A pénz világa

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Luthero

Well-Known Member
2010. április 25.
1 748
2 594
113
<iframe width="560" height="315" src="
" title="YouTube video player" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; clipboard-write; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen></iframe>
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 145
113
Már ne is haragudj, de én @molnibalage -zsal nagyon gyakran nem értek egyet, de ez a videó nagyon súlyos.
A csávó alapvető közgazdasági fogalmakkal nincs képben. És még büszke is rá. És osztja is az észt. És ezt nekem, aki csak 4 félév közgázt hallgattam, is nyilvánvaló.
De csak hogy egy pont nem elsősorban közgáz példát kiragadjak. Az energia fogyasztási diagramja:
Tényleg azzal akarta szemléltetni a bitcoin környezetszennyezési lábnyomát, hogy az arany kitermelése, és a whole bank rendszer mennyit fogyaszt???
Azt még csak nem is említve, hogy a bitcoin csak az egyik a kriptovaluták közül:
Tessék mondani, a bitcoinból lehet mondjuk elektronikai eszközt gyártani? Használható alapanyagként?
Vagy essünk hasra a jelenleg kb. 830Mrd USD-s teljes piaci kapitalizációtól? Ez kevesebb, mint Hollandia éves GDP-je. Miközben ehhez elhasználja a világ bankrendszerének működtetéséhez szükséges energia felét! :eek:
 
  • Tetszik
Reactions: Catles and fip7

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 145
113
<iframe width="560" height="315" src="
" title="YouTube video player" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; clipboard-write; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen></iframe>
Ez a videó meg gyakorlatilag az Amway behúzós módszereinek szintjén van.... :cool:
 
  • Vicces
Reactions: zsolti
T

Törölt tag 2822

Guest
Érveket nem látok, egy grammot sem.


Az, hogy havi 500 Ft-tal kisebb volt a villanyszámlám és még 500-zal kisebb a csatornadíj? Nagy ügy.
Az EÜ finanszírozatlansága okán magánorvosra meg cirka 1M-át költöttem 10 év alatt.

Biztos megérte.

Először is a rezsicsökkentés ettől nagyságrendileg nagyobb.. Másodszor nincs összefüggés a kettő között. Rezsicsökkentés előtt talán jobb volt az egészségügy? :D Mi köze a kettőnek egymáshoz? Az adót, a tb-t ígyis úgyis fizeted. Elköltik erre, arra, kb amire akarják... Akkor ha már mindenképpen fizetem az adót talán örülni fogok ha legalább a rezsimet csökkentik. Magánorvosra meg szomorú ha költeni kell, mondjuk én is költöttem, nem sokat kb 50 ezret szerintem, de valljuk be sokszor csak kényelmi okból megy az ember magánrendelésre. Gyorsabb, nincs lerohadva és megteheti.. Kb mint aki taxival megy volán busz helyett. Mind a kettő működik, de azért akinek van rá pénze inkább a kényelmet választja.
 
  • Tetszik
Reactions: zeal
M

molnibalage

Guest
Először is a rezsicsökkentés ettől nagyságrendileg nagyobb.. Másodszor nincs összefüggés a kettő között. Rezsicsökkentés előtt talán jobb volt az egészségügy? :D Mi köze a kettőnek egymáshoz? Az adót, a tb-t ígyis úgyis fizeted. Elköltik erre, arra, kb amire akarják... Akkor ha már mindenképpen fizetem az adót talán örülni fogok ha legalább a rezsimet csökkentik. Magánorvosra meg szomorú ha költeni kell, mondjuk én is költöttem, nem sokat kb 50 ezret szerintem, de valljuk be sokszor csak kényelmi okból megy az ember magánrendelésre. Gyorsabb, nincs lerohadva és megteheti.. Kb mint aki taxival megy volán busz helyett. Mind a kettő működik, de azért akinek van rá pénze inkább a kényelmet választja.
Kinek? Milyen alapon általánosítasz?
Egyedül éltem sokáig. Nekem ennyi volt. 2800 Ft táján volt a villanyszámlám és 7000 körül a kéthavi vízdíj.
Nem mindenki nagycsaládos...

Remélem látod már a butaságaidat.
Figyu, a kriptovaluta a téma és egy kripto akadémai csatornától és semmiféle elfogulatlanságra nem számítok.
A számok és a bitcoin alapvető tulajdonságai adottak. Kérlek röviden mond meg, hogy abból, amit írtam mi az, ami nem igaz.
Maga a bitcoin propi mutatta meg, hogy mekkorákat kummantanak.
 
T

Törölt tag 2822

Guest
Kinek? Milyen alapon általánosítasz?
Egyedül éltem sokáig. Nekem ennyi volt. 2800 Ft táján volt a villanyszámlám és 7000 körül a kéthavi vízdíj.
Nem mindenki nagycsaládos...
Mármint mit kinek? Én is egyedül élek ezért általánosítok. Mert ha én több százezret takarítottam meg akkor egy nagycsaládos még többet. Villanyszámla, vízdíj, fűtés. A fűtés az ami hatalmas mértékben segített. Igazából én az internet áfacsökkentést is még ide szoktam sorolni mert az is számottevő csökkenést okozott. Sok kicsi sokra megy alapon persze. Ezek együtt már egész szép számokat produkáltak.

Igaz szépen beleszarhatnak majd az egész folyamatba ha a digit kicsinálják, mert azzal majdnem annyira fognak megkárosítani hosszútávon mintha nem is lett volna rezsicsökkentés.
 
M

molnibalage

Guest
Mármint mit kinek? Én is egyedül élek ezért általánosítok. Mert ha én több százezret takarítottam meg akkor egy nagycsaládos még többet. Villanyszámla, vízdíj, fűtés. A fűtés az ami hatalmas mértékben segített. Igazából én az internet áfacsökkentést is még ide szoktam sorolni mert az is számottevő csökkenést okozott. Sok kicsi sokra megy alapon persze. Ezek együtt már egész szép számokat produkáltak.

Igaz szépen beleszarhatnak majd az egész folyamatba ha a digit kicsinálják, mert azzal majdnem annyira fognak megkárosítani hosszútávon mintha nem is lett volna rezsicsökkentés.
Vezesd le kérlek, hogy ez a több százezer hogyan jön ki.
Kb. 8 éve élek egyedül. 85 kWh volt a havi fogyasztásom éves átlagban amikor egyedül éltem...
Ha havi 500 Ft kijött ebből, akkor is ez 8 év alatt 8*12*500 = 48000 k HUF.

8 éves távlatban ez kb. kerekítési hiba abban, hogy mennyit költöttem arra, hogy létezzek.
Ha a víznél is kb. ennyi volt, akkor a kettő együtt volt az együtt éléssel is mással legfeljebb 150k HUF.

Ha, három bölcsességfog kivételem került kb. ennyibe...
Zseniális.

Aztán az adódból pótolták ki az egészet, így abból nem jutott másra.
Ezen mit olyan nehéz megértni? Nem vágom.

Az, hogy csak mennyit drágult az étel pl. tavaly november óta, az pl smafu.
Tegnap úgy 6 hónap után úgy láttam itt az ideje sajttortának.
Utoljára 700 Ft alatt volt a Mascaprope. Most 800 felett volt.
De a hústól kezdve minden így kilőtt az égbe.
De éljen, rezsicsökkentés van.

A szakorvosi rendelés magában 2010-ót kb. 100%-kal kerül többe...
 
T

Törölt tag 2822

Guest
Vezesd le kérlek, hogy ez a több százezer hogyan jön ki.
Kb. 8 éve élek egyedül. 85 kWh volt a havi fogyasztásom éves átlagban amikor egyedül éltem...
Ha havi 500 Ft kijött ebből, akkor is ez 8 év alatt 8*12*500 = 48000 k HUF.

8 éves távlatban ez kb. kerekítési hiba abban, hogy mennyit költöttem arra, hogy létezzek.
Ha a víznél is kb. ennyi volt, akkor a kettő együtt volt az együtt éléssel is mással legfeljebb 150k HUF.

Ha, három bölcsességfog kivételem került kb. ennyibe...
Zseniális.

Aztán az adódból pótolták ki az egészet, így abból nem jutott másra.
Ezen mit olyan nehéz megértni? Nem vágom.

Az, hogy csak mennyit drágult az étel pl. tavaly november óta, az pl smafu.
Tegnap úgy 6 hónap után úgy láttam itt az ideje sajttortának.
Utoljára 700 Ft alatt volt a Mascaprope. Most 800 felett volt.
De a hústól kezdve minden így kilőtt az égbe.
De éljen, rezsicsökkentés van.

A szakorvosi rendelés magában 2010-ót kb. 100%-kal kerül többe...
Nem fogom tudni pontosan levezetni mert én már régóta nem kapok számlákat postai úton, mindent csoportosan fizetek mert nem szeretek ilyenekkel foglalkozni. Most a válasz írásánál előkotortam a régi számlákat amiket még papír alapon kaptam. A fűtés volt amitől legutoljára megszabadultam, ott 206 ezer forintot spóroltam meg tavaly év elejéig (30%-al olcsóbb mint a rezsicsökkentés előtt). A vizen 16 ezret 2019-ig. Villanyszámlát az istennek se találtam (cipősdobozban vannak ömlesztve, nem egyszerű átnézni ám). Csak saccolni tudom, hogy most biztosan 300k fölött járok, talán-talán már 400k fölött is.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 023
33 003
113
Vezesd le kérlek, hogy ez a több százezer hogyan jön ki.
Kb. 8 éve élek egyedül. 85 kWh volt a havi fogyasztásom éves átlagban amikor egyedül éltem...
Ha havi 500 Ft kijött ebből, akkor is ez 8 év alatt 8*12*500 = 48000 k HUF.

8 éves távlatban ez kb. kerekítési hiba abban, hogy mennyit költöttem arra, hogy létezzek.
Ha a víznél is kb. ennyi volt, akkor a kettő együtt volt az együtt éléssel is mással legfeljebb 150k HUF.

Ha, három bölcsességfog kivételem került kb. ennyibe...
Zseniális.

Aztán az adódból pótolták ki az egészet, így abból nem jutott másra.
Ezen mit olyan nehéz megértni? Nem vágom.

Az, hogy csak mennyit drágult az étel pl. tavaly november óta, az pl smafu.
Tegnap úgy 6 hónap után úgy láttam itt az ideje sajttortának.
Utoljára 700 Ft alatt volt a Mascaprope. Most 800 felett volt.
De a hústól kezdve minden így kilőtt az égbe.
De éljen, rezsicsökkentés van.

A szakorvosi rendelés magában 2010-ót kb. 100%-kal kerül többe...
Ráadsásul a 2010es években viszonylag alacsony volt a kőolaj/gáz világpiaci ára.Régi módon való árszámitással a nálam legnagyobb tételt jelentő enrgiaárak többet estek volna,mint a reszicsökkentéssel.
 
T

Törölt tag 2822

Guest
Vezesd le kérlek, hogy ez a több százezer hogyan jön ki.
Kb. 8 éve élek egyedül. 85 kWh volt a havi fogyasztásom éves átlagban amikor egyedül éltem...
Ha havi 500 Ft kijött ebből, akkor is ez 8 év alatt 8*12*500 = 48000 k HUF.

8 éves távlatban ez kb. kerekítési hiba abban, hogy mennyit költöttem arra, hogy létezzek.
Ha a víznél is kb. ennyi volt, akkor a kettő együtt volt az együtt éléssel is mással legfeljebb 150k HUF.

Ha, három bölcsességfog kivételem került kb. ennyibe...
Zseniális.

Aztán az adódból pótolták ki az egészet, így abból nem jutott másra.
Ezen mit olyan nehéz megértni? Nem vágom.

Az, hogy csak mennyit drágult az étel pl. tavaly november óta, az pl smafu.
Tegnap úgy 6 hónap után úgy láttam itt az ideje sajttortának.
Utoljára 700 Ft alatt volt a Mascaprope. Most 800 felett volt.
De a hústól kezdve minden így kilőtt az égbe.
De éljen, rezsicsökkentés van.

A szakorvosi rendelés magában 2010-ót kb. 100%-kal kerül többe...
Nem fogom tudni pontosan levezetni mert én már régóta nem kapok számlákat postai úton, mindent csoportosan fizetek mert nem szeretek ilyenekkel foglalkozni. Most a válasz írásánál előkotortam a régi számlákat amiket még papír alapon kaptam. A fűtés volt amitől legutoljára megszabadultam, ott 206 ezer forintot spóroltam meg tavaly év elejéig (30%-al olcsóbb mint a rezsicsökkentés előtt). A vizen 16 ezret 2019-ig. Villanyszámlát az istennek se találtam (cipősdobozban vannak ömlesztve, nem egyszerű átnézni ám). Csak saccolni tudom, hogy most biztosan 300k fölött járok, talán-talán már 400k fölött is.

Az, hogy az étel mennyit drágult, nem tudom. Én bizonyos dolgokban mindig ugyanazt vásárlom, ezek kurvára nem változtak, de lehet csak én vagyok szerencsés. Főzni nem nagyon tudok, kb most a járvány alatt kezdek megtanulni. Előtte én mindig étteremben ettem ahol az árak most is ugyanolyanok mint évekkel ezelőtt, vagy rendeltem kaját, vagy vettem konzervet. Talán a készétel konzervek tényleg drágábbak egy picivel, passz. 100 forint nem vág földhöz..

A kenyér amit veszek 400-500 forint között volt régen is, most is. Sörből igénytelen vagyok, mindig is a legolcsóbbat ittam. A töményről már leszoktam, az nem érint. Cigiről leszoktam szintén nem érint. Tisztálkodószerek egyéb háztartási cuccok áraiban én abszolút nem látok semmi változást, bár itt is mindenből a legolcsóbbat veszem, nem értek a mosószerekhez meg az ilyesmikhez.

Bocsi, hogy 2x posztoltam, de nem engedte szerkeszteni.
 
  • Tetszik
Reactions: zeal and svajcibeka

Luthero

Well-Known Member
2010. április 25.
1 748
2 594
113
Kinek? Milyen alapon általánosítasz?
Egyedül éltem sokáig. Nekem ennyi volt. 2800 Ft táján volt a villanyszámlám és 7000 körül a kéthavi vízdíj.
Nem mindenki nagycsaládos...


Figyu, a kriptovaluta a téma és egy kripto akadémai csatornától és semmiféle elfogulatlanságra nem számítok.
A számok és a bitcoin alapvető tulajdonságai adottak. Kérlek röviden mond meg, hogy abból, amit írtam mi az, ami nem igaz.
Maga a bitcoin propi mutatta meg, hogy mekkorákat kummantanak.
A videóban sok mindenre választ kapsz ami nem tiszta , én nem írók értekezést erről , mert sem energiám sem időm nincs. Ha nem nézed végig akkor sajnálom.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 488
93 665
113
Namitörtént?!?
Pedig mostanában trendi Muskot - okkal/ok nélkül - gyűlölni. :)
Semmi konkrét csak a benyomásom változott.

Egyrészt bejön a csaja :D , eddig nem ismertem és van egy westworld 3.ik vagy 4-ik éved feelingje a megjelenésüknek.:cool:
Másrészt átgondoltam és a marketingelt xarjai kezdenek meggyőzni. Mondjuk én a parasztvakításra mindig vevő voltam, de az elektromos autók erőltetett terjesztése kiverte nálam a biztit kb. 5-6 éve és ugrottam minden ilyen témára. Kezdek megnyugodni és érzelemmentesen közelíteni a dologhoz.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 090
82 731
113

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 801
25 402
113
Ennyit számít ma már Kína súlya, szava!
A kripta szélére lökték a kriptopiacot. Durva mi megy!
---
"Egészen elképesztő zuhanásokat láthatunk ma a kriptovaluta-piacon, a fontosabb kriptoeszközök árfolyama 20-50 százalékot esett néhány óra leforgása alatt, az esés ma délután gyorsult be, több kriptopiaci elemző már kapitulációról beszél. A hangulatra nem volt jó hatással, amikor Elon Musk bejelentette, hogy nem fogják elfogadni az autóik vásárlásakor a bitcoint, mivel az túlságosan sok energiát fogyaszt és környezetszennyező, az atomot viszont Kínában dobták le, az országban ugyanis megtiltják a pénzügyi intézményeknek, hogy kriptovalutákkal kapcsolatos szolgáltatásokat nyújtsanak, a befektetőket pedig figyelmeztették a kriptoeszközökben való kereskedés veszélyeire. Ez utóbbi hatására világszerte eladási hullám indult el a kriptoeszközökben, néhány óra alatt több mint ezermilliárd dollárral csökkent a teljes kriptovaluta-piac mérete."
..
kriptotto2-454004.png

..