A pénz világa

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
És amúgy igen, ezeknek a lakásoknak a bérleti díja vérlázító, kb a piaci fele alatt van.
Várj, hogy is van ez a piaci ár feléért dolog? Adsz egy hasonló értékű ingatlant az önkormányzatnak; +fizetsz bérleti díjat egy olyan lakásért, ami nem a tied?
De ha az önkormányzat kiadja a kapott ingatlant is, és még kapja a lakbért is; az nem több mint a fele?
A fő probléma szerintem a műemlék lakások várható balkanizálódása műemléki szempontból
A műemlékvédelmi hivatal eléggé ellenőrizni szokta az ilyen jellegű felújításokat, ezért is neccesebb egy műemlék felújítása.
 

gergo55

Well-Known Member
2014. július 16.
4 177
10 690
113
Ez az, amire azt mondtam, hogy semmikféle rezsicsökkentés nincs. Az adóból tömik be az egészet, hogy ne dőljön be.
Úgy ahogy. Értékelhetetlen mértékben olcsóbb a víz számomra, whatvere, de majd cserébe jó drágán majd valami NER lovag építheti újjá az egészen méregdrágán.
A világ 2. legdrágább kristálytiszta ivóvizével huzogatod....
 
  • Tetszik
Reactions: enzo

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 994
19 289
113
Nem tudom, mennyire jó ötlet. A kriptoval a gazdaságból vonják ki a pénzt. Ez normál esetben részvényekbe és kötvényekbe is mehetne.
ha jól forgatják, akkor a külföldiek gazdaságából lesz az a pénz kivonva, és itthon lesz elköltve. Amúgy 0% adót kapna, mert inkább átutalom a pénzt egy osztrák számlára, és ott intézem a crypto tranzakciókat, kisebb adóval. Vagy simán be se vallom, 99%, hogy radar alatt maradok.

Ez a 15%, meg annyi, hogy ezért simán alszom nyugodtam, és simítom ki a ráncaim (már amennyire crypto daytradelve nyugodtan lehet aludni)
 

hendrick

Well-Known Member
2018. június 30.
2 802
4 966
113
A műemlékvédelmi hivatal eléggé ellenőrizni szokta az ilyen jellegű felújításokat, ezért is neccesebb egy műemlék felújítása.
Igen, szeretnék, ha tudnának róla, hogy ott felújítás zajlik. Itt jön az, hogy alapos indok nélkül a magántulajdonba nem mehetsz be csak úgy ellenőrizni az állapotokat, míg a bérleménynél sokkal több lehetőség van az ingatlan állapotát ellenőrizni a tulajdonosnak, aki eddig az Önkormányzat volt. Az megint egy másik sztori, hogy mennyire élnek/éltek vele. Jogilag gyengül a kontroll.
 
  • Tetszik
Reactions: phaidros

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 488
93 664
113
Úgy látszik a magas inflációs nyomás miatt véget ér a 10 éves alacsony kamat gyenge forint időszak. Az más kérdés mennyi ideig tart az emelkedő kamat, erősödő forint trend. Egyáltalán az lesz-e tartós vagy csak időleges fordulat.

Szal, lehet át kell állítani a nyünnyögés irányát, a magas hitelkamatokra és leállítani a drága importcikkek, drága horvát nyaralás panaszt. Éberség, elvtársak!!! :D


 
  • Tetszik
Reactions: Catles and tomcat1

szzsolt81

Well-Known Member
2020. október 24.
5 707
4 260
113
 
  • Tetszik
Reactions: Catles

Luthero

Well-Known Member
2010. április 25.
1 748
2 594
113

Banking System Uses Significantly More Energy Than Bitcoin, Research Shows


estimated-annual-energy-consumption.jpg


A new report shows that the banking system consumes more than twice the amount of energy that bitcoin does. The authors analyzed bitcoin’s energy usage and compared it to the banking and gold industries.
 

Luthero

Well-Known Member
2010. április 25.
1 748
2 594
113
Szerintem az aranyat mint érték hordózót el kellene már felejteni már és helyén kezelni mint egy értékes ipari nyersanyag. A bank rendszer meg úgy elavult ahogy van egy digitális világban már nem sokáig tartható fenn.
 

szzsolt81

Well-Known Member
2020. október 24.
5 707
4 260
113
M

molnibalage

Guest

Banking System Uses Significantly More Energy Than Bitcoin, Research Shows


estimated-annual-energy-consumption.jpg


A new report shows that the banking system consumes more than twice the amount of energy that bitcoin does. The authors analyzed bitcoin’s energy usage and compared it to the banking and gold industries.
Ez remélem valami balfasz példa viccnek van szánva.
A Bitcoin a teljes világ úgy 0.001% tranzakció táján sem lehet. világon összesen napi kb. 300 ezer/nap.

Baszki, szerintem Magyarországon napi milliós kártya fizetés van magánember által.
A céges tranzakciókat inkább meg sem nézem, mert elfog a röhögés.

Ez a diagram a balfaszság szobra lehetne. Csont nélkül. Pedig a verseny nap, mint nap erős.

Szerk.
Ja, hogy ezt a bitcoin saját reklámja.
Hát igen, kb. a scam / propi oldalak szintjén van az egész.
Konkrétan ez a fajta hazudozás, amiért én már ütnék. Nagyot.

FDXg.gif
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 145
113

A crypto jövedelmek utáni adót az értékpapír, ingatlan, stb. árfolyam jövedelmeivel harmonizálni tervezi a kormány jövőre! Ha azt is megcsinálják, hogy a veszteség szembeállítható lesz a nyereséggel, ahogy értékpapíroknál van, akkor az elég fair lenne.
Szerintem szimplán be kellene tiltani itthon a birtoklást is. Súlyos vagyonelkobzás terhe mellett. Az ellenőrzés sem lenne nagyon problémás a kriptotőzsdék/dealerek elérhetőségét ha letilják net szinten, akkor erősen meg fog csappanni a hazai forgalom. Senki nem fogja kockáztatni a pénzét holmi VPN szervereken keresztül való kommunikációval. Legalább is az eszese nem.
Lenne pánik, hogy "Jaj most majd hogyan tegyem pénzé a különböző coin-omat".
 

Luthero

Well-Known Member
2010. április 25.
1 748
2 594
113
Ez remélem valami balfasz példa viccnek van szánva.
A Bitcoin a teljes világ úgy 0.001% tranzakció táján sem lehet. világon összesen napi kb. 300 ezer/nap.

Baszki, szerintem Magyarországon napi milliós kártya fizetés van magánember által.
A céges tranzakciókat inkább meg sem nézem, mert elfog a röhögés.

Ez a diagram a balfaszság szobra lehetne. Csont nélkül. Pedig a verseny nap, mint nap erős.

Szerk.
Ja, hogy ezt a bitcoin saját reklámja.
Hát igen, kb. a scam / propi oldalak szintjén van az egész.
Konkrétan ez a fajta hazudozás, amiért én már ütnék. Nagyot.

FDXg.gif
Molni kérlek olvas egy kicsit utána, hogy a cryptocurrency milyen változásokat , és lehetőségeket rejt magában a pénzügyi világban. Nagyon szűklátókörűen látód a dolgokat. Miért látód úgy hogy a mai bankrendszer fenntartható és hatékony ( Bank paloták, hatalmas bónuszok, alkalmazottak...stb).
 
M

molnibalage

Guest
Molni kérlek olvas egy kicsit utána, hogy a cryptocurrency milyen változásokat , és lehetőségeket rejt magában a pénzügyi világban. Nagyon szűklátókörűen látód a dolgokat. Miért látód úgy hogy a mai bankrendszer fenntartható és hatékony ( Bank paloták, hatalmas bónuszok, alkalmazottak...stb).
Miket...?
  • Eleve véges mennyiség lehet belőle....

  • Eleve korlátozott a tranzakció mennyisége a számítás igénye miatt.

  • Emiatt az infrastruktúrája fajlagosan úgy kb. 5-6 nagyságrenddel többe kerül, mint a teljes pénzügyi rendszeré. És ezek akkora faszok, hogy még meg is mutatták, csak a hazugságaikon könnyű átlátni annak, aki nem teljesen hülye...

  • Totál instabil az egész. Láthat azon, hogy egy techmágusnak beállított seggfej egy szavas beböfögésétől is összevissza ingadozik az árfolyam. Ez ám a szuper pénzügyi eszköz...

  • Az egész kb. a pénzmosás és az alvilg és kb. pénzügyi szerencsejátékosoknak jó. Senki másnak. Mert a játékosnak nem jut VGA, más fogyasztói termékbe meg chip. Mert mocskos pénzből kp-ért is lehet venni vasat és aztán szépen tisztára mosni azzal, hogy bitcoinba csavarják át, mert több helyen is elfogadják nagy értékű termékért is cserébe...
Bocsánat, de a propaganda parasztvaítással más tessék fárasztani főleg ott, ahol ENNYIRE ostoba propagandát folytat magáról az oldal.
Úgy gusztustalan, hazug az egész, ahogy van.

Cserébe környeztszennyező és az átlagfogyasztónak eddig csak plusz költséget okozott. Ha most megy tönkre hardvered, akkor jó drága a csere és IJ.

De igen, ez a "jövő".
Mentem röhögni.
Vagy sírni...
 

Luthero

Well-Known Member
2010. április 25.
1 748
2 594
113
Miket...?
  • Eleve véges mennyiség lehet belőle....

  • Eleve korlátozott a tranzakció mennyisége a számítás igénye miatt.

  • Emiatt az infrastruktúrája fajlagosan úgy kb. 5-6 nagyságrenddel többe kerül, mint a teljes pénzügyi rendszeré. És ezek akkora faszok, hogy még meg is mutatták, csak a hazugságaikon könnyű átlátni annak, aki nem teljesen hülye...

  • Totál instabil az egész. Láthat azon, hogy egy techmágusnak beállított seggfej egy szavas beböfögésétől is összevissza ingadozik az árfolyam. Ez ám a szuper pénzügyi eszköz...

  • Az egész kb. a pénzmosás és az alvilg és kb. pénzügyi szerencsejátékosoknak jó. Senki másnak. Mert a játékosnak nem jut VGA, más fogyasztói termékbe meg chip. Mert mocskos pénzből kp-ért is lehet venni vasat és aztán szépen tisztára mosni azzal, hogy bitcoinba csavarják át, mert több helyen is elfogadják nagy értékű termékért is cserébe...
Bocsánat, de a propaganda parasztvaítással más tessék fárasztani főleg ott, ahol ENNYIRE ostoba propagandát folytat magáról az oldal.
Úgy gusztustalan, hazug az egész, ahogy van.

Cserébe környeztszennyező és az átlagfogyasztónak eddig csak plusz költséget okozott. Ha most megy tönkre hardvered, akkor jó drága a csere és IJ.

De igen, ez a "jövő".
Mentem röhögni.
Vagy sírni...
Totál nem vagy képben vagy . Sajnos.
 
  • Vicces
Reactions: Törölt tag 2822
M

molnibalage

Guest
Totál nem vagy képben vagy . Sajnos.
Érveket nem látok, egy grammot sem.

Sosem értettem azokat akik ezt írják. Több százezret spóroltam meg a csökkentésen.
Az, hogy havi 500 Ft-tal kisebb volt a villanyszámlám és még 500-zal kisebb a csatornadíj? Nagy ügy.
Az EÜ finanszírozatlansága okán magánorvosra meg cirka 1M-át költöttem 10 év alatt.

Biztos megérte.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 145
113
Totál nem vagy képben vagy . Sajnos.
Igazság szerint a vehemens és sántító véleményből én elsősorban az 5. pontot emelném ki.
Mivel anonim, és ellenőrizhetetlen a tranzakciók kísérik, így az alvilág jelentős tranzakciókat hajt végre a segítségükkel. És pont a világ kormányzatainak pénzmosás elleni küzdelmét gátolja. Ezen kívül a vele végbement tranzakciók a Magyar Állam számára láthatatlanok, és ha történetesen magyarországi szolgáltatás vagy árú adásvételének ellenértékét bitcoinban egyenlítik ki, azt soha senki nem fogja számlával az állam felé megláttatni. Innentől kezdve nincs adóbevétele az államnak a tranzakció után. (Áfacsalás) Ugyan ez érvényes egy országhatáron átívelő vásárlás esetén, csak ott a vámmal súlyosbítva.
Ezen felül csorbul az állam pénzkibocsátásának kizárólagos joga is. Ebben az esetben a bitcoin (ide tetszőleges kripto beírható) bányász Magyarország területén végez pénzkibocsátó tevékenységet - még ha csak virtuálisan is.
Szóval az állam szemével ez egy tűzzel vassal írtandó eszköz lenne. Mégsem értem, hogy miért nem lépnek ellene. Valószínűsíthető, hogy nem érte el az ingerküszöböt, illetve ismerve (tapasztalatból) a Rendőrség online/informatikai felderítési színvonalát, és kapacitását ezen annyira nem is csodálkozom.