A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 703
76 716
113
Dr. Benkő Tibor honvédelmi miniszter búcsúlátogatáson fogadta az Amerikai Egyesült Államok leköszönő, magyarországi nagykövetét, David Cornsteint.

122116056_3424929367561772_1361799144458772752_o.jpg
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
Nem vagyok biztos benne, hogy tudod, hogy mit jelent a domináns szem kifejezés. :rolleyes:
Ha behunyod az egyik szemedet, a másik onnantól dominánssá lép elő. Mivel az agyad nem kap inputot a behunyttól, így csak másik szemedet használhatja a látáshoz.
Függetlenül attól, hogy előtte melyik szemed volt a domináns. Mi több, életed során is változhat hogy melyik lesz a domináns szemed.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
Hasonló méretű drónok vannak hasonló fegyverzettel de harmadakkora sebességgel, háromszor akkora hatósugárral.

Rövid időn belül nincsenek olyan (főleg relatívan olcsó) drónok amik csapásmérőkkel tartják a lépést,és vihetik a fegyverzetük egy részét.

Gyorsan két olyan jelenlegi -és pár évig még "nyitott"- piaci szelet amiből ki lehet csípni nyereséges szeletet.
Miért kellene velük tartani a lépést?
Miért kellene egyáltalán a csapásméréshez hagyományos repülő?
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 562
79 729
113
Nem vagyok biztos benne, hogy tudod, hogy mit jelent a domináns szem kifejezés. :rolleyes:
Ha behunyod az egyik szemedet, a másik onnantól dominánssá lép elő. Mivel az agyad nem kap inputot a behunyttól, így csak másik szemedet használhatja a látáshoz.
Függetlenül attól, hogy előtte melyik szemed volt a domináns. Mi több, életed során is változhat hogy melyik lesz a domináns szemed.

Hát nem.Olvass utána hogy kell megállapítani,hogy melyik a domináns szemed aztán rájössz.Nem ugyanazt látod ha a bal szemed csukod be vagy ha a jobbat.
 

Mokiengine

Active Member
2018. január 12.
221
243
43
Ezt a drónná való átépítést nem tudom, hogy honnan szedtétek.
Egy UAV felépítése teljesen más. Az UAV esetén a feladathoz alakítják a gépet.
Hosszú cirkállóidőhöz alkalmatlan a formája, a meghajtása. Az alacsony észlelhetőséghez meg, maga a gép túl nagy és semennyire sem volt szempont a radar keresztmetszet csökkentése. Igen, csináltak belőle az amerikaiak egy átépített verziót, de az szerintem inkább csak a tesztpadot adott későbbi más jellegű gépek vezérléséhez, önálló működéséhez.
Igen. Max célrepülőnek, de arra viszont nagyon drága mulatság lenne.... :) :) Drón verzió kizárt szerintem is.
 

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
4 175
14 789
113
Hát nem.Olvass utána hogy kell megállapítani,hogy melyik a domináns szemed aztán rájössz.Nem ugyanazt látod ha a bal szemed csukod be vagy ha a jobbat.
Egy egészséges embernek nincs olyan hogy domináns szeme. Egészséges szempár ugyanazt a képet közvetíti az agyhoz csak más perspektívából a térlátás végett.
Domináns szemről biológiai értelemben csak akkor beszélünk ha a másik szemet valami defektus éri. Az hogy melyik szemmel céloz az ember azzal van általában összefüggésben, hogy jobb vagy balkezes, és ehhez idomul.
A teszt pedig nem releváns egy egészséges embernél a domináns szem megállapítására. Nem látsz jobban vagy élesebben normális esetben az egyik szemeddel.
Ha mégis fordulj mihamarabb szemészhez.
 
  • Tetszik
Reactions: L.O.B

alali77

Well-Known Member
2011. szeptember 19.
4 137
10 465
113
Egy egészséges embernek nincs olyan hogy domináns szeme. Egészséges szempár ugyanazt a képet közvetíti az agyhoz csak más perspektívából a térlátás végett.
Domináns szemről biológiai értelemben csak akkor beszélünk ha a másik szemet valami defektus éri. Az hogy melyik szemmel céloz az ember azzal van általában összefüggésben, hogy jobb vagy balkezes, és ehhez idomul.
A teszt pedig nem releváns egy egészséges embernél a domináns szem megállapítására. Nem látsz jobban vagy élesebben normális esetben az egyik szemeddel.
Ha mégis fordulj mihamarabb szemészhez.
Az jó ha szemészhez fordulsz, mert szerintük van domináns szem :)
 

Koleszkaja

Well-Known Member
2020. szeptember 5.
1 947
7 715
113
Így van, hozzáteszem jelen állás szerint az amerikai fegyvervásárlásokra is kell B terv, mert napról napra romlik Trump pozíciója. (Legalábbis úgy tűnik)

nem szabad bedőlni az amcsi polloknak , 2016-ban is kiderül mennyire nem tudják mérni a közvéleményt , tekintve hogy az indipendentek nagy része trumpra szavaz + a trump szavazók nagy része vagy nem vallja be hogy trumpra szavaz , vagy azt hazudja hogy a demokrata jelöltre szavaz ... tömegesen hagyják el a szavazók a demokrata pártot , rekord alacsony a demokraták regisztrált szavazó bázisa , míg a republikánus rekord magas , + early voteokban nyerésre áll trump + sokkal jobbak az eredményei a kisebbségi közösségekben is mint 16-ban , pedig 16-ban is rengetek key stateben alig 1%-al nyert és nem nagyon van olyan szavazó aki 16-ban republikánusra szavazott de idén nem , míg demokratáknál rengetek van aki nem oda fog idén szavazni ... én 15 ezret-raktam Trump nyerésére bet365-ön , január óta kezdve nézem amcsi belügyeket napi szinten , 97%-ban vagyok biztos a trump winbe
 
W

Wilson

Guest
nem szabad bedőlni az amcsi polloknak , 2016-ban is kiderül mennyire nem tudják mérni a közvéleményt , tekintve hogy az indipendentek nagy része trumpra szavaz + a trump szavazók nagy része vagy nem vallja be hogy trumpra szavaz , vagy azt hazudja hogy a demokrata jelöltre szavaz ... tömegesen hagyják el a szavazók a demokrata pártot , rekord alacsony a demokraták regisztrált szavazó bázisa , míg a republikánus rekord magas , + early voteokban nyerésre áll trump + sokkal jobbak az eredményei a kisebbségi közösségekben is mint 16-ban , pedig 16-ban is rengetek key stateben alig 1%-al nyert és nem nagyon van olyan szavazó aki 16-ban republikánusra szavazott de idén nem , míg demokratáknál rengetek van aki nem oda fog idén szavazni ... én 15 ezret-raktam Trump nyerésére bet365-ön , január óta kezdve nézem amcsi belügyeket napi szinten , 97%-ban vagyok biztos a trump winbe

Hát ha már ennyit raktál Trumpra akkor nyerjél de vannak különbségek a 2016 és a mostani elnökválasztás között nagyon nem biztos,hogy Trump nyer.
 

Koleszkaja

Well-Known Member
2020. szeptember 5.
1 947
7 715
113
Hát ha már ennyit raktál Trumpra akkor nyerjél de vannak különbségek a 2016 és a mostani elnökválasztás között nagyon nem biztos,hogy Trump nyer.

igazad van , valszeg idén jó esélyel land-slideal nyer trump ,de erre inkább csak 50%-ot adok mint esély ... Trump szavazók akkor is elmennének szavazni idén ha 8 óráig kéne forró szenen mezítláb állni ... A trump ellen szavazók ( mert biden szavazó nem nagyon van ) meg azt mondják nagy részt ha van jobb dolguk aznap , akkor a jobb dolguk csinálják mintsem szavazni menni
 
  • Tetszik
Reactions: hunemperor

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
Nem a szemeddel látsz hanem az agyaddal.
Pontosan erről szól a dolog.
Hát nem.Olvass utána hogy kell megállapítani,hogy melyik a domináns szemed aztán rájössz.Nem ugyanazt látod ha a bal szemed csukod be vagy ha a jobbat.
Had kérdezzem meg, ha a domináns szemedet behunyod, akkor az agyad hogyan fogja elnyomni az abból érkező képpel (nagy feketeség) a nem dominánst (látás)?
Egy kísérlet: Ha lehunyod az egyik szemedet, akkor megvakulsz? Other, onnantól a másik szemed képét fogja használni az agyad?

Amiről te beszélsz, az a perspektíva. Azért tér el a 2 szemedben látott kép alapvetően, mert a 2 szemed tengelye egymástól 5-8cm-re van. Ez segít a térlátásban, de az agyadba érkező két képből az egyiket csak kisebb részben használja az agyunk az érzet kialakításában.
Ezért volt furcsa nekem, amikor valaki azt állította itt, hogy Ő két szemmel céloz. Ez lehetetlen, mivel akkor egy vonalban kellene lennie mindkét szemednek a célgömb és az irányzék vonalával, miközben a 2 pupillád minimum 5cm-re van egymástól.
Ilyen esetben is egy szemmel célzol, csak ilyenkor az a szerencsés állapot áll fenn, hogy a domináns szemed van a fegyvert tartó (nem támasztó) kezed felöli oldalon.
A másik (nem domináns) szemed is akár nyitva hagyhatod, mivel annak a képét ilyenkor figyelmen kívül hagyja az agyad.
Nekem is be kell hunynom a célzáshoz a bal szemem, mivel az a domináns, és jobb kézben fogom a fegyvert.
További eltérés lehet, ha 2 szemed eltérően jó, de ez már egyén specifikus.

Egy egészséges embernek nincs olyan hogy domináns szeme. Egészséges szempár ugyanazt a képet közvetíti az agyhoz csak más perspektívából a térlátás végett.
Domináns szemről biológiai értelemben csak akkor beszélünk ha a másik szemet valami defektus éri. Az hogy melyik szemmel céloz az ember azzal van általában összefüggésben, hogy jobb vagy balkezes, és ehhez idomul.
A teszt pedig nem releváns egy egészséges embernél a domináns szem megállapítására. Nem látsz jobban vagy élesebben normális esetben az egyik szemeddel.
Ha mégis fordulj mihamarabb szemészhez.
El kell, hogy keserítselek. Van domináns szem. És már gyerekkorban kialakul. Viszont akkor még változtatható. Ezt ki is szokták a kicsi gyerekeknél a kancsalság kezelésére használni. Általában a domináns szem takarásával rá lehet szoktatni az alárendelt szem használatára is az agyat, fiatal korban.

De ezt most itt befejeztem, mert ez inkább a Beszélgetőbe való. :oops::eek::D
 
  • Tetszik
Reactions: Törölt tag 2577

Király Fika

Well-Known Member
2019. március 22.
2 877
4 709
113
Pontosan erről szól a dolog.

Had kérdezzem meg, ha a domináns szemedet behunyod, akkor az agyad hogyan fogja elnyomni az abból érkező képpel (nagy feketeség) a nem dominánst (látás)?
Egy kísérlet: Ha lehunyod az egyik szemedet, akkor megvakulsz? Other, onnantól a másik szemed képét fogja használni az agyad?

Amiről te beszélsz, az a perspektíva. Azért tér el a 2 szemedben látott kép alapvetően, mert a 2 szemed tengelye egymástól 5-8cm-re van. Ez segít a térlátásban, de az agyadba érkező két képből az egyiket csak kisebb részben használja az agyunk az érzet kialakításában.
Ezért volt furcsa nekem, amikor valaki azt állította itt, hogy Ő két szemmel céloz. Ez lehetetlen, mivel akkor egy vonalban kellene lennie mindkét szemednek a célgömb és az irányzék vonalával, miközben a 2 pupillád minimum 5cm-re van egymástól.
Ilyen esetben is egy szemmel célzol, csak ilyenkor az a szerencsés állapot áll fenn, hogy a domináns szemed van a fegyvert tartó (nem támasztó) kezed felöli oldalon.
A másik (nem domináns) szemed is akár nyitva hagyhatod, mivel annak a képét ilyenkor figyelmen kívül hagyja az agyad.
Nekem is be kell hunynom a célzáshoz a bal szemem, mivel az a domináns, és jobb kézben fogom a fegyvert.
További eltérés lehet, ha 2 szemed eltérően jó, de ez már egyén specifikus.


El kell, hogy keserítselek. Van domináns szem. És már gyerekkorban kialakul. Viszont akkor még változtatható. Ezt ki is szokták a kicsi gyerekeknél a kancsalság kezelésére használni. Általában a domináns szem takarásával rá lehet szoktatni az alárendelt szem használatára is az agyat, fiatal korban.

De ezt most itt befejeztem, mert ez inkább a Beszélgetőbe való. :oops::eek::D
Kedveskéim, olvassunk utána. A cikk címe: "Ezer év alatt sem ismernénk meg az agyat". Dr. Roska Botond neurológus professzor véleményét tükrözi a cikk. Lehet, hogy nincs igaza, de az amatőrök csak a pályán kívülről szurkoljanak.
 
W

Wilson

Guest
igazad van , valszeg idén jó esélyel land-slideal nyer trump ,de erre inkább csak 50%-ot adok mint esély ... Trump szavazók akkor is elmennének szavazni idén ha 8 óráig kéne forró szenen mezítláb állni ... A trump ellen szavazók ( mert biden szavazó nem nagyon van ) meg azt mondják nagy részt ha van jobb dolguk aznap , akkor a jobb dolguk csinálják mintsem szavazni menni

Hát nem tudom én Trumpnak esélyt a covid miatt nagy szerepet kapó levélszavazás miatt adok mivel a republikánusok mindent megtesznek a levélszavazás megnehezítése érdekében.És még annak is meg van az esélye,hogy Trump pont a levélszavazás miatt nem fogja elismerni Biden győzelmét.