A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 001
113
Hát ez az...Tudtommal egyik üzemeltető ország sem vetette be még éles harctéri alkalmazásban (Svéd Királyi Légierő, Cseh Légierő, Magyar Légierő, Dél-Afrikai Légierő, Thai Királyi Légierő).
https://hu.wikipedia.org/wiki/JAS_39_Gripen
Ebben az utóbbi kettő ország éles harctéri alkalmazásáról nincs adat.
Pedig a típusa alapján harcászati vadászbombázó. Tehát kétféle szerepkörben is bizonyítani kellene hogy megállja a helyét...Mégis megvettük.

Asszem Líbiában felderítést végeztek vele a svédek. Tehát csak spannig, a JAS-ból. (jagd, attak, spannig, vadász-bombázó-felderítő)
 
  • Tetszik
Reactions: Loken and Pocok75

Sharid

Well-Known Member
2017. szeptember 4.
5 491
2 874
113
hmm.... military/rendvédelmi piacra szerintem nem fog bejönni, a félautomatára szerelt soroazatlövős adapterrel elkövetet USA mészárlás után szerintem a civil piac is ugrott...
 
  • Tetszik
Reactions: endre

Telak2

Well-Known Member
2016. október 28.
1 101
1 221
113
Mi lenne benne nekünk jó?Élő példája az utóbbi 28év magyar ostobaságainak.Sajnos ném az eggyetlen példa
Csak arra hogy náluk van a volt FÉG CNC cső eszterga, írtam hogy gratulálok ott sok hasznunkra van. Erre te írtad, hogy az M-21 csövét avval csinálják. Erre válaszul én, hogy az nekünk miért jó. Szépen elbeszéltünk egymás mellett.
 

Telak2

Well-Known Member
2016. október 28.
1 101
1 221
113
Valahol csak el kell kezdeni... ennél egyszerűbbel nem is lehetne. Szerintem minden adott hozzá.
Csak ha a saját példámat nézem, az elindított projektemhez a szomszéd utcában találtam olyan céget aki a maga nemében világszínvonalú világítástechnikai megoldással tud hozzátenni az én termékemhez (vidéki városról van szó). Sajnos meg vagyunk győzve v. győződve, hogy itt semmire sem vagyunk képesek... Így nem lehet előre jutni. Pedig a valóság számomra mást mutat. A lényeg az integráció lenne és az együttműködés. Igaz ez kormányzati támogatással és koordinációval lenne igazán eredményes.
Igazából bármit meg tudnánk csinálni csak szándék és pénz kell hozzá. Cnc csőkovácsoló gépet, de akár a kohászati formulát és a hozzá való Berendezéseket vagy bármit meg lehet venni, és mivel a szabványok mindenhol ugyan azok, embert sem nehéz rá betanítani. Ami itt egyenlőre hibádzik az a K/F főleg mert az alap tapasztalatok sincsenek már meg.
 
  • Tetszik
Reactions: zsolti and Luthero

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
Csak arra hogy náluk van a volt FÉG CNC cső eszterga, írtam hogy gratulálok ott sok hasznunkra van. Erre te írtad, hogy az M-21 csövét avval csinálják. Erre válaszul én, hogy az nekünk miért jó. Szépen elbeszéltünk egymás mellett.
Előfordul.Ezért is kedveltem mindig is a söröskorsó melletti élőszavas kupaktanácsokat.
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
"Celebra, post: 423983, member: 1814"]Félautomatára szerelt sorozatlvő adapter,az mi a fene?
angolul bump stock, magyarul nem ugrik be

asszen kb 50 dolcsi, szintén jogi kiskaput használ ki.

und:

http://www.independent.co.uk/life-s...-gun-weapon-rifle-how-explained-a7979871.html[/QUOTE]
Ez is ötletes,de clzásnál baromi zavaró lehet.AMPvel lőttem,engem annak a rugózása is zavart.De ezt a biró helyében már elmeszelném,mint a fegyver technikai átalakitását.Fegyverviselés párti vagyok,de a texasi helyet a kanadai fegyvertrvényt honositanám idehaza
 

Telak2

Well-Known Member
2016. október 28.
1 101
1 221
113
A kedvencem az amikor a filmbéli főhős egy egész sporttáskányi stukkert szed otthon össze. Csak azt nem tudom annyi kacattal hogy tud elfutni.
 
  • Tetszik
Reactions: sirdavegd

sirdavegd

Well-Known Member
2016. január 5.
1 272
2 093
113
Tudom, hogy Molni megöl (és igaza lesz), de veeeeegyüüünk ilyeeeeet!!!!
http://iho.hu/hir/mini-harcigep-maximalis-siker-bronco-ii-afrikabol-amerikaba-180226
Bronco II:
- 550 méter füves felszállópálya
- 7,5 órán át lehet a levegőben
- 1000 dollár/óra üzemeltetési költség
- afrikai üzemeltetési kultúrára van optimalizálva
- 800kg motyó fér fel: 20mm gépágyú, GPS bomba, nem irányított rakéta
- orrában optikai, infra szenzorok, radar
- glass cockpit
- +8, -4 G között terhelhető kompozit szerkezet
mwari-for-news-page-new.jpg

- ikertörzs
- kockás festés

Inkább ilyen elektromosfűnyírókat vennék a bugyuta Mi24 gányolás vagy a csörömpök helyett. Feltéve, hogy nincs pénz A-10-re...:rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes:

("Ezé' nem én vagyok a hadügyminiszter" című rovatunkat olvashatták)

(ezt még valaki tutira komolyan veszi, az hét szentség)
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
A kedvencem az amikor a filmbéli főhős egy egész sporttáskányi stukkert szed otthon össze. Csak azt nem tudom annyi kacattal hogy tud elfutni.
Naja.És a 6lövetüböl 26ot lő.Meg a hős katona végigharcolja a csatát-de tártáska az nincs nála.De Piszkos Herry pisztolycsöve is teleszkópppos volt.Mikor eltette,mindig lerövidült,hogy beférjen a hóna alá
 
  • Tetszik
Reactions: sirdavegd

sirdavegd

Well-Known Member
2016. január 5.
1 272
2 093
113
A kedvencem az amikor a filmbéli főhős egy egész sporttáskányi stukkert szed otthon össze. Csak azt nem tudom annyi kacattal hogy tud elfutni.
Szegény Deadpool is bent felejtette a taxiban a táskányi motyót. De szerencsére így is összejött a romantikus végkifejlet.
(szerintem ez minden idők legromantikusabb filmje, Valentin napon is ezt néztük Asszonnyal <3 )
 
  • Tetszik
Reactions: alfa74

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 200
10 976
113
A módszerváltás óta rengeteg terv látott már napvilágot, csak azt hiszem el, ami már megvalósult.
Én meg azt hallottam, hogy tervezték egy állami hadiipari holding létrehozását, és amikor Simicskó elé tették, hogy ez mennyibe kerülne, magába roskadt.

Erről valami info? Link?

Mert nagy szavak vannak, de mást nem láttam még.

Airbus, fedélzeti védelmi lószarok gyártósora. Pár éve a hajók is kaptak modern berendezéseket.

Tudom, hogy Molni megöl (és igaza lesz), de veeeeegyüüünk ilyeeeeet!!!!
http://iho.hu/hir/mini-harcigep-maximalis-siker-bronco-ii-afrikabol-amerikaba-180226
Bronco II:
- 550 méter füves felszállópálya
- 7,5 órán át lehet a levegőben
- 1000 dollár/óra üzemeltetési költség
- afrikai üzemeltetési kultúrára van optimalizálva
- 800kg motyó fér fel: 20mm gépágyú, GPS bomba, nem irányított rakéta
- orrában optikai, infra szenzorok, radar
- glass cockpit
- +8, -4 G között terhelhető kompozit szerkezet
mwari-for-news-page-new.jpg

- ikertörzs
- kockás festés

Inkább ilyen elektromosfűnyírókat vennék a bugyuta Mi24 gányolás vagy a csörömpök helyett. Feltéve, hogy nincs pénz A-10-re...:rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes:

("Ezé' nem én vagyok a hadügyminiszter" című rovatunkat olvashatták)

(ezt még valaki tutira komolyan veszi, az hét szentség)

Ebből én lehet, hogy kiraknám a pilótákat, az könnyít vagy 300 kilót.
Ami a Mi-24-est illeti: http://patriota.info/ujabb-csavar-a-hazai-mi-24-esek-felujitasa-korul/