Igazak az általad leírtak, de azért Iránt és É-Koreát is megemlíthetted volna.Ne érts félre, nem vagyok a függetlenség ellen.
De ez nem lehetséges.
Miért nem?
Azért, mert a nagyhatalmak nem engedik.
Szerinted <b>hány független ország van ma a világon</b>?
<b>A válasz az, hogy 0. NULLA.</b>
Mindenki az USA-tól függ. Mindenki. A pénzrendszeren, az Interneten, a Windows-on, az NGO-k hálózatán és még sok-sok más dolgon keresztül. Mindenki.
Skandinávia sem független. Az USA egy csomó tankot/fegyvert nyom bele most Norvégiába Oroszo. ellen. Svédországot nyomják bele a NATO-ba. Finnországot dettó.
Ha nem engedelmeskedsz, és függetlenkedni akarsz, akkor összedöntenek gazdaságilag, csinálnak nálad puccsot, fegyveres felkelést, lerohannak katonailag, bármi. De nem maradsz független.
A rendszerváltáskor, 1989-ben, Antal József miért döntött egyből úgy, hogy Mo. legyen az EU és a NATO tagja?
Miért nem hagyták Mo.-ot legalább 10 évig függetlennek?
Hogy legalább meglássuk milyen a függetlenség, tudunk-e függetlenek lenni? Mert hátha tudunk?
Azonnal, érted, azonnal eldöntötték Antal József-ék, hogy Mo.-nak az EU-ba és a NATO-ba kell tartoznia, még valamikor 1990-91 környékén már be is adták a csatlakozási kérelmünket.
Jóformán egy évet nem adtak Mo.-nak, hogy független legyen!
Visszatérve a világra:
Én azt mondanám, hogy a függetlenségi mutatók kb. így néznek ki:
Ország / Függetlenség (%)
<b>USA 90%</b> (-10% mert Kína hitelezi)
<b>EU 20%</b> (TTIP után 10%)
<b>Dél-Amerika 30%</b> (EU+10% mert nincs Brüsszel-jük)
<b>Oroszo. 40%</b> (van saját hadiiparuk, de pénzrendszerük a nyugati, nincs saját elektronikai iparuk, Windows-t használ a lakosság, nincs orosz tulajdonban lévő telefonhálózat - skandináv országok üzemeltetik mindet, nyugati NGO-k hálózzák be az országot, az USA írta - saját érdekei szerint - az Orosz Föderáció Alkotmányát, még alakulóban a szövetségi rendszere: EAU, SCO stb)
<b>Kína 50%</b> (legerősebb gazdaság, de még csak fejlődő hadiipar, nincs nagyhatalmi tapasztalata, ellenséges - USA szövetséges - országok veszik körül: Japán, Dél-Korea, Vietnam, Fülöp-szigetek, Burma, Thaiföld stb.)
<b>Magyarország 5%</b> (alig létező haderő, nincs saját hadiipar, csökkenő lakosság, elvándorló fiatalok, kis területű - nehezen védhető - alföld jellegű ország, ellenséges országok veszik körül (Ausztria talán kivétel), leépült ipar/mezőgazdaság, irtózatos függés a nyugati multiktól, nyugati NGO-k/civil szerveztek hálózzák be, Mo.-ra települt nyugati menedzser réteg, egyre több bevándorló, potenciális etnikai feszültségek, Brüsszel-i kontroll, a Magyar Nemzeti Bank felett EU-s kontroll, növekvő USA haderő az országban, lehallgatható amerikai szoftvereket használ - nemcsak a lakosság - de a kormányzat is, nyersanyagokból (olaj, gáz, nukl. fűtőanyag) behozatalra szorul, stb. stb. stb.)
Szóval ne értsd félre, szeretnék én független Mo.-ot, de egyelőre Kína is csak 50%-ban, Oroszo. is csak 40%-ban független az USA-tól.
Az EU pedig csak 20%-ban független (TTIP után már csak 10%), és benne Mo. függetlensége az USA-tól kb. 5%
DE ez a függőség lazul és folyamatosan szűnik meg egyes országok esetében. Hangsúlyozottan Kínára gondolok. Ezért a nagy hiszti és kapkodás. Már nincs sok ideje és lehetősége az USA-nak, hogy ennek az állapotnak a fenntartására valamilyen megoldást találjon.