A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 537
45 037
113
Hazai hadiipar fejlesztések lesznek a középpontban az uccsó hírek szerint. Heli, btr, egyenruha program dübörög, cél a hazai kézifegyver és lőszergyártás. Dióhéjban a saját háttér stratégiai fontosságot élvez, ehhez elméletileg meg is támogatják a piaci szereplőket, és keresik a partnereket.
 

Telak2

Well-Known Member
2016. október 28.
1 101
1 221
113
Tévedések elkerülése végett.A fegyvercső sorozatgyártásához speciális fegyvercsőkovácsoló gépsor kell.Nem annyibol áll,hogy furok egy lukat hosszába.A FÉG egyébbként CNC vezérlésű,80as évek végén beújitott hidegenkovácsoló gépsora ma is működik-Szerbiában,a Zasztava fegyvergyárban.
Ott sok hasznunkra van.
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
Nem akarok off-olni!
Erről az államrend megváltoztatásáról szerintem le kellene tenni (mint a régi időkben: "Az államrend megdöntésére tett erőszakos kísérlet..."Mi lenne helyette királyság (így az sem működne) a demokrácia jelen állapotában pont a felelősség elkenéséről szól. Egy egyetemen is dolgozok, hidd el ugyan az megy mint nagyban. Ostoba emberek kicsinyes önző döntései kísérik a teljes működést. Államilag kényszerítik rá? A rendszer áldozata? A fenét. Egy haszonleső proletár aki azért van itt mert másra nem alkalmas. Mesélhetnék, hogy tudományos kutatás címén mi zajlik...)
Ezért mondom az apró lépéseket, mert azokat Te is én is meg tudom tenni és egyikből következik a másik.
Olyan mint a korrupció: ha gyárban dolgozol: loptál már el egy csavart... Az irodából vittél már haza a gyereknek A4-es papírt... Cégvezetőként fizettél már meg jó ügyvédet, hogy a nyilvánvaló csalásodat simítsa el... Apró lépések...
Nem a demokráciával van baj.Azzal van a baj,hogy az állam szervezeti viszonyai még mindig az 1948as alkotmányt követik.Vagyis a mindenkori parlamenti többség diktatúrája műkődik,papirdemokrácia,nem elszámoltatható kéviselőkkel.Mivel a parlament nevezi ki a végrehajtó es ellenőrző hatalmi ágat is,rögtön mehet tovább a szabadrablás,a rokoni-haveri melegedés.Ezért van vizfej,szétlopot haderő,és felelőtlenség.Perjés mondását mantrázom folyton:Minden hadsereg olyan,mint az azt kiállitó állam.
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 140
113
Nem a demokráciával van baj.Azzal van a baj,hogy az állam szervezeti viszonyai még mindig az 1948as alkotmányt követik.Vagyis a mindenkori parlamenti többség diktatúrája műkődik,papirdemokrácia,nem elszámoltatható kéviselőkkel.Mivel a parlament nevezi ki a végrehajtó es ellenőrző hatalmi ágat is,rögtön mehet tovább a szabadrablás,a rokoni-haveri melegedés.Ezért van vizfej,szétlopot haderő,és felelőtlenség.Perjés mondását mantrázom folyton:Minden hadsereg olyan,mint az azt kiállitó állam.
Minden oldalon leirod ezt a mantrat. Eleg lesz. Koszi!
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 537
45 037
113
Ha van akarat akkor tőke is.

Állítólag lesz az is, Zrínyi 2026 a HM és az Irinyi terv az NGM/Magyar Fejlesztési Bank részéről össze van hangolva, a cél az hogy korrekt háttéripart - hazai beszállítókat - és kutatást fejlesztést hozzanak össze. Nem vadászgépet/harckocsit/Mars-rovert akarunk első körben saját magunknak gyártani, sokkal egyszerűbb dolgokkal kell kezdeni, és nincs kizárva licensz/know-how vásárlás sem, de saját vonalat akarnak erőltetni mindenképp, csökkentve a kiszolgáltatottságunkat/függőségünket. Elég részletekbe menően láttam terveket, még páncélgyártáshoz megfelelő háttéripar felépítése is szóba került, a teljesség igénye nélkül...
 

ravenlord

Well-Known Member
2016. december 31.
4 081
12 066
113
Állítólag lesz az is, Zrínyi 2026 a HM és az Irinyi terv az NGM/Magyar Fejlesztési Bank részéről össze van hangolva, a cél az hogy korrekt háttéripart - hazai beszállítókat - és kutatást fejlesztést hozzanak össze. Nem vadászgépet/harckocsit/Mars-rovert akarunk első körben saját magunknak gyártani, sokkal egyszerűbb dolgokkal kell kezdeni, és nincs kizárva licensz/know-how vásárlás sem, de saját vonalat akarnak erőltetni mindenképp, csökkentve a kiszolgáltatottságunkat/függőségünket. Elég részletekbe menően láttam terveket, még páncélgyártáshoz megfelelő háttéripar felépítése is szóba került, a teljesség igénye nélkül...
A módszerváltás óta rengeteg terv látott már napvilágot, csak azt hiszem el, ami már megvalósult.
Én meg azt hallottam, hogy tervezték egy állami hadiipari holding létrehozását, és amikor Simicskó elé tették, hogy ez mennyibe kerülne, magába roskadt.
 

Ursa Maior

Well-Known Member
2017. február 2.
682
1 037
93
Hazai hadiipar fejlesztések lesznek a középpontban az uccsó hírek szerint. Heli, btr, egyenruha program dübörög, cél a hazai kézifegyver és lőszergyártás. Dióhéjban a saját háttér stratégiai fontosságot élvez, ehhez elméletileg meg is támogatják a piaci szereplőket, és keresik a partnereket.

Erről valami info? Link?

Mert nagy szavak vannak, de mást nem láttam még.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 537
45 037
113
A módszerváltás óta rengeteg terv látott már napvilágot, csak azt hiszem el, ami már megvalósult.
Én meg azt hallottam, hogy tervezték egy állami hadiipari holding létrehozását, és amikor Simicskó elé tették, hogy ez mennyibe kerülne, magába roskadt.
Ott volt Ő is, Sulyok János védelemgazdaságért felelős helyettes államtitkár is, illetve egy másik államtitkár az NGM részéről, mikor a hazai hadiipar főbb képviselői előtt ismertették a leendő jövőt. Állítólag most van rá pénz, és van akarat is. A 2%-ra emelésből felmerülő többletforrások nagy része a saját lábra állásra van szánva.
 

Telak2

Well-Known Member
2016. október 28.
1 101
1 221
113
A módszerváltás óta rengeteg terv látott már napvilágot, csak azt hiszem el, ami már megvalósult.
Én meg azt hallottam, hogy tervezték egy állami hadiipari holding létrehozását, és amikor Simicskó elé tették, hogy ez mennyibe kerülne, magába roskadt.
Mégis mit hittek? Miután mindent ami bármilyen fegyvernek látszó tárgyat tudott csinálni (akár ágyút, akár konyhakést)ledózeroltak...
Egy ilyen mulasztásnak ára van.
 
  • Tetszik
Reactions: borisz

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 537
45 037
113
Erről valami info? Link?

Mert nagy szavak vannak, de mást nem láttam még.
Nem tudok többet írni, mint amit halottam. Kézifegyver gyártás, lőszer/lőpor gyártás itthon stratégiai cél, elhangzott hogy mindenkinek lesz legalább egy váltás új gyakorlója ha jól emlékszem március végéig. Minden fronton várják a jó ötleteteket, hazai cégeket akarnak helyzetbe hozni. Amit nem tudunk itthon megoldani(mert nem hülyék, tudják hogy minden nem fog menni egyedül) oda az a terv, hogy külföldi segítséggel amennyire lehet, hazai előállítás/minimum valami beszállítás lesz.
Egyelőre ennyi.