A pénz világa

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 145
113
Teljesen mindegy. A déliek nem fogják tudni visszafizetni ergó lehet kezeskedni.
Ööö, a kettőnek semmi köze egymáshoz.
Mivel aláírtuk, hogy részt veszünk az ügyben, így mindenképpen kezeskedik érte mindenki. (Kollektíve)
Mi csak a vissza nem téritendő részt szedjük ki a rendszerből, mivel az nem növeli direkt módon az adósságállományt.
Per pillanat nem érdekünk további adósság növelés. Még ha olcsóbb is lenne a hitel. Valószínűleg további forintgyengülés van betervezve, így az gyakorlatilag kamatként működne., és rontaná ennek a hitelnek a versenyképességét.
De a cikkben is le van írva, hogy többen inkább egy védőhálóként használják a konstrukciót. Amennyiben még mélyebb lenne a kaka, akkor később még felvehető a hitel is.
 
  • Tetszik
Reactions: Catles
T

Törölt tag 1711

Guest
  • A gyógyszerárak is igen érdekesek lettek. Ez akkor tűnt fel, amikor vettem egy 30-as doboz Algofelxet, ami már csak 400 mg-os. Az ára meg olyan volt, hogy majdnem visszaszóltam, hogy nem heroint kértem...

Ibumax ugyanazzal a hatóanyaggal 3500-4000ft/100db, kisebb családnak 1 évre elég...
Persze azért is lehet sírni, hogy megdrágult a libamáj.
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 125
15 737
113
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 125
15 737
113
Most ne vegye senki sem sertesnek.

de a kormany fele sztatisztikakat, en soha az eletemben nem vettem fentartas nelkul. meg szerintem nem is szabad.
de valami nem stimmel ott nalatok, az biztos.
en amikor csak megyek magyarba, mindig dragabnak esik ki a vasarlas ott, a tech cikkeken kivul, mar semmit sem eri meg ott megvenni :confused:
multkor neztem a kiadni valo lakasokat,ugy kivancsisagbol, mert hallottam a panaszokat hogy elszaltak az arak. csak a fejemet fogtam miket lattam.

Sajnos ez igaz.

Az airbnb meg az ukránozás is húzza fel az árakat, ill. megjelent egy csomó nyugati nyugger ill. kínai/arab befektető a piacon.

Sajnos a kormány leszarja, mert a NER-es köröknek ez biznisz.

Pedig már évtizedek óta mondják, hogy *** nagy szükség lenne állami bérlakásokra, kollégiumokra.

Az állami lakhatási támogatási programok is egy szűk körnek segítenek, és ott is a támogatás javát felszívja az építőipar, ami viszont jellemzően cigánymunkát végez.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 488
93 662
113
De amúgy mikor vettél utoljára gyümölcsöt?
A 800-1000-1200 Ft/kg-os alma birodalma is egy egészen új élmény...
Vagy az alma ezek szerint már luxus és nem a fogyasztói kosár része?
Jó hogy pont az almát említetted. :D

Azt nem veszed figyelembe, hiaba lett 200 Ft-al több az alma ára, a nettó béred jóval többet emelkedett, az SZJA csökkentés, illetve a béremelések miatt. Ha gyerekkedvezményt is kapnál, még többet.

Tehát ne csak a mérleg egyik oldalát az árakat nézd, vedd figyelembe a kereseteket is, úgy reális az összkép. Ezen a téren pont sokat léptünk előre.
 
T

Törölt tag 1711

Guest
Sajnos ez igaz.

Az airbnb meg az ukránozás is húzza fel az árakat, ill. megjelent egy csomó nyugati nyugger ill. kínai/arab befektető a piacon.

Sajnos a kormány leszarja, mert a NER-es köröknek ez biznisz.

Pedig már évtizedek óta mondják, hogy *** nagy szükség lenne állami bérlakásokra, kollégiumokra.

Az állami lakhatási támogatási programok is egy szűk körnek segítenek, és ott is a támogatás javát felszívja az építőipar, ami viszont jellemzően cigánymunkát végez.

Airbnb ellen már van törvény, de önkormányzati hatáskör ki mennyire korlátozza.
 
T

Törölt tag 2361

Guest
Jó hogy pont az almát említetted. :D

Azt nem veszed figyelembe, hiaba lett 200 Ft-al több az alma ára, a nettó béred jóval többet emelkedett, az SZJA csökkentés, illetve a béremelések miatt. Ha gyerekkedvezményt is kapnál, még többet.

Tehát ne csak a mérleg egyik oldalát az árakat nézd, vedd figyelembe a kereseteket is, úgy reális az összkép. Ezen a téren pont sokat léptünk előre.

aztan meg tedd hozza a lakasarakat, epp most nezztem utana..

es szamold ossze mennyi almat birt egy budapesti venni 2011 es 2020 amikor beleszamolta a lakhatast is...

re%C3%A1l-orsz%C3%A1gos-768x516.jpg


re%C3%A1l-Budapest-768x574.jpg



mondom en hogy szep a kormany sztatisztika mindenhol, csak nem mutassa sehol sem a lenyeget (csak azt, ami a hatalmon levo politikusoknak tetszik ;) ).
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 488
93 662
113
Ezt ugye viccnek szántad?
Nem! Ezek a számok a tények. Az egész regióra jellemző volt a 2010es években egy magas, néhány országban soha nem látott realbéremelkedés. BezzegRománia és Mo. 2015 után ebben kiemelkedett.
Az hogy ez elmarad továbbra is a nyugati életszínvonaltól ugyanúgy tény, de fölösleges elvitatni ezt a felzárkózást.
  • A lakhatási költségek elszállásával?

Volt már olyan időszak az elmúlt 30 evben, amikor 5-6 éve nem emelkedett hanem csökkent a gáz, víz, villany ára???

Az albérlet árak valóban elszálltak. Ez talán tavaly befagyott, mivel megszűnt a turizmus.

  • Hadd ne mérjem össze az élelmiszerek árát a 4-5 évvel ezelőttivel, mert elfog a röhögés...
Nézd meg a számokat. Persze hogy emelkedett, de ahogy irtam a fizetésedet is tedd mellé.
  • A szolgáltatási szint dettó, különösen az EÜ. 10 év alatt árduplázódás
A szolgaltatások ára van az albérletárak (hiába érzed horronak, kint még extrém durvább) mellett van a legjobban elmaradva a nyugatitól. Erre készülj, de kormányfüggetlenül mindkettő tovább fog dinamikusan emelkedni. A szolgáltatás, főleg az erős bérnyomás, emelkedés miatt.

  • A gyógyszerárak is igen érdekesek lettek. Ez akkor tűnt fel, amikor vettem egy 30-as doboz Algofelxet, ami már csak 400 mg-os. Az ára meg olyan volt, hogy majdnem visszaszóltam, hogy nem heroint kértem...
  • Az IT eszközök és szoftver árát sem nézem meg, mert azért a hülyeségnek is megvannak a határai... Ma 50%-ra akciózótt játékért fizetek kb. annyit, mint 9 éve a megjelenés napján.
LOL, még az ollóim sem magyar gyártmányok...

Kurvára nem érdekeli az átlagember, hogy exportorientált a gazdaság, ha a kaján kívül szinte minden import. Körülnézek és a bringámat leszámítva semmi sincs, ami drága használati tárgy és magyar.

Az, hogy én jobban élek, az azért van, mert többet keresek, de ezzel csak visszahoztam X év mélyrepülését. Semmi köze ahhoz, hogy mi miben kerül ahhoz képest, ami volt.
Hát ez az! Senki sem tagadja az áremelkedést, bár régebben a 10-20%-os inflációk tekintetében ez még durvább volt, csak ezt hamar elfelejted. A béredhez kell nézni az árakat.

Én pl. tavaly meg idén keresek életemben a legjobban. Nem, nem közvetlenül a kormánynak köszönhetem. Max. közvetetten a kedvező munkabér utáni adózásnak és az autóipari szektornak köszönhető gazdasági környezetnek. De a legtöbbet önmagamnak!! Mki önmagán tud a legtöbbet segíteni. Az ilyen rezsicsökkentés, hitelmoratórium csak kis extra, amit a kormány mellétesz.
Itt importot akartam írni...
Szóval én kb. leszarom, hogy mit exortál sokat más, nekem, ha valami komoly kell, az gyak. import. Ahol a forint mélyrepülését KŐKEMÉNYEN ÉN fizetem meg.

És most jön még csak ez....
3-4%-os infláció mellett lehet egy-egy szektorban böszme dragulás, de összeségében nem értéktelenedik el a fizud. Máshol meg csökkennek vagy stagnálnak az árak csak ez természetes, ezt a legtöbben észre sem veszik.
 
T

Törölt tag 1711

Guest
A vilàg tele van bizonytalansággal. Ennek ellenère azért van egy biztos dolog, amire lehet szàmítani: A magyar ember csak panaszkodni szeret és mindig elégedetlen. :)

Én örülök, hogy elszálltak/nak a lakásárak, 9,5 millióért vásárolt lakás most ér 22-t és még 3 év míg eladjuk :D
 
T

Törölt tag 008

Guest
Én örülök, hogy elszálltak/nak a lakásárak, 9,5 millióért vásárolt lakás most ér 22-t és még 3 év míg eladjuk :D
Az a baj, ha venni akarsz is drágább lesz.
Mi is örültünk, hogy de sokat ér a lakásunk akkor irány vidék...aztán meglepett, hogy ott is ugyanolyan mértékben mentek föl az árak. Szóval most olyan 4 millióval vagyunk a költözés előtt :(
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 488
93 662
113
aztan meg tedd hozza a lakasarakat, epp most nezztem utana..

es szamold ossze mennyi almat birt egy budapesti venni 2011 es 2020 amikor beleszamolta a lakhatast is...

re%C3%A1l-orsz%C3%A1gos-768x516.jpg


re%C3%A1l-Budapest-768x574.jpg



mondom en hogy szep a kormany sztatisztika mindenhol, csak nem mutassa sehol sem a lenyeget (csak azt, ami a hatalmon levo politikusoknak tetszik ;) ).
A lakásárak ugyanúgy benne vannak az infláció számításban. Persze, hogy itt van a legnagyobb növekedés, mert itt a legnagyobb a különbség a Nyugathoz képest. Az élelmiszerárakban már felzárkóztunk.

Ezt nem is lehet megállítani, világtrend, max. a lakáshozjutás feltételeit majdnem 0 hitelkamattal és állami tízmiliókkal segíteni.

Ma sokkal könnyebb egy fiatal párnak lakáshoz jutni, mint 10 éve.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 125
15 737
113
A lakásárak ugyanúgy benne vannak az infláció számításban. Persze, hogy itt van a legnagyobb növekedés, mert itt a legnagyobb a különbség a Nyugathoz képest. Az élelmiszerárakban már felzárkóztunk.

Ezt nem is lehet megállítani, világtrend, max. a lakáshozjutás feltételeit majdnem 0 hitelkamattal és állami tízmiliókkal segíteni.

Ma sokkal könnyebb egy fiatal párnak lakáshoz jutni, mint 10 éve.

Meg lehet állítani számos eszközzel.

Pl. bérlakás építés, rövid távú kiadás megadóztatása vagy ellehetetlenítése, stb.
 
M

molnibalage

Guest
Volt már olyan időszak az elmúlt 30 evben, amikor 5-6 éve nem emelkedett hanem csökkent a gáz, víz, villany ára???
A rezsicsökkentés előtt is stabil ár volt, egyesek memóriája ilyen rövid? Simán azt vitték le. De ettől stabil volt az ár.

Na, meg szerinted jószívűség ez az izé?
Azt persze nem reklámozzák, hogy a rendszerből lassan elfogy a tartalék.
Egy alállomás bővítés kapcsán tudtam meg, hogy ha ott műszaki hiba lenne, akkor napokig elmenne a környéken az áram, mert a a kereszt-finanírozás hiánya miatt ezt dobta ki a rendszer. Persze ez nincs a narancsos propi címlapján, sőt, sehol...

De itt Bp-n is több csőtörést láttam a környéken az elmúlt 4 évben, mit előtte 10 évig...

Áramszünetet sem láttam évtizedikg, ehhez képest az elmúlt fél évben volt kettő áramkimaradás. Nem tartott egyik sem pillanatoknál tovább, de akkor is volt. Na, szerinted ez mitől van?
Az albérlet árak valóban elszálltak. Ez talán tavaly befagyott, mivel megszűnt a turizmus.
De cuki vagy, hogy ilyen időtartamokat nézel...

2013-ban az Előpatak utcában légkondis, korszerűen berendezett lakást vettem ki 90k + rezsiért. Két szoba, ami kell.
Na, a munkatársam Kispesten 2018-ban két szobás lakás, 160k+rezsi és nem újszerű lakás volt az...
Nekem úgy, hogy baráti áron veszem ki a 2013-as szinthez képest +25% lett a megélhetés egyik hónapról a másikra és csak, mert szertencsém van.
Valódi piaci áron mehettem volna valami egyszobás lepattant szarba. Mert anélkül +50% is lehetett volna. Te meg a többi fogalmatlan papol itt a növekvől életszínvonalról. Igen, egyeseknek lehet... De ez a fajta általánosítás az, amitől a falnak megyek.
Nézd meg a számokat. Persze hogy emelkedett, de ahogy irtam a fizetésedet is tedd mellé.
Nem mindenki fizetése nőtt ennyire.
A vidéki diák, aki meg Bp-n tanulna és kolija az meg oldja meg ugye...
De csodás, hogy a szülei ingüket gátyájukat elkölthetik lakásbérlésre. Konkrétan tudok olyanról, akinek a megélhetési költség alapján kellett tanulmányi álmait feladni...
A szolgaltatások ára van
Thank you captain obvious...

  • A fodrász költségem kb. 50%-kal nőtt 6 év alatt. És ez csak egy szolgáltatás...
  • Az orvos magánlátogatás költsége +50% és +100% között van. A magyar EÜ "ellátásnak" hála, ha akarsz valamit, akkor lehet oda menni.*
  • A briga nagygenerál 5 éve kijött 20-ból. Most ugyanaz 30 felett van. Pedig ugyanazon fajta bringán csinálják ugyanaz.
  • A villanyszerelő, hogy csak kijött megnézni valamit és két mozdulattal megoldotta volt 5k HUF. Az is csak azért, mert a lakástulaj barátja.
  • Egy sima tömítéscsere a WC-ben 15k.
* Főleg, ha az állami pénzből zakatoló államigazgatása olyan csodás, hogy folyamatos járulékfizetés mellett kiköpi, hogy nem aktív a TAJ szám. De jó, ezért aztán megéri járulékot fizetni... A hivatalok mutogatnak egymásra, de basznak bármit érdemben tenni vagy reagálni. 2 hét alatt nem történt semmi.
az albérletárak (hiába érzed horronak, kint még extrém durvább) mellett van a legjobban elmaradva a nyugatitól. Erre készülj, de kormányfüggetlenül mindkettő tovább fog dinamikusan emelkedni. A szolgáltatás, főleg az erős bérnyomás, emelkedés miatt.
Már akinek emelkedik, akinek meg nem, az IJ..

Hát ez az! Senki sem tagadja az áremelkedést, bár régebben a 10-20%-os inflációk tekintetében ez még durvább volt, csak ezt hamar elfelejted. A béredhez kell nézni az árakat.
Folyamatosan ez a béredhez képest nézni kell duma megy csak?
Te tényleg azt hiszd, hogy mindenki bére kilőtt az egekbe? Kérdezd meg a szociális és oktatási területen dolgozókat, oszt jót röhögnek a képedbe, bár inkább sírni lenne kedvük.

Amúgy miféle nagy jólét az, hogy kb. minden 20-25%-ot drágult 4 év alatt?
Ha valakinek szerencsés volt és nőtt ennyit a bére és elve magas volt, akkor maradt abszolút értékben több.
Egyébként meg a maradék összes csökkent.

Nem értem, hogy miért kell fullba tolni a naracsos propit egyébi POV-ból a nagy összkép helyett...?
Én pl. tavaly meg idén keresek életemben a legjobban. Nem, nem közvetlenül a kormánynak köszönhetem.
Én sem nekik, de mégis megy a hozsánna feléjük. Hogy miért, azt nem értem.

3-4%-os infláció mellett lehet egy-egy szektorban böszme dragulás, de összeségében nem értéktelenedik el a fizud. Máshol meg csökkennek vagy stagnálnak az árak csak ez természetes, ezt a legtöbben észre sem veszik.
Ki a faszt érdekel az infláció...? Áruld már el?
A termékek és szolgáltatások ára simán kilőtt a csillagos égbe. Kurvára leszarom, hogy az infláció kisebb, ha csak simán drága lett minden?
De éljen soká, ettől jobban élünk.
Ja, nem.
Én kb. most vagyok ott, ahol reálértékben voltam sok évvel ezelőtt.
De ehhez is váltanom kellett.

Ha jól emlékszem az Electrolux hűtő+fagyasztó az magyar. (nyíregyháza)
Innoreál tisztítószerek , szemetes zsák, wc papír stb...
FÉG termékek (kazán, kandalló stb...)
Tisza cipő (Matfűn gyártanak ha jól tudom)
Julius K9 , ott gyár Szigetszentmiklóson, kutyahámok stb.....

Rengeteg van amúgy, csak nem szoktuk észre venni.
Kutyám nincs.
Hűtőt, ami a lakásban van, tulajé, nem magyar emlékeim szerint.
Tisza cipőt egyszer vettem, soha többet. Soha életemben nem volt olyan drága cipőm fajlagosan, mint az.

Autót pont azért nem veszek, mert drága ls nem telik rá a többi miatt, de szükséges se volt rá nagyon.
Biztos az emelkedő életszínvonal hatása az, hogy a magyar autóflotta egyre inkább csotrogányparkra hasonlít.
Tényleg tök szép és jó a sok R és S-es rendszámú autó, amire ránézel és nem érted, hogy hogyan kapott forgalmit...

Ellenben, ha veszek egy monitort, akkor lehet nézni a valuta elszállás hatását. Vagy bármilyen IT eszközt.
Csak azért nincs az egekben ma egy 24" vagy 27" monitor ára, mert a technológiai avulás miatt az én igényem alacsony a plafonhoz képest. Mert 7 éve egy 24 FHD monitor még terjedőben levő dolog volt, bár a végén csatlakoztam. Ma 27" és 2560x felbontás meg "meh" a mindenféle csilivili extra nélkül. De azért itt is látni azt, hogy a forint mekkora fos.

Egyedül a kerékpárom magyar, mert az Gepida márkájú. Bár abból is az elsőt 115k-n adták csupaszon, az utódját meg leértékelve utolsó darabként vittem el, tárcsafék van rajta és úgy volt 140k. 2 év különbséggel...

Szóval összességében én bármiféle komolyabb dolgot veszek, ami nem hazai, az jó drága lett.
Mert az bizony import.

Az, hogy a többi, amit felsoroltál magyar, az whatever.
2016 óta forintra vezetem kiadásaim.
Az egy főre eső kaja kiadásom kb, +40-50% az öt évvel ezelőttinek. És nem azért, mert dőzsölnék.
Tisztán emlélkszem, hogy mikor ide költöztem, ahol vagyok úgy 220 Ft/l volt a tej. Ma ez nem szarnál 300 alatt nincs, a 3,5%-os meg 360 Ft/l táján van.
De az összes alapvető élelmiszer és a hús is jó drága lesz, és ez lesz most még drágább.

De éljen soká a párt, mert ezt a "jólétet" nekik köszönhetem. Ja, nem..


Tetszik, nem tetszik, több száz éves közgazdasági megfigyelés, hogy egy felzárkózó gazdaságnak muszáj összességében többet exportálnia, mint importálnia.

Az pedig gazdaságtörténeti tény, hogy a nagy gazdasági felzárkózást produkáló országok esetén bizony általánosan jellemző volt a tartósan gyenge hazai fizetőeszköz árfolyam. A gyengeséget itt az exportpiacokhoz kell mérni.

Igaz volt ez a 60-as/70-es évek márkájára, a 70-es/80-as éven jenjére, a 2000-es évek és korunk jüanjára, de igaz a bokros időszak forintjára (csúszóleértékelés) de trükkös módon az Euro létrehozása óta igaz a német euróra (meg az osztrákra és a hollandra)

A túlértékelt hazai fizetőeszköz viszont a legnagyobb szívás. Ez vitte de facto államcsődbe Magyarországot 2009-ben, ez vágta haza Görögországot 2011-re és emiatt szívnak a latin Euro zóna tagok már az euró bevezetése óta.

Tetszik vagy sem, Magyarországnak legalább addig folyamatosan gyengítenie kell a HUF-ot az EUR-hoz képest, amíg

Az erős hazai fizetőeszköz ára egyébként jellemzően a magasabb kamatszint, ami azt jelenti, hogy az államnak is több kamatot kell fizetnie a hitelei után - ami végső soron az adófizetőket sújtja, valamint a magánszektornak is, ami ahhoz vezet, hogy megnő a hazai vállalatok tőkeköltsége, ami elég sokat fog rontani a versenyképességen, és sokakat fog csődbe vinni.

Az erős hazai fizetőeszköz másik ára ezért a magasabb munkanélküliség, aminek az árát végső soron szintén az adófizetők fogják megfizetni.

A növekvő élelmiszerárak egyébként egy globális tendenciát jelentenek. Egyre csökkennek az agrártámogatások ill. egyre több korszerű technológia jelenik meg a mezőgazdaságban/élelmiszeriparban, a klímaváltozás hatásai is begyűrűznek + az ottani bérnövekedést is meg kell fizetni.


A lényeg, hogy Magyarországnak nem szabad bevezetnie az Eurót, meg kell tartania a HUF-ot, méghozzá legalább addig fokozatosan gyengítve az EUR-hoz képest, amíg tartósan fel nem zárkózunk legalább a zóna átlagos gazdasági fejlettségi szintjéig, vagy inkább picit feljebb.
Ezt mind el lehet fogadni, csak akkor nem kéne olyan bugyutaságokkal jönni, hogy de generálisan de jól élünk, meg hogy hurrá, alacsony az infláció.
Az, hogy az exportból élő cégek jól megszedik magukat, aztán vagy lecsorog ez a melóshoz vagy nem, ahhoz az én jólétemnek mi köze van? Semmi.
Én nagyon sokan vannak ezzel így.
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed
M

molnibalage

Guest
aztan meg tedd hozza a lakasarakat, epp most nezztem utana..

es szamold ossze mennyi almat birt egy budapesti venni 2011 es 2020 amikor beleszamolta a lakhatast is...

re%C3%A1l-orsz%C3%A1gos-768x516.jpg


re%C3%A1l-Budapest-768x574.jpg



mondom en hogy szep a kormany sztatisztika mindenhol, csak nem mutassa sehol sem a lenyeget (csak azt, ami a hatalmon levo politikusoknak tetszik ;) ).
Hát igen, akinek a családok jó időben összedobták lakásra vagy pont akkor voltak jó karrier szakaszban, azok jól jártak.
Nálam az, hogy saját lakásba költözzek kb. alig belátható távolságban van még némi családi segítséggel is.
És ebben a CSOK hatása is vastagon benne van, ami simán rádobtak a lakás árakra plusz műszaki tartalom nélkül.
De igen, faszán jó lett nekem ettől is...
Ja, nem...
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 488
93 662
113
Meg lehet állítani számos eszközzel.

Pl. bérlakás építés, rövid távú kiadás megadóztatása vagy ellehetetlenítése, stb.
Berlinben a komcsi városvezetés próbálkozott ilyenekkel. Ott befagyasztanák az árakat 5 évre. Ezt KariGeri is kipróbálhatja, úgyis mindent szeret onnan másolni.

Sztem is van itt teendő, csak nehéz ilyen trendekkel és lobbikkal szembemenni.
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 125
15 737
113
Ezt mind el lehet fogadni, csak akkor nem kéne olyan bugyutaságokkal jönni, hogy de generálisan de jól élünk, meg hogy hurrá, alacsony az infláció.
Az, hogy az exportból élő cégek jól megszedik magukat, aztán vagy lecsorog ez a melóshoz vagy nem, ahhoz az én jólétemnek mi köze van? Semmi.
Én nagyon sokan vannak ezzel így.


Több évtized (vagy ha úgy tetszik több száz év) gazdasági lemaradását nem lehet csak úgy ledolgozni, főleg, hogy kb. az összes többi ország ellenérdekelt a dologban. A torta véges, mindenki többet akar magának belőle, még az is, akinek most is sok van.

Az mondjuk tényszerű, hogy az utolsó 10 év gazdaságilag sikeresebb volt, mint bármelyik 10 év 45 után.

Azt mondják, az okos ember más kárából tanul, a buta a magáéből sem.

Kérdezed, hogy mi köze van a jólétednek ehhez.

Fentebb írtam le, csak el kéne olvasni.
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 125
15 737
113
Berlinben a komcsi városvezetés próbálkozott ilyenekkel. Ott befagyasztanák az árakat 5 évre. Ezt KariGeri is kipróbálhatja, úgyis mindent szeret onnan másolni.

Sztem is van itt teendő, csak nehéz ilyen trendekkel és lobbikkal szembemenni.

Pláne ha nincs is rá szándék, mert az ingatlanértékesítésből többet lehet lopni.
 
  • Imádom
Reactions: LMzek 2.0
T

Törölt tag 1711

Guest
Az a baj, ha venni akarsz is drágább lesz.
Mi is örültünk, hogy de sokat ér a lakásunk akkor irány vidék...aztán meglepett, hogy ott is ugyanolyan mértékben mentek föl az árak. Szóval most olyan 4 millióval vagyunk a költözés előtt :(

Jahh, csak most tudok venni egy normális ~80nm-es házat az árából, mikor ezt megszereztük remény se volt rá.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 488
93 662
113
A rezsicsökkentés előtt is stabil ár volt, egyesek memóriája ilyen rövid? Simán azt vitték le. De ettől stabil volt az ár.
Alapvetően emelkedtek, el is értük az Uniós átlagot, a rezsicsökkentés óta a legolcsóbbak közt vagyunk.
xgrafikon1.jpg,qitok=bzHUvRJR.pagespeed.ic.N8fmiOcrio.webp

xgrafikon2.jpg,qitok=RRILstj_.pagespeed.ic.VpBMoCgmhB.webp


Na, meg szerinted jószívűség ez az izé?
Azt persze nem reklámozzák, hogy a rendszerből lassan elfogy a tartalék.
Egy alállomás bővítés kapcsán tudtam meg, hogy ha ott műszaki hiba lenne, akkor napokig elmenne a környéken az áram, mert a a kereszt-finanírozás hiánya miatt ezt dobta ki a rendszer. Persze ez nincs a narancsos propi címlapján, sőt, sehol...

De itt Bp-n is több csőtörést láttam a környéken az elmúlt 4 évben, mit előtte 10 évig...

Áramszünetet sem láttam évtizedikg, ehhez képest az elmúlt fél évben volt kettő áramkimaradás. Nem tartott egyik sem pillanatoknál tovább, de akkor is volt. Na, szerinted ez mitől van?
Ez a hisztériakeltés ment a multik részéről. Én semmi változást nem látok a szolgáltatás színvonalában, amióta csökkent a rezsi. Sőt ma már ingyen húzná be a szolgáltató az utcából a telkig az árát, amiért anno fizettem.
2013as cikkek.