A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Sharid

Well-Known Member
2017. szeptember 4.
5 491
2 875
113
A fenti statisztikák alapján szervezik meg a háborúra való felkészülést a szolnokiak és mivel a haderő végső soron őket követi, így a magyar fegyveres erők is. Namost akkor lássuk, hogy háborúznak a kelet-európaiak, mik a valóságos statisztikák felénk. USA / Ukrajna:

háborús sebesülések típus szerint:
srapnel: 0,5% / 65%
légnyomás: 0,5% / 24%
lövés: 63% / 10%
égés: X / 1%

háborús sebesülések hely szerint:
mellkas: 32% / 7,55%
fej: 26% / 30,11%
has: 16% / 5,85%
kezek: 10% / 19,21%
lábak: 8% / 34,27%
medence: 7% / 0,49%
nyak: 7% / 1,62%
arc: 7% / x
hát: 5% / x
gerinc: 3% / 0,49%
forrás: Vsevolod Stebliuk, Roman Gan, Kateryna Pronoza: Particularities of physical and mental injuries for Ukrainian-Russian war victims

Ezzel egybevágó további fontos adatok az ukrajnai konfliktusból: Prof. Ihor Trutyak MD, PhD: Pre-Hospital Trauma Challenges in Ukraine

Nos, ebből látható, hogy a szolnokiak semmit nem tudnak arról a háborúról, ami kihívásként áll a magyar fegyveres erők között, a szolnokiak tapasztalatai szart se érnek a kelet-európai háborús környezetben, mert itt összfegyvernemi gépesített háborút fognak vívni még polgárháború szintjén is, ami teljesen eltérő jellegű fenyegetést, taktikát és felkészülési igényt jelent a magyar fegyveres erők számára. A KRD egy teljesen elszigetelt, a magyar haderő felszerelése, képzése szempontjából tökéletesen irreveláns tényezőként kell kell kezelni, az ott összegyűlt missziós tapasztalatokat a kelet-európai környezetre felkészülésben szigorúan tilos használni.


...https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/22743366


Among the 1,992,232 military service members who were deployed, there were 29,624 distinct combat wounds in 7,877 combat casualties. The mean age of the combat casualty cohort was 26.0 years old. The combat casualties were predominantly male (98·8%), Army (77·5%), and junior enlisted (59·0%). The distribution of combat wounds was as follows: head/neck, 28·1%; thorax, 9·9%; abdomen, 10·1%; and extremities, 51·9%. Explosive injury mechanisms accounted for 74·4% of all combat casualties, which was significantly higher than those caused by gunshot wounds (19·9%) (p < 0.0001). From 2005 to 2007, explosive mechanisms of injury were significantly more common in Iraq than in Afghanistan (p < 0.001). The percentage of explosive mechanisms increased significantly in Afghanistan between the years 2007 (59·5%) and 2008 (73·6%) (p < 0.0003).

Irak:
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/18301189
 
  • Tetszik
Reactions: endre and sirdavegd

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 815
30 841
113
Bulgária dettó, de szerintem van még több is csak most unom az egészet végignézni. A csatlakoztatni kívánt országokban meg jóformán mind AK az alap. Az ellenségtől zsákmányolás rész szerintem sem szempont, de 2-300 méterre amíg karabéllyal lőssz, ez a lőszer sem lehet rossz. Ráadásul NATO szinten is érik egy lőszercsere, csak olyan kurva drága meglépni, hogy nem merik vagy nem tudják vagy nincs még meg a "tökéletes" utód.
 
  • Tetszik
Reactions: endre

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 483
79 551
113
Bulgária dettó, de szerintem van még több is csak most unom az egészet végignézni. A csatlakoztatni kívánt országokban meg jóformán mind AK az alap. Az ellenségtől zsákmányolás rész szerintem sem szempont, de 2-300 méterre amíg karabéllyal lőssz, ez a lőszer sem lehet rossz. Ráadásul NATO szinten is érik egy lőszercsere, csak olyan kurva drága meglépni, hogy nem merik vagy nem tudják vagy nincs még meg a "tökéletes" utód.

Dehogy érik a lőszercsere!Amíg nem lesz új fegyver az amiknál addig nem lesz kaliberváltás márpedig ők ragaszkodnak az M4-hez.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 815
30 841
113
Dehogy érik a lőszercsere!Amíg nem lesz új fegyver az amiknál addig nem lesz kaliberváltás márpedig ők ragaszkodnak az M4-hez.
Az M14-hez is ragaszkodtak, az M-16-hoz is, most az M4-hez, abból sem az első verziónál tartanak. Szóval előbb-utóbb lesz fegyvercsere, csak ahogy fennebb már írtam, átfegyverezni meg átlőszerezni kurvadrága. Csövet is lehet cserélni, ha úgy érzik az M4 formája felülmúlhatatlan, de akkoris a lőszercsere megintcsak kurva drága, mert már ott van egy csomó raktáron. Szerintem ha egy nem 5,56-ost használó NATO tag lőszerváltásban gondolkodik, akkor érdemes megvárnia a következő lőszertípust, amit rendszeresít a NATO, mert mindenkinek nincs pénze szökdösni a különböző rendszeresítések között.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 483
79 551
113
Az M14-hez is ragaszkodtak, az M-16-hoz is, most az M4-hez, abból sem az első verziónál tartanak. Szóval előbb-utóbb lesz fegyvercsere, csak ahogy fennebb már írtam, átfegyverezni meg átlőszerezni kurvadrága. Csövet is lehet cserélni, ha úgy érzik az M4 formája felülmúlhatatlan, de akkoris a lőszercsere megintcsak kurva drága, mert már ott van egy csomó raktáron. Szerintem ha egy nem 5,56-ost használó NATO tag lőszerváltásban gondolkodik, akkor érdemes megvárnia a következő lőszertípust, amit rendszeresít a NATO, mert mindenkinek nincs pénze szökdösni a különböző rendszeresítések között.

M16 M4 tök mind1.Várjunk még 20 évet?
 

Sharid

Well-Known Member
2017. szeptember 4.
5 491
2 875
113
  • Tetszik
Reactions: endre and wolfram

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 230
113
M16 M4 tök mind1.Várjunk még 20 évet?

Igen. Nincs semmi baj a 7,62x39-el. Ha az lenne, hogy lépünk egy merészet, mondjuk Gredelre váltunk, akkor abban lenne ráció, mert szólnak érvek a súly mellett ténylegesen, bár rendkívül túldimenzionált módon. Ám 5,56 NATO-ra most olyan, mint új német dieselautót venni hosszú távra!
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 483
79 551
113

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 483
79 551
113
  • Tetszik
Reactions: endre and tonyo

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 251
68 005
113
A végtagjaidra ugyan milyen mellényt veszel fel?Mert azok a "szárnyak" amik vannak bizony lószart sem érnek.
Ugye emlékszel még Motorola barátunkra Donbasszból? Nos én nem tudom mit viselt a kezén lábán de ha csak egy sima repeszmellény szinten van az is több mint a semmi. Ő speciel többször megúszta a beöltözése miatt, pechjére egy liftben ez sem védte meg.
9a245790a4bd901f611a760a806b2b14--ukraine-military.jpg
 
  • Tetszik
Reactions: endre

Sharid

Well-Known Member
2017. szeptember 4.
5 491
2 875
113
most elmegyek filmet nézni, ha a többiek nem írják le azt, amit én is gondolok a témában, akkor holnap válaszolok
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 483
79 551
113
Ugye emlékszel még Motorola barátunkra Donbasszból? Nos én nem tudom mit viselt a kezén lábán de ha csak egy sima repeszmellény szinten van az is több mint a semmi. Ő speciel többször megúszta a beöltözése miatt, pechjére egy liftben ez sem védte meg.
9a245790a4bd901f611a760a806b2b14--ukraine-military.jpg

Ami a kezén meg lábán van az tömegoszlató cucc nulla repeszállósággal.Ne keverd össze azokat amik rajta vannak a repeszálló kar védővel pl.Meg ő pk volt mindent kellett csinálnia csak harcolni nem.Így nem is nagyon tudott volna.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 251
68 005
113
Az mindenkinek előny,hogy adott tömegben több lőszert visz vagy adott mennyiségű lőszer kisebb tömegű(no meg az 5,56-os lőszetek sokkal jobb minőségűek mont a 43M lőszerek szóval pobtosabbak is ami megint csak előny mindenkinek).Ezen kívül miért akarsz az ellenségtől zsákmányolni?Ez miért lehet szempont?Kit érdekel mit használ az ellenség?Hagyjuk már ezt a hülyeséget,hogy ha kifogyok elveszem a halott elenségtől.Egyáltalán hová van írva,hogy tudok zsákmányolni?Szerinted az ellenség hülye és otthagyja a halottaknál a lőszert?

Ezen kívül még mindig NATO tagok vagyunk már rég váltani kellett volna.Mi vagyunk az egyetlen NATO ország aki nem váltott!!!
Szíriában pl egész sok mindent eldobálnak, ukránban is elég sok mindent otthagyott a Nato dajkaságban levő reguláris ukrán sereg. Persze a gondolat fordítva is igaz, tőlünk is zsákmányolhat így az ellen, és valljuk be 99% hogy bárki is volna az ellen az zsákmányolna tőlünk és nem mi tőlük, mert ugyan milyen offenzívát tudnánk indítani 5-6 múzeális löveggel meg egy tucat csupasz, avítt harckocsival, és egy tucat gépágyús griffel? Amúgy 0.22-es kispuska lőszerből még többet vihetne magával a katona.
 
  • Tetszik
Reactions: endre and tonyo

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 251
68 005
113
Az M14-hez is ragaszkodtak, az M-16-hoz is, most az M4-hez, abból sem az első verziónál tartanak. Szóval előbb-utóbb lesz fegyvercsere, csak ahogy fennebb már írtam, átfegyverezni meg átlőszerezni kurvadrága. Csövet is lehet cserélni, ha úgy érzik az M4 formája felülmúlhatatlan, de akkoris a lőszercsere megintcsak kurva drága, mert már ott van egy csomó raktáron. Szerintem ha egy nem 5,56-ost használó NATO tag lőszerváltásban gondolkodik, akkor érdemes megvárnia a következő lőszertípust, amit rendszeresít a NATO, mert mindenkinek nincs pénze szökdösni a különböző rendszeresítések között.
Hacsak nem melegen ajánlott az 5,56-ra való áttérés hogy kipucolják a készleteket fegyverből és lőszerből. De ez csak egy gondolat, mert ők a szövetségeseink...
 
  • Tetszik
Reactions: joker

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 251
68 005
113
Ami a kezén meg lábán van az tömegoszlató cucc nulla repeszállósággal.Ne keverd össze azokat amik rajta vannak a repeszálló kar védővel pl.Meg ő pk volt mindent kellett csinálnia csak harcolni nem.Így nem is nagyon tudott volna.
De akkor vajon miért hordta?