A pénz világa

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

kétkedő

Well-Known Member
2021. január 9.
2 973
17 197
113
Ne érts félre, nem vagyok a függetlenség ellen.
De ez nem lehetséges.
Miért nem?
Azért, mert a nagyhatalmak nem engedik.

Szerinted <b>hány független ország van ma a világon</b>?

<b>A válasz az, hogy 0. NULLA.</b>

Mindenki az USA-tól függ. Mindenki. A pénzrendszeren, az Interneten, a Windows-on, az NGO-k hálózatán és még sok-sok más dolgon keresztül. Mindenki.
Skandinávia sem független. Az USA egy csomó tankot/fegyvert nyom bele most Norvégiába Oroszo. ellen. Svédországot nyomják bele a NATO-ba. Finnországot dettó.

Ha nem engedelmeskedsz, és függetlenkedni akarsz, akkor összedöntenek gazdaságilag, csinálnak nálad puccsot, fegyveres felkelést, lerohannak katonailag, bármi. De nem maradsz független.

A rendszerváltáskor, 1989-ben, Antal József miért döntött egyből úgy, hogy Mo. legyen az EU és a NATO tagja?
Miért nem hagyták Mo.-ot legalább 10 évig függetlennek?
Hogy legalább meglássuk milyen a függetlenség, tudunk-e függetlenek lenni? Mert hátha tudunk?

Azonnal, érted, azonnal eldöntötték Antal József-ék, hogy Mo.-nak az EU-ba és a NATO-ba kell tartoznia, még valamikor 1990-91 környékén már be is adták a csatlakozási kérelmünket.
Jóformán egy évet nem adtak Mo.-nak, hogy független legyen!

Visszatérve a világra:

Én azt mondanám, hogy a függetlenségi mutatók kb. így néznek ki:

Ország / Függetlenség (%)
<b>USA 90%</b> (-10% mert Kína hitelezi)
<b>EU 20%</b> (TTIP után 10%)
<b>Dél-Amerika 30%</b> (EU+10% mert nincs Brüsszel-jük)
<b>Oroszo. 40%</b> (van saját hadiiparuk, de pénzrendszerük a nyugati, nincs saját elektronikai iparuk, Windows-t használ a lakosság, nincs orosz tulajdonban lévő telefonhálózat - skandináv országok üzemeltetik mindet, nyugati NGO-k hálózzák be az országot, az USA írta - saját érdekei szerint - az Orosz Föderáció Alkotmányát, még alakulóban a szövetségi rendszere: EAU, SCO stb)
<b>Kína 50%</b> (legerősebb gazdaság, de még csak fejlődő hadiipar, nincs nagyhatalmi tapasztalata, ellenséges - USA szövetséges - országok veszik körül: Japán, Dél-Korea, Vietnam, Fülöp-szigetek, Burma, Thaiföld stb.)

<b>Magyarország 5%</b> (alig létező haderő, nincs saját hadiipar, csökkenő lakosság, elvándorló fiatalok, kis területű - nehezen védhető - alföld jellegű ország, ellenséges országok veszik körül (Ausztria talán kivétel), leépült ipar/mezőgazdaság, irtózatos függés a nyugati multiktól, nyugati NGO-k/civil szerveztek hálózzák be, Mo.-ra települt nyugati menedzser réteg, egyre több bevándorló, potenciális etnikai feszültségek, Brüsszel-i kontroll, a Magyar Nemzeti Bank felett EU-s kontroll, növekvő USA haderő az országban, lehallgatható amerikai szoftvereket használ - nemcsak a lakosság - de a kormányzat is, nyersanyagokból (olaj, gáz, nukl. fűtőanyag) behozatalra szorul, stb. stb. stb.)

Szóval ne értsd félre, szeretnék én független Mo.-ot, de egyelőre Kína is csak 50%-ban, Oroszo. is csak 40%-ban független az USA-tól.
Az EU pedig csak 20%-ban független (TTIP után már csak 10%), és benne Mo. függetlensége az USA-tól kb. 5%
Igazak az általad leírtak, de azért Iránt és É-Koreát is megemlíthetted volna.
DE ez a függőség lazul és folyamatosan szűnik meg egyes országok esetében. Hangsúlyozottan Kínára gondolok. Ezért a nagy hiszti és kapkodás. Már nincs sok ideje és lehetősége az USA-nak, hogy ennek az állapotnak a fenntartására valamilyen megoldást találjon.
 

gergo55

Well-Known Member
2014. július 16.
4 177
10 690
113

"A magyarországi ivóvízhálózat hossza 92 446 kilométer. A hálózat harmada azbesztcement, ezeket főképp az 1960-as és 70-es években fektették. Az eternitcsövek tervezett élettartama maximum 50 év, így ezek a vezetékek már nem bírják sokáig. A PVC csöveket 1970 és 1990 között fektették, ezeket 30-40 évre tervezték. A következő 20 évben a legóvatosabb becslés szerint is 40 ezer kilométer cső cseréje elkerülhetetlen. Vagyis évente 2000 kilométernyi hálózat megújítása lenne indokolt, ezzel szemben jelenleg évi 350 kilométer cső cseréjére nyújt pénzügyi fedezetet a cégek bevétele.

Az elmúlt évek elmaradt amortizációs munkáinak következménye, hogy tavaly több mint dupla annyi csőtörést kellett elhárítani, mint öt évvel korábban. 2012-ben kilométerenként 0,61 eset történt, 2017-ben már 1,34. A köztes években a hibaszám-növekedés folyamatos volt, tehát nem kiugró adat a tavalyi. "

A "hisztériakeltésbe" még a századvég is beszállt, mert az ő tanulmányuk (pdf formátumban a cikk hivatkozik rá) szerint is fenntarthatatlan a mostani rendszer.
Át kellene gondolni az egész víz rendszer alapelveit, mert ez így nem fenntartható már rövid távon sem.

www.eautarcie.org/hu

A vizgazda alapelveket érdemes átnézni.
 
M

molnibalage

Guest
Át kellene gondolni az egész víz rendszer alapelveit, mert ez így nem fenntartható már rövid távon sem.

www.eautarcie.org/hu

A vizgazda alapelveket érdemes átnézni.
Ez az, amire azt mondtam, hogy semmikféle rezsicsökkentés nincs. Az adóból tömik be az egészet, hogy ne dőljön be.
Úgy ahogy. Értékelhetetlen mértékben olcsóbb a víz számomra, whatvere, de majd cserébe jó drágán majd valami NER lovag építheti újjá az egészen méregdrágán.
 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
10 518
31 975
113
Ez az, amire azt mondtam, hogy semmikféle rezsicsökkentés nincs. Az adóból tömik be az egészet, hogy ne dőljön be.
Úgy ahogy. Értékelhetetlen mértékben olcsóbb a víz számomra, whatvere, de majd cserébe jó drágán majd valami NER lovag építheti újjá az egészen méregdrágán.
A vízgazda alapelvek a víz takarékos felhasználásáról szólnak. Szürke víz, esővíz tárolás, komposzt árnyékszék, szennyvíz házilagos tisztítás stb. A vízzel való felelősségteljes bánásmódról. ;)
 
  • Tetszik
Reactions: gergo55

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 127
15 738
113
Az állami földek ill. EU pályázati források után egy újabb közpénz/közvagyon lenyúlási lehetőség:



 
M

molnibalage

Guest
Az állami földek ill. EU pályázati források után egy újabb közpénz/közvagyon lenyúlási lehetőség:



Vesszek meg, de én ezt nem értem.
Gyakorlatilag az állam hozhat egy törvényt, hogy az önkormányzatnak el kell adnia a tulajdonát, akár akarja, akár nem...?
TÖREDÉK ÁRON?
Ez kb. egy nekem átlagembernek vonalvastagságnyira van a magántulajdon semmibevételétől.

Ezt mégis milyen alapon? Semmiféle racionális, etikai vagy bármiféle érvet nem látok, hogy ez mégis miért jó a tömegeknek, vagy úgy a közjónak vagy bárkinek.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 019
33 000
113
Vesszek meg, de én ezt nem értem.
Gyakorlatilag az állam hozhat egy törvényt, hogy az önkormányzatnak el kell adnia a tulajdonát, akár akarja, akár nem...?
TÖREDÉK ÁRON?
Ez kb. egy nekem átlagembernek vonalvastagságnyira van a magántulajdon semmibevételétől.

Ezt mégis milyen alapon? Semmiféle racionális, etikai vagy bármiféle érvet nem látok, hogy ez mégis miért jó a tömegeknek, vagy úgy a közjónak vagy bárkinek.
Ez ennek a rendszernek a lényege.A törvényesitett lopás.
 
T

Törölt tag 1711

Guest
Vesszek meg, de én ezt nem értem.
Gyakorlatilag az állam hozhat egy törvényt, hogy az önkormányzatnak el kell adnia a tulajdonát, akár akarja, akár nem...?
TÖREDÉK ÁRON?
Ez kb. egy nekem átlagembernek vonalvastagságnyira van a magántulajdon semmibevételétől.

Ezt mégis milyen alapon? Semmiféle racionális, etikai vagy bármiféle érvet nem látok, hogy ez mégis miért jó a tömegeknek, vagy úgy a közjónak vagy bárkinek.

A hivatkozott hvg cikket elolvasva nekem nem tűnik olyan hűha dolognak.
Nálunk pl. az önkormányzat olyan szinten nem tudja kiadni a lakásokat, hogy már 2 évre ingyen bérbe lehetett venni mielőtt megunták és eladásra kínálták múlt hónapban.
 

Catles

Well-Known Member
2021. február 5.
520
1 739
93
A hivatkozott hvg cikket elolvasva nekem nem tűnik olyan hűha dolognak.
Nálunk pl. az önkormányzat olyan szinten nem tudja kiadni a lakásokat, hogy már 2 évre ingyen bérbe lehetett venni mielőtt megunták és eladásra kínálták múlt hónapban.
Az a nem mindegy hogy saját elhatározásából-e, illetve mennyiért...
 

hendrick

Well-Known Member
2018. június 30.
2 802
4 966
113
A hivatkozott hvg cikket elolvasva nekem nem tűnik olyan hűha dolognak.
Nálunk pl. az önkormányzat olyan szinten nem tudja kiadni a lakásokat, hogy már 2 évre ingyen bérbe lehetett venni mielőtt megunták és eladásra kínálták múlt hónapban.
"Annyira nem lehet kiadni az önkormányzati lakásokat". Még az expolgármester Nagy Gábor Tamás, a felesége, Bayer Zsóti, meg még nagyon sokan a "krém"ből várbeli bérlakásra cserélték a lakásaikat, annyira "nem keresett".
Vesszek meg, de én ezt nem értem.
Gyakorlatilag az állam hozhat egy törvényt, hogy az önkormányzatnak el kell adnia a tulajdonát, akár akarja, akár nem...?
TÖREDÉK ÁRON?
Ez kb. egy nekem átlagembernek vonalvastagságnyira van a magántulajdon semmibevételétől.

Ezt mégis milyen alapon? Semmiféle racionális, etikai vagy bármiféle érvet nem látok, hogy ez mégis miért jó a tömegeknek, vagy úgy a közjónak vagy bárkinek.
A fenti krémbeliek azért cserélték mert ez az egyetlen kiskapu, ahogy be lehet jutni a várba. A csere az egy speciális jogintézmény. Ezt a trükköt már nagyon régóta használják hasonló ingatlanoknál. Az akció egyébként teljesen érthető lenne abban az esetben ha csak azokra vonatkozna, akik a rendszerváltáskor nem vehették meg, a többi nem műemlék lakással egy sorban, vagy az ő örököseik, vagy valami hasonló láncolattal. De az, hogy a tavaly dec 31-ig várba bekerültek, haha.
És amúgy igen, ezeknek a lakásoknak a bérleti díja vérlázító, kb a piaci fele alatt van.
Ebben benne van az, hogy van aki még ott él, akinek a felmenői építették újra a világháború után, van aki már generációk óta ott lakik és elvileg pont azért nem voltak eladhatóak, csak bérelhetőek ezek a lakások, mert nem lehet akármilyen módosítást vagy felújítást elvégezni rajtuk, amilyet csak szeretnének, pont mert műemlék. Pont ezért találták ki anno a rendszerváltáskor, hogy csak bérelhetőek, hogy a műemléki állapot biztosan megmaradjon, és ne lehessen szétberhelni a lakásokat, sőt senkinek ne legyen érdeke sem. E miatt egy teljesen speciális jogviszonyban és körülmények között éltek, akik ezekben a lakásokban éltek.
Mostantól az önkormányzatnak nem lesz állandó bérleti díj bevétele belőlük, de nem lesz karbantartási kötelezettsége sem. Egyébként az önkormányzat rengeteget költött ezeknek a házaknak a teljes felújítására, minden évben több ház teljes felújításon esett át a várban, mindezt tették úgy, hogy tudják az nem elidegeníthető, minden esetben az önkormányzaté marad.
Most a magántulajdonosok majd megmutyizhatják a kormányhivatal aktuális részlegével, az engedélyezett munkákat, és soha senki nem jön rá, mert minimális ellenőrzési lehetőség van magántulajdonon, a töredéke a korábbi állapotnak.
A fő probléma szerintem a műemlék lakások várható balkanizálódása műemléki szempontból, utána jön az, hogy egy újabb állandó bevételt vesznek el a kerülettől, és az, hogy a kerület által beleölt milliárdok ezekbe a lakásba, most egy varázsütésre elvesznek. A kerület viszonylag jó anyagi helyzetben volt más kerületekhez képest, így sokkal nehezebb a gazdálkodását kibillenteni az egyensúlyból, a tartalékait minél hamarabb el kell égetni, kiválóan passzol a kormány ellenzéki önkormányzat ellenes politikájába. Csak a cechet a kerület lakói fizetik.

Kíváncsi vagyok milyen újabb népszerűtlen lépésbe kergetik bele a kerületet a buszpályaudvar után, ami most már úgy tűnik, hogy viszalépett tőle az önkormányzat. Azt írják, hogy a korábban közzétettek ami szerint már aláírták a szerződést, azt csak a kerület tette meg, a MÁV részéről még nem írták alá és most ezt visszakérték. (ha aláírta volna a MÁV, akkor egy olyan szerződés lett volna az eredmény, hogy a 10 évi bérletet ki kell fizetni ha lesz buszparkoló ha nem) Ugyan nem reklámozza a kerület, de ez pótolta volna a kormány által elvett bevételeket, de szürreális forgalmi terhelésnek tett volna ki egy olyan kerületi utat, ami csúcsidőszakban már most is be-beáll.
 
  • Tetszik
Reactions: gergo55 and fishbed

alali77

Well-Known Member
2011. szeptember 19.
4 137
10 465
113
Én is problémának tartom, te is annak tartod, a vízügyes rokonok és ismik is annak tartják, egyedül a francia cég nem tartotta annak se 10 éve se most.
A kormány sem tartja annak, különben cserélné a vezetékeket.
És ez az elhanyagoltság az oka annak hogy miden útépítés baromi drága a városokban, bármihez nyúlunk törik alatta vezeték.
 
  • Tetszik
Reactions: Halfdan and Catles

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 127
15 738
113
Az állami földek ill. EU pályázati források után egy újabb közpénz/közvagyon lenyúlási lehetőség:




Vesszek meg, de én ezt nem értem.
Gyakorlatilag az állam hozhat egy törvényt, hogy az önkormányzatnak el kell adnia a tulajdonát, akár akarja, akár nem...?
TÖREDÉK ÁRON?
Ez kb. egy nekem átlagembernek vonalvastagságnyira van a magántulajdon semmibevételétől.

Ezt mégis milyen alapon? Semmiféle racionális, etikai vagy bármiféle érvet nem látok, hogy ez mégis miért jó a tömegeknek, vagy úgy a közjónak vagy bárkinek.

Ez ennek a rendszernek a lényege.A törvényesitett lopás.




„Ha minden, vagy a legtöbb bérlakást megveszik a most bent lakó bérlők, akkor nem marad bérbeadható lakása az önkormányzatnak, akkor hogyan fog segíteni az önkormányzat a többi lakosának? Hogyan fognak a jövőben boldogulni? Ha nincs elég pénzük piaci albérletet fizetni, hová menjenek? A híd alá vagy egy életre maradjanak a szülői házban, mondjuk 8-an 45 négyzetméteres 1,5 szobás lakásban? Ezt akarod?” - szegezi Böröcznek a kérdéseket, majd hozzáteszi:

„Javaslatod mérhetetlenül igazságtalan!”
Azért tartja igazságtalannak, mert „valaki tavaly bérlakáshoz jutott és még egy éve sem lakik ott, alig fizetett lakbért a tulajdonos önkormányzatnak, miért lenne jogosult megvenni a vagyont, olcsó pénzért, jócskán a piaci ár alatt?”
 

Pocok75

Well-Known Member
2010. április 19.
2 824
2 548
113
Kínából vasúton keresztűl rengeteg konténer Koper kikötőjéből jön. Ott sem nálunk cseng a kassza!
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Az üzleti világban 5 év a max, de inkább 3.

Ilyen jellegű beruházásoknál mondjuk 10-et mondanék.

A lényeg, hogy ez az egyetem ebbe na formában nem magyar nemzetgazdasági célokat fog szolgálni.
:eek: Mint pl. ?
Nem mozgok az üzleti világban; mi tud 3 év alatt megtérülni?

Pont azon gondolkozok -elméletben- egy ideje, hogy van egy eladó 150 milliós eladó gyártelep/csarnokok, berendezések nélkül. Mit lehetne gyártani ami belátható időn belül visszatermelné a befektetést (telep+gépek) és hasznot is termelne.
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 127
15 738
113
:eek: Mint pl. ?
Nem mozgok az üzleti világban; mi tud 3 év alatt megtérülni?

Pont azon gondolkozok -elméletben- egy ideje, hogy van egy eladó 150 milliós eladó gyártelep/csarnokok, berendezések nélkül. Mit lehetne gyártani ami belátható időn belül visszatermelné a befektetést (telep+gépek) és hasznot is termelne.

Pl. egy termelő gép.

Nem véletlen, hogy a standard amortizációs időszak 5 év.

Mit lehetne gyártani?

Saját termék híján vélhetően valami fröccsöntött vagy sajtolt ***t amit be tudsz szállítani valami környékbeli multinak.

Persze ehhez kelleni fog pár jó szakember is.

Esetleg egy szerelősor mehetne oda bérösszeszerelni a környező cégeknek, ha van olcsó munkaerő.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Saját termék híján vélhetően valami fröccsöntött vagy sajtolt ***t amit be tudsz szállítani valami környékbeli multinak.
Többen csinálták a fröccsöntést, de volt aki pont azért hagyta abba nemrég, mert úgy kellett volna milliókért szerszámot legyártatni, hogy nem volt biztos a megrendelés. Egy kis (1-2 fős) cégnek meg ez elég lutri szerintem. Oké, egy nagyobb beruházás esetén nyilván le kell nyelni -be kell számítani- ilyeneket, csak pl. így indulni elég necces. Környékbeli nagyobb multi meg csak egy van. Kicsiben meg nem éri meg, mert ahhoz meg nagyok a csarnokok. Meg szerintem elég sokan foglalkoznak vele.

Még ami eszembe jutott az mondjuk mezőgazdasági és ipari gépek szervizelése.

Az a gond, hogy az ország ezen szegletén nemigen vannak nagyobb cégek ... nem BP. vagy az É-Ny. Dunántúl. Tehát környező cégek se. Bár itt kérdés az, hogy a szállítást mennyire kompenzálná a munkaerő alacsonyabb bére. Meg nyilván nehezebb is a kapcsolatépítés is.
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 127
15 738
113
Többen csinálták a fröccsöntést, de volt aki pont azért hagyta abba nemrég, mert úgy kellett volna milliókért szerszámot legyártatni, hogy nem volt biztos a megrendelés. Egy kis (1-2 fős) cégnek meg ez elég lutri szerintem. Oké, egy nagyobb beruházás esetén nyilván le kell nyelni -be kell számítani- ilyeneket, csak pl. így indulni elég necces. Környékbeli nagyobb multi meg csak egy van. Kicsiben meg nem éri meg, mert ahhoz meg nagyok a csarnokok. Meg szerintem elég sokan foglalkoznak vele.

Még ami eszembe jutott az mondjuk mezőgazdasági és ipari gépek szervizelése.

Az a gond, hogy az ország ezen szegletén nemigen vannak nagyobb cégek ... nem BP. vagy az É-Ny. Dunántúl. Tehát környező cégek se. Bár itt kérdés az, hogy a szállítást mennyire kompenzálná a munkaerő alacsonyabb bére. Meg nyilván nehezebb is a kapcsolatépítés is.

Az a baj, hogy ilyen típusú ötletem abszolút nincsenek. Ha a nyakamba szakadna mondjuk 10 mrd forint, azzal a megkötéssel, hogy a semmiből kellene belőle valami bizniszt csinálnom, és nem fektethetem valami meglevőbe, gőzöm nincs mit kezdenék vele. Mármint úgy, hogy abból profit is legyen.
 
  • Tetszik
Reactions: phaidros

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 843
35 204
113
ujrahasznosítás az menő lessz a közeljövőbe és ugye eu támogatott dolog...
raktározás akár kis cégeknek felosztva a teret. vagy nagynak. esetleg hajó ilyesmire ráállni. Lefakkozni
vagy valai termelő amihez értessz....
 
  • Tetszik
Reactions: Veér Ispán

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 994
19 289
113

A crypto jövedelmek utáni adót az értékpapír, ingatlan, stb. árfolyam jövedelmeivel harmonizálni tervezi a kormány jövőre! Ha azt is megcsinálják, hogy a veszteség szembeállítható lesz a nyereséggel, ahogy értékpapíroknál van, akkor az elég fair lenne.
 
T

Törölt tag 008

Guest

A crypto jövedelmek utáni adót az értékpapír, ingatlan, stb. árfolyam jövedelmeivel harmonizálni tervezi a kormány jövőre! Ha azt is megcsinálják, hogy a veszteség szembeállítható lesz a nyereséggel, ahogy értékpapíroknál van, akkor az elég fair lenne.
Nem tudom, mennyire jó ötlet. A kriptoval a gazdaságból vonják ki a pénzt. Ez normál esetben részvényekbe és kötvényekbe is mehetne.