A pénz világa

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

M

molnibalage

Guest
És megvétték a világpiaci áraktól? Eddig meg.
Akkor mi is a probléma azon kívül, hogy nem elég social justice warrior-os neked ez a megoldás?
Most akkor te döntsd már el, hogy ez a kormány kocsi lendületű vagy sem....
Miért kellene betiltani valamit ami hasznot termel? Pl. fokozza a turizmust?
Csak azért mert neked nem tetszik?
Néhány tízezer ember megél belőle és a fél ország szopik a lakhatás miatt.
Ennek mi az össztársadalmi haszna?
De más célra kapott és kap a mai napig!
4-es metró beruházás megvan?
Ott BP. tökéletesen bebizonyította azt, hogy miért tart ott ahol tart....
Konkrétan agyon is verném az összes felelősét.
De azért mulatságos, hogy szerinden a korrupció az valami bp-is sajátosság...
Ezt azért számold ki szerintem....
Mert a körvasút meg a HÉV rekonstrukció 1000 milliárdban mérhető tétel ha jól csinálják...
Kevesebb.
(Nálam a körvasút a V0....)
A szezont kevered a fazonnal, a Körvasútnak semmi köze nincs a V0-hoz.
Nincs ország nemzeti stadion nélkül, ugyanis nem a foci ezeknek az elsődleges funkciója....
Hanem mi?
Mi volt benne eddig?
Amit én írok azt meg alátámassza a KSH és az Eurostadt. Mivel szélesebb spektrumú a mintám, pontosabb eredményt is ad.
Pár éve valahogy meg az volt, hogy senkinek fogalma nem volt pontosan, hogy hány ember és hol él kint, csak becslések voltak.
Te meg nagyhirtelen kitalálod, hogy ezek már azt is mérik, hogy kinek mi volt a célja.
Pislogok...
Nagyokat...
Balázst hívja a földbolygó! Hahó!
Nem tűnt fel, hogy ugyan azok az arcok nyomulnak az ellenzékben, mint akik 2010 előtt kormányoztak?
MZP nem rémlik kormány tagként.
Azt meg korábban kifejtettem, hogy ha dobrev győzött volna előválasztás, akkor én is mentem volna köpködve, de narancsra szavazni, mert azért a hülyeségnek valahol határt kell szabni.
Városházán lebzselők nevei megvannak? Ha rájuk keresel mind GYF kormányban volt tisztviselő!
Ettől releváns , hogy mi volt 2010 előtt.
Nem.
Mert semmiben nem korlátozza azt, hogy hogyan dönthetett volna a NER az infra fejlesztésről.
És kurvára elegem van ebből az ovis faszságbül, hogy de héééééééáááááááát ők mit csináltak.

KI
NEM
SZARJA
LE...?


12 éve NER 2/3-ad van.
Stadionok és sportlétesítmények gombamód nőttek, de valahogy a közeledésfejlesztés nem volt akkora prioritás.

Nálam ez a védhetetlen kategória.
 

ZRÍNYI 20!026

Well-Known Member
2017. szeptember 20.
2 147
4 246
113
Komolyan egyesek visszasírják a baloldali gazdaságpolitikát!
A lakosság fele feketén dolgozott minimálbérért, tényleg ezt sírjátok vissza.
Számomra ez felfoghatatlan.....
Egy igen fontos dolgban tévednek itt a FIDESZ hívek!
Abban, hogy 2010 előtt minimálbérért dolgozott a lakosság fele! Ténylegesen sokkal kevesebben!
Tudom, hogy nem volt jó a fekete meg a szürke gazdaság az államnak, de a kiskeresetűeknek ez volt az egyedüli kitörési lehetőség, és éltek is vele.
A hivatalos lóvé az adójóváírásig tartott, afelett meg kapta az ember borítékba!
Na ez a pénz átalakult a FIDESZ alatt hivatalossá. Ergo nagyjából ugyanannyit keresnek a kisemberek most is mint akkor, csak kevesebbet, vagy semmit borítékba, de leadózva, statisztikailag meg többet.
Tehát az államosított KSH-nak nem is kell akkorát hazudni a statisztikájukkal!
A kérdésem az, hogy akkor ki volt a nyertese a gazdaság kifehérítésének? Az állam, a bankok, és a gazdagok! Míg a kiskeresetűek papíron többet keresnek, valóságban nem, vagy csak minimálisan, mínusz az infláció és a forintromlás. A tehetősek meg köszönik szépen az egykulcsos adót, és hogy minden intézkedés az ő malmukra hajtotta a vizet!
Azt sokan igen rosszul gondolják, hogy egy Mészáros Lőrinc azért keres 100.000X többet, mint egy melós, mert annyival ügyesebb, gyorsabb! Azért könyörgöm, ilyen szuperhősök nem léteznek!!!
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 994
19 289
113
Egy igen fontos dolgban tévednek itt a FIDESZ hívek!
Abban, hogy 2010 előtt minimálbérért dolgozott a lakosság fele! Ténylegesen sokkal kevesebben!
Tudom, hogy nem volt jó a fekete meg a szürke gazdaság az államnak, de a kiskeresetűeknek ez volt az egyedüli kitörési lehetőség, és éltek is vele.
A hivatalos lóvé az adójóváírásig tartott, afelett meg kapta az ember borítékba!
Na ez a pénz átalakult a FIDESZ alatt hivatalossá. Ergo nagyjából ugyanannyit keresnek a kisemberek most is mint akkor, csak kevesebbet, vagy semmit borítékba, de leadózva, statisztikailag meg többet.
Tehát az államosított KSH-nak nem is kell akkorát hazudni a statisztikájukkal!
A kérdésem az, hogy akkor ki volt a nyertese a gazdaság kifehérítésének? Az állam, a bankok, és a gazdagok! Míg a kiskeresetűek papíron többet keresnek, valóságban nem, vagy csak minimálisan, mínusz az infláció és a forintromlás. A tehetősek meg köszönik szépen az egykulcsos adót, és hogy minden intézkedés az ő malmukra hajtotta a vizet!
Azt sokan igen rosszul gondolják, hogy egy Mészáros Lőrinc azért keres 100.000X többet, mint egy melós, mert annyival ügyesebb, gyorsabb! Azért könyörgöm, ilyen szuperhősök nem léteznek!!!
Ja, mert az, hogy most annyit kap mint ami a szerződésben van, és így mehet munkaügyi bíróságra, ha nem kapja azt meg, az nem jó a kisembernek. Mer' rabszolgatörvény!

Én akkor elég szarul kerestem, de azért már úgy is a felső sávban voltam.

Államosított KSH? A KSH sosem volt magán intézmény

Az, hogy az állam be tudja szedni az adókat, és ebből pl. be tud ruházni, nem csak hitelből adósságspirálban vergődni, az az valóban szomorú! Az, hogy a bankok kerestek, azt fura, hogy kifogásolod, amikor más posztban meg a bankokat súlytó külöadókat ekézed gondolom. A gazdagok? Egy pályakezdő programozó már gazdagok kategória? Mert az, hogy azzal már felső sávba lógtál, úgy, hogy fél évig spórolgattál a megélhetési költségeken felül egy új mosógépre, az már a gazdagok kategória?

Jajj a forintromlás! Öszintén szólva mindenki előtt nyitott a lehetőség, hogy EUR-ban takarítson meg! Adjak revolut affiliate linket? A tehetőségek malmára hajtott víz: több adóbevétel, ugyanis egy mozdulattal elviszi az országból a tehetős a pénzét.

A végén a kötelező Mészárosozás pedig... nívódíjas! Kijött végre a kvóta, meglesz a prémium? Nyugi, akkor se kerülsz a felső sávba! Vagy borítékban kapod?
 

ZRÍNYI 20!026

Well-Known Member
2017. szeptember 20.
2 147
4 246
113
Ja, mert az, hogy most annyit kap mint ami a szerződésben van, és így mehet munkaügyi bíróságra, ha nem kapja azt meg, az nem jó a kisembernek. Mer' rabszolgatörvény!

Én akkor elég szarul kerestem, de azért már úgy is a felső sávban voltam.

Államosított KSH? A KSH sosem volt magán intézmény

Az, hogy az állam be tudja szedni az adókat, és ebből pl. be tud ruházni, nem csak hitelből adósságspirálban vergődni, az az valóban szomorú! Az, hogy a bankok kerestek, azt fura, hogy kifogásolod, amikor más posztban meg a bankokat súlytó külöadókat ekézed gondolom. A gazdagok? Egy pályakezdő programozó már gazdagok kategória? Mert az, hogy azzal már felső sávba lógtál, úgy, hogy fél évig spórolgattál a megélhetési költségeken felül egy új mosógépre, az már a gazdagok kategória?

Jajj a forintromlás! Öszintén szólva mindenki előtt nyitott a lehetőség, hogy EUR-ban takarítson meg! Adjak revolut affiliate linket? A tehetőségek malmára hajtott víz: több adóbevétel, ugyanis egy mozdulattal elviszi az országból a tehetős a pénzét.

A végén a kötelező Mészárosozás pedig... nívódíjas! Kijött végre a kvóta, meglesz a prémium? Nyugi, akkor se kerülsz a felső sávba! Vagy borítékban kapod?
Senkinek nem kellett mennie munkaügyi bíróságra, mert általában nem egy idegen helyre ment az ember dolgozni, hanem ahol ismeretsége volt, tudta hogy mire számíthat!
Soha nem sajnáltam a bankokat, éppen azt írtam már többször, hogy ők minden plussz költségüket áthárították a lakosságra, állami asszisztálással!
Fél évig spóroltál mosógépre, pályakezdő programozóként? Ez igen, akkor téged igencsak palira vettek, vagy a kiadásaid körül lehetett valami extra!
 

Nber

Well-Known Member
2021. október 15.
1 706
7 402
113
Hmmm Somogyi Electronic saját webshop, karácsonyi fényfüzér bel és kültéri hideg fehér LED, tavaly ilyenkor 2990 Ft, most 5090. Ugyanazok a LEDek vannak benne, ugyanaz a méret és a LEDtávolság. Tavaly vettem egyet teszt jelleggel, hogy jó-e ez nekünk, még van több régi izzós füzérünk, tavaly pótizzókat vettem ezekhez, de idén már gyakorlatilag az egyik füzért kannibalizálni kellett, mert kb az izzók 50%-a kiégett. Megelégeltem és na tavaly milyen olcsó volt amit tesztből vettem, nézzük meg most.
Nem tudom, hogy a kínai gyártás lett drágább ennyivel a leállások miatt (sokkal keményebben megversenyeztették a bérgyártatókat az üzemidőért) vagy a Somogyi tesz rá többet, vagy idetiplizni a konténert ilyen drága. Tipp: főleg a bérgyártás és szállítás lett főleg drágább, de mr Somogyi is rátett egy kicsit.
Most meg 1939Ft:
 

Nber

Well-Known Member
2021. október 15.
1 706
7 402
113
Molnibalage-nak szerintem az a baja, hogy beszopta a Portfólió, index és egyéb tanácsokat, hogy ne legyen ingatlanod, csak bérelj, mert az a fancytrendi. A hülye is tudja, hogy bérleti díj megy a kukába, míg ha hitelre veszel, akkor az a tied lesz.

Másik: 1000x el lett mondva, hogy az Eu csak sport létesítményekre adott lovét. Vagy lehívjuk vagy nem. Orbán lehívta, munkát és ezáltal pénzt adott belőle az embereknek.

Volt amikor a fényességes Eu csak díszkövezésre adott pénzt, csak olyan dologra, ami véletlenül sem beruházás, nehogy fejlődni tudjunk belőle.
Most a vasútra, be is indultuk ezerrel.
 
K

kamm

Guest
"Eljott az ideje, hogy a sajat, mindennapi speedball+acid keverekreceptem kidolgozasara koncentraljak, mar teljesen mas dimenziokban mozgok, mint ti foldi veglenyek, elengedtem ezt ez egeszet..."
https%3A%2F%2Fd1e00ek4ebabms.cloudfront.net%2Fproduction%2Fe759cccf-492b-4bc0-945c-b2be66c3de10.jpg



Jack Dorsey resigns as Twitter chief executive

Parag Agrawal, social network’s chief technology officer, will replace co-founder as CEO
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 564
93 956
113
  • Vicces
Reactions: Kim Philby
K

kamm

Guest
Előfizetős. Mi lett a baja a srácnak? Túl sok pénz??

Hat ez az, no explanation:

Jack Dorsey, the co-founder of Twitter, stepped down as chief executive on Monday, as the social network appointed chief technology officer Parag Agrawal as his successor.

Dorsey, 45, gave no explanation for his resignation but said the company was “ready to move on from its founders”. In an email to staff, he said he had a “bone deep” trust in Agrawal, who joined Twitter 10 years ago as a software engineer and worked his way up.

The succession had been planned for more than a year, said one person familiar with the process, as part of a truce between Twitter and the activist investor Elliott Management, which had pushed for Dorsey’s removal.

“This has been in the works for a while. It was part of a long-held plan,” the person said. In a regulatory filing from November 2020, Twitter noted that it had “updated the CEO succession plan in line with best practices”.

Twitter’s share price fell 2.74 per cent in New York on Monday. It had jumped as much as 10 per cent in pre-market trading after CNBC reported the news of Dorsey’s resignation.

While Agrawal will immediately become chief executive, Dorsey said he would remain on the board to help with the transition until his term expires in the middle of next year. Bret Taylor, Salesforce president and chief operating officer, will become the new chair of the board.

Elliott opened fire on Dorsey almost two years ago, arguing that he had become distracted by his other job as the chief executive of payments company Square, and by his other interests, including bitcoin.

The hedge fund, which built a 4 per cent stake in Twitter, tried to remove Dorsey after he said he planned to spend at least half his year in Africa exploring opportunities in cryptocurrencies, a trip that was later cancelled.

“I have enough flexibility in my schedule to focus on the most important things and I have a good sense of what is critical in both companies,” Dorsey said in his defence at the Morgan Stanley conference in San Francisco in March. Square said on Monday that Dorsey would continue as its chief executive.

It was eventually agreed by a committee of stakeholders that Dorsey could stay in place if he met challenging performance targets, while Elliott continued to push to have him replaced through a more formal succession process behind the scenes, according to a person familiar with the situation.

Dorsey, who co-founded Twitter in 2006, was fired before as chief executive in 2008 when prominent board member Fred Wilson declared him unfit to lead the company.

The board reportedly cited a habit of Dorsey — an eccentric leader who has been dubbed Silicon Valley’s answer to Gwyneth Paltrow — of leaving early to attend yoga classes as one of the reasons for the move. Dorsey stayed on as chair but returned to Twitter as chief executive in 2015, after his predecessor Dick Costolo resigned.

For Dorsey, his return to Twitter was akin to Steve Jobs’ return to Apple in 1997, with the added mission of turning round a company that lacked a clear vision of how to deal with an increasingly competitive social media world as rivals Snapchat and TikTok grew in popularity.

During his second spell in charge, Dorsey faced multiple grillings by US regulators over his approach to free speech, particularly after he oversaw the banning of former president Donald Trump from the platform in the wake of the Capitol riots on January 6.

One shareholder expressed concerns that Twitter would withdraw its prior earnings guidance with a new chief executive, but the company said there would be “no changes” to its full-year outlook or its 2023 goals.

Another large shareholder said Dorsey was able to make big strategic changes such as removing sacred cows including Twitter’s chronological feed and its 140-character limit for tweets. But as his wealth in Square soared and he considered a move to Africa, his engagement waned.

Dorsey owns a 13 per cent stake in Square, compared with his 2 per cent stake in Twitter. Twitter’s advertising revenues grew 14 per cent last year to $2.99bn, a slowdown from the 24 per cent growth of the previous year.

“It is a bit like football club managers: very few people will sing their names once they have left the club. Jack Dorsey will leave like a bit of an Alex Ferguson figure because he has probably underachieved but is still thought of very fondly by staff,” said Bruce Daisley, former European vice-president of Twitter.

He added that Agrawal, a PhD graduate in computer science from Stanford University, was a “formidably intelligent egoless presence”. But Daisley said Agrawal was not the “silver-tongued Silicon Valley-type” or a graceful communicator.

Another former senior Twitter employee agreed that the new chief was not a “hard-nosed”, commercially-driven leader, adding that Agrawal was instead likely to continue Dorsey’s efforts to embrace digital assets and other decentralised products to the platform.

“He’s very heady and cerebral — he’s not going to be a bombastic Amazon CEO,” the person said. “I see it as a validation of Jack’s approach to leadership inside the company.”

Jack Dorsey timeline​

Jack Dorsey with other Twitter executives at the New York Stock Exchange

The co-founder and chief executive has stepped down after 15 years at the company © Andrew Burton/Getty

2006

Jack Dorsey creates Twitter with Biz Stone, Evan Williams and Noah Glass. Dorsey sends his first tweet: ‘just setting up my twttr’.

2008

Dorsey leaves as chief executive after board member Fred Wilson declares he is unfit to lead the company. He stays on as chair of the board and Williams takes over as chief executive.

2009

Square, a mobile payment company, is founded by Dorsey, who remains chief executive.

2011

After Dick Costolo replaces Williams as CEO in late 2010, Dorsey becomes executive chair at Twitter in 2011.

2015

Dorsey becomes chief executive again after Costolo steps down. Investors were unhappy with the company’s slow user growth.

February 2020

Activist hedge fund Elliott Management takes a 4% stake in Twitter and forces the formation of a ‘management structure committee’ to review performance. Dorsey stays on following the review but Twitter’s succession plan is updated.

July 2020

In the summer, hundreds of high-profile accounts were hacked, including those of Joe Biden, Bill Gates and Elon Musk, and used to promote a bitcoin scam, prompting concerns of lax cyber security at the company.

2021

Twitter permanently bans former US president Donald Trump from its platform for repeatedly breaking its rules, including by inciting violence.

July 2021

Dorsey continues to promote himself as an advocate of decentralisation and bitcoin, arguing that he hopes the latter will bring about ‘world peace’.

November 2021

Dorsey stands down and former CTO Parag Agrawal is announced as his successor, effective immediately.
 
  • Tetszik
Reactions: SilvioD

hendrick

Well-Known Member
2018. június 30.
2 802
4 966
113
Most meg 1939Ft:
Ez valóban jó ármagasság, másik gyártó másik terméke (valami miatt a LED "háza kb 3x akkora, és nem hálózati tápos, hanem elemes - na ilyet se láttam még - marha régen bevásároltunk sok füzért, most kezdenek cserére érni). Amire vigyázni kell az az időzítő. Itt úgy próbálják eladni a termékfülön, hogy ez egy kényelmi funkció, be tudod úgy állítani, hogy 6 órát világít és 18-at kikapcsol. Ugyanezt a funkciót úgy írják le a német oldalakon, hogy csak így él a gari, mert különben leolvadhat az IPxx burkolat.
(PS nagyon toppon van aki a kategóriákat betette a webshopba, náluk (amelyiket linkelted) a hálózati tápos füzérek 220 voltosak :))
 
M

molnibalage

Guest
Molnibalage-nak szerintem az a baja, hogy beszopta a Portfólió, index és egyéb tanácsokat, hogy ne legyen ingatlanod, csak bérelj, mert az a fancytrendi. A hülye is tudja, hogy bérleti díj megy a kukába, míg ha hitelre veszel, akkor az a tied lesz.
Soha nem volt esélyem sem ingatlanra.
Mindig, amikor többet kerestem az ingatlan is elkezdett többe kerülni.
Te tényleg azt hiszed, hogy olvasom ezeket az izéket?
Másik: 1000x el lett mondva, hogy az Eu csak sport létesítményekre adott lovét.
Marhaság.
A kórházak és n+1 más dolog is abból épült.
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 994
19 289
113
Fél évig spóroltál mosógépre, pályakezdő programozóként? Ez igen, akkor téged igencsak palira vettek, vagy a kiadásaid körül lehetett valami extra!
Ja, több szájat etetni, albérletet fizetni, bebútorozni, és a gyurcsány-korszakban örülhetett az ember, hogy kapott munkát! Akkoriban nem folyt a csapból is a programozó-hiány.

Palira vett a komcsi kormány, a munkáltatóm "versenyképes bért" fizetett. Egy pályakezdőnek.
 

gatya

Well-Known Member
2012. március 30.
74
297
53
Soha nem volt esélyem sem ingatlanra.
Mindig, amikor többet kerestem az ingatlan is elkezdett többe kerülni.
Tudom minden élethelyzet más és más, de 2013-2014 környékén azért be lehetett ülni egy lakásba, mai szemmel nézve nevetséges összegért.

Az én példám:
Asszonnyal, 2012-ben (27 voltam) határoztuk el, hogy saját lakást veszünk, 2014 nyarán egy 62 nm-es, 3 szobás panelt vettünk 8.900.000-ért.. Panel programos szigetelt, ablakcserélt, saját kazános fűtés a háznak, napkollektor a tetőn, és nem újpalota, ez Rákospalota, családi házak között pár panel épület.
2 évet spóroltunk, hogy összejöjjön az önerő, nem kaptam szülőktől pénzt, senki nem kellett, hogy kezes legyen, szimplán összespóroltunk még 2 millát a meglévő 1 misihez.
6,5 milla hitel 20 évre, 48 ezer volt akkor a törlesztő, és kb 40 a rezsi. Azóta, 2017 év végén kiváltottam a hitelemet egy jobb kamatozásúra, majd 2019-ben lejárt a két db LTP, ami beletörlesztett 3 millát.
Jelenleg 1,5 milla hitel van rajta, amit csak azért nem fizettem ki, mert pocakban a második gyerek, és elengednek 1 millát belőle majd.

Gyakorlatilag 6-7 év alatt kipörgettem egy lakás árát, ami most 35-36 milla körül mozog.

A családot leszámítva mindenki le akart beszélni erről, "nem félsz a hiteltől?", "mi lesz, ha nem tudod fizetni?", "majd felmegy a törlesztője a kétszeresére", hiába magyaráztam, hogy ez egy 5 évig fix kamatozású hitel és mire az lejár, addigra pont lejár az LTP, ami kifizeti a hitel felét..

Nehéz volt? Persze, 5 évig, 90 ezer volt a törlesztő (50 hitel + 40 LTP), ez csak az első 2 évben volt szarabb, utána ahogy emelkedtek a fizetéseink, úgy vált egyre kevésbé problémává, de addig azért nagyon is oda kellett figyelni mire, és hogy költünk. Barátokkal eltávolodtunk egymástól, amikor ők mentek bulizni, moziba, nyaralni, mi nemet mondtunk és elraktuk azt a pénzt. Ez a 2012-2016 közötti időszak..
Megérte? MEG! Semmit sem csinálnék másképp, most van egy saját otthonunk, ami számomra jó helyen van, rezsi alacsony, meleg van, 3 szobás, szülők egy köpésre, M3 bevezető 1 perc, óvoda, iskola 1 perc, van parkoló mindkét autómnak, blahás teljes kiörlésű egy szál se.

Megértem, hogy nem mindenkinek volt ez opció, vagy nem úgy alakult az élete, de így visszatekintve, azért nem volt olyan húde megoldhatatlan.
 
M

molnibalage

Guest
Tudom minden élethelyzet más és más, de 2013-2014 környékén azért be lehetett ülni egy lakásba, mai szemmel nézve nevetséges összegért.
2008 szeptemberében kezdtem dolgozni, szóval önerőből addig összekeresni arra egyedül nem volt remény sem.
Az én példám:
Asszonnyal, 2012-ben (27 voltam) határoztuk el, hogy saját lakást veszünk, 2014 nyarán egy 62 nm-es, 3 szobás panelt vettünk 8.900.000-ért.. Panel programos szigetelt, ablakcserélt, saját kazános fűtés a háznak, napkollektor a tetőn, és nem újpalota, ez Rákospalota, családi házak között pár panel épület.
2 évet spóroltunk, hogy összejöjjön az önerő, nem kaptam szülőktől pénzt, senki nem kellett, hogy kezes legyen, szimplán összespóroltunk még 2 millát a meglévő 1 misihez.
6,5 milla hitel 20 évre, 48 ezer volt akkor a törlesztő, és kb 40 a rezsi. Azóta, 2017 év végén kiváltottam a hitelemet egy jobb kamatozásúra, majd 2019-ben lejárt a két db LTP, ami beletörlesztett 3 millát.
Jelenleg 1,5 milla hitel van rajta, amit csak azért nem fizettem ki, mert pocakban a második gyerek, és elengednek 1 millát belőle majd.

Gyakorlatilag 6-7 év alatt kipörgettem egy lakás árát, ami most 35-36 milla körül mozog.
Szerencséd volt ennyi. Volt ehhez stabil párkapcsolatod.
Nekem meg nem. Egyesek olyan könnyen vesznek adottnak dolgokat...

Megértem, hogy nem mindenkinek volt ez opció, vagy nem úgy alakult az élete, de így visszatekintve, azért nem volt olyan húde megoldhatatlan.
Ez így van.
Piaci áron béreltem lakást, mert hát az ember nem akar örökké szüleivel együtt élni.
Na, amellett kellett volna még spórolni. Ami sikerült is, de hát annak mennyisége egy ideig erősen korlátos volt.

A spórolásról.
Spórolhattam én 10 misit is, ha annyit lett drága minden.
3 év spórolása olyan, mintha semmit nem jutottál volna előbbre.
A célvonalat mindig odébb tolták.
 

gatya

Well-Known Member
2012. március 30.
74
297
53
Szerencséd volt ennyi. Volt ehhez stabil párkapcsolatod.
Nekem meg nem. Egyesek olyan könnyen vesznek adottnak dolgokat...
Nézd, azért a szerencsénél ehhez kicsit több kellett, mi bele mertünk vágni olyanba, amibe akkor kevesen a mi generációnkból.

Ami a párkapcsolatot illeti, egy párkapcsolat nem lesz csakúgy magától stabil, azon gecisokat kell dolgozni, nekünk is voltak mélypontok, mint mindenkinek.
Persze azért, meg is kell találni azt akivel lehet együtt élni, nem mindenkinek jön ez össze..
Ez így van.
Piaci áron béreltem lakást, mert hát az ember nem akar örökké szüleivel együtt élni.
Mi is piaci áron béreltünk, 70 rugó volt 2013-ban az albérlet Zuglóban.
Na, amellett kellett volna még spórolni. Ami sikerült is, de hát annak mennyisége egy ideig erősen korlátos volt.

A spórolásról.
Spórolhattam én 10 misit is, ha annyit lett drága minden.
3 év spórolása olyan, mintha semmit nem jutottál volna előbbre.
A célvonalat mindig odébb tolták.
Persze, elhiszem, hogy más élethelyzet, más környék, más lehetőségek, de azért még 2019-ben is tudott venni a haverom egy 3 szobás panelt itt nem messze tőlem, 22 milláért, ők is albérletben voltak előtte és amikor lakást vettek akkor már gyerekük is volt. Most az a lakás is ér vagy 35 millát..
 
M

molnibalage

Guest
Persze, elhiszem, hogy más élethelyzet, más környék, más lehetőségek, de azért még 2019-ben is tudott venni a haverom egy 3 szobás panelt itt nem messze tőlem, 22 milláért, ők is albérletben voltak előtte és amikor lakást vettek akkor már gyerekük is volt. Most az a lakás is ér vagy 35 millát..
Pontosan erről beszélek..

  • 2013/14 táján lett volna annyi pénzem, hogy 2011-es áron vegyek egyet. 2015 táján lett annyim, hogy a 2013-as árakat esetleg kiköhögtem volna.
  • Most 2021-ben a párommal lesz kb. annyi, amivel 3 évvel ezelőtt lett volna jó.
Neked szerencséd volt, hogy akkor volt párkapcsolatod és mindkettőtöknek elég fizetése ehhez.
Nem azért nincs pénzem, mert nagy lábon élnék...
 

gatya

Well-Known Member
2012. március 30.
74
297
53
Pontosan erről beszélek..

  • 2013/14 táján lett volna annyi pénzem, hogy 2011-es áron vegyek egyet. 2015 táján lett annyim, hogy a 2013-as árakat esetleg kiköhögtem volna.
  • Most 2021-ben a párommal lesz kb. annyi, amivel 3 évvel ezelőtt lett volna jó.
Neked szerencséd volt, hogy akkor volt párkapcsolatod és mindkettőtöknek elég fizetése ehhez.
Nem azért nincs pénzem, mert nagy lábon élnék...
Elhiszem, tényleg nem azért mondtam, csak leírtam a saját példám. Észak-pest azért még mindig olcsóbb kicsivel, mint a belső kerületek, vagy a budai oldal.

Elég fizetéshez egy kis megjegyzés:
2014-ben szerviz munkafelvevőként kerestem nettó 200-at, és az asszony is annyit keresett bolti eladóként. Most persze egész más a helyzet, de akkor is bevállaltuk a fizetésünk 25%-át a lakhatásra.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 887
58 069
113
Jelenleg a sport támogatása az szerinted micsoda?
A liberalizmusba beletartozik a piaci alapon működő versenysportba öntés ezermilliárdok formájában?
A VERSENYSPORT kapja pénzt.

Kezdjük ott, hogy nem tudsz különbséget tenni a versenysport meg a hobbi (amatőr) között.
Az utóbbinak pont az a specialitása, hogy neked kerül pénzbe nem másoknak. És innentől kezdve pont senkit se érdekel, hogy mi van vele.
A versenysport meg ennek az ellenkezője. Ott neked fizetnek azért, hogy sportoljál. Ha erre vágysz legyél igazolt játékos főállásban ;)

A piaci alapon működő versenysport meg egy fából vaskarika.... Nem is tudom ki hiszi ezt el.... :eek:
Két féle profi klubb létezik:
1. Imázsklub.
Ami vagy egy cégnek vagy egy állami szereplőnek (állam, önkormányzat stb...) termel komoly vesztességet anyagilag.
De másik oldalon kompenzálja, például média megjelenéssel vagy imázzsal az adott szereplőt.
Ilyen a az Audi támogatta női kézilabda, a Katalán tartomány által több 100 millió eurós vesztességgel is fenntartott Barcelona FC focicsapat, vagy az arab olajmilliárdokból atomvesztességesen működő angol fociklubbok is vagy a PSG.
2. Pénzmosó klub.
Ez néha keveréke a fentinek is. Olyan, mint kortás művészet ahol Euró milliókat fizetnek egy ruppótlan szar képért.
Nem azért mert nem tudják jó dolgukban mit tegyenek, hanem azért mert valahogyan legalizálni kell az illegálisan szerzet jövedelmeket.
Ez utóbbi működött leginkább Hazánkban, ezért hoztak ide no name kuntakinte fekákat afrikából focizni 100 millió forintokért.
Ebből kapott 10-et a játékos meg annak a klubja afrikában, a többi 90 oda felé eltünt.... Viszont a papíron ott szerepelt, mint legális kiadás.
És ez a lényeg. Ezeknél meg a kortárs művészetnél ninc jobb pénzmosoda.

Igazából annyi történt, hogy a magyar sportéletet a 2-es felől az 1-es felé nyomja az állam.
Azon lehet vitatkozni, hogy ez jó-e , vagy, hogy kell-e?
De úgy okoskodni, hogy az alapjait sem érted a problémának szerintem nem szerencsés.
Engem az háborít fel például, hogy több 10 millió forintokat kapnak állami pénzen a költők egy szaros versért, meg ilyen összegekből játszanak egyesek lakásszinházasat stb...
Fogalmam sincs, hogy erre miért ad pénzt az állam, de ad. Biztosan van itt is valamilyen olyan ok, amiről én nem tudok....
 
M

molnibalage

Guest
Kezdjük ott, hogy nem tudsz különbséget tenni a versenysport meg a hobbi (amatőr) között.
De igen.
Miért van az, hogy amiből SEMMI hasznom nincs, arra jár állami pénzeső. ami meg nekem és minden egészségesen élő embernek meg jó lenne, arra nem?
A versenysport meg ennek az ellenkezője. Ott neked fizetnek azért, hogy sportoljál. Ha erre vágysz legyél igazolt játékos főállásban ;)
39 évesen ritkán lesz valaki profi sportoló.

A piaci alapon működő versenysport meg egy fából vaskarika.... Nem is tudom ki hiszi ezt el.... :eek:
Két féle profi klubb létezik:
1. Imázsklub.
Ami vagy egy cégnek vagy egy állami szereplőnek (állam, önkormányzat stb...) termel komoly vesztességet anyagilag.
De másik oldalon kompenzálja, például média megjelenéssel vagy imázzsal az adott szereplőt.
Ilyen a az Audi támogatta női kézilabda, a Katalán tartomány által több 100 millió eurós vesztességgel is fenntartott Barcelona FC focicsapat, vagy az arab olajmilliárdokból atomvesztességesen működő angol fociklubbok is vagy a PSG.
2. Pénzmosó klub.
Ez néha keveréke a fentinek is. Olyan, mint kortás művészet ahol Euró milliókat fizetnek egy ruppótlan szar képért.
Nem azért mert nem tudják jó dolgukban mit tegyenek, hanem azért mert valahogyan legalizálni kell az illegálisan szerzet jövedelmeket.
Ez utóbbi működött leginkább Hazánkban, ezért hoztak ide no name kuntakinte fekákat afrikából focizni 100 millió forintokért.
Ebből kapott 10-et a játékos meg annak a klubja afrikában, a többi 90 oda felé eltünt.... Viszont a papíron ott szerepelt, mint legális kiadás.
És ez a lényeg. Ezeknél meg a kortárs művészetnél ninc jobb pénzmosoda.

Igazából annyi történt, hogy a magyar sportéletet a 2-es felől az 1-es felé nyomja az állam.
Azon lehet vitatkozni, hogy ez jó-e , vagy, hogy kell-e?
Ha szerinted kell azon vitatkozni, hogy ez jó-e, akkor úgy érzem világnézetünknek kevés közös részhalmaza van...
De úgy okoskodni, hogy az alapjait sem érted a problémának szerintem nem szerencsés.
Figyu, én a választópolgár vagyok.
Én azt nézem minek látom értelmét és mi a vastagbőrős.

  • Nekem ne adja be senki, hogy a felcsúti gázszerelő hirtelen olyan kurva okos lett és üzletember.
    Egy sima vidéki tahó, akit 10 év alatt sem sikerült kicsit is nevelni. Csak a min. elnök haverja és ennyi a skiljje.

  • Nekem senki ne adja be, hogy egy 100+ éve szarba fagyott vasúti rendszer korszerűsítése és bővítése kevésbé fontos, mint szarfaszú edzők és botálbú játékosokkal operáló klubok támogatása. Az, hogy lényegében egy vasútmúzeum működik ma aktív használatban a nyugatin az kb. tökéletes indikációja annak, hogy takonygerincűeknek mi a fontos és mi nem.

Engem az háborít fel például, hogy több 10 millió forintokat kapnak állami pénzen a költők egy szaros versért, meg ilyen összegekből játszanak egyesek lakásszinházasat stb...
Ugyanaz a kategória.
Akkor téged meg miért zavar, hogy engem mi zavar?
Fogalmam sincs, hogy erre miért ad pénzt az állam, de ad. Biztosan van itt is valamilyen olyan ok, amiről én nem tudok....
Nem érdekel az oka.
Ne adjon.