A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Vogon

Well-Known Member
2021. május 13.
3 174
6 712
113
ne vedd komolyan , csak vogon-t parodizálom ( meg a többi embert aki már eszéket össze károgott már csak attól hogy kiderült ő lesz hadügymini)

Legyél szíves engem nem összemosni Blogennel és a többi károgóval! Neki az a baja, hogy az új miniszter nem ér fel Vadai szakmai tudásához és egyébként is mindig minden szar, amit nem az ellenzék javasol.

Nem jellemző rám a károgás. Nekem az a bajom a miniszter kinevezésével, hogy félek attól, hogy érti és tudja, hogy mit csinál. Ha visszaolvasnál, még az AV gyárban is láttam a lehetőséget. Egyetlen kifogásom, hogy nem úgy, hogy ő a miniszter. Mondjátok már el nekem, akik szerint minden menni fog az eddigi úton, hogy milyen bejelentett döntések születtek a Magyar Légierő jövőjével kapcsolatban? Hmmmm... És akkor mondjátok el, hogy mi az az út, ami megy tovább és például @Xpert szerint nem is lehetne letéríteni róla, mert már nemzetközi cégekkel bebetonoztuk?

Ne röhögtessük már ki magunkat azon, hogy most volt a miniszteri meghallgatása, és már örömködünk, hogy nincs semmi személyi változás! Ja, még le sem ült, de legalább már biztos, hogy nincs személyi csere! És úgy teszünk, mintha nem állna előtte további beszerzés eldöntése! Valaki úgy gondolta, hogy rendelünk az AV-tól 8 BJT-t meg 4 felderítőt és letudva ennek a gyár megvásárlás története? És van olyan katona, aki eddig a legrosszabb beszerzésnek aposztrofálta, most meg szerinte minden rendben.

Nekem még mindig vannak kétségeim. Az Airbus kapcsolat továbbfejlesztése lehet biztató jel az FCAS-ra, de nem szerencsés, hogy a következő beszerzéseket tulajdonosként és megrendelőként egy személyben üti nyélben. És a legnagyobb probléma a cseh szál, attól tartok a legjobban.

És végén én leszek a legboldogabb, ha nem igazolja az új miniszter a félelmeimet.
 
  • Tetszik
Reactions: Nagy Csaba

alter ego

Well-Known Member
2022. március 22.
517
1 446
93
Legyél szíves engem nem összemosni Blogennel és a többi károgóval! Neki az a baja, hogy az új miniszter nem ér fel Vadai szakmai tudásához és egyébként is mindig minden szar, amit nem az ellenzék javasol.

Nem jellemző rám a károgás. Nekem az a bajom a miniszter kinevezésével, hogy félek attól, hogy érti és tudja, hogy mit csinál. Ha visszaolvasnál, még az AV gyárban is láttam a lehetőséget. Egyetlen kifogásom, hogy nem úgy, hogy ő a miniszter. Mondjátok már el nekem, akik szerint minden menni fog az eddigi úton, hogy milyen bejelentett döntések születtek a Magyar Légierő jövőjével kapcsolatban? Hmmmm... És akkor mondjátok el, hogy mi az az út, ami megy tovább és például @Xpert szerint nem is lehetne letéríteni róla, mert már nemzetközi cégekkel bebetonoztuk?

Ne röhögtessük már ki magunkat azon, hogy most volt a miniszteri meghallgatása, és már örömködünk, hogy nincs semmi személyi változás! Ja, még le sem ült, de legalább már biztos, hogy nincs személyi csere! És úgy teszünk, mintha nem állna előtte további beszerzés eldöntése! Valaki úgy gondolta, hogy rendelünk az AV-tól 8 BJT-t meg 4 felderítőt és letudva ennek a gyár megvásárlás története? És van olyan katona, aki eddig a legrosszabb beszerzésnek aposztrofálta, most meg szerinte minden rendben.

Nekem még mindig vannak kétségeim. Az Airbus kapcsolat továbbfejlesztése lehet biztató jel az FCAS-ra, de nem szerencsés, hogy a következő beszerzéseket tulajdonosként és megrendelőként egy személyben üti nyélben. És a legnagyobb probléma a cseh szál, attól tartok a legjobban.

És végén én leszek a legboldogabb, ha nem igazolja az új miniszter a félelmeimet.
Ami most megy az új miniszter személyével kapcsolatban, az mindkét oldalról csak üres találgatás. Az is, hogy vége mindennek, és a Magyar Honvédség újból megsemmisül, meg az is, hogy minden még jobb lesz a diplomáciai kapcsolatok miatt. Csak találgatás. Pár hónapnak el kell telnie minimum, hogy bármilyen következtetést le lehessen vonni. Engem jobban zavar az, hogy nem volt érdemi bejelentés már régóta. (L39NG-t nem sorolom ide, mert nincs harcértéke) A kerekes tüzérség nem bejelentés volt, csak a fülkéjéből nyilatkozott egyet MG. És SZBK meghallgatásán a katonák személyi felszerelésére helyezte a fejlesztés hangsúlyát, ami tudom, hogy kell, de olyan fejlesztés lezárás szaga volt a dolognak.
 
  • Tetszik
Reactions: Nagy Csaba

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 302
76 884
113
Ha csak nominálisan utánaszámolsz, akkor ki fog jönni törvényszerűen is a 100Mrd-os növekmény.
Ha az idei költségvetés valami 1060+ Mrd HUF, és a GDP-hez van kötve ugye, ráadásul a honvédelmi kiadásoknak - a NATO vállalások miatt - folyamatosan növekednie kell, így ha csak az idénre tervezett 5+%-os növekedéssel készül a költségvetés, akkor is a HM költségvetése is minimum 5+%-kal kell nőjön. Az meg már 1115+ Mrd felett lesz valahol...
(Csak kb. számokat irogatok, mert most telefonról vagyok)

De továbbra is felhívnám a figyelmedet, arra a pozitív diszkriminációra, amely a választások óta a honvédelem ügyét körüllengi kormányzati oldalról.
Orbán kiemelte a győzelmi beszédében, de a beiktatási beszédében is.
Az új köztársasági elnök ezt a feladatot szintén elsők között említette. Nem mintha ebben döntési hatásköre lenne, de nem is ő találta ki a beszédet... :rolleyes:

Nem hittél nekem, abban sem, hogy az oroszok lerohanják a ukránokat. Mint ahogy az egész Honvédség elég csúnyán beszopta a szitut.

Megjegyzem hogy ha Benkő újrajelölése elment valamin, akkor talán ez egy igen fontos elem lehetett.
Az ő felügyelete alatt állt a katonai hírszerzés, ami elég csúnyán lebőgött.
Emlékszünk még arra, hogy mit nyilatkozott annak idején RR az amerikai útja kapcsán.
Amikor Mileyval való találkozásáról nyilatkozott, megemlítette, hogy mi győzködtük az USA vezérkari főnökét, hogy az adataink, és az indirekt infóink alapján biztosan nem fognak az oroszok támadni.
Erre pár nap múlva... :hadonaszos:

Szerencsére ez az ügy eléggé el lett felejtve, de valljuk be ez egy elég nagy blama volt katonai hírszerzési vonalon.
Ember, nézd már meg ki lett a honvédelmi miniszter. szerinted miért?
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 382
46 181
113
Tekintve, hogy kirakat figura a miniszter javarészt igazából marha mindegy.
Szerintem azért most kevesebb lesz a nyugdíjas klubbokban való standup, meg úgy általában a szereplés.
Ez a faszi nagyon nem a szavak embere. Maradjunk annyiban, hogy a kötelezőt is nagyon takarékon a bajsza alatt teljesítette a parlamenti bizottságok előtt.
Ezzel viszont elég sok energia fog felszabadulni. Benkő tényleg sokat ment, haknizott...
Valahol ez is volt a dolga. Imageépítésről szólt az ő ideje nagy része.
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 248
14 114
113
Amiért, annak idején Benkő a pozícióba került. ;)
Benkő azért került pozícióba mert már katonaként is az átlagnál nagyobb bologatójános volt.

Vigyorgott ő állománygyűlèsen Vadai mellett is amikor èppen arra fújta a szél.
Nem véletlenül jutott el oda ahová.

Nem 1 állománygyűlésen voltam, ahol a feltett kènyes kèrdèsekre nem tudott/akart válaszolni.
Vagy elmismásolta azt.
Esetleg idegesen letorkolta a lèrdèsfeltevőt.

Félelmetes itt a fórumon a hit, hogy mekkora fasza csávó.

Hogy jobb mint a Hende meg a többiek?
Na azok nagy mèrcèk.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 175
119 656
113
Benkő azért került pozícióba mert már katonaként is az átlagnál nagyobb bologatójános volt.

Vigyorgott ő állománygyűlèsen Vadai mellett is amikor èppen arra fújta a szél.
Nem véletlenül jutott el oda ahová.

Nem 1 állománygyűlésen voltam, ahol a feltett kènyes kèrdèsekre nem tudott/akart válaszolni.
Vagy elmismásolta azt.
Esetleg idegesen letorkolta a lèrdèsfeltevőt.

Félelmetes itt a fórumon a hit, hogy mekkora fasza csávó.

Hogy jobb mint a Hende meg a többiek?
Na azok nagy mèrcèk.
Vakok közt a félszemű.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 175
119 656
113
Szerintem azért most kevesebb lesz a nyugdíjas klubbokban való standup, meg úgy általában a szereplés.
Ez a faszi nagyon nem a szavak embere. Maradjunk annyiban, hogy a kötelezőt is nagyon takarékon a bajsza alatt teljesítette a parlamenti bizottságok előtt.
Ezzel viszont elég sok energia fog felszabadulni. Benkő tényleg sokat ment, haknizott...
Valahol ez is volt a dolga. Imageépítésről szólt az ő ideje nagy része.
Benkő nem véletlenül a nyuggereket simogatta....
Ha Szbk katonai küldiplomáciára fog koncentrálni (marad a kaptafánál) az nem lenne meglepi.
 

vasszekely

Well-Known Member
2020. május 9.
4 576
8 174
113
Hagyjuk a minisztert, a lényeg, hogy Maróth úrral meg RSZR-rel jól együttműködjenek.
Szimulátorból meg Bázisugrásból még sokat szeretnék látni-hallani.
Hajrá, Maróth úr!
 
  • Tetszik
Reactions: arcas and Venom85

alter ego

Well-Known Member
2022. március 22.
517
1 446
93
Nem 1 állománygyűlésen voltam, ahol a feltett kènyes kèrdèsekre nem tudott/akart válaszolni.
Vagy elmismásolta azt.
Ilyen a legjobb vezető életében is van. Ez egyszerűen hozzá tartozik a vezetői léthez. Vannak hülye helyzetek, amikor tudod a valódi indokot, de azt nem mondhatod el, vagy te is tudod, hogy igazuk van, de védened kell valamiért a mundért, mert így elkerülsz egy nagyobb problémát. Meg egyszerűen vannak dolgok, amiket végig kell vinni, akkor is, ha panaszkodás van miatta.
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
37 931
73 368
113
Hagyjuk a minisztert, a lényeg, hogy Maróth úrral meg RSZR-rel jól együttműködjenek.
Szimulátorból meg Bázisugrásból még sokat szeretnék látni-hallani.
Hajrá, Maróth úr!
Akit érdekel hogy mit írtak a többiek ezzel a műsorral kapcsolatban, lapozzon vissza hétfő estéig ebben a topikban.