A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 476
79 533
113
Azt magyarázza már el nekem valaki okos, hogy a rendőri munkához mióta nincs "speciális kiképzttségre igény".

A másik pedig az, hogy megy itt a közeljövő háborújának a vizionálása, amire hivatkozva még harciszekereket is csatasorba állítanátok, de az ördögtől való, hogy a katona a szolgálati idejét olyan úri huncutságokkal töltse mint a kiképzés, ami amúgy a dolga lenne.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 476
79 533
113
Amúgy tessék bejönni egy 2 éves szerződésre aztán kipróbálni.

Lássuk mekkora hazaszeretet meg egyebek lakoznak itt a szívecskékben.

Mindenkitől azt hallgatom itt, hogy így dandárok úgy hadosztály etc. etc.
Meg így félünk az ukrán támadástól meg visszaveszük Erdélyt. Meg a magasröptű technikai fejtegetéseket, hadműveleti géniuszokat megszégyenítő hozzáértést.

Tenni is valamit az elvekért amiket itt hangoztattok? Ehhh..
De számoljanak 3 évvel, ha véletlen nem engedik őket leszerelni!
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 230
113
image.jpg
 
W

Wilson

Guest
Én úgy látom, hogy egyesekben van egy fajta téves elképzelés a katonai szolgálatról, úgy gondolják, hogy aki felcsap katonának az gyakorlatilag vállalja, hogy lemond a családról, egy normális életről, de ez nagyon nincs így.
A magyar honvédség, az nem az (papíron) Éjjeli Őrség a Trónok harcából.....
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 476
79 533
113
Én úgy látom, hogy egyesekben van egy fajta téves elképzelés a katonai szolgálatról, úgy gondolják, hogy aki felcsap katonának az gyakorlatilag vállalja, hogy lemond a családról, egy normális életről, de ez nagyon nincs így.
A magyar honvédség, az nem az (papíron) Éjjeli Őrség a Trónok harcából.....
Kész szerencse, hogy a Starkoknál elég nagy a fejetlenség különbn karddal kergetnék a leszerelőket.
 

Matróz Kommandó

Well-Known Member
2017. március 21.
1 102
3 816
113
1. Az utolsó árvíznél én és a munkatársaim egy része (már aki képes rá) voltunk homokzsákot pakolni a töltésen.
2. A katonaság (rendőrség, tűzoltóság, polgárőrség, vízügy stb) társadalmi megitélését nagyban erősíti a természeti katasztrófák során mutatott helytállás. Ami szükséges (persze nem elégséges) előfeltétele az anyagi (és erkölcsi) elismerés szemmel látható javításának.
 
T

Törölt tag 2577

Guest
Amúgy tessék bejönni egy 2 éves szerződésre aztán kipróbálni.

Lássuk mekkora hazaszeretet meg egyebek lakoznak itt a szívecskékben.

Mindenkitől azt hallgatom itt, hogy így dandárok úgy hadosztály etc. etc.
Meg így félünk az ukrán támadástól meg visszaveszük Erdélyt. Meg a magasröptű technikai fejtegetéseket, hadműveleti géniuszokat megszégyenítő hozzáértést.

Tenni is valamit az elvekért amiket itt hangoztattok? Ehhh..
aengstlicher_hund3-1024x683-1.jpg

:)
 
  • Tetszik
Reactions: Király Fika

L.O.B

Well-Known Member
2020. július 8.
2 141
7 597
113
Azon szoktunk röhögni a kollégákkal, hogy mivel egyre nagyobb hiány van kéményseprőből lassan oda is mi fogunk menni...
egyszer hívtunk kéményseprőket....Öten szálltak ki, egy dolgozott és bedugult a kályha miattuk. Azóta maszek kályhás végzi az ilyen dolgokat nálunk..meg sok máshol ahol szintén rendbe a kéményseprők utóhatását teszi rendbe..... Na csak arra akartam kilyukadni hogy mióta újraszervezték őket azóta egy nagy kalap szart se érnek...legalábbis Veszprém megyében..
 

Filter

Well-Known Member
2021. január 7.
2 590
14 592
113
krisss said:
Jajj ezért a szar dumaért pofozkodni tudnék...

De amúgy ha a faszságokért nem érzi magát megbecsülve az állomány se anyagilag se máshogy akkor ne csodálkozzunk ha lelépnek..


Bizony.
Nagyon telibe trafáltad a lényeget. De ezt csak az őrnagyi rendfokozat alatt lévő tisztek látják. Feljebb még valami Néphadsereges nosztalgiában leledzenek.
Lehet ha a főnökség picit több időt töltene a legénység között nyugati mintára, jobban képben lennének a dolgokkal.
( Ugye nyugati minta...Ezred Pk, hetente egyszer minimum velünk sportolt reggel,és beszélgetett az állományal közben, de volt hogy beült közénk ebédelni is...csumplis gépesített harci században voltam. De volt rá alkalom hogy egy generálissal váltsak pár szót 8-10 percben.) ( Na az emlékezetes volt mikor másodosztályú kopterként odajött hozzám General Grail, a szétégett fejével meg kitüntetéseivel...szerintem azt hihette szellemi fogyatékos vagyok bakker, pedig csak lefagytam hogy egy ekkora veterán nyújtja a kezét és egy pohár borral a másik kezében beszélgetni kezd velem. :) )
Század pk-m volt az apám. Az ezred pk meg fenn ült mint Zeusz, és büszke voltam rá ha hozzám szólt, a terveimről érdeklődött, szemlén megdicsérte a csajom mert látta a képét a szekrénybe ragasztva,stb a tisztelet és fegyelem megkövetelése,betonkemény betartatása mellet sokkal emberközpontúbb a rendszer.
Igaz nem is gereblyéztünk, mert ott már a szakasz pk ordított hogy katona vagyok nem tróger!
De mindegy is.....elmúlt.
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 579
76 463
113
Közbeszerzési értesítőből...

Részvételi felhívás

Virtuális valóság lőszimulátor készlet beszerzése

A beszerzés 18 készlet lőszimulátor beszerzésére és a kapcsolódó felkészítés megtartására irányul.
Ajánlattevő feladatát képezi a lőszimulátor és tartozékainak kezelésére és üzemeltetésére vonatkozó felkészítés szimulátoronként 2 fő kezelő állomány/eszköz esetében. A részletes műszaki leírást és követelményrendszert a közbeszerzési dokumentumok tartalmazzák.

Opció:
5 készlet lőszimulátor beszerzésére és a kapcsolódó felkészítés megtartására irányul.
A végleges mennyiség az ajánlat alapján kerül meghatározásra a rendelkezésre álló fedezet erejéig. A szerződés keretében szállítandó termék végleges mennyiségét (mennyiségi eltérés mértékét) az ajánlat elbírálásáról szóló összegezésben közli Ajánlatkérő.

Részvételi kérelmek benyújtásának határideje: 01/02/2022