A pénz világa

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

T

Törölt tag 2361

Guest
Ezt mind el lehet fogadni, csak akkor nem kéne olyan bugyutaságokkal jönni, hogy de generálisan de jól élünk, meg hogy hurrá, alacsony az infláció.
Az, hogy az exportból élő cégek jól megszedik magukat, aztán vagy lecsorog ez a melóshoz vagy nem, ahhoz az én jólétemnek mi köze van? Semmi.
Én nagyon sokan vannak ezzel így.
Kulonosen ugy hogy az export nagyon resze kulfoldi multitol van ami aztan kiviszi az osszes haszont.


nalunk is ez van. aranykor meg az apjafasza, mert wazze jott par nyugati/kinai ceg.
aztan meg a nyugati,a minimalber felet egy kicsivel fizet, felveszi a profitot es elhuz, a kinai meg beszennyez mindent es meg az aramot sem fizeti ki.

es ugyan azt a propagandat lattom ott mint itt, csak ott nem toljak annyira pofatlanul.
jobban elunk mint soha, de a nepek a szemetesben turnak.
 

Halfdan

Well-Known Member
2019. január 9.
2 097
2 912
113
Alapvetően emelkedtek, el is értük az Uniós átlagot, a rezsicsökkentés óta a legolcsóbbak közt vagyunk.
xgrafikon1.jpg,qitok=bzHUvRJR.pagespeed.ic.N8fmiOcrio.webp

xgrafikon2.jpg,qitok=RRILstj_.pagespeed.ic.VpBMoCgmhB.webp



Ez a hisztériakeltés ment a multik részéről. Én semmi változást nem látok a szolgáltatás színvonalában, amióta csökkent a rezsi. Sőt ma már ingyen húzná be a szolgáltató az utcából a telkig az árát, amiért anno fizettem.
2013as cikkek.


"A magyarországi ivóvízhálózat hossza 92 446 kilométer. A hálózat harmada azbesztcement, ezeket főképp az 1960-as és 70-es években fektették. Az eternitcsövek tervezett élettartama maximum 50 év, így ezek a vezetékek már nem bírják sokáig. A PVC csöveket 1970 és 1990 között fektették, ezeket 30-40 évre tervezték. A következő 20 évben a legóvatosabb becslés szerint is 40 ezer kilométer cső cseréje elkerülhetetlen. Vagyis évente 2000 kilométernyi hálózat megújítása lenne indokolt, ezzel szemben jelenleg évi 350 kilométer cső cseréjére nyújt pénzügyi fedezetet a cégek bevétele.

Az elmúlt évek elmaradt amortizációs munkáinak következménye, hogy tavaly több mint dupla annyi csőtörést kellett elhárítani, mint öt évvel korábban. 2012-ben kilométerenként 0,61 eset történt, 2017-ben már 1,34. A köztes években a hibaszám-növekedés folyamatos volt, tehát nem kiugró adat a tavalyi. "

A "hisztériakeltésbe" még a századvég is beszállt, mert az ő tanulmányuk (pdf formátumban a cikk hivatkozik rá) szerint is fenntarthatatlan a mostani rendszer.
 
  • Tetszik
Reactions: alali77 and fishbed

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 488
93 662
113

"A magyarországi ivóvízhálózat hossza 92 446 kilométer. A hálózat harmada azbesztcement, ezeket főképp az 1960-as és 70-es években fektették. Az eternitcsövek tervezett élettartama maximum 50 év, így ezek a vezetékek már nem bírják sokáig. A PVC csöveket 1970 és 1990 között fektették, ezeket 30-40 évre tervezték. A következő 20 évben a legóvatosabb becslés szerint is 40 ezer kilométer cső cseréje elkerülhetetlen. Vagyis évente 2000 kilométernyi hálózat megújítása lenne indokolt, ezzel szemben jelenleg évi 350 kilométer cső cseréjére nyújt pénzügyi fedezetet a cégek bevétele.

Az elmúlt évek elmaradt amortizációs munkáinak következménye, hogy tavaly több mint dupla annyi csőtörést kellett elhárítani, mint öt évvel korábban. 2012-ben kilométerenként 0,61 eset történt, 2017-ben már 1,34. A köztes években a hibaszám-növekedés folyamatos volt, tehát nem kiugró adat a tavalyi. "

A "hisztériakeltésbe" még a századvég is beszállt, mert az ő tanulmányuk (pdf formátumban a cikk hivatkozik rá) szerint is fenntarthatatlan a mostani rendszer.
A vizet pont nem írtam. ;)
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0
M

molnibalage

Guest
Nem! Ezek a számok a tények. Az egész regióra jellemző volt a 2010es években egy magas, néhány országban soha nem látott realbéremelkedés. BezzegRománia és Mo. 2015 után ebben kiemelkedett.
Az hogy ez elmarad továbbra is a nyugati életszínvonaltól ugyanúgy tény, de fölösleges elvitatni ezt a felzárkózást.


Volt már olyan időszak az elmúlt 30 evben, amikor 5-6 éve nem emelkedett hanem csökkent a gáz, víz, villany ára???

Az albérlet árak valóban elszálltak. Ez talán tavaly befagyott, mivel megszűnt a turizmus.


Nézd meg a számokat. Persze hogy emelkedett, de ahogy irtam a fizetésedet is tedd mellé.

A szolgaltatások ára van az albérletárak (hiába érzed horronak, kint még extrém durvább) mellett van a legjobban elmaradva a nyugatitól. Erre készülj, de kormányfüggetlenül mindkettő tovább fog dinamikusan emelkedni. A szolgáltatás, főleg az erős bérnyomás, emelkedés miatt.


Hát ez az! Senki sem tagadja az áremelkedést, bár régebben a 10-20%-os inflációk tekintetében ez még durvább volt, csak ezt hamar elfelejted. A béredhez kell nézni az árakat.

Én pl. tavaly meg idén keresek életemben a legjobban. Nem, nem közvetlenül a kormánynak köszönhetem. Max. közvetetten a kedvező munkabér utáni adózásnak és az autóipari szektornak köszönhető gazdasági környezetnek. De a legtöbbet önmagamnak!! Mki önmagán tud a legtöbbet segíteni. Az ilyen rezsicsökkentés, hitelmoratórium csak kis extra, amit a kormány mellétesz.

3-4%-os infláció mellett lehet egy-egy szektorban böszme dragulás, de összeségében nem értéktelenedik el a fizud. Máshol meg csökkennek vagy stagnálnak az árak csak ez természetes, ezt a legtöbben észre sem veszik.
Képtelen vagy erről az inflációról leszakadni. Kb. akkor kezdett el böszme módon drágulni minden, amikor a infláció alacsony volt. 2015-16 táján és tart azóta is.

2014-ben 250 Ft/USD tája volt.
2016-ban 280
2020/21-ben 300+.

Euróra?
2010 260 Ft/EUR
2015 300 Ft/EUR tája.
Ez most 360.

De jó is ez nekünk...


"A magyarországi ivóvízhálózat hossza 92 446 kilométer. A hálózat harmada azbesztcement, ezeket főképp az 1960-as és 70-es években fektették. Az eternitcsövek tervezett élettartama maximum 50 év, így ezek a vezetékek már nem bírják sokáig. A PVC csöveket 1970 és 1990 között fektették, ezeket 30-40 évre tervezték. A következő 20 évben a legóvatosabb becslés szerint is 40 ezer kilométer cső cseréje elkerülhetetlen. Vagyis évente 2000 kilométernyi hálózat megújítása lenne indokolt, ezzel szemben jelenleg évi 350 kilométer cső cseréjére nyújt pénzügyi fedezetet a cégek bevétele.

Az elmúlt évek elmaradt amortizációs munkáinak következménye, hogy tavaly több mint dupla annyi csőtörést kellett elhárítani, mint öt évvel korábban. 2012-ben kilométerenként 0,61 eset történt, 2017-ben már 1,34. A köztes években a hibaszám-növekedés folyamatos volt, tehát nem kiugró adat a tavalyi. "

A "hisztériakeltésbe" még a századvég is beszállt, mert az ő tanulmányuk (pdf formátumban a cikk hivatkozik rá) szerint is fenntarthatatlan a mostani rendszer.
Igen, itt is a számla olcsó, aztán mindneki adójából tömik ki és maradt fen a rendszer. Éppenhogy.
Csak választási matematika az egész. Aztán cserébe lehet sok mindent drágán csinálni az politika miatt.
500 Ft-tal olcsóbb a vízszámlám, de helyette kétszer több az orovosim, mert az állami rendszer egy fos.

Vastaps.
De a plebs ennyire hülye.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 488
93 662
113

"A magyarországi ivóvízhálózat hossza 92 446 kilométer. A hálózat harmada azbesztcement, ezeket főképp az 1960-as és 70-es években fektették. Az eternitcsövek tervezett élettartama maximum 50 év, így ezek a vezetékek már nem bírják sokáig. A PVC csöveket 1970 és 1990 között fektették, ezeket 30-40 évre tervezték. A következő 20 évben a legóvatosabb becslés szerint is 40 ezer kilométer cső cseréje elkerülhetetlen. Vagyis évente 2000 kilométernyi hálózat megújítása lenne indokolt, ezzel szemben jelenleg évi 350 kilométer cső cseréjére nyújt pénzügyi fedezetet a cégek bevétele.

Az elmúlt évek elmaradt amortizációs munkáinak következménye, hogy tavaly több mint dupla annyi csőtörést kellett elhárítani, mint öt évvel korábban. 2012-ben kilométerenként 0,61 eset történt, 2017-ben már 1,34. A köztes években a hibaszám-növekedés folyamatos volt, tehát nem kiugró adat a tavalyi. "

A "hisztériakeltésbe" még a századvég is beszállt, mert az ő tanulmányuk (pdf formátumban a cikk hivatkozik rá) szerint is fenntarthatatlan a mostani rendszer.
De ha jól értem itt az a kormánykritika, hogy alacsonyan tartja a rezsiárakat??
Nemcsak a kormány a kritika is unortodox. :cool:
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 488
93 662
113
Képtelen vagy erről az inflációról leszakadni. Kb. akkor kezdett el böszme módon drágulni minden, amikor a infláció alacsony volt. 2015-16 táján és tart azóta is.

2014-ben 250 Ft/USD tája volt.
2016-ban 280
2020/21-ben 300+.

Euróra?
2010 260 Ft/EUR
2015 300 Ft/EUR tája.
Ez most 360.

De jó is ez nekünk...
Azért mert az áremelkedések legjobb indukátora az inflációs ráta. Nem tud minden böszmén drágulni, ha az infláció alacsony. Max. az érezted mást mutat, becsap!

Ezzel a 260as adattal kiválasztottál egy csúcspontot. 300-320 közt szórt 2012 vége és 2018 vége közt. 2019-2020-ban évente kb. 10%-ot gyengült, de inkább kevesebbet.
Ezért nem befolyásolta jelentősen az áremelkedések és az infláció ütemét.

EURHUF1996-tol.jpg


Nem kell hozzá tapsolni, de egy exportorientált felzárkozó gazdaságnál egy kis hazai valutagyengülés inkább kedvező, mint kedvezőtlen, ha az extrém kilengések az MNB által kontroll alatt vannak.
 
M

molnibalage

Guest
Azért mert az áremelkedések legjobb indukátora az inflációs ráta. Nem tud minden böszmén drágulni, ha az infláció alacsony. Max. az érezted mást mutat, becsap!

Ezzel a 260as adattal kiválasztottál egy csúcspontot. 300-320 közt szórt 2012 vége és 2018 vége közt. 2019-2020-ban évente kb. 10%-ot gyengült, de inkább kevesebbet.
Ezért nem befolyásolta jelentősen az áremelkedések és az infláció ütemét.

EURHUF1996-tol.jpg


Nem kell hozzá tapsolni, de egy exportorientált felzárkozó gazdaságnál egy kis hazai valutagyengülés inkább kedvező, mint kedvezőtlen, ha az extrém kilengések az MNB által kontroll alatt vannak.
Miféle érzetem?
FORINTRA vezetem a kiadásaimat 2016 óta.
Akkor a havi napi átlagkiadásom kajára 1200 Ft táján volt, ez most 1800 felett van, de volt olyan hónap, amikor ez 2000 fölé megy, amikor a hónapban elfogy a fűszer, mustár stb. azt a hónapot megnyomja.

2017-ben 19700 volt a bringa generálom.
2020-ban 33000.

Ok, lehet, hogy a másiknál eggyel több féket cseréltek vagy láncot, de bakker, ezen mi az "érzés"?

2016-ban teljes áron vettem új játékot 10-11 ezerért. Most 50% leárazáson 2020-as kiadás volt majdnem 13 ezer. Mert az EUR ás USD is bezuhant, tök mindegy, hogy Steam-en vagy GoG-n veszem milyen valutálval...

Nyugi, lesz adóemelés is, ha új kormány gyün. Meg tripla családi a gumikalapácsos fogyatékos kisebbségieknek. Meg amit, még ki lehet találni, 4 napos munkahét és alapjövedelem? Abból majd fussa a német szintű rezsidíjakra. (Bocs most én is demagógkodok kicsit, de nincs olyan messze a valóságtól.)
Értékelem a szarkazmust, csak ez hogyan jön a témához?
És attól, mert valaki balfasz, a másik balfaszságát nem menti fel.
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 488
93 662
113
Miféle érzetem?
FORINTRA vezetem a kiadásaimat 2016 óta.
Akkor a havi napi átlagkiadásom kajára 1200 Ft táján volt, ez most 1800 felett van, de volt olyan hónap, amikor ez 2000 fölé megy, amikor a hónapban elfogy a fűszer, mustár stb. azt a hónapot megnyomja.

2017-ben 19700 volt a bringa generálom.
2020-ban 33000.

Ok, lehet, hogy a másiknál eggyel több féket cseréltek vagy láncot, de bakker, ezen mi az "érzés"?

2016-ban teljes áron vettem új játékot 10-11 ezerért. Most 50% leárazáson 2020-as kiadás volt majdnem 13 ezer. Mert az EUR ás USD is bezuhant, tök mindegy, hogy Steam-en vagy GoG-n veszem milyen valutálval...
Tehát évi 10%-ot emelkedett durván a kaja. Most tedd mellé a rezsi nullát. Erről az érzetről beszélek. Az egyik stabil árát termeszetesnek veszed, a másiknál meg folyamatos emelkedést érzel.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7
M

molnibalage

Guest
Tehát évi 10%-ot emelkedett durván a kaja. Most tedd mellé a rezsi nullát. Erről az érzetről beszélek. Az egyik stabil árát termeszetesnek veszed, a másiknál meg folyamatos emelkedést érzel.
Melyik részét nem érted, hogy az ADÓBÓL tömik be a lyukat?
És mivel azt betömik, így az állam egyéb feladatainak ellátására nem jut elég.
Ennek köszönhető meg talán másnak is a felsőoktatás alapítványosodása, azt a gyerekem meg lehet, hogy nem fog sehova járni, ha nem leszek kőgazdag. Amire az esély sovány. Na nemi mintha lenne jelen állás szerint középiskolai tanár, mire 14 éves lesz...

Csak ezt rezsicsökkentést és infláció amit tudsz mantrázni.
Szerinted olyan nagy faktor volt nekem, hogy a 2700-es villanyszámla helyett 3300-at kellett volna fizetnem?
A csatorna és víznél dettó?

Az, akinél ez számít inkább csak pontosan az ország totális szétszakadását jelzi, akinek ez faktor és számít, a lecsúszó tömegeknek.
Ez akkor nettó beismerése annak, hogy az ország akár 30-40%-a a totálisan leszakadók táborában van?

Csak ez összesen igen sok mrd adó évenként a lyukak tömködésére, cserébe züllik le az egész hálózat.
Csak fizetések a közszolgáltatás és oktatás egyes részében olyanok, amilyenek és meg oldhatom meg magánban. Ez 2010 táján nem volt annyira zsebbe nyúlos, ma meg 20k HUF egy sima orvosi vizit.

De hurrá, havi 1000 Ft-tal kisebb a rezsim...

Kezdesz zeal szinten irritáló lenni...
 
  • Tetszik
Reactions: alali77 and fishbed

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
7 056
14 204
113
Ezért használják a valósághoz közelibb PPP GDP-t országok teljesítményének összehasonlítására.
...az sem tökéletes!
...el ne felejts belekötni!

U.I.: P. Howard után szabadon: "Netudki"-nek
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 806
57 631
113
Végeredményben a Migek "rezsijét" is sikerült alacsonyan tartani, csak következményei voltak.

Azért pár felelőst tarkón kellet volna lőni. A világ jobb helyein így megy.
De a vízhez vissza térve, sok helyen a víz már a rezsicsökkentés előtt francia kézbe került. Amennyit én tudok arról az alapján a magasabb vízdíj mellet sem csináltak lófaszt sem, ellenben több pénzt utaltak ki külföldre. Közeli rokonom és párja francia tulajú vízműnél van, tudnának mesélni....
Nem mondom, hogy jó a mesterségesen alacsony vízdíj, de azt mondom, hogy amikor magasabb volt csak a lopás mértéke volt nagyobb. Rabló kapitalizmus, ez van. :(

Azt többször kibeszéltük már itt is, hogy az elmúlt 10 évben jelentősen bővült az ingatlanok műszaki tartalma.
E mellet nőtt a hazai és a külföldi kereslet. Ebből a kettőből fakad a drágulás!
A mostani ingatlan árak Európai viszonylatban nem magasak, még a V4-en belül sem!
A probléma inkább a fizetésünk még mindig. Sok idő még mire beérjük a nyugati színt 50%-át.
(A fölött már nem fogunk növekedni szerintem....)
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 488
93 662
113
Melyik részét nem érted, hogy az ADÓBÓL tömik be a lyukat?
És mivel azt betömik, így az állam egyéb feladatainak ellátására nem jut elég.
Ennek köszönhető meg talán másnak is a felsőoktatás alapítványosodása, azt a gyerekem meg lehet, hogy nem fog sehova járni, ha nem leszek kőgazdag. Amire az esély sovány. Na nemi mintha lenne jelen állás szerint középiskolai tanár, mire 14 éves lesz...

Csak ezt rezsicsökkentést és infláció amit tudsz mantrázni.
Szerinted olyan nagy faktor volt nekem, hogy a 2700-es villanyszámla helyett 3300-at kellett volna fizetnem?
A csatorna és víznél dettó?

Az, akinél ez számít inkább csak pontosan az ország totális szétszakadását jelzi, akinek ez faktor és számít, a lecsúszó tömegeknek.
Ez akkor nettó beismerése annak, hogy az ország akár 30-40%-a a totálisan leszakadók táborában van?

Csak ez összesen igen sok mrd adó évenként a lyukak tömködésére, cserébe züllik le az egész hálózat.
Csak fizetések a közszolgáltatás és oktatás egyes részében olyanok, amilyenek és meg oldhatom meg magánban. Ez 2010 táján nem volt annyira zsebbe nyúlos, ma meg 20k HUF egy sima orvosi vizit.

De hurrá, havi 1000 Ft-tal kisebb a rezsim...

Kezdesz zeal szinten irritáló lenni...
Alapból a forintárfolyamból meg az abból következő áremelésről beszéltünk, azért azt mantrázom. Jelzem a gáz télen 20-30.000ft-os havi tétel, amin lazán átlépsz, az alma 500ft-os kilós ára meg lucuscikk szerinted. :D

Próbáltam számokkal, ábrákkal megcáfolni, amit irsz, de nem hatott meg. Most ideírsz minden ellenzéki politikai nyekergést az elmúlt napokból. Ez meg meginkább hitkérdés mint az infláció, úgyhogy hagyjuk.

Az a baj, ha tényeket és a számokat is másképp látjuk, akkor nehéz értelmesen vitatkozni.
 

Halfdan

Well-Known Member
2019. január 9.
2 097
2 912
113
Azért pár felelőst tarkón kellet volna lőni. A világ jobb helyein így megy.
De a vízhez vissza térve, sok helyen a víz már a rezsicsökkentés előtt francia kézbe került. Amennyit én tudok arról az alapján a magasabb vízdíj mellet sem csináltak lófaszt sem, ellenben több pénzt utaltak ki külföldre. Közeli rokonom és párja francia tulajú vízműnél van, tudnának mesélni....
Nem mondom, hogy jó a mesterségesen alacsony vízdíj, de azt mondom, hogy amikor magasabb volt csak a lopás mértéke volt nagyobb. Rabló kapitalizmus, ez van. :(


Azt többször kibeszéltük már itt is, hogy az elmúlt 10 évben jelentősen bővült az ingatlanok műszaki tartalma.
E mellet nőtt a hazai és a külföldi kereslet. Ebből a kettőből fakad a drágulás!
A mostani ingatlan árak Európai viszonylatban nem magasak, még a V4-en belül sem!
A probléma inkább a fizetésünk még mindig. Sok idő még mire beérjük a nyugati színt 50%-át.
(A fölött már nem fogunk növekedni szerintem....)

A korábban linkelt cikk szerint, ami a századvég tanulmányára hivatkozik, itt nem a "multik extraprofitján" spórolunk hanem a karbantartáson!
Ezt csak én tartom problémának?
 
  • Tetszik
Reactions: Catles and fishbed

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
7 056
14 204
113
A korábban linkelt cikk szerint, ami a századvég tanulmányára hivatkozik, itt nem a "multik extraprofitján" spórolunk hanem a karbantartáson!
Ezt csak én tartom problémának?
Majd 2023-24-ben a nyertes megcsinálja a karbantartást.
...melyik tartaná be nagyobb eséllyel?
 
M

molnibalage

Guest
Alapból a forintárfolyamból meg az abból következő áremelésről beszéltünk, azért azt mantrázom. Jelzem a gáz télen 20-30.000ft-os havi tétel, amin lazán átlépsz, az alma 500ft-os kilós ára meg lucuscikk szerinted. :D

Próbáltam számokkal, ábrákkal megcáfolni, amit irsz, de nem hatott meg. Most ideírsz minden ellenzéki politikai nyekergést az elmúlt napokból. Ez meg meginkább hitkérdés mint az infláció, úgyhogy hagyjuk.

Az a baj, ha tényeket és a számokat is másképp látjuk, akkor nehéz értelmesen vitatkozni.
Forintra vezetem kiadásaimat.
Tudom mire mennyi el és mire
Nekem meg az "érved" az infláció és a rezsicsökkenés.
Szerinted mennyire röhögök?
Mert te gyárthatsz mindenféle muris elméleteket arról, hogy mennyibe kerül az élet, csak én ránézek a számokra és tudom.

Miféle gáz?
Házközponti fűtés van és a fűtés az közös költség része, ami havi 19k, úgy, hogy 2018/19-es tél óta 35%-kal többet fűtöttem 19/20-ban és akkor így nőtt 17-ről 19-re. Ennyi benne a fűtés része. A többi az a szemét, a biztonsági őr, a kertész, lift karbantartása is és a lépcsőház takarítása is.

Nem igazán értem, hogy miért akarod megmondani, hogy mi a gáz és rezsim, amikor láthatólag lövésed sincs róla, nem is lehet.
Apámék szigetelés nélküli lakása, na az valóban 25k fűtés is volt télen. Csak én nem olyanban élek...

A mostanira leszek kíváncsi, mert a home office miatt a 19/20-as télhez képest +50% lett a fűtés.
Röhej, de idén áprilisban annyit fűtőttünk, mint tavaly novemberben...

(2016/17 teléhez képest a 20/21-es fűtés 2,75-szörös. Brutális.)
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 806
57 631
113
A korábban linkelt cikk szerint, ami a századvég tanulmányára hivatkozik, itt nem a "multik extraprofitján" spórolunk hanem a karbantartáson!
Ezt csak én tartom problémának?
Én is problémának tartom, te is annak tartod, a vízügyes rokonok és ismik is annak tartják, egyedül a francia cég nem tartotta annak se 10 éve se most.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 488
93 662
113
Forintra vezetem kiadásaimat.
Tudom mire mennyi el és mire
Nekem meg az "érved" az infláció és a rezsicsökkenés.
Szerinted mennyire röhögök?
Mert te gyárthatsz mindenféle muris elméleteket arról, hogy mennyibe kerül az élet, csak én ránézek a számokra és tudom.

Miféle gáz?
Házközponti fűtés van és a fűtés az közös költség része, ami havi 19k, úgy, hogy 2018/19-es tél óta 35%-kal többet fűtöttem 19/20-ban és akkor így nőtt 17-ről 19-re. Ennyi benne a fűtés része. A többi az a szemét, a biztonsági őr, a kertész, lift karbantartása is és a lépcsőház takarítása is.

Nem igazán értem, hogy miért akarod megmondani, hogy mi a gáz és rezsim, amikor láthatólag lövésed sincs róla, nem is lehet.
Apámék szigetelés nélküli lakása, na az valóban 25k fűtés is volt télen. Csak én nem olyanban élek...

A mostanira leszek kíváncsi, mert a home office miatt a 19/20-as télhez képest +50% lett a fűtés.
Röhej, de idén áprilisban annyit fűtőttünk, mint tavaly novemberben...

(2016/17 teléhez képest a 20/21-es fűtés 2,75-szörös. Brutális.)
Dehogy akarom megmondani kinek mennyi a kiadása. Általánosságban írtam a gázt is. Arra céloztam az nagyobb havi tétel mint az alma. Most a gázt, központi fűtésre is behelyettesítheted.

Infláció, rezsicsöki tény. Ahogy az is mennyit költesz a boltba.
Az is tény, hogy az utóbbi években volt az utóbbi 30 év legnagyobb reálbéremelkedése és életszínvonalnövekedése. Ez nem minden egyes emberre igaz, de az emberek döntő többségére.

Az is tapasztalat, hogy ezt az emberek kevésbé élik át, mintha bezuhan az életszínvonaluk. Majd 10 év múlva fogják értékelni utólag. De ezen sem nyünnyögök, mert mhol így van, nem hungarikum.
 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
10 518
31 975
113
Körülnézek és a bringámat leszámítva semmi sincs, ami drága használati tárgy és magyar.
Ahogy olvastam, Gepida. Nos, Magyarországon nincs vázgyártás, még a Gepidánál sem. Csak összeszerelés. A vázak Távol-Keletről jönnek, a jobbak Tajvanról, a szarabbak Kínából. Itt csak vázfestés történik, illetve összeszerelés. Ez a kettő hazai. A többi külföldi. Utoljára a Schwinn-Csepel gyártott vázat itthon.
Tudom, hogy nem ez a téma, de a kép teljessége érdekében ez fontos. A kerékpárgenerál áremelkedése összefügg a fizetések emelkedésével. A szolgáltatóipari árak jobban emelkednek. Meg lehet, hogy rossz szervízbe jársz.;)
 
  • Tetszik
Reactions: vilmoci
M

molnibalage

Guest
Ahogy olvastam, Gepida. Nos, Magyarországon nincs vázgyártás, még a Gepidánál sem. Csak összeszerelés.
Na tessék, erről ennyit. Az is csak részben magyar...
A kerékpárgenerál áremelkedése összefügg a fizetések emelkedésével. A szolgáltatóipari árak jobban emelkednek. Meg lehet, hogy rossz szervízbe jársz.;)
Pont erről beszélek.
Senkit nem érdekel az infláció és a többi, ez a rögvalóság.