A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

T

Törölt tag 1586

Guest
Ide teszem mert ennek szerintem lesznek magyar vonatkozásai is.

2020 ban - a fegyver embargónak köszònhetően - az előzô évi €344.4 millióról €28 millióra csökkent a Német fegyver export Török o. ba!
https://en.topwar.ru/178749-rekordn...komplektujuschih-v-turciju-upal-v-15-raz.html
Szerintem Német kormányzati szinten jelenleg minden Török fegyver üzlet ellenjavalt - úgy az export mint az import - aminek lehetnek kihatásai a Török - Magyar - Német (Rheinmetall) üzletre...
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed and Pogány

vasszekely

Well-Known Member
2020. május 9.
4 628
8 260
113
Ide teszem mert ennek szerintem lesznek magyar vonatkozásai is.

2020 ban - a fegyver embargónak köszònhetően - az előzô évi €344.4 millióról €28 millióra csökkent a Német fegyver export Török o. ba!
https://en.topwar.ru/178749-rekordn...komplektujuschih-v-turciju-upal-v-15-raz.html
Szerintem Német kormányzati szinten jelenleg minden Török fegyver üzlet ellenjavalt - úgy az export mint az import - aminek lehetnek kihatásai a Török - Magyar - Német (Rheinmetall) üzletre...
Ezért fog nálunk realizálódni az együttműködés. Ez már egy magyar projekt.
 

jogalappal

Well-Known Member
2016. február 28.
89
459
53

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 562
79 729
113
A festékeseknek küldeném minden topikba!
FB-IMG-1609783069369.jpg
 

Mokiengine

Active Member
2018. január 12.
221
243
43
Érdekes a cikk, de azért ne gondoljuk realitásnak azt, hogy az USAban lévő hadiipari gyártó lobby be enged egy NEM hazai gyártású eszközt ilyen óriási mennyiségben.
Minimum a helyi gyártás. A kifejlesztést tudom hazánkban elképzelni. A sorozat gyártás meg USA ban és már az is óriási hazai (Magyar) siker lenne. Más országokba történő értékesítés esetén pedig jó referencia :) (persze itt a sötét kis műhelyemben okos az ember...... tévedés jogát fenntartva....) :) :)
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 945
123 514
113
Érdekes a cikk, de azért ne gondoljuk realitásnak azt, hogy az USAban lévő hadiipari gyártó lobby be enged egy NEM hazai gyártású eszközt ilyen óriási mennyiségben.
Minimum a helyi gyártás. A kifejlesztést tudom hazánkban elképzelni. A sorozat gyártás meg USA ban és már az is óriási hazai (Magyar) siker lenne. Más országokba történő értékesítés esetén pedig jó referencia :) (persze itt a sötét kis műhelyemben okos az ember...... tévedés jogát fenntartva....) :) :)
Az usában gyártott verzióhoz egy alátétnyi közünk nem lenne.
 

vasszekely

Well-Known Member
2020. május 9.
4 628
8 260
113
Sokan észszerűtlennek gondolják egy századhoz jet kiképzők beszerzését. A sokan kitéletbe szerényen magamat is beleértem. :)
Szerintem a cég megszerzésével ez eldőlt ;)
Remélem, a hazai kiképzés nem lesz szar a NFTC-hez képest. Jó lenne összehozni a NFTC közép-európai megfelelőjét, akkor esetleg...
 
T

Törölt tag 467

Guest
Szerintem a cég megszerzésével ez eldőlt ;)
Remélem, a hazai kiképzés nem lesz szar a NFTC-hez képest. Jó lenne összehozni a NFTC közép-európai megfelelőjét, akkor esetleg...
Becsülöm az optimizmusodat, és el kell ismernem, nekem is a legtöbb eddigi Zrínyis húzás nagyon tetszik.

Mindamellett kétlem, hogy a semmiből fel tudunk akár csak NFTC-közeli minőségű képzési rendszert építeni. Ez nem csak arról szól, hogy van pár kiképzőnk, mert azokat hazahozzuk Kanadából aztán ennyi. Ez egy nagyon komplex rendszer. Szóval ja.

És akkor még arról a nyilvánvaló tényről, hogy nálunk nincs ehhez szabad légtér, még nem is beszéltünk.

Ha meg nem kiképző rendszert akarunk, akkor meg végképp mélyen fájdalmas a gondolata is ezeknek a gépeknek, azt kell mondjam.