A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Telak2

Well-Known Member
2016. október 28.
1 101
1 221
113
LMzek said:
Példának mutattam meg, hogy az elavultnak tartott eredeti konstrukcióból olyan eszközt tudtak fejleszteni, ami korának egyik legjobb tankját -a T-34-t!!!- ritkította!

Amikor a magyar hadi-ipari fejlesztés-gyártást esélyt kapott a döntéshozóktól, több élenjáró eszközt hozott létre!!!

Ezt most is megtudná tenni a hazai ipar.







"Épp most" születik újjá! ( ;) )
És az orvos felsírt :D
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 585
63 971
113
figyelj: ez egy nyilvánosságnak szánt kép akar lenni, 2018!!!-ban...
(most szép lenni katonának..)

erre odatesznek tartalékos kiképzést hirdetve egy kb kutyapórázzal felspilázott AK-t, az ezeréves második VH-óta kb változatlan sátorlapot..... röhej... és ezért valaki pénzt kapnak...

Na jó pozitívum is van: látni hogy letartóztatják Palpatine császárt...

(Egyébként elmondtam Xszer: ez a magyar tartalékos rendszer önámítás, közpénzből fenntartott blöff, az ezért felelősöket bíróság elé kellene állítani)
Ja hogy ezek tartalékosok, nem voltam benn biztos. Gondoltam vagy tartalékosok vagy a szolnokiak, nem igazán volt tiszta a képek alapján.
 

ravenlord

Well-Known Member
2016. december 31.
3 918
11 567
113
A zrínyi sikeressége 1 dolgon múlott, páncélos elhárító szerepkörben ami tényleg kiemelkedő volt. Ez pedig a Páncélrobbantó gránát, ami viszont egy nagyon jó képességű kumulatív lőszer volt. A magyar ipar képtelen volt a világháború alatt 1942-től már eléggé alapvetőnek számító 75mm -es páncéltörő ágyú licenc alapú gyártására.
A vége felé képes volt, pár darab elkészült, de akkor jött a nyersanyaghiány és a "demokratizálás"...
Egyébként inkább az iparszervezés, gyártásszervezés volt katasztrofálisan rossz.
 

Telak2

Well-Known Member
2016. október 28.
1 101
1 221
113
A vége felé képes volt, pár darab elkészült, de akkor jött a nyersanyaghiány és a "demokratizálás"...
Egyébként inkább az iparszervezés, gyártásszervezés volt katasztrofálisan rossz.
Meg a Weiss Manfréd túltolása a többi vállalat kárára. Pedig akkor még volt több üzem, pl. a GANZ, Mávag, Rába, Hoffher traktorgyár, Uhri fivérek karosszériagyára, stb.
Jobban szét kellett volna osztani a gyártási feladatokat, így gyorsabban, többet lehetett volna gyártani, de sok gyár csak a németeknek szállított be alkatrészeket, komplett kocsiszekrényeket.
 
  • Tetszik
Reactions: blitzkrieg

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
Már bocsánat de a Turán/Zrínyi motorja nem volt azonos egy német motorral sem. A Turán alapját adó T-21 240 lóerős motorjának javított, 280 lóerőre tuningolt változata volt, és csak magyar páncélosokat hajtott. Német motor csak a Toldik első szériáit hajtotta. A Tarack hazai volt, a páncél is hazai kohászati termék. Ma ennek a negyedére sem vagyunk képesek.
Ma nemtudnánk semmi ilyesmit gyártani.Kézifegyver gyártás is meghaladja a képességeinket.Az összeszerelés a maximum amire képessek vegyunk.Egy polgári ipartol független hadiipar kiépitése meg egy bődületessen drága marhaság volna.Eggyenlőre nekünk csak olyat szabad gyártani,ami polgári technolgiával,a polgári iparfejlődésbe beleillik
 

Telak2

Well-Known Member
2016. október 28.
1 101
1 221
113
Ma nemtudnánk semmi ilyesmit gyártani.Kézifegyver gyártás is meghaladja a képességeinket.Az összeszerelés a maximum amire képessek vegyunk.Egy polgári ipartol független hadiipar kiépitése meg egy bődületessen drága marhaság volna.Eggyenlőre nekünk csak olyat szabad gyártani,ami polgári technolgiával,a polgári iparfejlődésbe beleillik
Ezt mondom én is.
 

tomsinner

Well-Known Member
2015. június 13.
1 468
1 872
113
A Comp M3 meg hozzá az optika nem segély hanem mi vettük.Múgy a szerelékek hozzá B&T gyártmányúak szóval valaki kitett magáért rendesen!
Nem tudom szebb magyarsággal megfogalmazni azt, amit fentebb írtam, hogy nem azokra gondoltam. Ezekre jobban illik a karón ülő varjú jelző, ezek a segély red dotok nem?
165398_360260010752296_1003777622_n.jpg


946688_360255824086048_40290194_n.jpg

376116_358991957545768_1395929284_n.jpg
 
  • Tetszik
Reactions: endre

Telak2

Well-Known Member
2016. október 28.
1 101
1 221
113
A kézifegyver menne, CNC aztán kész, a csőhöz való acélt kéne importálni valószínüleg de azon kívül menne minden.
akkor az is csak részsiker, nem önálló termék, ha még egy huzagolt fegyvercsövet ami több mint 100 éves technológia sem tudunk önállóan megcsinálni.
 
  • Tetszik
Reactions: endre

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 585
63 971
113
Nem tudom szebb magyarsággal megfogalmazni azt, amit fentebb írtam, hogy nem azokra gondoltam. Ezekre jobban illik a karón ülő varjú jelző, ezek a segély red dotok nem?
165398_360260010752296_1003777622_n.jpg


946688_360255824086048_40290194_n.jpg

376116_358991957545768_1395929284_n.jpg
Lehet ezzel célozni, netán rendeltetésszerűen használni a fegyvert? Elég magasnak tűnik, biztos nyújtogatni kell hozzá a nyakat meg emelgetni a fejet, ami egy idő után talán fárasztó is és életveszélyes. Ez a mellső markolat megint nagy halál lehet, made in america, olyan kellék lehet mint a napszemcsi meg a fegyvernemi sál. De akkor a Jóska az első képen miért a tárat fogja? :O
 
  • Tetszik
Reactions: Loken

LMzek

Well-Known Member
2017. szeptember 18.
610
523
93
A kézifegyver menne, CNC aztán kész, a csőhöz való acélt kéne importálni valószínüleg de azon kívül menne minden.


Pontosan nem tudom, de kb. 10 ex-SzU tag-/VSz-országban van ilyen technológia!
Szerintem nem tévedek, ha azt mondom, hogy "...van az a pénz..." -és nem is túl sok- amiért megvehető az egyiktől(belorusz pl???).
 
  • Tetszik
Reactions: borisz and marton

Loken

Well-Known Member
2016. november 24.
2 192
3 485
113
Szerintem az a lényeg, hogy bármilyen technikát is veszünk külföldről. Legyen az egyszerű kézi fegyver, harckocsi, vagy repülő az olyan legyen, ami már jócskán bizonyított harctéri körülmények között.
Lásd negatív példa török leo2-es...betlizése a török-kurd konfliktusban, Afrinban.