A pénz világa

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 940
19 231
113
Az a gaz hogy ami elvileg a magam resze azt rendeztem. De jott a navtol egy papir hogy holnap menjek be rendezni a tartozasomat.... /a gaz az egeszbe hogy szeptember vege ota be voltam hivva /kozte volt 5 szunnap amit szinten rendeztem./ fizum nem jott azota a szemelyugyes nem jelentett le hogy szolgalatba vagyok... /idiota utcarol berantott 3 hetes alapkikes fszkalapok mikozben 10+ eve terepen levok nem kerulnek irodara akik megbecsulnek magukat.../ es valoszinunek tartom hogy ez lehet a pakliba..., /de ha ez van akkor egy allami szervezet feketen dolgoztatott.../ teht meg azert is elokerulhetek plussz a kesedelem miatti buntetes... / no meg ugye igy elesek a csoktol a babavarotol es a mostani lakasfelujitos penztol.... Nem hiszem el hogy olyan szerencsetlen vagyok hogy velem meg egy allami ceg is kicseszik mikozbe dolgozok neki...
Ugyhogy esz az ideg /pill.... /holnapig kellene kibirnom akkor kell a navhoz mennem de addig...nem hiszem el hogy olyan szerencsetlen vagyok hogy velem meg egy allami ceg is kicseszik.., igy nem csodalkozom azon hogy semmit nem inteztek az ugyembe ..., se az athelyezesem se az osztondijam se az eloleptetresem mikozbe ajanlast kaptam szolgalati eloljarotol se llando behivas se tamfolyam se programba valo resztvetelt mikozbe 3 hetrs alapkikkel mind megkapja...
Egy a biztos, előre dühöngd ki magad. Tapasztalatom szerint az ügyintézésben segít az udvariasság és a nyugodtság.

Vannak persze eleve rosszindulatú emberek is, anno a NAV-val (akkor még APEH) volt egy kanosszám, azért akartak megbüntetni, mert túlfizettem az adót kb. 10k Forinttal, és nem igényeltem vissza, ezért nem volt nullás az egyenlegem. (nem hittem a szememnek a fenyegetőző levelet olvasva! 100k-s nagyságrendű bírságot lebegtettek...) 3 szabadnapom ment el mire egy értelmes kishölggyel találkoztam a pult túloldalán, aki segített is megoldani a bunkózás helyett... De ha idegességem ráborítva nyitottam volna nála, akkor lehet, hogy ő sem segített volna.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 192
33 579
113
Tavasszal nekem is jött a felszólítás, hogy menjek be, mert nem stimmel az adózásom, erre kiderült, hogy náluk elfelejtett valaki kinullázni egy sort...
TB eleve nem hozzájuk tartozik ha nem jól emlékszem.
Attól, hogy állami még neked kell kikaparni a gesztenyét, én is akkorát rúgtam a főnökbe tavaly, hogy azóta az van amit én akarok :D
Hat ezt a pipere felparkettast rugdalhatnam naphosszatt... Ez komolyan cdak ahhoz ert hogyhszoneves lanyok aa tolja a szeket.... /40 kg 3 hetes alapkikes kiscsajt elkuldenek kikepzonek elolepteteik egy mosolyra en meg muveletiteruleten szerzett szazadpkh i ajanlassal nagy faszt a picsamba es meg fizetni se fizetnek de cserebe barmit kervenyezek ami jogilag jarhatna elutasitanak.... /szerintem el se olvassak.../ azt bezzeg ertik kuldeni hogy jwlentkezzek erre vagy arra hogy ne keljen az irodabol kuldeniuk valaki meg fel is hivnak telefonon az irodistak.... De az ugyeimet basszak intezni meg az utazasom sem teritik 160 km rol... Most meg megutaztattak 400 km ert az. Orszagba a napvegen benyogtek hogy amiert utaztattak az most nem kell tegyenek ki valahol bp n. Majd egy het mulva menjek vissza bp re ugyan ezert a dologert.... /mert fosnak.../ mikozbe szolgalatta eggyutt mar 30 oraja talponvoltam es kovajogjak haza 160 km re mert szallast nem rendeztek es mostmar nek is fognak csupan az volt a szerencsem hogy este 8 ra nem ertem volna haza es kellett igazolas hogy honnan hova megyek... /mert ezt az igazolast ugye em tagadhatjak meg...na jo meg be is olvastam hogy az usten bassza meg..../ de szegyen ez az egesz bp .... Nem irom tovabb micsoda.... Mimdenki azzal van elfoglalva hogy hogy dontsek meg vagy hogy dontson meg valakit a szolgalat meg le van szarva.... Azt sem tudta hogy nem jon ertunk senki.... Egyszeruen elfeledkeztek rollunk....
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány
M

molnibalage

Guest
Elég jókat mond szerintem:
  • Az egyik fele a nem tökkelütött számára evidens kéne, hogy legyen.
  • A másik fele közhely.
  • Sok ember hiába követi mindezt, akkor sem jut egyről a kettőre. Mert a lakhatás és sok más annyiba kerül és a magyar átlagfizetésnek semmi köze a magyar átlaghoz.
De meglepően sokszor az igen sokat keresők is érdekes tartalékkal számolnak. A volt cégemnél egy középszinten levő vezető úgy, hogy család, ház és miegymása volt kb. 2-3 havi tartalékkal bírt. Hát pislogtam...

Lehet, hogy 38 leszek és nincs saját lakásom és ezért sokak szemében ez a lúzer kategória, csak nekem nem dobta össze senki rá, egy igein nem ment jól a szekér. És nem szórom a pénzt, és akkor finoman fogalmaztam.

  • Lehetne gamer PC-m? Lehetne. Nincs. Minek. Jó a retroszim és a hobbizás is.
  • Utazhattam volna küföldre többet? Igen. Nem tettem. Drága és annyira nem is láttam értelmét. Nem értem mi értelme az n+1-dik külföldi várost látni. Ha néhányat láttad, mindet láttad. London is kb. 2-3 napig volt érdekes.
  • Szórom a pénzt a luxusra? Hát nem.
És mégis, ott vagyok, ahol.
Viszont soha nem volt az, hogy "úristen, mi lesz, ha kirúgnak".
Semmi. Pihenek és majd találok állást, mert nagyon hosszú időre elég tartalékom van.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 870
113
  • Az egyik fele a nem tökkelütött számára evidens kéne, hogy legyen.
  • A másik fele közhely.
  • Sok ember hiába követi mindezt, akkor sem jut egyről a kettőre. Mert a lakhatás és sok más annyiba kerül és a magyar átlagfizetésnek semmi köze a magyar átlaghoz.
De meglepően sokszor az igen sokat keresők is érdekes tartalékkal számolnak. A volt cégemnél egy középszinten levő vezető úgy, hogy család, ház és miegymása volt kb. 2-3 havi tartalékkal bírt. Hát pislogtam...

Lehet, hogy 38 leszek és nincs saját lakásom és ezért sokak szemében ez a lúzer kategória, csak nekem nem dobta össze senki rá, egy igein nem ment jól a szekér. És nem szórom a pénzt, és akkor finoman fogalmaztam.

  • Lehetne gamer PC-m? Lehetne. Nincs. Minek. Jó a retroszim és a hobbizás is.
  • Utazhattam volna küföldre többet? Igen. Nem tettem. Drága és annyira nem is láttam értelmét. Nem értem mi értelme az n+1-dik külföldi várost látni. Ha néhányat láttad, mindet láttad. London is kb. 2-3 napig volt érdekes.
  • Szórom a pénzt a luxusra? Hát nem.
És mégis, ott vagyok, ahol.
Viszont soha nem volt az, hogy "úristen, mi lesz, ha kirúgnak".
Semmi. Pihenek és majd találok állást, mert nagyon hosszú időre elég tartalékom van.

Sajnos anyagi helyzettől függetlenül nem evidens, hogy ha van, akkor meg kell takarítani, ha nincs, akkor tenni kell érte, hogy legyen. Igen, ezért tenni kell, de mindenkinek lehetősége van rá ilyen vagy olyan mértékben és nem feltétlen az a mérvadó, hogy ki milyen anyagi helyzettel indult neki a világba.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 870
113
Néhány tőmondatban: Magyarország kirablása, magyarországi kommunisták és német nácik kapcsolatai, filantrópok, magyar államadósság keletkezésének egy részlete.
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
12 993
32 318
113
Néhány tőmondatban: Magyarország kirablása, magyarországi kommunisták és német nácik kapcsolatai, filantrópok, magyar államadósság keletkezésének egy részlete.

Aranyos nő, de az F-18 hangtompító után azért nem vagyok benne biztos, hogy minden úgy volt, ahogy mondja.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 870
113
Aranyos nő, de az F-18 hangtompító után azért nem vagyok benne biztos, hogy minden úgy volt, ahogy mondja.
Gondolom azt a papírt, ami ott volt a "hangtompíós" videóban nem ő gépelte. Ha valakinek vannak kételyei, az nem gond, cáfolni lehet és kell, ha valami nem úgy volt. Ilyen ez a történelemtudomány.
 
  • Tetszik
Reactions: enzo

hendrick

Well-Known Member
2018. június 30.
2 813
4 986
113
Az infláció számolás jogos, de a a lényegen nem változtat az a pár % ide-oda.
Persze nehéz a lakáshozjutás, de soha nem kaptál lakásvásárláshoz annyi támogatást mint most. 5% ÁFA, Csok milliók, babaváró milliók stb..
Szal nem egyszerű, de jóval jobbak a lehetőségek.
Van sok minden amit xarul csinál a kormány, de ezt jól és az egészségügyi béremelkedés is kiemelkedő volt és a következő években is az lesz. Ez utóbbihoz persze a Covid adta a kényszert.

7 évvel ezelőtt lakást 1M Ft-ból úgy újítottam fel, hogy minden burkolat újra lett cserélve, festve, mázolva, új szerelvények, szaniterek, minden víz és csatorna cserélve, minden villanyvezeték és villamos szerelvény újra cserélve. Ma ez kb 10x ennyi. A támogatások növekedése ezt nem kompenzálja, hanem az építőipari lufit fújja tovább, mert ezeket az "ingyen" pénzeket újra és újra beárazzák annak is aki nem jogosult rá, mert evés a mester és elmehet ugyanennyiért máshova dolgozni. Az építőipari kivitelezői árak a csillagokat nyaldossák, és ennek csak egy kis része volt a kormányzati "ingyen" pénz, a másik része az ingatlanárak növekedése amit a mesterek is ugyanúgy beáraznak. A kormányzati intézkedések kísérletet tesznek enek az ellensúlyozására, de ezzel pont tovább rontanak a helyzeten, ezt pont Matolcsy ismerte el kb egy éve, amikor a lakáshelyzetről adott egy őszinte kritikát a kormánynak. Már nagyon rájuk fért, csak sajnos úgy tűnik úgy csinálnak, mintha el sem hangzott volna... olvasd el! Maga Matolcsy ismeri el, hogy ez egy kapitális clusterfuck. (ez egy katonai kifejezés :))
 
  • Tetszik
Reactions: KoviUbi
M

molnibalage

Guest
7 évvel ezelőtt lakást 1M Ft-ból úgy újítottam fel, hogy minden burkolat újra lett cserélve, festve, mázolva, új szerelvények, szaniterek, minden víz és csatorna cserélve, minden villanyvezeték és villamos szerelvény újra cserélve. Ma ez kb 10x ennyi. A támogatások növekedése ezt nem kompenzálja, hanem az építőipari lufit fújja tovább, mert ezeket az "ingyen" pénzeket újra és újra beárazzák annak is aki nem jogosult rá, mert evés a mester és elmehet ugyanennyiért máshova dolgozni. Az építőipari kivitelezői árak a csillagokat nyaldossák, és ennek csak egy kis része volt a kormányzati "ingyen" pénz, a másik része az ingatlanárak növekedése amit a mesterek is ugyanúgy beáraznak. A kormányzati intézkedések kísérletet tesznek enek az ellensúlyozására, de ezzel pont tovább rontanak a helyzeten, ezt pont Matolcsy ismerte el kb egy éve, amikor a lakáshelyzetről adott egy őszinte kritikát a kormánynak. Már nagyon rájuk fért, csak sajnos úgy tűnik úgy csinálnak, mintha el sem hangzott volna... olvasd el! Maga Matolcsy ismeri el, hogy ez egy kapitális clusterfuck. (ez egy katonai kifejezés :))
Minden támogatással eddig csak a lakások árát sikerült fentebb tolni. Aki meg nem jogosult azokra, mert pl. nem vállal be lutrira X db gyereket vagy bármi mást, az IJ.

A bérlés az airbnb és spekulánsok miatt is eszementen drága, így aztán próbáld összeszedni 30-40 millás lakások önrészét.

Sakk, matt.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 870
113
Minden támogatással eddig csak a lakások árát sikerült fentebb tolni. Aki meg nem jogosult azokra, mert pl. nem vállal be lutrira X db gyereket vagy bármi mást, az IJ.

A bérlés az airbnb és spekulánsok miatt is eszementen drága, így aztán próbáld összeszedni 30-40 millás lakások önrészét.

Sakk, matt.
Sajnos minden támogatásnak van ilyen hatása. Talán ez a kapzsiságból ered. Olyan meg sajnos nem lehet, hogy mindenkinek jó legyen.
Milyen 30-40 milliós lakás? Aki ilyet akar venni, annak legyen olyan fizetése, amiből ki is tudja fizetni, nem?
 
M

molnibalage

Guest
Sajnos minden támogatásnak van ilyen hatása. Talán ez a kapzsiságból ered. Olyan meg sajnos nem lehet, hogy mindenkinek jó legyen.
Milyen 30-40 milliós lakás? Aki ilyet akar venni, annak legyen olyan fizetése, amiből ki is tudja fizetni, nem?
Hallod, te mikor néztél utoljára körül az ingatlanpiacon? Ez alatt lényegében lassan már nincs semmi.

Ja, de kint az agglomerációban, na, ott kaphatsz a libalegelő szélén egy 70-80 nm-es házat egy zsebkendőnyi kerttel 30 misiért talán.
Aztán tehetsz a segged alá autót, baszhatod el idődet a dugóban és ez belekerül alsó hangon havi 60-80k HUF-ba, mert normális elővárosi közlekedés nincs. Brnigával hamarabb beérsz több helyről, mint tömeggel... Tehát lényegében egy drágább ház törlesztője úgy, hogy még az értéke is csökken és benzinnel megy a ház.

A fővárosban 60 nm lakást a kintebbi részéken sem ennyiért.
Ha kicsit is minőségibb helyen, akkor a ház felújítása egy fél ház ára, mert annyira lelakott régi szar, ha van egyáltalán ilyen eladó, mondjuk pl. a Welerle telepen.
Vagy a környék eleve jó és drága, min pl. Kelenvölgy ott a csillagos ég mindennek az ára.

Itt nem a kacsalábon forgó palotáról van szó.

Ha csak akarsz egy sima, mezei, semmi extra lakást. És imádkozhatsz, hogy ne kúrjanak át valami gagyi szarral.
 
  • Tetszik
Reactions: fulcrum11

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 870
113
Hallod, te mikor néztél utoljára körül az ingatlanpiacon? Ez alatt lényegében lassan már nincs semmi.

Ja, de kint az agglomerációban, na, ott kaphatsz a libalegelő szélén egy 70-80 nm-es házat egy zsebkendőnyi kerttel 30 misiért talán.
Aztán tehetsz a segged alá autót, baszhatod el idődet a dugóban és ez belekerül alsó hangon havi 60-80k HUF-ba, mert normális elővárosi közlekedés nincs. Brnigával hamarabb beérsz több helyről, mint tömeggel... Tehát lényegében egy drágább ház törlesztője úgy, hogy még az értéke is csökken és benzinnel megy a ház.

A fővárosban 60 nm lakást a kintebbi részéken sem ennyiért.
Ha kicsit is minőségibb helyen, akkor a ház felújítása egy fél ház ára, mert annyira lelakott régi szar, ha van egyáltalán ilyen eladó, mondjuk pl. a Welerle telepen.
Vagy a környék eleve jó és drága, min pl. Kelenvölgy ott a csillagos ég mindennek az ára.

Itt nem a kacsalábon forgó palotáról van szó.

Ha csak akarsz egy sima, mezei, semmi extra lakást.
Nem csak BP-ből áll az ország. Konkrétan az elmúlt pár évben minden évben adtunk/vettünk ingatlant; az elmúlt 10 évben minden évben volt/van kisebb nagyobb felújítási munkánk. Szóval valamennyire rálátok. Jah, hogy nem Pest. De hát nem is csak abból áll az ország. Ha valaki annyira oda van BP-ért, akkor az fizesse meg a felárat. Tetszik-nem tetszik ez van. Mindig is ez volt, nem újkeletű. Az ország jelentős részén pedig ezek az állami támogatások igen jól jönnek, igen jelentős méretűek az ingatlanok áraihoz képest úgy, hogy a munkadíjak jelentősen a fővárosi és más, frekventáltabb településekhez képest sokkal alacsonyabbak.
 

atek

Well-Known Member
2013. június 14.
199
569
93
Minden állami lakástámogatási rendszer drágítja az ingatlan piacot sajnos típustól és kormánytól függetlenül. Addig itthon nem fog reál értelemben csökkenti az ingatlanok ára még nincs nagyobb globális válság (Az MMB-s adatokból látszik, hogy Covid kicsit ütött rajta első negyedévről a második negyedévre Budapesten és a városokban) és ha vége lesz globális null/negatív kamatos pénznyomdának, mondjuk erre most semmi esélyt nem látok, mert akkora adósság hegyek vannak.
2016-os cikk ebben van az MNB-s lista, ami friss a 2020 második negyedévig. https://kiszamolo.hu/lakasarak-alakulasa-1990-tol/
https://www.mnb.hu/letoltes/mnb-lakasarindex.xlsx

1.2 sheeten látszik, hogy a 2001-es reálértéket 2015-ben értük el újra és2014-től lőttek ki az árak.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 338
54 933
113
Nem akarom elrontani az össznépi állami támogatás ekézést, de szerintem már leírtam párszor, hogy az EU-s hőszigetelési szabvány szigorítása miatt (passzív ház) 30%-ot drágult egy ház építési költsége.
E mellet azt is vegyétek figyelembe, hogy állami pénz nélkül kevesebben tudnák megfizetni ezt az összeget, mert a melósok elég jelentős része elment nyugatra melózni. Nekem is dolgoznak volt embereim Ausztriában.
Ha nem keresnének otthon annyit amennyit, tized ennyien nem melóznának itthon. Nagy építkezéseken így is sok a román meg az ukrán, mert a magyart már nem akarják megfizetni.
Abba meg már bele se megyek, hogy hosszú távon milyen káros lenne az, ha nem fejlődne a hazai lakás állomány.
A CSOK és a többi támogatás nem piac torzító tényező, hanem létszükség!
Aki szerint itthon drága az ingatlan az nézzen körül tőlünk nyugatra. De akár Budapest-Pozsony-Prága összehasonlítás se ördögtől való. Meg fogtok lepődni....
 
M

molnibalage

Guest
Aki szerint itthon drága az ingatlan az nézzen körül tőlünk nyugatra. De akár Budapest-Pozsony-Prága összehasonlítás se ördögtől való. Meg fogtok lepődni....
Nem akarom elrontani a kommentet, csak amíg nyugaton az eszementen drága nagyvárosokat leszámítva emberi összegből lehet bérelni lakást.
De amíg Bp-n 1,5 éve volt, hogy Kispesten 55 nm-es és nem éppen új lakás 160k + rezsi volt, akkor miről beszélünk...? A magyar átlagbérből éhenhalni lehetett csak.
Miféle jövő az, hogy szobát bérelve kb. félretenni sem lehet...? De az ember meg 30 évesen kurvára nem arra vágyik, hogy idegenekkel osztozzon lakáson vagy a szüleivel éljen még otthon, mert saját életet szeretne.

Szóval ilyen viszonyok között a CSOK igenis piactorzító. Ha találsz magadnak párt, akkor nyakig eladósodva lehet valami lakás. Egyébként meg marad az bérlés, amit az turistaipar őrülete tett méregdrágává. Na, ennek most egy időre vége. Valójában azt láttuk, hogy a szent GDP pörgetés oltárán a hazai lakhatási viszonyokat lényegében feláldozták, majd rúgtak bele egy kurva nagyon a CSOK-kal is.

Ja, meg ugyebár a magyar az átlagbér alatt és felette keres. Tehát mondjuk tök vicces, hogy két jól kereső mondjuk mérnök + IT-s pár így megengedhet magának elég drága lakást is. Aki meg nem ez a réteg, az meg le van szarva. Felveszed a hitelt úgy, hogy aztán vagy lesz 3 gyerek vagy nem, vagy a CSOK miatt szar házasságok is maradnak, mert különben anyagi csőd.

Vastaps...
De legalább az ereszténydemokrácia elmondhatja, hogy kevésbé fogy a magyar. Az életminőség meg le van tojva.