A Magyar Honvédség szerepe katasztrófahelyzetekben

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Vipera kapitány

Well-Known Member
2021. május 11.
940
8 155
93
Hát ez nem így lenne.
1. Nem gyalulná le az országot.
2. A sugárszennyezett terület is Paks 10 km körzetében lenne.
3. Amivel egyetértek ha minden alállomásra meg elosztó állomást szétkapnának akkor valóban nem lenne áram. (A környező országok se tudnának küldeni.) Ráadásul a javítas irgalmatlan pénzbe kerül, gondoljunk az ukrán magyar összeköttetés tizenmilliárdos összegére.)
Az egyik haverom aki ott...khöm...szóval valakitöl hallottam akinek mesélte valki aki úgy hallotta...hogy van egy speciális különvonat ott pakson nekik is pont az ilyen esetre, amely 35 km-re száguld, ha...netalántán mégis szarvihar lenne. Szóval a 10 km-t azért én firtatnám meg ez sztem az időjárástól is függ.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

Ettore Fieramosca

Well-Known Member
2021. március 9.
1 013
2 888
113
Az egyik haverom aki ott...khöm...szóval valakitöl hallottam akinek mesélte valki aki úgy hallotta...hogy van egy speciális különvonat ott pakson nekik is pont az ilyen esetre, amely 35 km-re száguld, ha...netalántán mégis szarvihar lenne. Szóval a 10 km-t azért én firtatnám meg ez sztem az időjárástól is függ.
Akkor ezt a haverod nagyon rosszul tudja.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 766
34 966
113
LTRR rendszer 30 km re szól és több zónára van osztva. de működési zavar esetében ez nem úgy néz ki hogy mind a 30 km es zóna minden települése ki lenne telepítve. az LTRR nem véletlen lett kitalálva és annyi amennyi de erről rendszeresen vannak tájékoztatók. ha máshol nem a naptárba olvashat az ember azt általába senki nem dobja ki. (minden háztartásba megtalálható a paksi atomerőműves naptár 30 km es zónán bellül)
 

Ettore Fieramosca

Well-Known Member
2021. március 9.
1 013
2 888
113
LTRR rendszer 30 km re szól és több zónára van osztva. de működési zavar esetében ez nem úgy néz ki hogy mind a 30 km es zóna minden települése ki lenne telepítve. az LTRR nem véletlen lett kitalálva és annyi amennyi de erről rendszeresen vannak tájékoztatók. ha máshol nem a naptárba olvashat az ember azt általába senki nem dobja ki. (minden háztartásba megtalálható a paksi atomerőműves naptár 30 km es zónán bellül)
Nálam nincs. :)
 
  • Szomorú
Reactions: Szittya

ssgtzlan

Well-Known Member
2020. május 10.
1 191
5 097
113
Az egyik haverom aki ott...khöm...szóval valakitöl hallottam akinek mesélte valki aki úgy hallotta...hogy van egy speciális különvonat ott pakson nekik is pont az ilyen esetre, amely 35 km-re száguld, ha...netalántán mégis szarvihar lenne. Szóval a 10 km-t azért én firtatnám meg ez sztem az időjárástól is függ.
Hát a haverod biztosan mesélt az atomerőmű körül 3 biztonsági zóna van 3, 30, 300 km-re. (SoZ, MoZ, EoZ).

Gondolom megsúgta hogy a paksi épületek kibírják ha rájuk zuhan egy repülőgép. Így elég nehéz elpusztítani őket.

Amennyiben mégis felrobbanna egy akkor is nagy kerdés hogy melyik inverziós rétegig jut el a kijutott sugarzó anyag. Ez, a legkör függőleges stabilitása illetve a szélirány és a szélsebesség határozza meg a szennyezett terület nagyságát.

Amúgy ezekre az esetekre nagyon komoly modellezések történnek.

Szóva ne aggódj nem lesz az országból egy sugárszennyezett, apokaliptikus sivatag.
 

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 298
11 202
113

ssgtzlan

Well-Known Member
2020. május 10.
1 191
5 097
113
Na akkor ezt holnap csekkolom. Jó pár ismerősöm dolgozik bent a tűzoltótól a főmérnökig de ilyet nem rebegtek. Vagy teljesen más a célja
A Paksi Atomerőműben van tíz személykocsi arra a célra, ha egy súlyosabb üzemzavar nyomán gyorsan sok embert kéne elmenekíteni az erőmű területéről. Az evakuációs szerelvény tíz, korábban a GYSEV üzemeltetésében álló kocsiból áll, nyolc Bh és két BDh alkotja a flottát.
Az atomerőmű iparvasútjának két mozdonya van: a 449 020-as Bobó és a 269 085-ös pályaszámú NDK-s kismozdony.
 

Bálint

Well-Known Member
2020. augusztus 31.
8 813
29 606
113
Na akkor ezt holnap csekkolom. Jó pár ismerősöm dolgozik bent a tűzoltótól a főmérnökig de ilyet nem rebegtek. Vagy teljesen más a célja
screenshot_20231128_195224_com-facebook-katana_edit_88365592072974-jpg.6296835