A pénz világa

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

T

Törölt tag 4082

Guest
Komolyan egyesek visszasírják a baloldali gazdaságpolitikát!
A lakosság fele feketén dolgozott minimálbérért, tényleg ezt sírjátok vissza.
Számomra ez felfoghatatlan.....
Hmm
Itthon majdnem minden ismerősöm minimálbérre (kb. 300 euró) van bejelentve, miközben a valós fizetésük 700-1500 euró között van.
Ennyit a statisztikákról :cool:
Van még kérdés?
Ja, gyakorlatilag semmi sem változott. Szavakban akkor is mindenki fehérített, de valahogy ez akkor sem, és most sem látszott.
 
M

molnibalage

Guest
Igen, ez a tipikus 444!!! es hozzáállás és narratíva, hogy kint még a szar is csokoládé.
A valóság ezzel szemben az, hogy a rokonom (unokaöcsém) itthon diplomázott gépészmérnök, suli mellet a GE-nél melózott, felsőfokú angol és középfokú német tudása van. EU-ban elsimert minden papírja.
Belebuzult a ballibsi narratívába és elhitte amit ott írtak. :confused:
Úgy döntött, hogy külföldi diplomát is szerez és külföldi melót, az jobban mutat majd. Sőt igazából soha többé nem akar haza jönni a náci diktatúrába.
Én mondtam neki, hogy nem lesz könnyű, ő azt mondta nincs igazam....:rolleyes:

2 éve van kint Dániában, csak a diploma munka befejezése tartja kint.
Felsőfokú végzettséggel és két nyelv ismeretével, GE-s munkatapasztalattal újságot hordott ki, meg valami raktárban karton papírokat vagdosot 4 meg 6 órában bejelentve.
N+1 helyre jelentkezett dolgozni, mindenhonnan elhajtották, hogy nem Dán.... Abdullal az afgán terroristával kezelik egy szinten.
Egy kapal szarnak nem nézik ott nyugaton!

Szerintem abszolút megérte neki ez a pofára esés, ugyanis rá kellet jönnie arra, hogy a 444!!!-en lehet nem a valóságot olvassa az ember.
Mindegy, fiatal volt, kalandvágyó, én nem hibáztatom ezért :cool:
Ha meg van a diplomája, akkor azonnal jön haza amúgy ;)

A legjobb az, hogy a GYF korányzás sikerei miatt annó 28 középsulis osztálytársamból vagy 20 kiment külföldre.
Jól megalázták mindet, kivert csövesként vergődtek alja munkákban pár évig aztán majdnem mind hazajött.
Egyik kiházasodott Kanadába, másik turizmusban dolgozott spanyolban most svájcban, meg kettő van angliában.
kb. 20-ból 4 maradt kint, azok is inkább párválasztási okokból.
Ennyit a fényességes nyugatról....
Nekem meg több ex munkatárs ment ki, egyis se jött haza a négyből

A volt ropis csapattárs, meg 30 sincs inkabb osztrákoknal diplomázott építőmérnökkent es asszem mar osztrák.

A szszszm i baráti körből is többen külföldön élnek.

A 25% atlagos arány, nem mindenki örökre megy ki. Ezt te meg valami kudarckent kezeled
 
  • Tetszik
Reactions: Törölt tag 4082

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 887
58 069
113
  • Az meg külön vicces, hogy aki gazdag és eddig is nagyfogyasztó volt, mert szarta len, annak még aboszlút értékben is több marad, mert flat jellegű csökkentés mindenkinek. Az, aki eddig a 10k-t is alig köhögte ki, annak -2k. Az, aki meg eddig is fizetett 50k-t, mert konstans légkondi és még a jakuzzit is fűti, annak meg havi 10k marad, amire szüksége nincs, de akkor is hozzá kerül.
Ez lenne a társadalmi igazságosság?

Ez alapján nem a NER a komcsi hanem te, hiszen számon kéred a társadalmi igazságosságot egy kapitalista rendszeren....
(Social Justice Warrior XD)
Már bocsi, de a legyünk irigyek a gazdagokra az nem társadalmi igazságosság!
A kapitalizmus nem így működik!
Számon kérni a NER-en, hogy nem Észak-Korea vagy Venezuella gazdaságpolitikája mentén működik az nekem több, mint vicces.
Amúgy meg miért is baj, hogy mindenki jobban jár? :rolleyes:

mellett olyan nehéz lett volna simán nem hagyni elszállni az airbnb-t?

Mi köze van az airbnd árakhoz az államnak?
Most megint az a baj, hogy kapitalizmus van és a tőkés úgy használja fel a saját tőkéját ahogyan ő szeretné, nem pedig ahogyan a plebs megengedi neki?
Nem vagyok meglepődve ezen, tudom, hogy a magyar az egy komcsi mentalitású társadalom, aminek ha ezt a fejéhez vágod akkor besértődik.
Mi az ingyent szeretjük a legjobban. Ez van.
A NER is rájátszik erre mert szeretne hatalomban maradni. Ez is logikus. De ezt ott teszi meg ahol az államnak jogköre van erre.

Amióta csak az eszünket tudjuk a fővárosi közlekedési helyzet romlik, a kocsik száma minden határon nő, de a stadion meg sport fontosabb, mint egy 30+ éves metró befejezése...? Meg még sport tömése? Ebben nekem és a töegeknek mi a jó, akiket nem érdekel a versenysport? Közlekedni viszont kb. mindenkinek kell. Meg ettől én hol jutok több sportolási lehetőséghez? Hm..? Ja, sehol.
Amíg nem a Tarlós lett a főpolgi addig nem is adtak BP-nek pénzt. Ilyen a politika.
Most ismét nem adnak is igazuk is van. Riválist nem tömünk pénzzel. Alapvető elemi logika. Ilyen a demokrácia ;)
A stadion a főmufti szívecsücske, jobban örültem volna ha az MH lenne az, de ami késik nem múlik.
Viszont azért érdekes módon senki sem sír, hogy hány milliárd ft megy állami pénzen például a "művészekre".
Én például azt sajnálom!
Csak engem se kérdez meg senki.

Amúgy a "vidéken" (értsd Magyarország 90%-!) kurva sok minden megújult, beleértve a közlekedést is.
Épül sok minden, de te Belpesten és Budán bringázol, szóval ezt te nem is látod és nem is érint.
Innentől kezdve te máshogyan látod ezt a dogot, mint az akinek a falujába az Ikrarus 200 helyet hibrid volvó jár, vagy akinek szakadt 50 éves vonat helyet FLIRT áll be a megállóba.
Budapest az egyik leggazdagabb város. Mégsem képes önmagában megoldani a saját problémáit, ez pedig rendkívül szánalmas.
Ezzel ellentétben például vidéken látom a fejlődést. Járok oda is meg BP.re is.
És örülök, hogy nem BP-re folyik el minden pénz, hanem a másik 8 millió is kap belőle!
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 887
58 069
113
Nekem meg több ex munkatárs ment ki, egyis se jött haza a négyből

Ilyen is van, 4 elemes minta. Nekem több tíz elemes mintám van.
Legjobb barárom is 3 évet volt kint németben sportolóként. Ő is haza jött.

A 25% atlagos arány, nem mindenki örökre megy ki. Ezt te meg valami kudarckent kezeled

Mert az!
Ugyanis mind úgy ment ki, hogy:
1. Kint marad örökre
2. Gazdagon jön haza, megalapozza itthon az életét.

Ebből 80%-ban megalázva, csórón hazatántorgás lett!
Ez kudarc!
A maradék 20%-is csak tengődik és legfőképpen azért van csak kint mert oda valósi a párja....
 

Mike

Well-Known Member
2011. március 14.
786
2 011
93
Igen, ez a tipikus 444!!! es hozzáállás és narratíva, hogy kint még a szar is csokoládé.
A valóság ezzel szemben az, hogy a rokonom (unokaöcsém) itthon diplomázott gépészmérnök, suli mellet a GE-nél melózott, felsőfokú angol és középfokú német tudása van. EU-ban elsimert minden papírja.
Belebuzult a ballibsi narratívába és elhitte amit ott írtak. :confused:
Senki nem állította, az osztrákok anno több ezer túlórát nyeltek le családon belül. És nem azért viselték el mert a 444 azt mondta, hanem mert így is kényelmesebbnek és biztosabbnak tűnt, plusz nem volt toxic a közeg. Még mindig egyről beszélünk csak máskép. Az a lényeg hogy senki ne akarjon elmenni, meg ne is érje meg elmenni. Az nem fog előre vinni semmit ha nem kérjük számon a kihagyott lehetőségeket. Nem tudunk már több hatalmat adni hogy alapvető változások legyenek, főleg mentalitásban.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 887
58 069
113
Senki nem állította, az osztrákok anno több ezer túlórát nyeltek le családon belül. És nem azért viselték el mert a 444 azt mondta, hanem mert így is kényelmesebbnek és biztosabbnak tűnt, plusz nem volt toxic a közeg. Még mindig egyről beszélünk csak máskép. Az a lényeg hogy senki ne akarjon elmenni, meg ne is érje meg elmenni. Az nem fog előre vinni semmit ha nem kérjük számon a kihagyott lehetőségeket. Nem tudunk már több hatalmat adni hogy alapvető változások legyenek, főleg mentalitásban.

Ezzel alapverően egyet tudok érteni.
Ugyan azt a poharat nézzük mindannyian, amiben a feléig ér a víz szintje.
Én azt mondom, hogy a pohár félig tele van és én ennek már örülni tudok, bízom benne, hogy megélem, hogy tele legyen.
Más emberek meg azt mondják, hogy félig üres és mindig azt mondják ez nem tart sokáig mert ki fog ürülni....
Ez egy mentalitás, hozzáállás beli kérdés.

Én azért vagyok pozitív, mert láttam üresen is azt a poharat.
Lehet ezért tudok örülni annak is, hogy félig tele van, és nem azon panaszkodni, hogy miért nincs tele.
Szóval én úgy vagyok mindennel , mint a régi görög filozófusok:
Ha valamit meg tudsz változtatni, akkor fölösleges aggódnod miatta, hiszen csak rajtad múlik, hogy legyen-e változás.
Ha valamit nem tudsz megváltoztatni, akkor fölösleges aggódnod miatta, hiszen semmi ráhatással se vagy az egészre, így tök mindegy, hogy aggódsz-e vagy nem, az adott dolog úgy is be fog következni, te meg nem tehetsz ellene semmit. Így mindenképpen fölösleges bármiért is aggódni :)
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 564
93 956
113
Senki nem állította, az osztrákok anno több ezer túlórát nyeltek le családon belül. És nem azért viselték el mert a 444 azt mondta, hanem mert így is kényelmesebbnek és biztosabbnak tűnt, plusz nem volt toxic a közeg. Még mindig egyről beszélünk csak máskép. Az a lényeg hogy senki ne akarjon elmenni, meg ne is érje meg elmenni. Az nem fog előre vinni semmit ha nem kérjük számon a kihagyott lehetőségeket. Nem tudunk már több hatalmat adni hogy alapvető változások legyenek, főleg mentalitásban.
Sztem meg megéri elmenni, megtapasztalni, mi működik jobban, mi xarabbul, felvértezni magad profi nyelvismerettel, tapasztapattal stb..
Utána itthon is sokkal jobban boldogulsz.

A szabad munkavállalás az EU egyik pozitiv előnye. Szal, egy kis kalandozástól nem omlik össze az itthoni rendszer és összeségében, ha visszajössz, te is, meg az ország is jól jár. Pl. egyetemista korban, vagy közvetlen utána kifejezetten támogatom. De később se elvetendő.

Szal nem kell ezt kockán nézni. Sajnos rövid távon a kelet - nyugat közti jövedelmi különbségek megmaradnak. Még akkor is, ha itthon az átlag jobban él, mint a szülei, kint pedig a szülők éltek jobban, mint a mostani gyerekeik.
 

Rferi66

Well-Known Member
2020. február 14.
2 648
5 435
113
Hmmm Somogyi Electronic saját webshop, karácsonyi fényfüzér bel és kültéri hideg fehér LED, tavaly ilyenkor 2990 Ft, most 5090. Ugyanazok a LEDek vannak benne, ugyanaz a méret és a LEDtávolság. Tavaly vettem egyet teszt jelleggel, hogy jó-e ez nekünk, még van több régi izzós füzérünk, tavaly pótizzókat vettem ezekhez, de idén már gyakorlatilag az egyik füzért kannibalizálni kellett, mert kb az izzók 50%-a kiégett. Megelégeltem és na tavaly milyen olcsó volt amit tesztből vettem, nézzük meg most.
Nem tudom, hogy a kínai gyártás lett drágább ennyivel a leállások miatt (sokkal keményebben megversenyeztették a bérgyártatókat az üzemidőért) vagy a Somogyi tesz rá többet, vagy idetiplizni a konténert ilyen drága. Tipp: főleg a bérgyártás és szállítás lett főleg drágább, de mr Somogyi is rátett egy kicsit.
Kétszer vettem Somogyi cuccot. Mindkettő ócska volt. Szép csomagolás, a leggagyibb kínai minőség.
 
M

molnibalage

Guest
Ez alapján nem a NER a komcsi
Amikor a kommunikáció az, hogy megvédik a lakosságot a rezsiáraktól?
Epic...
Mi köze van az airbnd árakhoz az államnak?
Nem az árakhoz.
Az, hogy eleve működhet
Ha az Uber kvázi betiltható volt, akkor ez miért is nem?
Budapest az egyik leggazdagabb város. Mégsem képes önmagában megoldani a saját problémáit, ez pedig rendkívül szánalmas.
Ez a komment annak fényében vicces, hogy az összes vidéki új szuperkórház kvázi EU-s pénzből épült.
Bp mivel túl fejlett ezért ilyen célra nem kaphat pénzt.
És örülök, hogy nem BP-re folyik el minden pénz, hanem a másik 8 millió is kap belőle!
Ezzel semmi baj nincs.
N+1-jére írom le, a prioritásokkal van a baj.
A teljes körvasút és HÉV program kevesebbe kerül, mint amit stadionokra kúrtak el.
Ami csak infra fejlesztés. Szerinted melyiknek van nagyobb össztársadalmi és nemzetgazdasági haszna?

De annak, hogy ezen felül a "versenysportra" mennyi pénzt kúrnak el, majd egyesek kiselőadást tartanak a sport fontosságáról, amit 100%-ban saját költségen űzök... Nos, ez az, ahol akkorba bicska nyjlik a zsebben, hogy a földkérget is átszúrja.

Ilyen is van, 4 elemes minta. Nekem több tíz elemes mintám van.
Mivel csak a technológia szakágat ismerem. Amíg ott volt ~ 10 évet 4-en mentek külföldre és 4-en maradtak kint.

A miklósi bandából valaki nem tervezte állandóra és 15 éve németben él.
Van aki nem tervezte fétartósra sem és hosszú évekig kint marad.
És volt aki "tart ameddig tart". Hol itt-hol ott volt.

Az egyik ex. munkatársam inkább lengyelbe ment dolgozni, mint ide.
UK-ból elege lett.
Mert az!
Ugyanis mind úgy ment ki, hogy:
1. Kint marad örökre
2. Gazdagon jön haza, megalapozza itthon az életét.
Ez most valami generális megállapítás?
Ebből 80%-ban megalázva, csórón hazatántorgás lett!
Ez most valami generális megállapítás?

Ez kudarc!
A maradék 20%-is csak tengődik és legfőképpen azért van csak kint mert oda valósi a párja....
Ez most valami generális megállapítás?
 
T

Törölt tag 008

Guest
Ez a komment annak fényében vicces, hogy az összes vidéki új szuperkórház kvázi EU-s pénzből épült.
Azt nem tudom, ha a kormánynak köze nincs hozzá és csak EU pénz akkor a komcsik miért nem újították föl a kórházakat? Miért adták el heves megye összes kórházát a hospinvestnek és hagytak egy egész megyét ellátás nélkül?
Ők is megtehették volna amit a fidesz, de még csak nem is akarták.
 
M

molnibalage

Guest
Azt nem tudom, ha a kormánynak köze nincs hozzá és csak EU pénz akkor a komcsik miért nem újították föl a kórházakat? Miért adták el heves megye összes kórházát a hospinvestnek és hagytak egy egész megyét ellátás nélkül?
Ők is megtehették volna amit a fidesz, de még csak nem is akarták.
És ennek megint mi köze van ahhoz, hogy miből újultak meg a kórházak?
Nem azért, mert a kúrmány ebbe olyan sokat invesztált volna. Ez a komment lényege
Valhogy eszméletlen irritáló, hogy egyesek még mindig a prioritás vesztésnél 12 szájbavert év és 2/3-ad után képesek azzal jönni, hogy mi volt 2010 előtt.

KIT ÉRDEKEL?
HOL RELEVÁNS?


Tiszta ovi...

Az, hogy a NER baromságait helytelenítem amit miért kapcsolódik össze a sok narancsos fannál azzal, hogy akkor én bármit helyeslek a 2002-2010-es időszakból...?

Komolyan mondom...
Bárkinek a hülyesége és irányvesztése a köz javát nézve totális irritál, tök mindegy, hogy mi van a zászlóján.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Csak ott ugye ezt annyira nem veszi a közember, nálunk meg lassan nem kapsz, csak trapistát, csirkét, és sertést.
Ami valahol a tökéletes lenyomata annak, hogy mennyire van itt jólét.
Ha van sem veszik. Ergo, minek? Az egyik falusi boltba valami csoda folytán néha érkezett normálisabb minőségű sajt is, kvázi gauda jellegű lyukacsos, ugyan abban az árban, mint a mészfehér trapista. Persze akkor abból vettünk, mert amúgy eléggé hanyagoltuk a helybeni sajtvásárlást. Nem kellett kapkodni, hogy felvásárolják. Kb. mikor először vettünk belőle az egyik pultos hölgy kvázi figyelemfelhívásként megjegyezte, hogy de hát ez lyukacsos. Aztán szerintem megszokták, hogy ilyen különleges vadbarmok vagyunk, hogy csak a lyukacsosból kérünk; tuti meg is beszélték a hátunk mögött. Egyszer csak megkérdezték, hogy mégis, mire használjuk a lyukacsos sajtot...
Amúgy nem tudom, hogy hol laksz, hogy csak csirkét, sertést, trapistát kapni? még a Tesco, Lidl vonalon is elég normális hétköznapi fogyasztásra alkalmas ételek vannak, elérhető árakon. És még akkor a henteshez, termelői piacra, vagy termelőhöz be sem kellett a lábad tenni.

Érdekes az is, bár már egy kicsit eltér a tárgytól, hogy a házi vágású marhát, birkát elkapkodják az emberek, (és persze mást is), miközben az a mantra, hogy a magyar nem szereti, ezeket. De, szereti; csak a normális minőséget kiviszik exportra, itthon meg marad nagyrészt meg az, amit az olasz, a török nem vásárol fel; tehát a bárány helyett a birka, a hízó borjú helyett a tejhasznú tehét -amit persze, hogy nem nagyon szeret a magyar (-sem; mint ahogy mások sem). Az ára meg nem tud sokkal olcsóbb lenni a gyengébb minőségnek sem; mert a feldolgozás költsége nem tud olcsóbb lenni (sőt); a szállítás, az adó mértéke megint csak ugyan annyi, mint a jó minőségűnél. És végül látjuk, hogy kialakul egy körfolyamat a dologból.
 

hendrick

Well-Known Member
2018. június 30.
2 802
4 966
113
Apropó rezsicsökkentés:

 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 994
19 289
113
Apropó rezsicsökkentés:

mindmeghalunk! mindenszar! A ligma variáns is jön! apukalipszis! kapuzárás! pánik!
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 540
25 770
113
Ha veszi valaki a fáradtságot és utána nézve számol akkor qrvára nem esne hanyat az EU-s támogatásoktól ! A 2014-2020-as időben jött uszkve 8300mrd Ft , mi befizettünk bő 2700mfd Ft-t az egyenleg 5600mrd Ft 7 ÉVRE azaz uszkve 800mrd Ft/év ! Ez az éves költségvetés (20-22000 mrd Ft) kb 4 % ! Aki azt hiszi , hogy ebből a 4%-ból épült és fejlődött az ország ekkorát az egy naiv idióta !
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 887
58 069
113
Amikor a kommunikáció az, hogy megvédik a lakosságot a rezsiáraktól?
És megvétték a világpiaci áraktól? Eddig meg.
Akkor mi is a probléma azon kívül, hogy nem elég social justice warrior-os neked ez a megoldás?

Ha az Uber kvázi betiltható volt, akkor ez miért is nem?

Miért kellene betiltani valamit ami hasznot termel? Pl. fokozza a turizmust?
Csak azért mert neked nem tetszik?

Ez a komment annak fényében vicces, hogy az összes vidéki új szuperkórház kvázi EU-s pénzből épült.

Jah.... Betette az állam az önrészt, előfinanszírozta az egészet az adómból, majd az EU elküldte rá a támogatást, aminek amúgy a felét előtte szintén a magyar állam fizetett be az adómbóm.
Az előző bagázsnak ez miért ne jött össze?
Mert ha már EU-s pénz, nézd meg légyszíves, hogy akkor milyen volt a pénzlehívási hatékonyság és nézd meg , hogy most milyen!
Fejből 60% vs. 90+%-ra emlékszem. Ezzel hány ezer milliárd forintos hasznot értek el az előző kormányhoz képest? :rolleyes:

Bp mivel túl fejlett ezért ilyen célra nem kaphat pénzt.
De más célra kapott és kap a mai napig!
4-es metró beruházás megvan?
Ott BP. tökéletesen bebizonyította azt, hogy miért tart ott ahol tart....

A teljes körvasút és HÉV program kevesebbe kerül, mint amit stadionokra kúrtak el.
Ami csak infra fejlesztés. Szerinted melyiknek van nagyobb össztársadalmi és nemzetgazdasági haszna?

Ezt azért számold ki szerintem....
Mert a körvasút meg a HÉV rekonstrukció 1000 milliárdban mérhető tétel ha jól csinálják...
(Nálam a körvasút a V0....)
Stadionra 10 év alatt nem ment el ennyi szerintem. És abból a legnagyobb tétel a Puskás volt, ami a népstadion állapotát figyelembe véve létszükség volt.
Nincs ország nemzeti stadion nélkül, ugyanis nem a foci ezeknek az elsődleges funkciója....

Mivel csak a technológia szakágat ismerem. Amíg ott volt ~ 10 évet 4-en mentek külföldre és 4-en maradtak kint.
Ez most valami generális megállapítás?

Generálisabb, mint 4 elemes mintából dolgozni. Ettől még amit írsz azt elhiszem, ilyen is van.
Amit én írok azt meg alátámassza a KSH és az Eurostadt. Mivel szélesebb spektrumú a mintám, pontosabb eredményt is ad.

Valhogy eszméletlen irritáló, hogy egyesek még mindig a prioritás vesztésnél 12 szájbavert év és 2/3-ad után képesek azzal jönni, hogy mi volt 2010 előtt.

KIT ÉRDEKEL?
HOL RELEVÁNS?


Tiszta ovi...

Balázst hívja a földbolygó! Hahó!
Nem tűnt fel, hogy ugyan azok az arcok nyomulnak az ellenzékben, mint akik 2010 előtt kormányoztak?
Városházán lebzselők nevei megvannak? Ha rájuk keresel mind GYF kormányban volt tisztviselő!
Ettől releváns , hogy mi volt 2010 előtt.
Ha a mostani ellenzék helyet mondjuk Shiffer lenne a porondon akkor nem lenne releváns, de nem ő van ott.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 887
58 069
113
Ezt meg külön beidézem:
De annak, hogy ezen felül a "versenysportra" mennyi pénzt kúrnak el, majd egyesek kiselőadást tartanak a sport fontosságáról, amit 100%-ban saját költségen űzök...

Ember, LOL. :eek:
Nehogy már az állam fizesse a hobbidat!
Milyen elvárás ez???
Ne legyünk már nevetségesek!
Nem az államnak teszel szívességet azzal, hogy sportolsz hanem saját magadnak ;)
A saját egészséged meg csak neked fontos, nem az állam dolga, hogy ne cigizz és helyette sportolj valamit.
Ez a te egyéni szocproblémád. Minden ember önmagáért felelős, bele értve a tetteit is!
Én ezt vallom, ezért vagyok klasszik liberális....
Azok akik mindig mástól várják a csodát, életük megoldását, Önnön nagyszerűségük elismerését, az ingyen pénzt , az ingyen mindent mert neki az jár, az a kommunista.... Az meg egy nem túl jó társaság. Általában mindig kifogynak mások pénzéből.... :cool:
 

kétkedő

Well-Known Member
2021. január 9.
2 973
17 197
113
Ha veszi valaki a fáradtságot és utána nézve számol akkor qrvára nem esne hanyat az EU-s támogatásoktól ! A 2014-2020-as időben jött uszkve 8300mrd Ft , mi befizettünk bő 2700mfd Ft-t az egyenleg 5600mrd Ft 7 ÉVRE azaz uszkve 800mrd Ft/év ! Ez az éves költségvetés (20-22000 mrd Ft) kb 4 % ! Aki azt hiszi , hogy ebből a 4%-ból épült és fejlődött az ország ekkorát az egy naiv idióta !
Egyébként ez a nagy baja a fényességes jurópauniónak, hogy a kevés támogatás okán (többet nem adnának akkor sem ha epét hánynának, mert jó germanofil szokás okán, fösvények) nem tudják igazán megfogni a tökünket (és erre OV rájött /így szarik a zsarolásukra, nekünk elég Európán belül a szabad kereskedelmi lehetőség/, míg a falakon belüli Magyarország áruló libernyákok nyomják, hogy ajrópábólélünk - ami kúrva nagy hazugság).
 
M

molnibalage

Guest
Ezt meg külön beidézem:


Ember, LOL. :eek:
Nehogy már az állam fizesse a hobbidat!
Jelenleg a sport támogatása az szerinted micsoda?
Én ezt vallom, ezért vagyok klasszik liberális....
A liberalizmusba beletartozik a piaci alapon működő versenysportba öntés ezermilliárdok formájában?
Beszarok...
Azok akik mindig mástól várják a csodát, életük megoldását, Önnön nagyszerűségük elismerését, az ingyen pénzt , az ingyen mindent mert neki az jár, az a kommunista....
LOL
A VERSENYSPORT kapja pénzt.
Beszarok no.2.
Ahol verseny híjánt a fost termeli ki.
Fos = magyar foci