A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Telak2

Well-Known Member
2016. október 28.
1 101
1 221
113
Ma nemtudnánk semmi ilyesmit gyártani.Kézifegyver gyártás is meghaladja a képességeinket.Az összeszerelés a maximum amire képessek vegyunk.Egy polgári ipartol független hadiipar kiépitése meg egy bődületessen drága marhaság volna.Eggyenlőre nekünk csak olyat szabad gyártani,ami polgári technolgiával,a polgári iparfejlődésbe beleillik
Ezt mondom én is.
 

tomsinner

Well-Known Member
2015. június 13.
1 468
1 872
113
A Comp M3 meg hozzá az optika nem segély hanem mi vettük.Múgy a szerelékek hozzá B&T gyártmányúak szóval valaki kitett magáért rendesen!
Nem tudom szebb magyarsággal megfogalmazni azt, amit fentebb írtam, hogy nem azokra gondoltam. Ezekre jobban illik a karón ülő varjú jelző, ezek a segély red dotok nem?
165398_360260010752296_1003777622_n.jpg


946688_360255824086048_40290194_n.jpg

376116_358991957545768_1395929284_n.jpg
 
  • Tetszik
Reactions: endre

Telak2

Well-Known Member
2016. október 28.
1 101
1 221
113
A kézifegyver menne, CNC aztán kész, a csőhöz való acélt kéne importálni valószínüleg de azon kívül menne minden.
akkor az is csak részsiker, nem önálló termék, ha még egy huzagolt fegyvercsövet ami több mint 100 éves technológia sem tudunk önállóan megcsinálni.
 
  • Tetszik
Reactions: endre

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 279
68 292
113
Nem tudom szebb magyarsággal megfogalmazni azt, amit fentebb írtam, hogy nem azokra gondoltam. Ezekre jobban illik a karón ülő varjú jelző, ezek a segély red dotok nem?
165398_360260010752296_1003777622_n.jpg


946688_360255824086048_40290194_n.jpg

376116_358991957545768_1395929284_n.jpg
Lehet ezzel célozni, netán rendeltetésszerűen használni a fegyvert? Elég magasnak tűnik, biztos nyújtogatni kell hozzá a nyakat meg emelgetni a fejet, ami egy idő után talán fárasztó is és életveszélyes. Ez a mellső markolat megint nagy halál lehet, made in america, olyan kellék lehet mint a napszemcsi meg a fegyvernemi sál. De akkor a Jóska az első képen miért a tárat fogja? :O
 
  • Tetszik
Reactions: Loken

LMzek

Well-Known Member
2017. szeptember 18.
610
523
93
A kézifegyver menne, CNC aztán kész, a csőhöz való acélt kéne importálni valószínüleg de azon kívül menne minden.


Pontosan nem tudom, de kb. 10 ex-SzU tag-/VSz-országban van ilyen technológia!
Szerintem nem tévedek, ha azt mondom, hogy "...van az a pénz..." -és nem is túl sok- amiért megvehető az egyiktől(belorusz pl???).
 
  • Tetszik
Reactions: borisz and marton

Loken

Well-Known Member
2016. november 24.
2 450
4 255
113
Szerintem az a lényeg, hogy bármilyen technikát is veszünk külföldről. Legyen az egyszerű kézi fegyver, harckocsi, vagy repülő az olyan legyen, ami már jócskán bizonyított harctéri körülmények között.
Lásd negatív példa török leo2-es...betlizése a török-kurd konfliktusban, Afrinban.
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
Tévedések elkerülése végett.A fegyvercső sorozatgyártásához speciális fegyvercsőkovácsoló gépsor kell.Nem annyibol áll,hogy furok egy lukat hosszába.A FÉG egyébbként CNC vezérlésű,80as évek végén beújitott hidegenkovácsoló gépsora ma is működik-Szerbiában,a Zasztava fegyvergyárban.
 

Sharid

Well-Known Member
2017. szeptember 4.
5 491
2 875
113
Szerintem az a lényeg, hogy bármilyen technikát is veszünk külföldről. Legyen az egyszerű kézi fegyver, harckocsi, vagy repülő az olyan legyen, ami már jócskán bizonyított harctéri körülmények között.
Lásd negatív példa török leo2-es...betlizése a török-kurd konfliktusban, Afrinban.

Érdekes meglátás...
akkor minek szórakozunk az "esendő" 24-esekkel/72-vel?

A Gripenek hol bizonyítottak?
 

Inno

Well-Known Member
2018. február 27.
189
727
93
Továbbá tök felesleges kitalálni a spanyol viaszt amikor a nyugati országokban erre hatalmas tőkéjű cégek működnek K+F osztályokkal olyan hadseregekhez amik kicsit többet háborúztak mint mi és aminek a vezetése eléggé máshogy áll hozzá a személyi felszerelés kérdésköréhez mint a hazai úgy, hogy 50 évvel le vagyunk maradva mindenben.
Valahol csak el kell kezdeni... ennél egyszerűbbel nem is lehetne. Szerintem minden adott hozzá.
Csak ha a saját példámat nézem, az elindított projektemhez a szomszéd utcában találtam olyan céget aki a maga nemében világszínvonalú világítástechnikai megoldással tud hozzátenni az én termékemhez (vidéki városról van szó). Sajnos meg vagyunk győzve v. győződve, hogy itt semmire sem vagyunk képesek... Így nem lehet előre jutni. Pedig a valóság számomra mást mutat. A lényeg az integráció lenne és az együttműködés. Igaz ez kormányzati támogatással és koordinációval lenne igazán eredményes.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 950
123 534
113
A cső a lelke a fegyvernek.Ha nem tudsz önnállóan fegyvercsövet gyártani,nincs fegyvergyártásod.
Azt a fajta acélt nem tudjuk itthon jelenleg gyártani ami egy modern precíziós fegyvercsőhöz kell. Ahhoz nagyberuházás lenne szükséges ilyen téren. Lehetségesnek lehetséges, csak akarat kell meg tőke.
 
  • Tetszik
Reactions: Telak2 and Loken

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 950
123 534
113
Valahol csak el kell kezdeni... ennél egyszerűbbel nem is lehetne. Szerintem minden adott hozzá.
Csak ha a saját példámat nézem, az elindított projektemhez a szomszéd utcában találtam olyan céget aki a maga nemében világszínvonalú világítástechnikai megoldással tud hozzátenni az én termékemhez (vidéki városról van szó). Sajnos meg vagyunk győzve v. győződve, hogy itt semmire sem vagyunk képesek... Így nem lehet előre jutni. Pedig a valóság számomra mást mutat. A lényeg az integráció lenne és az együttműködés. Igaz ez kormányzati támogatással és koordinációval lenne igazán eredményes.
Kimondtad a varázsszót a kormányzati támogatással ;)
 
  • Tetszik
Reactions: borisz

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
Valahol csak el kell kezdeni... ennél egyszerűbbel nem is lehetne. Szerintem minden adott hozzá.
Csak ha a saját példámat nézem, az elindított projektemhez a szomszéd utcában találtam olyan céget aki a maga nemében világszínvonalú világítástechnikai megoldással tud hozzátenni az én termékemhez (vidéki városról van szó). Sajnos meg vagyunk győzve v. győződve, hogy itt semmire sem vagyunk képesek... Így nem lehet előre jutni. Pedig a valóság számomra mást mutat. A lényeg az integráció lenne és az együttműködés. Igaz ez kormányzati támogatással és koordinációval lenne igazán eredményes.
Felejsd el.Jelenleg nálunk ami állami,az marhadrágán szemetet gányolunk kategoria.Ahoz elöbb forradalmat kéne csinálnod,hogy valóban műköödjn a dolog