolok a végén lekapnak a 10 körmömről-, hogy nem a honvédelem ellen, pláne nem az ott szolgálók ellen íródtak az elmúlt napok bejegyzései, hanem csak azért, hogy leírjunk egy olyan rendszerszintű problémát (legalább részben), ami civilt és felelősségteljes honvédet egyaránt zavar (legalábbis szerintem). mást úgysem tehetünk, hiszen nem vagyunk döntéshozók...
 

Nagy Csaba

Well-Known Member
2017. július 26.
1 332
2 414
113
http://totalcar.hu/sajtokozlemeny/2017/09/22/uj_magyar_buszok_a_volannal/

A link azért érdekes, mert ez tényleg buszgyártásról szól, és konkrét átadott 100-as nagyságrendről. A Széles féle "harci busz" meg a túró tudja hogy mi lesz, de hogy nem itt Fehérváron gyártott, az biztos (a linken meg lehet nézni hogy mi kell buszgyártáshoz, de itt Fehérváron nyoma sincs beruházásnak, csak egy üres csarnoknak és pár potentátnak, meg egy vigyorgó "vállalkozónak"). A kérdésem: Most az egyes jól fekvő nagyvállalkozókat tömjük ki rendeléssel/szerződéssel, vagy tényleg teszünk valamit hazai ipar megteremtése cimszóval. Mert 2 (vayg több) buszgyár csak az adófizetők pénzén rentábilis, de nem ténylegesen..... Ez azért kérdéses, mert ha egy polgári szektort nem bírunk tisztességesen felfuttatni, akkor milyen csodát várunk a honi hadiipar kapcsán?!!
 

Nagy Csaba

Well-Known Member
2017. július 26.
1 332
2 414
113
http://www.honvedelem.hu/cikk/65379_indul_a_safety_transport_2017_szallitasi_gyakorlat

Körmendet fél órája hagyta el a konvoj Zalaegerszeg irányába, valószínűleg Veszprém felől jöttek. Elől-hátul villogó szirénázó katonai rendész terepjáró, elég látványos volt a vonulás legalább 10 jármű volt, lehet több is.
Valószínű a gyakorlat mellett az is benne volt, hogy megmutassák a honvédséget azokon a területeken, ahol már régóta nincs katonaság, bár Vas megyében jártak katonák tavaly és tavalyelőtt is a migránshelyzet miatt Körmenden és környékén, de akkor 2-3 teherautó jött, azokat is megcsodálták a helyiek, főleg a gyerekek.

ez a 10 db jármű (jó, vagy 12), ez azért nevetséges mennyiség, nem?
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz
S

szpg9

Guest
A Magyar haderő lehetséges fejlesztési irányaiban sokat polemizáltak a Széles féle "harci busz" beszerzésről, amely 100 db-ról szólt. Az a gyanúm, hogy a Kravtex tényleg gyárt buszt, a Széles/Currus meg jó drágán átcimkézio majd a beérkező Volvo buszokat. Haderő és iparfejlesztés, a'la Magyarország!

Nekem ez annyira tetszett, hogy ide is betettem. Slusszpoén a fórumtársunktól.. Majdcsak rájövünk közösen néhány dologra a végén. Megesz a fene azért, hogy ez neem nekem jutott az eszembe...
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
9 938
18 426
113
http://www.honvedelem.hu/cikk/65379_indul_a_safety_transport_2017_szallitasi_gyakorlat

Körmendet fél órája hagyta el a konvoj Zalaegerszeg irányába, valószínűleg Veszprém felől jöttek. Elől-hátul villogó szirénázó katonai rendész terepjáró, elég látványos volt a vonulás legalább 10 jármű volt, lehet több is.
Valószínű a gyakorlat mellett az is benne volt, hogy megmutassák a honvédséget azokon a területeken, ahol már régóta nincs katonaság, bár Vas megyében jártak katonák tavaly és tavalyelőtt is a migránshelyzet miatt Körmenden és környékén, de akkor 2-3 teherautó jött, azokat is megcsodálták a helyiek, főleg a gyerekek.

Feltehetően a Honvédség megmutatása volt a cél. Persze hogy a gyerekeknek nagyon teszik, hisz élőben nem nagyon látnak katonát errefelé. Hát még harcjárműveket.
 

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 380
7 876
113
http://www.honvedelem.hu/cikk/65379_indul_a_safety_transport_2017_szallitasi_gyakorlat

Körmendet fél órája hagyta el a konvoj Zalaegerszeg irányába, valószínűleg Veszprém felől jöttek. Elől-hátul villogó szirénázó katonai rendész terepjáró, elég látványos volt a vonulás legalább 10 jármű volt, lehet több is.
Valószínű a gyakorlat mellett az is benne volt, hogy megmutassák a honvédséget azokon a területeken, ahol már régóta nincs katonaság, bár Vas megyében jártak katonák tavaly és tavalyelőtt is a migránshelyzet miatt Körmenden és környékén, de akkor 2-3 teherautó jött, azokat is megcsodálták a helyiek, főleg a gyerekek.
Ilyenkor látszik igazán. Igenis jól jönne minden megyeszékhelyre egy "kisebb" laktanya. "Persze ahol nincs". Ha lennének olyan "kisebb" laktanyák azokon a megyeszékhelyeken ahol jelenleg nincsen,a létszámutánpótlással is "érezhetően" jobban állnának. Értem ezalatt egy jól kidolgozott tartalékos rendszerrel. Mert nem mindegy hogy -7000 ezer fő hiányról kellene felépíteni egy épkézlábrendszert vagy -1000 fő hiányról.
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz and zeal

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 845
65 547
113
http://www.honvedelem.hu/cikk/65379_indul_a_safety_transport_2017_szallitasi_gyakorlat

Körmendet fél órája hagyta el a konvoj Zalaegerszeg irányába, valószínűleg Veszprém felől jöttek. Elől-hátul villogó szirénázó katonai rendész terepjáró, elég látványos volt a vonulás legalább 10 jármű volt, lehet több is.
Valószínű a gyakorlat mellett az is benne volt, hogy megmutassák a honvédséget azokon a területeken, ahol már régóta nincs katonaság, bár Vas megyében jártak katonák tavaly és tavalyelőtt is a migránshelyzet miatt Körmenden és környékén, de akkor 2-3 teherautó jött, azokat is megcsodálták a helyiek, főleg a gyerekek.
Hm... azok a régi szép idők mikor még a Savaria laktanyából kivonult a hosszú vez gyakra a járművek garmadája... Na meg a fertődi meg 11-es huszár úti szovjet laktanya kigurult egy ilyenre szinte minden gumi kerekessel... Szombathelytől Söptéig volt a sor gyerekkoromban.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 845
65 547
113
Ilyenkor látszik igazán. Igenis jól jönne minden megyeszékhelyre egy "kisebb" laktanya. "Persze ahol nincs". Ha lennének olyan "kisebb" laktanyák azokon a megyeszékhelyeken ahol jelenleg nincsen,a létszámutánpótlással is "érezhetően" jobban állnának. Értem ezalatt egy jól kidolgozott tartalékos rendszerrel. Mert nem mindegy hogy -7000 ezer fő hiányról kellene felépíteni egy épkézlábrendszert vagy -1000 fő hiányról.
Ahonnét eltűnt a Honvédség ott eszébe nem jutna az emberek (na jó fiatalok) zömének hogy ilyen is van. Szerintem fel sem sejlik hogy van még "sereg" és esetleg el lehet oda menni dolgozni. Mégis csak jobb mint a kábelgyárban fűzögetni vezetékeket két óránként 5 perc szünettel. Viszont annak akinek esetleg eszébe jut, meg még veszi is a fáradságot és utánanéz mit ajánlanak neki, annak egyből elmegy a kedve ha benyögik neki hogy Lentiből beállhat ha akar Szolnokra vagy isten tudja hová. Kalandvágyóknak még fiatalon egy két évig el is menne, de eszébe is jusson,utána is járjon,el is fogadja meg még kalandvágyó is legyen... na ez kb 10000ből 1fő.
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
9 938
18 426
113
Ahonnét eltűnt a Honvédség ott eszébe nem jutna az emberek (na jó fiatalok) zömének hogy ilyen is van. Szerintem fel sem sejlik hogy van még "sereg" és esetleg el lehet oda menni dolgozni. Mégis csak jobb mint a kábelgyárban fűzögetni vezetékeket két óránként 5 perc szünettel. Viszont annak akinek esetleg eszébe jut, meg még veszi is a fáradságot és utánanéz mit ajánlanak neki, annak egyből elmegy a kedve ha benyögik neki hogy Lentiből beállhat ha akar Szolnokra vagy isten tudja hová. Kalandvágyóknak még fiatalon egy két évig el is menne, de eszébe is jusson,utána is járjon,el is fogadja meg még kalandvágyó is legyen... na ez kb 10000ből 1fő.

Nem véletlen hogy errefelé még a nyomai sincsenek, a meghirdetett tartalékos századok szervezésének, egyik járásban sem. Pedig épp Vas és Zala, amelyik tele van nyugállományú, elég képzett egykori hivatásosokkal. Az más kérdés, hogy már milyen életkorban és egészségi állapotban lehetnek.
 

Sharid

Well-Known Member
2017. szeptember 4.
5 491
2 874
113
Nem véletlen hogy errefelé még a nyomai sincsenek, a meghirdetett tartalékos századok szervezésének, egyik járásban sem. Pedig épp Vas és Zala, amelyik tele van nyugállományú, elég képzett egykori hivatásosokkal. Az más kérdés, hogy már milyen életkorban és egészségi állapotban lehetnek.
.....


Simicskó István honvédelmi miniszter válasza szerint 2014 január 15-én összesen 3791= 100% önkéntes műveleti tartalékos katonája volt a Magyar Honvédségnek.



- Közülük 3109= 82% ember kapott szolgálati járandóságot.

- Tehát 18%= 682 fő, azok aránya, akik nem a szolgálati járandóság/nyugdíj miatt tartalékosok.



Úgy kettő zászlóalj.



------------------------------------------------------------------------------------------------




Az önkéntes műveleti tartalékosok közül

- az 50 év felettiek vannak a legtöbben, számuk meghaladja a kétezret= 53%, a majdnem 3800 fős állományban.



- A 46 és 50 év közöttiek 1028-an= 27% vannak.



- A legkisebb csoportot a 31 és 35 közöttiek teszik ki a tartalékosok között, ők mindössze 29-n= 0,7% vannak.



- A 30 év alattiak száma 436 fő= 12% volt 2014 január 15-én.



Mivel ezek 2017 januári adatok, azóta annyit változott a helyzet, hogy az akkori 46-50 év közöttiek többsége, mára már 50 feletti lett.

másik fórumon hozzászólás, átmásoltam
 
S

szpg9

Guest


..Szerintem semmi értelme nem lenne azon kívül, hogy ezzel a kérdésssel kapcsolatosan is jól lehet nosztalgiázni.. Biztusan meg tudna dobogtatni egy két őszülö férfiút. De egy ilyen lépés megvalósítása nettó péénzkidobás lenne.. Csak felhívnám a figyelmet, a mai sereg nem 200000 körül van, akol azért minden megyébe elkellett egy hadkieg...Egy egészséges állománystruktúra kialakítása többet érne, de az biztosan nem lesz...
 
  • Tetszik
Reactions: Nagy Csaba