A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 866
4 156
113
<blockquote rel="chimera">Tomsinner
Értem én hogy megemeljük a költségvetést meg hogy segitünk a kurdoknak ezc etc
Ok felteszem a kérdést hogy mi a bánatot tudunk mi kiképezni a kurdokon? Vagy 30 éve harcolnak intenzíven! Inkább ők tudnának minket képezni....

Azért én nem szólnám le ennyire a magyar katonákat sem.
Szerintem azért segítünk nekik a kiképzésben, mert nekik nincs kapacitásuk annyi embert kiképezni. Náluk sem mindenki olyan jó harcos. Lehet látni a videókban, hogy miket művelnek sokszor. Akik értenek a harchoz, azok már vagy meghaltak, vagy a fronton vannak és nincs idejük kiképzéssel foglalkozni.</blockquote>

+1
Bár a kurdok épp egész jól szervezettnek tűnnek, de úgy általában a muszlimok nagyon bénák. Még a szír kormányerők is pl. mint látható a videókból. Irakiakat meg inkább hagyjuk. Szaúdiak dettó.
Ezen kívül meg, bár a honvédség a technikai eszközeinek nagy része szempontjából egy rossz vicc, anakronisztikus hulladék, viszont, amennyire tudom, azért az emberek kiképzettségét tekintve eléggé rendben van. Az amcsik is a közös gyakorlatok után elismerően szoktak nyilatkozni általában rólunk (hogy ez mennyire csak olyan PR, "ami nem kerül semmibe", viszont hatásos, vagy tényleg így is gondolják, azt nyilván nem tudom...). A KMZ "combat ready" minősítéséről már nem is beszélve és az viszont kőkemény tény. És a kurdok képzését is nyilván nem az ötvenéves, pocakos önkéntes tartalékos Bélára bízzák, hanem valszeg kissé gyakorlottabb arcokra.
 

szokol96

New Member
2015. június 9.
7
0
1
http://www.honvedelem.hu/cikk/57694_latvanyos_gyakorlaton_a_kulonlegesek

Csak nekem tűnik fel az a furcsa árnyalatú multicam az első pár képen illetve a videó vége felé?
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
http://www.honvedelem.hu/cikk/57694_latvanyos_gyakorlaton_a_kulonlegesek

Csak nekem tűnik fel az a furcsa árnyalatú multicam az első pár képen illetve a videó vége felé?

1:09-nél, 1:36-nál és 1:45-nél mit használ a katona?
 

szokol96

New Member
2015. június 9.
7
0
1
<blockquote rel="szokol96">http://www.honvedelem.hu/cikk/57694_latvanyos_gyakorlaton_a_kulonlegesek

Csak nekem tűnik fel az a furcsa árnyalatú multicam az első pár képen illetve a videó vége felé?

1:09-nél, 1:36-nál és 1:45-nél mit használ a katona?</blockquote>

Retinát és ujjlenyomatot azonosítottak vele ahogy elnézem.
A feladat nemhiába "kiemelten fontos célszemélyek elfogása". :D Elvégre elég gáz lenne, ha élesben a szomszéd zöldségárus Józsi bá' lenne elvíve mondjuk a kicsi Abdul helyett.
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
<blockquote rel="silurusglanis"><blockquote rel="szokol96">http://www.honvedelem.hu/cikk/57694_latvanyos_gyakorlaton_a_kulonlegesek

Csak nekem tűnik fel az a furcsa árnyalatú multicam az első pár képen illetve a videó vége felé?

1:09-nél, 1:36-nál és 1:45-nél mit használ a katona?</blockquote>

Retinát és ujjlenyomatot azonosítottak vele ahogy elnézem.
A feladat nemhiába "kiemelten fontos célszemélyek elfogása". :D Elvégre elég gáz lenne, ha élesben a szomszéd zöldségárus Józsi bá' lenne elvíve mondjuk a kicsi Abdul helyett.</blockquote>

Azt látom, de típust és szakszerű megnevezést nem tudok.
@dudi ? Elmondhatod mi ez?
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 587
79 777
113
Még csak képen láttam én is és nem is tervezek közelebbi kapcsolatba kerülni vele.
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 003
113
A jó választás az lett volna, ha nem hagyják bedőlni a hazai kézifegyver-gyártást. Aki komolyan gondolja az országa védelmét, az legalább ezt a kategóriát saját maga állítja elő (csehek, németek, franciák, lengyelek, horvátok, szerbek, osztrákok, románok. És szerintem se kéne az utolsó csúzliig importra szorulni, ergó függővé válni. Nemzetbiztonsági kockázatként értékelhető. A biztonság is pénzbe kerül, mind annyi minden más, csak a nem mindegy, mennyibe.

Viszont emelik a repült órák számát. Ötvenegy milliárd plusz.
http://magyarhirlap.hu/cikk/58184/Jelentosen_no_a_honvedseg_budzseje
 

szittya88

Member
2010. október 23.
916
5
18
A finn Rk95 nél tudja valaki hogy oldották meg hogy a nézoke a tokfedélre kerult? A helyretoliszerkezet vége olyannyira passzentosantartja? Vagy kapott Plussz rogzitést ami fixálja a tokfedelet?
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 055
18 762
113
Kis magyar színes, a Honvédség történetében. Gondolom sok meglepő nincs a történetben.

http://mno.hu/belfold/hadihajokbol-lopjak-a-gazolajat-1347243
 

kaktusz

Well-Known Member
2010. december 7.
2 401
8 661
113
http://www.honvedelem.hu/cikk/57772_uj_eszkozok_az_uj_kepessegekhez

"A Magyar Honvédség idei egyik legfontosabb feladataként határozták meg az eszközpark és a katonák egyéni felszerelésének, fegyverzetének fejlesztését. Ennek érdekében a honvédelmi tárca minden belföldi és – szövetségesi státuszából adódóan – külföldi lehetőséget felhasznál. A folyamat jelentős állomása volt a szolnoki Ittebei Kiss József hadnagy Helikopter Bázison az a június 15-i esemény, amelyen két AS–350B típusú helikopterrel, valamint mesterlövészpuskákkal, egyéni felszerelésekkel és egy mobil vezetési ponttal gazdagodott a két szolnoki alakulat, az MH 86. Szolnok Helikopter Bázis és az MH 2. Különleges Rendeltetésű Ezred."
Mesterlövészpuskák?
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 587
79 777
113
Nem akarok senkit elkeseríteni de van ott azért Accuracy Internationa puska is(a másik pedig M110).
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 003
113
Dudi, a mókusokat nem fogják átszínezni ? Elég gyík színük van így sárgában. Ha már katonai kiképző.