A pénz világa

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 694
90 790
113
Múlt év végén ending diagonal(kicsit torz formában)épült H4-n. Az lefordulast jelez legtöbbször. Közben kieset az árfolyam a szeptemberi dupla aljrol indult emelkedő csatornából is. A szinteket figyelembe véve még korrekció. Az mozgás impulzív többet sejtett, de még korai bármit mondani. A szerkezetere érdemes majd figyelni:3 vs. 5 hullám. 356.5x szint lehet érdekes.
Az mozgás technikai képben is benne volt( a felfelé folytatáshoz is kell egy nagyobb kör lefelé), de az évvégi illikvid időszak késleltette az indulást.
346-343 sáv impulzív törése és alá zárás napos TF-n jelentheti, a nagyobb képben változást.
Széles sávú oldalazás valószínű.
Szvsz.
FED kamatemelés ( március? Tegnapi pletyka) elszivhatja majd a fejlődő piacokról a lóvét…. Az HUF ellen hathat majd.
Már 60 alatt.
 

Ranger

Well-Known Member
2021. szeptember 20.
1 254
2 384
113
Még tart az erősödés, aminek mértéke és gyorsasága meglepett. Kíváncsi vagyok jövő héten fordul vagy marad.
Mikor tegnap reagáltam már358.xx támasz szintet tesztelte….el is akadt elsőre ahogy kell. 200MA is jön fel oda.
A tegnapiból kimaradt: évvégén ugye nem ment új csúcsra lett napos TF-n egy dupla csúcs tegnap pedig egy “dupla csöcs” vagyis “M” fordító formáció.
Eddig! a szeptemberi emelkedés korrekciója…(szinteket tegnap írtam).
Impulzív a szerkezet így egy másik skript erősödik, de egyéb jele még nincs.
Jövő héten sanszosan lesz egy pull back Aztán újból rá próbál erre a szintre.
Utána még ott 61fibo.
Egyébként a térségi devizák mindegyike erősödéssel kezdte az új évet ez is segített.
Sávozást valószínűsítek a fenti szintek elesésével…. Vissza tér abba a sávba ahol 2020 április óta volt… 343/346-370.
 
M

molnibalage

Guest
Cherry picking, gratuálok...
Szóljál, ha a többi országban nem kapitalizmus van.
És csak, hogy ne köss bele, csak posztszoci országokat tettem be.

LHHH4U0.png
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
9 526
29 736
113
M

molnibalage

Guest
Édes istenem, előbb cherry picking, most meg átlaggal elkenése a valóságnak.

Hogy Szlovákia is már előttünk van és, a csehekhez soha nem sikerült felzárkózni és sokak kedvence, ha jól látom, akkor PPP Romániában szinte már magyar az országra vett átlag elkenéssel.

Most nem értem, hogy te ennyire hívő vagy ennyire nem tanultál semmit a statisztikai elemzés alapjairól sem?
 

Ooorky

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
9 779
44 961
113
Édes istenem, előbb cherry picking, most meg átlaggal elkenése a valóságnak.

Hogy Szlovákia is már előttünk van és, a csehekhez soha nem sikerült felzárkózni és sokak kedvence, ha jól látom, akkor PPP Romániában szinte már magyar az országra vett átlag elkenéssel.

Most nem értem, hogy te ennyire hívő vagy ennyire nem tanultál semmit a statisztikai elemzés alapjairól sem?

Menj ki Romániába aztán PPP-zt össze miért jönnek ide ezrével dolgozni...
Én kétszer voltam életemben, soha többé.
 
M

molnibalage

Guest
Menj ki Romániába aztán PPP-zt össze miért jönnek ide ezrével dolgozni...
Én kétszer voltam életemben, soha többé.
A PPP pont arról szól, hogy románként Romániában milyen vásárlóerő van.
Erre te hozol egy olyan példa, ami ezzel homlokegyenes ellentétes.
Egyesek imádnak erre a mutatóra hivatkozik itten.
 

Ooorky

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
9 779
44 961
113
A PPP pont arról szól, hogy románként Romániában milyen vásárlóerő van.
Erre te hozol egy olyan példa, ami ezzel homlokegyenes ellentétes.
Egyesek imádnak erre a mutatóra hivatkozik itten.

Persze, mert náluk több a hazautalt lóvé gazdagabb (érts mi is) országokból.
Ukránoknál is látványosan megugrott mióta fiatalok milliói elhagyták az országot.
Csökkent a népesség, nőtt a tőkeáramlás.
#profit
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 504
54 456
113
Ez EUR/USD romlása miatt még ez sem lehet igaz.
De az odafenti poénos trollkodás is mókás, amikor mindenféle himihumi szart tesznek be meg sanszosan azt, ami éppen lejáró akciós.

  • Én eközben azt látom, hogy havi átlag kaja költség / nap rá eső része januárhoz képest év közepén már +10% tája volt, most nov elejéhez képest meg +28% tája decemberben.
  • A fodrászom is csak kétszer emelt árat az idén...
  • A bringa nagyjavításom 2 éve még egy huszasból kijött és csak a villa rugóstag átvizsgálással volt 35 tája.
    Most anélkül volt 35k.

De igen, tényleg jó nekem és nekünk.
Ezek szerint egyes emberek ilyen táblázatokban hisznek, de a saját pénztárcájukból kivándorló pénz mennyisége vagy nem érdekli őket vagy nem is nézik.
Én meg mivel viszont Ft-ra vezetem a kiadást felcsapom a korábbi hónapokat és éveket és látom amit látok.

Akkor trollkodok én is, a te példád kb. az "olcsóbb lett viszont a gőzmozdony" kategóriája.
Whatever.
Most igaz, hogy a tej ára elszállt ahogy te állitod, vagy nem? Igy tünik a mások által felhozott példákból, hogy nem.
 
M

molnibalage

Guest
Most igaz, hogy a tej ára elszállt ahogy te állitod, vagy nem? Igy tünik a mások által felhozott példákból, hogy nem.
Hiányosan definiálta a tejet. Utólag kiderült, hogy csak a hajnali fejésű, 28.6 fokos 4.8%-os a jó.
Vicces, hogy pont ma említitek.

Megvettem próbaképpen azt a 200 Ft-os SPAR-os terméket.
Azt kaptam, amire számítottam.
  1. Még óvatos kibontásnál is az a feltépendő műanyag izé eszakadt, szedhettem le ollóval...
    A többinél nem kell óvatoskodni, nyílik az, vagy nem is kell azzal szívni.
  2. Belekóstolok.
    Az az igazi 90-es évek tartós tej íze van, elsőre.
    Aztán már vízszerű.
    Az asszonynak sem tetszett nagyon.
  3. Na jó, tegyük vissza, hűtő teli fektetve. Erre elkezdett folyni ki belőle a tej.
    Tetszik érteni, a kupakja nem látja el a funkcióját, ezt eddig minden tejes és gyümölcsleves doboz tudta hozni, ahogy borok is.
Na ezt kapod 200 Ft/l-ért.
Foshuzatos raklapszar.
Szóval lehet igénytelennek lenni, de akkor mi a buli abban, hogy ezt hirdetitek fennen és büszkén?

És igen, elszállt a tej ára.
Vagy a magyar tej vagy mizo-t szoktam venni.
Tavaly bőven 300 alatt volt, most 380 tája. És nem hajnali fejésű és nem 4,8%
De jót nevettünk. Ja, nem.
Minden Bp-i SPAR-ban, mert ötben is jártam.

Azt, hogy ez eddig mennyibe került nem tudom, mert nem is vettem ezt.
De ugyanezt látom mindenen, hús, étolaj, olívaolaj, vaj, fagyasztott gyümölcs (már, ha van éppen...).
Eddig az az étolaj volt a drága, ami 700 táján volt. Na ez most 900 táján van már.

De nem baj, biztos okosabbak vagytok, de azt meg látom, hogy mibe kerül a napi bevásárlás.
Ti tényleg tényszerű számoknál akartok okosabbak lenni? Mikor 2016 óta Ft-ra van vezetve a kiadásom és bevételem is?

Az
igen
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 119
45 439
113
Vicces, hogy pont ma említitek.

Megvettem próbaképpen azt a 200 Ft-os SPAR-os terméket.
Azt kaptam, amire számítottam.
  1. Még óvatos kibontásnál is az a feltépendő műanyag izé eszakadt, szedhettem le ollóval...
    A többinél nem kell óvatoskodni, nyílik az, vagy nem is kell azzal szívni.
  2. Belekóstolok.
    Az az igazi 90-es évek tartós tej íze van, elsőre.
    Aztán már vízszerű.
    Az asszonynak sem tetszett nagyon.
  3. Na jó, tegyük vissza, hűtő teli fektetve. Erre elkezdett folyni ki belőle a tej.
    Tetszik érteni, a kupakja nem látja el a funkcióját, ezt eddig minden tejes és gyümölcsleves doboz tudta hozni, ahogy borok is.
Na ezt kapod 200 Ft/l-ért.
Foshuzatos raklapszar.
Szóval lehet igénytelennek lenni, de akkor mi a buli abban, hogy ezt hirdetitek fennen és büszkén?

És igen, elszállt a tej ára.
Vagy a magyar tej vagy mizo-t szoktam venni.
Tavaly bőven 300 alatt volt, most 380 tája. És nem hajnali fejésű és nem 4,8%
De jót nevettünk. Ja, nem.
Minden Bp-i SPAR-ban, mert ötben is jártam.

Azt, hogy ez eddig mennyibe került nem tudom, mert nem is vettem ezt.
De ugyanezt látom mindenen, hús, étolaj, olívaolaj, vaj, fagyasztott gyümölcs (már, ha van éppen...).
Eddig az az étolaj volt a drága, ami 700 táján volt. Na ez most 900 táján van már.

De nem baj, biztos okosabbak vagytok, de azt meg látom, hogy mibe kerül a napi bevásárlás.
Ti tényleg tényszerű számoknál akartok okosabbak lenni? Mikor 2016 óta Ft-ra van vezetve a kiadásom és bevételem is?

Az
igen
OMFG!!! :D
Dobozos (de más formátumra is igaz) bontott tejet SOSEM fektetünk le, csak ha minimum a feléig leittuk, mert akkor lehet úgy fordítani, hogy ne érje el a kupak szintjét.
A SPAR tej a legjobb minőségű itthon kapható ESL tej. (Remélem az ESL-t nem kell magyarázni!)
Illetve nem kizárólag, mert a 4 márka pontosan ugyan azt a tejet tartalmazza.
Mindegyikből a Tolna Tej tejét ihatod: a SPAR, a Farm tej (nem tudom van-e még de a Coop sajátmárkása volt), a Milfina (ALDI sajátmárkása), a Sissy (Penny sajátmárkása) és a Tolna tej saját márkája a TOLLE

Mondom ezt olyan tejfetisisztaként, aki a hétvégi nagybevásárlás kapcsán 9-10 liter tejet viszek haza, és gyakran nem tart ki a következő hétvégéig.
Hja és normális ember nem vesz 1,5-es tejet, mert víz a csapból is folyik. :oops:
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
20 678
32 332
113
Az hogy te nemtudsz kezelni egy tejesdobozt az szerintem sokadlagos nemzetgazdasági szempontból...
Még jó hogy nem zacskós tejet vettél
azzal mi lettek vólna nemtudod a hüttőbe betenni (tejtartód gondolom már nincs) vagy fektesd el :D

Bocsi de nem bírtam kihagyni :)
Oda elkell a fizikai tudás.

(de már abból is van kancsós kiöntős.) az tök jó. (és zacskós.)
jó jó nem környezetbarát. de vannak könyen lebomló műanyagok (a műanyagok között is.) UV fény a többségét nagyban roncsolja...

így már nem is anyira környezetszennyező...

A legjbb szerintem a házi kecsketej (de idő kellene mire ujra megszoknám...) és az szinte ingyen van literje.
 

gatya

Active Member
2012. március 30.
51
216
33
A SPAR tej a legjobb minőségű itthon kapható ESL tej.
Illetve nem kizárólag, mert a 4 márka pontosan ugyan azt a tejet tartalmazza.
Mindegyikből a Tolna Tej tejét ihatod: a SPAR, a Farm tej (nem tudom van-e még de a Coop sajátmárkása volt), a Milfina (ALDI sajátmárkása), a Sissy (Penny sajátmárkása) és a Tolna tej saját márkája a TOLLE
Nagyon szeretem a LIDL-ből a Zselici teljes tejet. 3,6%-os, és csak 299 Ft, tegnap vettem 2 dobozzal, ma mar csak 1 van:rolleyes: