A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

exsorkatona

Active Member
2014. szeptember 18.
120
158
43
Ahhoz az USA -val jobban össze kellene bútorozni, mint ahogy a románokkal most vannak. Ugyanis ott van (lesz) a giga USA logisztikai központ, meg bázis (esetleg némi sugárzó cuccal is) meg reptér. Amennyiben csak úgy megjelennénk a "semmiből", akkor az amik lehet néznének, mint "hal a szatyorban" ...
Csak annyit mondunk az amiknak, hogy a románok át akarják játszani a repteret az oroszoknak, ezért a magyarok lekapcsolják a románokat. Ők pedig csak akkor avatkozzanak be, amikor az oroszok megérkeznek.:):):):):)
 

Schurrer

Well-Known Member
2019. március 9.
1 052
786
113
Igen, nem kedveljük a románokat. De kicsit soknak érzem most egy ilyen horderejű bejelentés után, hogy sokan csak rájuk tudnak gondolni. Már bocs, de ki nem szarja le őket? Örüljünk annak, ami történik, ők meg hadd főjenek a levükben. Capisce? :)
 

Crusader

Well-Known Member
2018. november 27.
756
2 041
93
Ahhoz az USA -val jobban össze kellene bútorozni, mint ahogy a románokkal most vannak. Ugyanis ott van (lesz) a giga USA logisztikai központ, meg bázis (esetleg némi sugárzó cuccal is) meg reptér. Amennyiben csak úgy megjelennénk a "semmiből", akkor az amik lehet néznének, mint "hal a szatyorban" ...
Erdélyi részen vannak Usa katonai érdekeltségek?
 

Crusader

Well-Known Member
2018. november 27.
756
2 041
93
Örülj neki.Úgy tele vannak konteokkal,hogy csak na
Olyan 13 éve olvasgatom már a HTKA fórumokat nagyobb kihagyásokkal. Sokat tanultam pláne fiatalabb koromban a különböző topikokból. Persze sok a konteó is, de képes szerintem mindenki kiszűrni. Csak nekem pl most ez fura amióta telórol vagyok, hogy az új hozzászólásokban nem mutatja a biztpolokat.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 843
35 187
113
Olyan 13 éve olvasgatom már a HTKA fórumokat nagyobb kihagyásokkal. Sokat tanultam pláne fiatalabb koromban a különböző topikokból. Persze sok a konteó is, de képes szerintem mindenki kiszűrni. Csak nekem pl most ez fura amióta telórol vagyok, hogy az új hozzászólásokban nem mutatja a biztpolokat.
A regi Montezumas hsz ek :) /erdekesek voltak egyebkent /
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 230
113
Aranyosgyérest már úgy emlegetik hogy "Kis-Ramstein"...
Gondolom a Kelet-Párizsa után. Node ránéztem a legutóbbi műholdképre a Google Earth-on és nekem nagyon úgy tűnik, hogy ez egy negyven-ötven éve változatlan szőröstalpú-leszállópálya. Ez Aranyosgyéres (továbbiakban azonos léptéken):
01-aranyosgy-res.jpg

A kiszolgálólétesítmények majd teljes hiánya, nem tartozik hozzá bázis. Ez lényegében egy pőre beton a földeken. Talán még a készültséget is Dácsiából nyomják termosszal!

Ez Kecskemét:
02-kecskem-t.jpg

Ez egy normál szinten felszerelt repülőtér, igazából csak a repülőfedezékek hiányoznak (de azok nagyon!).

Ez pedig Ramstein:
03-ramstein.jpg
 

dkes

Well-Known Member
2019. december 5.
2 388
8 957
113
Erdélyi részen vannak Usa katonai érdekeltségek?

Aranyosgyérest már úgy emlegetik hogy "Kis-Ramstein"...

Ilyen témákban ajánlom a biztonságpolitikai topikokat ;)

Gondolom a Kelet-Párizsa után. Node ránéztem a legutóbbi műholdképre a Google Earth-on és nekem nagyon úgy tűnik, hogy ez egy negyven-ötven éve változatlan szőröstalpú-leszállópálya. Ez Aranyosgyéres (továbbiakban azonos léptéken):

Most kerestem egy magyar forrást (először román forrásban láttam annakidején): https://foter.ro/cikk/egy-rakas-penzt-kolt-amerika-az-aranyosgyeresi-katonai-repter-fejlesztesere/

A románok 200 millió EUR -al - az USA 130 millió USD -al száll be a projektbe ...
 
  • Tetszik
Reactions: Terminator

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 508
76 286
113

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 981
23 015
113
Gondolom a Kelet-Párizsa után. Node ránéztem a legutóbbi műholdképre a Google Earth-on és nekem nagyon úgy tűnik, hogy ez egy negyven-ötven éve változatlan szőröstalpú-leszállópálya. Ez Aranyosgyéres (továbbiakban azonos léptéken):
01-aranyosgy-res.jpg

A kiszolgálólétesítmények majd teljes hiánya, nem tartozik hozzá bázis. Ez lényegében egy pőre beton a földeken. Talán még a készültséget is Dácsiából nyomják termosszal!

Ez Kecskemét:
02-kecskem-t.jpg

Ez egy normál szinten felszerelt repülőtér, igazából csak a repülőfedezékek hiányoznak (de azok nagyon!).

Ez pedig Ramstein:
03-ramstein.jpg
Kecskemét, hamár ;)
f53f4308e2dccac81ae7786bab8f34b8.jpg
 

dkes

Well-Known Member
2019. december 5.
2 388
8 957
113