A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 581
79 773
113
Tényleg csak ennyi? Nincs más gyengítés az export változaton?

Mit gyengítenének rajta amikor a piacon olyan harcjocsik elérhetők amik jobbak mint az amivel az ARMY re delkezik?Így sem tud labdábarúgni a Leopard 2 meg a T-90 mellett az Abrams a nemzetközi piacon.Csak az arabok veszik...
 
  • Tetszik
Reactions: zeal

fenntartható fejlövés

Well-Known Member
2019. május 31.
305
648
93
Figyelj! Te hoztad fel, hogy az éves családtámogatások összegével nagyjából pariban lenne 32db F-35 beszerzése a lengyel példa szerint. Ugyebár ez csak beszerzés. Üzemeltetésre nem véletlenül nem adnak meg szerződéses kereteket. ;)
Távol álljon tőlem, hogy kiszámoljam, hogy mennyi lélegeztető gép jönne ki ennek a csomagnak az árából, de érezned kell, hogy 1-1 minisztériumnak 10-30-50Mrd forintos mozgástere van évről évre a keretszámok változtatására, itt viszont 2000Mrd -os nagyságrendről beszélünk.
Nem én hoztam fel, megint csak vissza kellene olvasnod, nem csak grafomán módon ontani a posztokat.
Én arra világítottam rá, hogy van olyan terület, aminek az éves ktg.vetése annyi, mint a leendő lengyel F-35 üzlet és a végén bátortalanul megjegyeztem, hogy szándék esetén egy századra való gépet mi is be tudnánk szerezni. (ld. #55569)
 

ibanez de bobadilla

Well-Known Member
2019. szeptember 5.
874
2 754
93
Mert kevés.Az egy század is kevés,kéne még minimum egy de inkább kettő csak nincs rá pénzünk.

bocsánat dudi, nagyon félreérthető voltam. szóval ezt a 6 (8?) gripent én a 26-28 f35 mellett, egyfajta duális rendszerben képzelném el, kb. úgy ahogy szittya is írta.
a kétüléses gripenek minimális, de létező fegyverzettel, akár 50 éves hajózókkal ellátnák a légtérfelügyeletet kecsóról: betévedt, szabálytalan polgári gépeknek szabnának határt igen kedvező üzemeltetési költséggel.
az f35-ösök pedig -pusztán a létükkel is- a szomszédok felé mutatnának elrettentő erőt, de ahogy utaltam is erre, ez akkor jelentene technikai és geopolitikai előnyt, ha másnak nincs a környéken stealth.
igen, tudom hogy brutál pénz, de el kell határozni.

tehát ez a duális elképzelés szakmaiatlan, vagy lenne benne ráció?
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 581
79 773
113
bocsánat dudi, nagyon félreérthető voltam. szóval ezt a 6 (8?) gripent én a 26-28 f35 mellett, egyfajta duális rendszerben képzelném el, kb. úgy ahogy szittya is írta.
a kétüléses gripenek minimális, de létező fegyverzettel, akár 50 éves hajózókkal ellátnák a légtérfelügyeletet kecsóról: betévedt, szabálytalan polgári gépeknek szabnának határt igen kedvező üzemeltetési költséggel.
az f35-ösök pedig -pusztán a létükkel is- a szomszédok felé mutatnának elrettentő erőt, de ahogy utaltam is erre, ez akkor jelentene technikai és geopolitikai előnyt, ha másnak nincs a környéken stealth.
igen, tudom hogy brutál pénz, de el kell határozni.

tehát ez a duális elképzelés szakmaiatlan, vagy lenne benne ráció?

Felejtsd el az F-35-öt ha nem akarsz mondenkit elküldeni a Honvédségtől.Ezen kívül minek is az F-35 mellé bármi más?

Teljes hülyeség amit szittya írt.
 
  • Tetszik
Reactions: borisz

fenntartható fejlövés

Well-Known Member
2019. május 31.
305
648
93
Maradjunk annyiban, hogy egyelőre nagyon meg kéne húzni a nadrágszíjat annyi F-35-höz. A teljes nemzetgazdaság tekintetében, ami az egészségügy, meg az oktatás miatt szerintem nem játszik, a nyugdíjakról nem is beszélve. Addig lesz pénz beszerzésre, amíg a népjóléti dolgokból és egyéb fejlesztésekből nem kell visszavenni miatta, mivel azok tartják hatalmon a kormányt.
36 db szerintem is irreális, én egy századról beszéltem, miután posztolták, hogy a lengyel üzlet nagyságrendileg mibe kerül:
"...azaz pol. akarat esetén össze tudnánk kukázni min. egy század F-35-re valót..."
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 525
93 803
113
36 db szerintem is irreális, én egy századról beszéltem, miután posztolták, hogy a lengyel üzlet nagyságrendileg mibe kerül:
"...azaz pol. akarat esetén össze tudnánk kukázni min. egy század F-35-re valót..."
A lehetőségek azért mások. Lengyelo. 40millios, mi 10millio alulról. Igy a honvédelmi kiadásaink is alacsonyabbak. Nekünk ez az F-35 biznisz a 3éves most emelkedő költségvetésünk. Nekik az idei 60%-a.
 

ibanez de bobadilla

Well-Known Member
2019. szeptember 5.
874
2 754
93
Felejtsd el az F-35-öt ha nem akarsz mondenkit elküldeni a Honvédségtől.

dehogy akarok. sőt! olyan idők jönnek, hogy a forrásokat hozzá kell rendelni a célokhoz, nincs mese.

Ezen kívül minek is az F-35 mellé bármi más?

alapvetően azért, mert ebben a duális koncepcióban kettéválasztottam a napi, rendszeres és így olcsón megoldandó feladatokat a történelmi távlatokban értelmezhető nemzetstratégiai céloktól.
 

tindalos

Well-Known Member
2011. október 8.
1 628
5 513
113
Azért néha átestek a ló túloldalára ezzel az emberhiánnyal... Úgy tesztek mintha legalábbis a hold másik oldalán élnénk páran.. Ösz-visz van 9,5 millió ember van Magyarországon, s képesek vagytok elhinni, hogy nem akar ebből 40 000 ember katona lenni(megfelelő bérezéssel /előre lépési lehetőséggel). Még úgy is, hogy sokan nem alkalmasak(úgy értem van elég alkalmas).

Néhány napon belül 1(egy)-re csökken a pápai RepBizt század tiszti (mérnök) létszáma...neki többé nincs szabi/betegszabi stb...vajon meddig húzza...?
Lassan lehúzhatjuk a rolót.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 581
79 773
113
dehogy akarok. sőt! olyan idők jönnek, hogy a forrásokat hozzá kell rendelni a célokhoz, nincs mese.



alapvetően azért, mert ebben a duális koncepcióban kettéválasztottam a napi, rendszeres és így olcsón megoldandó feladatokat a történelmi távlatokban értelmezhető nemzetstratégiai céloktól.

De ezzel a történelmi távlatokvan értelmezhető nemzetstratégiai célokat(bármit is jelentsen ez) veszélyezteted a pénzügyi,technikai és humán források teljesen felesleges szétrorgácsolásával.

Ha már ilyen cikornyás körmondatokban beszélgetünk.Ami nem baj csak nem gondolom,hogy szükség van rá.
 
  • Tetszik
Reactions: krisss

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 581
79 773
113
Néhány napon belül 1(egy)-re csökken a pápai RepBizt század tiszti (mérnök) létszáma...neki többé nincs szabi/betegszabi stb...vajon meddig húzza...?
Lassan lehúzhatjuk a rolót.

Remélem azok akik F-35-öt meg 1000 harckocsit meg mittudom én,hogy mit vizionálnak azok elgondolkoznak ilyenkor.Én is tudnék ilyen döbbenetes dolgot mondani de minek?Úgy is az 1000 harckocsi lesz a fontos....
 

Király Fika

Well-Known Member
2019. március 22.
2 877
4 709
113
Ja, és ha a soha MEG SE RENDELT tartalék-alkatrész, berendezés nem jön meg, akkor tényleg nem a mi hibánk volt ...?!!
Leninkább hajtómű problémák voltak, ezek megrendelésre kerültek. Az üzemképtelen gépeket "kanibalizálták", hogy a keszit fenn lehessen tartani és még kiképzést is repülhessenek.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 867
35 253
113
10 ev mulva szerintem az f35 teljesen elfogadhato arba fog kerulni. A koltsegvetes is az adigra 2% stabilizalodas miatt sokal nagyobb mozgasteret fog engedni.

Emberhiany... En meg mindig azt mondom hogy van egy csomo aranyatero terulete a honvedsegnek par ha erdot le kell irtani ertekesiteni /nem nem hatalmas teruletekrol beszelek../ kimerni a terulet egy reszet atadni az onkormanyzatoknak kozmuvesitesert cserebe a fentmarado reszt 3 reszre osztani azeggyik resz tartalek terulet a masik reszre honvedsegi sorhazakat epiteni /katonavasrosokat letrehozni./ amit a letrrmelt fabol es a hatramaradt harmad telekkent valo ertekesitesebol meg lehetne oldani.../tatan pl annyi egy m2 fold /telek./ mind itt tollunk nem messze 50 negyszogol zartkert.../ ki lehet szamolni hogy par ha is milliardokat er... Ezzel megoldodik a lakhatas csaladosok szamara tisztek altisztek szamara es a legenyseg szamara is... Plusz juttatas...
 

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 999
23 154
113
Várd meg amíg felépül a BMW gyár...
Ez olyan dolog, hogy mindenki izgult a nyitrai Jaguar üzem miatt, végül kiderült, a munkaközvetítőkön megszerezhető állások ugyanúgy relative kevés pénzel kecsegtetnek és alig találni munkaerőt már most. A reklámszlogen meg a valóság difije...