A pénz világa

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
10 518
31 980
113
Amúgy sosem értettem, ha ezek a gazdasági újságírók ilyen pengék, akkor miért nem már milliárdosként élnek valami magánszigeten, ahelyett, hogy alkalmazotti jogviszonyban újságot írnak!?
A gazdasági ujságírók megkapják a trendeket "felülről", azt írják meg és azzal befolyásolják a piacot., a "fentiek" érdekében. Cserébe kicsit jobban élhetnek, mint a többi szolga, és elhitethetik magukkal, hogy értenek hozzá. Ha viszont lázadnak, akkor oda a ház, kocsi, csini maca, bankszámla. Szerepcsere c. film megvan?
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and LMzek 2.0
M

molnibalage

Guest
Tényleg rosszul teljesít pl: ETH egy volt éve 206 dollár volt most 2600 dollár.
cherry-picking.jpg
 
  • Tetszik
Reactions: Törölt tag 008
T

Törölt tag 2822

Guest
Tényleg rosszul teljesít pl: ETH egy volt éve 206 dollár volt most 2600 dollár.
Ha ez ilyen nagy biznisz akkor ideje pénzzé tenned az utolsó alsógatyádat is és vásárolj be szépen valamelyik kriptovalutából amíg alacsonyan vannak az árak. Majd egy év múlva posztolhatsz egy képet Bora Bora-ról amint éppen koktélozol a tengerparton, amíg mi buta parasztok itthon gürizünk Magyarországon.
 

Luthero

Well-Known Member
2010. április 25.
1 748
2 595
113
Ha ez ilyen nagy biznisz akkor ideje pénzzé tenned az utolsó alsógatyádat is és vásárolj be szépen valamelyik kriptovalutából amíg alacsonyan vannak az árak. Majd egy év múlva posztolhatsz egy képet Bora Bora-ról amint éppen koktélozol a tengerparton, amíg mi buta parasztok itthon gürizünk Magyarországon.
Tavaly vettem.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 145
113
És az hogy érint, hogy gyakorlatilag Kínában meglépték azt, amit korábban én is írtam, hogy az a minimum? (én mondjuk drasztikusabb dolgot javasoltam)
az atomot viszont Kínában dobták le: az országban ugyanis megtiltják a pénzügyi intézményeknek, hogy kriptovalutákkal kapcsolatos szolgáltatásokat nyújtsanak, a befektetőket pedig figyelmeztették a kriptoeszközökben való kereskedés veszélyeire.
Abban az országban, ahol a világ teljes kripto mining-jának 75%-a van. o_O
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

Luthero

Well-Known Member
2010. április 25.
1 748
2 595
113
És az hogy érint, hogy gyakorlatilag Kínában meglépték azt, amit korábban én is írtam, hogy az a minimum? (én mondjuk drasztikusabb dolgot javasoltam)

Abban az országban, ahol a világ teljes kripto mining-jának 75%-a van. o_O
Szerintem sehogy nem érint.
A kínai állam saját digitáis yüan-ját akarja a lakosságra kényszeríteni, de nem nagyon sikerült eddig neki.
 

Luthero

Well-Known Member
2010. április 25.
1 748
2 595
113
Ezt tök jó. És aki a napokban?
Aranybogaram, ezt hívják szerencsejátéknak.
Az nem befektetetés, hogy egyik napról a másikra a pénzed értékének a fele köddé válik.
Ez csak A tőzsde. Nem kell realizálni a veszteséget és kész. De ezt a becsmérelő hangnemet kikérem magamnak "Aranybogaram".
 
M

molnibalage

Guest
Ez csak A tőzsde. Nem kell realizálni a veszteséget és kész. De ezt a becsmérelő hangnemet kikérem magamnak "Aranybogaram".
Ilyen nyilvánvaló agyatlan propaganda mellett...?
 

laiki

Well-Known Member
2013. május 23.
3 931
13 269
113

Sejtettem, hogy pozícióból beszélsz. Poziból szokták megpróbálni berángatni másokat a bukóba, rábeszélni őket, hogy nyúljanak bele a hulló késbe, mert az milyen jó beszálló és szenvedélyesen feldumálni a zuhanó árfolyamot. A portfolió fórumán a jónép 80-90%-a poziból hirdetni az igét felfelé és lefelé is. Jókat szoktam rajtuk mosolyogni.
 
T

Törölt tag 2822

Guest
Ez csak A tőzsde. Nem kell realizálni a veszteséget és kész. De ezt a becsmérelő hangnemet kikérem magamnak "Aranybogaram".
Ha választhatok, hogy egy kitalált minimackó pénzzel tőzsdézzek vagy egy bluechippel, vagy még csak azzal sem csak bármilyen részvénnyel a béten, én biztosan a micimackó pénzzel fogok kereskedni!!! :D lol

Ahogy molni írta ez szerencsejáték.. Aki az elején vett anno annak óriási mákja volt. Aki manapság nyer rajta annak szintén óriási mázlija van, de ez nem komoly kereskedés. E mögött az égvilágon nincs semmi, az egész a netes alvilági üzelmeknek volt jó mert nehezebb volt követni a pénz mozgását. Maga a pénz nem jó kb semmire. A kereskedelemben az esetek 99%-ban nem fogadják el. Kripto és valós pénz, e kettő között megy a kereskedés. Valaki ír egy másfél soros tweetet és bukik az egész. A vég kezdetét látjuk. Aki ebbe fektet az hülye, vagy olyan sok pénze van, hogy mindegy neki ha el is bukja.
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
7 056
14 204
113
Én virtuálisan befektetek(játszom?), így gazdaságosabb :) , a napokba vennék(BTC), úgy saccolom, hogy ennél sokkal többet nem esik.
...majd nekem kiderül,
másnak lehet, hogy "beborul": aki nem volt óvatos(virtuális) befektető. Kár értük is...
 

ozymandias

Well-Known Member
2013. június 4.
2 763
17 835
113
Ha választhatok, hogy egy kitalált minimackó pénzzel tőzsdézzek vagy egy bluechippel, vagy még csak azzal sem csak bármilyen részvénnyel a béten, én biztosan a micimackó pénzzel fogok kereskedni!!! :D lol

Ahogy molni írta ez szerencsejáték.. Aki az elején vett anno annak óriási mákja volt. Aki manapság nyer rajta annak szintén óriási mázlija van, de ez nem komoly kereskedés. E mögött az égvilágon nincs semmi, az egész a netes alvilági üzelmeknek volt jó mert nehezebb volt követni a pénz mozgását. Maga a pénz nem jó kb semmire. A kereskedelemben az esetek 99%-ban nem fogadják el. Kripto és valós pénz, e kettő között megy a kereskedés. Valaki ír egy másfél soros tweetet és bukik az egész. A vég kezdetét látjuk. Aki ebbe fektet az hülye, vagy olyan sok pénze van, hogy mindegy neki ha el is bukja.
Ez mondjuk szinte minden IPO-ról elmondható, mivel ez mindig egy mocskos nagy insider trading, de legális.

Elkezdik nyomatni a szöveget, fűteni a hype-ot, hogy az alapítók minél magasabb bekerülési értéken vihessék be a papírt, majd a nép nyomja tovább fel az árfolyamot. Ebből a szempontból ugyanaz a mechanizmus, mint bármelyik kriptó esetében - a különbség annyi, hogy a normális tőzsdei cégeknek kötelező beszámolót készíteni, auditáltatni a mérlehet, stb... Na, ez nincs a kriptónál.

Az meg kifejezetten bosszant, hogy az amúgy zseniális blokklánc technológiára hivatkozva akarják ezt a kriptobaromságot tovább életben tartani.