A pénz világa

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 994
19 289
113
Ez gyors volt.


Az anyavállalat fizetésképtelenségének kimondása nyomán előállt helyzetben

a Magyar Nemzeti Bank (MNB) is határozatában visszavonta a Sberbank Magyarország Zrt. tevékenységi engedélyét és kezdeményezte a bíróságon annak végelszámolását.

Az MNB közleménye arra is kitér, hogy "az Országos Betétbiztosítási Alap (OBA) a jogszabály által előírt 10 munkanapon belül – az adott betétes tényleges betétösszegétől függően – akár 100 ezer eurós összeghatárig (jelenlegi árfolyamon több mint 36 millió forintig) kártalanítja a biztosított követeléssel bíró betéteseket a hitelintézeti törvény alapján".
Azt látni kell, hogy szerintem a többi bank sem áll jobban valójában. Egy számlán 100k EUR-nál többet tartani nem szabad, mert az egész modern bankrendszer egy piramisjáték (ez azért költői túlzás), ami addig megy, amíg hisznek benne a résztvevők.
 

gergo55

Well-Known Member
2014. július 16.
4 192
10 724
113
Tisztelt Ügfyelünk!
Budapest, 2022. március 1. Az európai szanálási hatóság végelszámolást indított a magyar Sberbank anyavállalatánál, az osztrák Sberbank Europe AG-nál. A Sberbank Magyarország Zrt. súlyos likviditási és tőkehelyzete miatt az MNB is visszavonta a hazai hitelintézet tevékenységi engedélyét és elrendelte annak végelszámolását. Az Országos Betétbiztosítási Alap 10 napon belül 100 ezer euróig helytáll valamennyi jogosult ügyfél betéti követeléséért.



Már meg is kötöttem online a Magnetbankkal a számlaszerződést.
 

Ranger

Well-Known Member
2021. szeptember 20.
1 333
2 585
113
EURusd esik mint a kő…s a meg inkább gond, h már trendben.
A többi dollár kereszt jól tartja magát így ez Európának szól.
EURHuf van lenne egy technika sáv napos, hetes TF-n 386,30-386,50 nél, ahol meg kellene picit állni…amit délutánra el is értünk. Technikai alapon ha nem lenne háború.
USD/HUF már nem mondom mert itt elértük az első pszichológia határt.
 

Ranger

Well-Known Member
2021. szeptember 20.
1 333
2 585
113
EURusd esik mint a kő…s a meg inkább gond, h már trendben.
A többi dollár kereszt jól tartja magát így ez Európának szól.
EURHuf van lenne egy technika sáv napos, hetes TF-n 386,30-386,50 nél, ahol meg kellene picit állni…amit délutánra el is értünk. Technikai alapon ha nem lenne háború.
USD/HUF már nem mondom mert itt elértük az első pszichológia határt.
EURusd esik mint a kő…s a meg inkább gond, h már trendben.
A többi dollár kereszt jól tartja magát így ez Európának szól.
EURHuf van lenne egy technika sáv napos, hetes TF-n 386,30-386,50 nél, ahol meg kellene picit állni…amit délutánra el is értünk. Technikai alapon ha nem lenne háború.
USD/HUF már nem mondom mert itt elértük az első pszichológia határt.
S minket jobban ütnek mint a többieket


Nálunk nagyobb kockázatot áraznak…
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby
M

molnibalage

Guest
A forint értéke kb. egy markék WC papíréval egyenértékű.
Ez nem is lenne baj, ja USB-ben kapnám a fizetésem.
Ezt is beleveszik majd az inflációba? Mert minden, amit importálni kell, az is ennyivel drágább...
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 526
93 815
113
EURusd esik mint a kő…s a meg inkább gond, h már trendben.
A többi dollár kereszt jól tartja magát így ez Európának szól.
EURHuf van lenne egy technika sáv napos, hetes TF-n 386,30-386,50 nél, ahol meg kellene picit állni…amit délutánra el is értünk. Technikai alapon ha nem lenne háború.
USD/HUF már nem mondom mert itt elértük az első pszichológia határt.
Hát én már az elején gyorsan átváltottam a megtakarításaim nagy részét devizába. Nem nyerni akarok rajta, hanem nem bukni.

1 hét eltelt és nap mint nap csak emelik a tétet. Még semmi nem utal kompromisszumra. Sztem ez még sokáig eltarthat és folyamatos stabil esés lesz. Ezt most nem lehet megfogni, lassítani sem tudom hogy. Putyin döntésétől függünk elsősorban.
 
  • Dühítő
Reactions: Kim Philby

Ranger

Well-Known Member
2021. szeptember 20.
1 333
2 585
113
Hát én már az elején gyorsan átváltottam a megtakarításaim nagy részét devizába. Nem nyerni akarok rajta, hanem nem bukni.

1 hét eltelt és nap mint nap csak emelik a tétet. Még semmi nem utal kompromisszumra. Sztem ez még sokáig eltarthat és folyamatos stabil esés lesz. Ezt most nem lehet megfogni, lassítani sem tudom hogy. Putyin döntésétől függünk elsősorban.
Szvsz is Putyinin áll jelen pillanatban a szitu.
Putyin saját háborúját már nem nyerheti meg. Ez már nem az amit tervezett. Hiába mondja mint pl ma.
Nyerhet katonailag, de milyen áron….

Nekem dollár alapú a jövedelmem, de ettől még kicsit se vagyok nyugodt.
Várom mi lesz amerikai nyitásban.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 874
35 261
113
Hát én már az elején gyorsan átváltottam a megtakarításaim nagy részét devizába. Nem nyerni akarok rajta, hanem nem bukni.

1 hét eltelt és nap mint nap csak emelik a tétet. Még semmi nem utal kompromisszumra. Sztem ez még sokáig eltarthat és folyamatos stabil esés lesz. Ezt most nem lehet megfogni, lassítani sem tudom hogy. Putyin döntésétől függünk elsősorban.
kivétel ha a jegybank jóidőben ft vásárlásba kezd. és elkedi kivonni a ft ot a piacról... ezzel ellehetne indítani egy folyamatot (amit ha be van harangozva hogy a lakoság tudja hogy meg essz gátolva a további ft zuhanás sőt ellenkezőleg nagymértékü ft erősödés várható akkor ez a folyamat öngerjesztő lenne és a profit érdekében nekiállnának visszaválatani a pénzüket ft ra az abba menekülők...) ez megfogná az inflációt is viszont versenyléptelenebbek lennének az export termékeink de ha beüt egy krach az energiaárak miatt így kompenzálni tudjuk az alacsony energiaköltségekkel. úgy túdna egy defláció beindulni hogy közben az az exportot nem veszélyeztetné. és ahazai piacokra termelők hazai piacai továbbra is megmaradnának...
 

Ranger

Well-Known Member
2021. szeptember 20.
1 333
2 585
113
kivétel ha a jegybank jóidőben ft vásárlásba kezd. és elkedi kivonni a ft ot a piacról... ezzel ellehetne indítani egy folyamatot (amit ha be van harangozva hogy a lakoság tudja hogy meg essz gátolva a további ft zuhanás sőt ellenkezőleg nagymértékü ft erősödés várható akkor ez a folyamat öngerjesztő lenne és a profit érdekében nekiállnának visszaválatani a pénzüket ft ra az abba menekülők...) ez megfogná az inflációt is viszont versenyléptelenebbek lennének az export termékeink de ha beüt egy krach az energiaárak miatt így kompenzálni tudjuk az alacsony energiaköltségekkel. úgy túdna egy defláció beindulni hogy közben az az exportot nem veszélyeztetné. és ahazai piacokra termelők hazai piacai továbbra is megmaradnának...
A legnagyobb veszély jelen pillanatban a stagfláció…. Na olyan nem Mostanában volt….
MNB lehetősége véges. Nem tud a piaccal szembe menni. Likvid piac mellett az MNB deviza tartaléka pillanatok alatt felszívódik.
Időzítés.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 874
35 261
113
A legnagyobb veszély jelen pillanatban a stagfláció…. Na olyan nem Mostanában volt….
MNB lehetősége véges. Nem tud a piaccal szembe menni. Likvid piac mellett az MNB deviza tartaléka pillanatok alatt felszívódik.
Időzítés.
igen ezt írtam én is időzítés és előkészítés... be kell harangozni a népnek hogy mi és mikor lessz a tervezett lépés nem lehet ad hoc betolni...
itt a kamatelgetés már nem segít nem a befetetési célü vásárlás húzza ki a ft ot a sz-r ből egyedül a hazai piac adhat akkora lökést neki a jegybank és az állam megindításával hogy forduljon a trend... (erre a segítségre való pl a mészáros is tartva ahogy a ner is... ha eljön az idő egységsen kell ft ot vásárolniuk ha kell a teljes forgőeszköz vagyonukkal...) ez az ő érdekük is... jól kell időzíteni egy enyhűlő időszakba... ez bevonza majd a külső befektetőket akik spekulálnak majd a FT erősödésére.
 

Ranger

Well-Known Member
2021. szeptember 20.
1 333
2 585
113
igen ezt írtam én is időzítés és előkészítés... be kell harangozni a népnek hogy mi és mikor lessz a tervezett lépés nem lehet ad hoc betolni...
itt a kamatelgetés már nem segít nem a befetetési célü vásárlás húzza ki a ft ot a sz-r ből egyedül a hazai piac adhat akkora lökést neki a jegybank és az állam megindításával hogy forduljon a trend... (erre a segítségre való pl a mészáros is tartva ahogy a ner is... ha eljön az idő egységsen kell ft ot vásárolniuk ha kell a teljes forgőeszköz vagyonukkal...) ez az ő érdekük is... jól kell időzíteni egy enyhűlő időszakba... ez bevonza majd a külső befektetőket akik spekulálnak majd a FT erősödésére.
Őszinte leszek.
Sajnos ebben én nem hiszek.
Egyszerűen a hazai tőke lepkefing.
Úgy esik a Ft, h MNB kamatot emelt. Short Ft pozik drágák, de piac nagyívben tesz rá. S térségi devizák közül ft tartja a piac leggyengébbbnek… lásd mai összehasonlító adatok, melyek koherensek a historikus adatsorokkal.
Árfolyam záráshoz( értek tőzsde) közelítve befagyott, technikai sáv alatt.
Talán itt lepihen(túlvett).
Van ma tűzszüneti tárgyalás ??
Értek tőzsde jobban áll.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 874
35 261
113
Őszinte leszek.
Sajnos ebben én nem hiszek.
Egyszerűen a hazai tőke lepkefing.
Úgy esik a Ft, h MNB kamatot emelt. Short Ft pozik drágák, de piac nagyívben tesz rá. S térségi devizák közül ft tartja a piac leggyengébbbnek… lásd mai összehasonlító adatok, melyek koherensek a historikus adatsorokkal.
Árfolyam záráshoz( értek tőzsde) közelítve befagyott, technikai sáv alatt.
Talán itt lepihen(túlvett).
Van ma tűzszüneti tárgyalás ??
Értek tőzsde jobban áll.
alapkamat emelésre pont én is azt írtam hogy semmit nem ér SZ-r=szar ...

azt hogy csökkenjen az árfolyam bizony csak a ft égetéssel lehet elérn kombinálva azzal hogy megnövelik a hazai ft iránti igényt...
hogy a belsőpiac semmit nem ér és lepkefing erős túlzás eddig is a magyar piac vólt a ft legnagyobb vásárlója .(romániába pl nagyon jól látszi hogy a kejt a külföldi vendégmunkások tartották magas szinten a hazautalt euroval amit az otthoniaknak hogy el tudja költeni lejre kellett váltania...)

a külföldi pénzmozgások nem olyan jelentősek bármily meglepő is. meg lehet nézni pl a buxot hogy nem forognak hatalmas összegek régebben sem forogtak olyan hatalmas összegek... (állami szemmel nézve.) 27-40 milliárd / nap a teljes Bux forgalom aminek egy része ugyan az a pénz csak többszöri kötési bontási folyamattal. és ez 1,3-2 % os mozgásokat generál... (de ebbe van eladás és vétel is.) 10 miliárd+ ból egy nap szinte be lehet robbantani a buxot pluszb vagy minuszba.
 

Ranger

Well-Known Member
2021. szeptember 20.
1 333
2 585
113
alapkamat emelésre pont én is azt írtam hogy semmit nem ér SZ-r=szar ...

azt hogy csökkenjen az árfolyam bizony csak a ft égetéssel lehet elérn kombinálva azzal hogy megnövelik a hazai ft iránti igényt...
hogy a belsőpiac semmit nem ér és lepkefing erős túlzás eddig is a magyar piac vólt a ft legnagyobb vásárlója .(romániába pl nagyon jól látszi hogy a kejt a külföldi vendégmunkások tartották magas szinten a hazautalt euroval amit az otthoniaknak hogy el tudja költeni lejre kellett váltania...)

a külföldi pénzmozgások nem olyan jelentősek bármily meglepő is. meg lehet nézni pl a buxot hogy nem forognak hatalmas összegek régebben sem forogtak olyan hatalmas összegek... (állami szemmel nézve.) 27-40 milliárd / nap a teljes Bux forgalom aminek egy része ugyan az a pénz csak többszöri kötési bontási folyamattal. és ez 1,3-2 % os mozgásokat generál... (de ebbe van eladás és vétel is.) 10 miliárd+ ból egy nap szinte be lehet robbantani a buxot pluszb vagy minuszba.
Egyetértek a megállapításaiddal, hasonlóan látom, csak abban nem tudok hinni, amit eggyel korábban írtam.
Háború túl nagy falat. Kicsi a mozgásterük.
Mondjuk én alapban szkeptikus megközelítésben nézem a dolgokat.
 
  • Tetszik
Reactions: Szittya

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 874
35 261
113
Egyetértek a megállapításaiddal, hasonlóan látom, csak abban nem tudok hinni, amit eggyel korábban írtam.
Háború túl nagy falat. Kicsi a mozgásterük.
Mondjuk én alapban szkeptikus megközelítésben nézem a dolgokat.
egy nemzeti összefogásra lenne szükség valami hasonlóra mint amit nagy vezetők tudtak levezényelni a múltba pl hadikötvények vagy hasonlók vásároltatásával...

csak itt a ft vásárlás fele kellene tolni a népet a bankokat és a nagy pénzembereket...
ezt egy állami nemzetibanki lavina indítással...
persze rizikós lenne de mivel a ft eddig is egy melőzött pénzeszköz vólt és a változásást főként a hazai piaci igények szabályozták (a turizmus ugy evisszás mert hiábaj jön külföldi hazánkba ft ot vásárólva ha a magyar megy ki eurot vásárola...) a cégek az export kitettségünk miatt és a külföldi beszállítoi láncok miatt ugye folyamatosan gyengítette iunflálta a ft ot (ezért vólt gyenge) mert oda ft ba nem fizethetett tehát ft ot kellett eladnia euroért ezzel a ft ot gyengítve... plussz a hasznot a külföldi multi is euroba vitte ki ami megint euro vásárlás ft ért... ez vólt a ft legnagyob baja ezért vólt gyenge állandóan...

ezt kell megváltoztatni... ebbe amagyar cégek és magánszemélyeknek hatalmas szerepe van. több tízezer milliárdnyi vagyon van euroba és dollárba magyarországon ha sikerülne beinndítani hogy ennek csak töredéke kerüljön át ft ba már olyan iszonyatos lökés lenne a ft nakhogy nemgyőznéék a nemzeti bank nyomdagépei a pénz nyomtatását hogy kielégítsék az igényeket (persze csak jelképesen mert nem kp ba lenne a pénz többsége.)
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 874
35 261
113
100.000 ft értékü deiza van az országba /fő (ami egy teljesen reáális szám hisz sokaknak semmi sincs de sokaknak ennél jóval több is.) 1000 milliárd ft pénzkivonást jelent a ft mögül .(és ez csak a civil) a banki befektetések ennek többszöröse mert hogy nemzetközi szinten tudjon profitot csinálni váltania kell (töredéke van a bankok kezébe a petéteknek amiket forgatnak FT alapon...többségében váltásra kerül ahol az árfojamkülönbségen újra fog) de ezzel mind a ft ot gyengítik... és a vállalkozások forgóeszköz tőkélyének többsége is deviza (erzzel mondjuk nagyon nincs mit tenni) de a tartalékaik is devizába vannak többségébe mert azzal kereskedik nem váltogat..) ezek akkora összegek hogyha mind átlennének váltva ft ra egy nullát levághatnánk a forint mögül...

a magyar emberek teszik a ft ot szar pénzé nem a külső szereplők...

a külföldi spekuláns csak ilyesztget de mivel a magyar nem bízik a ft ba beied ésmaga döngöli a ft ot rendszeresen...

egy pénznek mindig a Valuta forgalma valuta igénye a meghatározo a devizaigénye csak játék (kivétela befektetési pénzek mint a szingapuri dollár a usadolllár euro frann jen vagy font...) de minekünk nem vagyunk befektetési pénünk van ezért a Valuta igény szabájozza be valójába.) és nem devizakénti forgalom.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 994
19 289
113
A forint értéke kb. egy markék WC papíréval egyenértékű.
Ez nem is lenne baj, ja USB-ben kapnám a fizetésem.
Ezt is beleveszik majd az inflációba? Mert minden, amit importálni kell, az is ennyivel drágább...
Svéd koronában kereső barátom épp ilyen panaszáradatot nyomott most le, hogy bezzeg az EUR. Válts!

Én most váltottam EUR-ból Forintba. Lehet, hogy korai volt még.

Ami a lényeg: van-e gázod/olajad?

1a08ae58367023b5135f033d9c77bf3e96d0077c.jpg
17a8f08b06c6dca96a42dc348f8dffc0fbe848af.jpg
 
  • Tetszik
Reactions: zeal