A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

K

kamm

Guest
Ott okosat akart mondani csak nem sikerült.
Hat,ennel konkretabb volt, mert pont azt mondta, hogy az elso publikus verzion meg valami RMes nyom is maradt, olyan szinten centire le lett kopizva a koreaiak altal a Lynx.
Mondjuk en egyaltalan nem zarom ki, a koreaiak sem voltak sokkal jobbak a kinaiaknal anno, a 1970-80-as evekben a (katonai diktaturaban elo) del-koreaiak kb ott tartottak, ahol a kinaiak 1990-2010 kozott, gatlastalanul kopiztak mindent, szoval nem all ez olyan tavol toluk meg idoben...
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 113
45 413
113
Vajon minek a zl tüzérség,mikor van dd tüzérség? És minek a század aknavetok,mikor. Van zl tüzérség?
És ROLE-4-es kórház miért nincs a segélyhelyek helyén, vagy B-52-est miért nem tart a US ARMY? Pedig azzal is lehet CAS-t adni. Adtak is!
Aztán mégis Apache-ok vannak erre a célra az Army-nál tartva.
De ebben az esetben egy olyan feladatra szeretnél többszörös állományt (gépeket, logisztikával ) fenntartani, amit központilag is el lehet végezni, ugyan olyan hatékonysággal.
Lehetolyat is csinálni, amiről te beszélsz, csak nem kevés pénzből.
Te látsz felesleges forrásokat a Z programban? Mert én nem igazán.
 
K

kamm

Guest
Hende a színrelépése után még mondott olyat a sajtónak, hogy reaktiválna egy T-72 ezredet! Aztán jött gondolom a rozsdás valóság :oops:

Mondott ő még furcsabbakat is... eleve híres volt az éleslátásáról:

hende-csaba1-800x533.jpg
 

Giskard

Well-Known Member
2021. szeptember 25.
4 177
13 643
113
Ne csigázz! Mire nem figyeltünk fel? 2x is meghallgattam, de nem lettem figyelmes új infóra.
Én arról kezdtem el fantáziálni, hogy maradnak a t72-k, amíg nem bővítjük a leo flottát +44 db-al. :)
Ahogy én hallgattam, azt mondta a M. Hogy átmeneti időszak van addig maradnak a t72 esek. Mert a modern tankokra 5-6 évet kell várni a megrendeléstől a leszállításig. Mivel azt mondtak, hogy 23-ig megjön a 44 db és ez itt van mindjárt, nem ekkora számbÁN gondolkodnak. Ergo már megrendelték az újabb adagot is szerintem.
 
H

Hummen23

Guest
Ahogy én hallgattam, azt mondta a M. Hogy átmeneti időszak van addig maradnak a t72 esek. Mert a modern tankokra 5-6 évet kell várni a megrendeléstől a leszállításig. Mivel azt mondtak, hogy 23-ig megjön a 44 db és ez itt van mindjárt, nem ekkora számbÁN gondolkodnak. Ergo már megrendelték az újabb adagot is szerintem.
A 23-as dátumot a riporter vetette fel, igaz megcáfolva sem lett.
Az itteni hivatásosok sem cáfolják a további mbt beszerzést, sőtt, az is elhangzott, hogy '30 elött számíthatunk rá.
Szerintem 26-ig bejön az első 44, és 28-30-ig a második.
 
K

kamm

Guest
A 23-as dátumot a riporter vetette fel, igaz megcáfolva sem lett.
Az itteni hivatásosok sem cáfolják a további mbt beszerzést, sőtt, az is elhangzott, hogy '30 elött számíthatunk rá.
Szerintem 26-ig bejön az első 44, és 28-30-ig a második.
Sőt, én is megmondtam már a legelején, hogy minimum meg1x emnyi jön majd (igazából 3x ennyi illene az ország mérete es helyzete miatt plusz meg1x annyi letarolva.) :cool::cool:
 

yangwenli

Well-Known Member
2015. június 19.
1 203
2 673
113
Ilyesmirol nem is hallottam idekint, szerintem Dimon is hamarabb lelephetne a Chase elerol, ha menni akar.
A cegek altalaban leve nem szeretik az ilyesmit (nem jo az senkinek, ha ott jon-megy meg), vezetoi pozicioban mondjuk nem gaz, de ott is max igen barati valasnal latom ertelmet ott tartani az utolso napokig...

A hosszu ido azert van, hogy addig allopalyara tesznek es a belso infok amik voltak aktualitasat vesztik ugymond . . . a komoly dolgokat mar ebben az idoszakban nem tudod meg.

A mi cegunknek pl. joga van beleszolni es megakadalyozni, ha a konkurenciahoz akarnal valtani. De alltalaban nem csinalnak gondot belole.
 

laca

Well-Known Member
2013. november 6.
764
1 898
93
A 23-as dátumot a riporter vetette fel, igaz megcáfolva sem lett.
Az itteni hivatásosok sem cáfolják a további mbt beszerzést, sőtt, az is elhangzott, hogy '30 elött számíthatunk rá.
Szerintem 26-ig bejön az első 44, és 28-30-ig a második.
Volt valami olyan, hogy nem kapkodunk, mert jönni fognak a kövi generációs MBT-k és addig jó lesz az A7HU.
Vagy ez csak valaki fantáziája volt itt?
 
K

kamm

Guest
A hosszu ido azert van, hogy addig allopalyara tesznek es a belso infok amik voltak aktualitasat vesztik ugymond . . . a komoly dolgokat mar ebben az idoszakban nem tudod meg.

A mi cegunknek pl. joga van beleszolni es megakadalyozni, ha a konkurenciahoz akarnal valtani. De alltalaban nem csinalnak gondot belole.
De az mas, az nem fizetett. Az a non-compete clause, az nekem is benne van időnként azaz nem mehetek mondjuk masik X temaban versenytárs ceghez a következő 12 hónapban (ilyenkor fel is srofolom az áramat ill. en is kerek garantált időt.)
Megakadályozni nem tudják, de beperelhetnek engem es az uj céget is.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

Rferi66

Well-Known Member
2020. február 14.
2 482
4 978
113
A mi cegunknek pl. joga van beleszolni es megakadalyozni, ha a konkurenciahoz akarnal valtani. De alltalaban nem csinalnak gondot belole.
Az én munkaszerződésemben is benne van..., igaz az elmúlt 20 évben nem alkalmazták senki ellen sem...
Az ilyen kikötések csak akkor érvényesek, ha a vállalat ezért megfelelő kompenzációt nyújt. pl. nem mehetsz el a konkurenciához 1 évig, és addig kapod az alapfizetésed x % -át.
 
K

kamm

Guest
Az ilyen kikötések csak akkor érvényesek, ha a vállalat ezért megfelelő kompenzációt nyújt. pl. nem mehetsz el a konkurenciához 1 évig, és addig kapod az alapfizetésed x % -át.
Ez itt nem igy szokott lenni, inkabb egyosszegut kapsz tavozaskor vagy ez eleve benne volt mar a fizudban. Szabadpiaci alku kérdése ideat (mert ez azert nem munkasproblema, hanem mar exempted professional class.)
 
  • Tetszik
Reactions: Rferi66
H

Hummen23

Guest
Volt valami olyan, hogy nem kapkodunk, mert jönni fognak a kövi generációs MBT-k és addig jó lesz az A7HU.
Vagy ez csak valaki fantáziája volt itt?
Egyenlőre annyi történt, hogy a kmw kikosarazta a rheinmetall-t és összefeküdt a nexter-rel. A szándékuk jeleként a leo 2 teknőre ráraktak egy leclerc tornyot. A lengyelek bejelentkeztek a projektbe, és annak a legnagyobb megrendelői lettek volna (ez kellően nagy tőkét és hitelt adott volna a dolognak), de a nyugatiak ajtót mutattak nekik, mondván a polcról majd megvehetik.
Ebből lett a 250 ambrams és a ki tudja lesz e belőle valami k2pl.
Annyira ködbe vész az egész projekt, hogy kár rá várni. A katonai stratégiai tervezésünk határán kívül esik időben, ahogy a tempest is.
Nem várhatunk arra, hogy 35-ig, 40-ig úgysem fenyeget minket konfliktus.
Amúgy sem bennünket szolgálnának ki előre. Ha lesz új mbt, akkor a franciák, németek, és a sallangjaik lekötik a kapacitásokat az első évtizedre.