A pénz világa

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Giskard

Well-Known Member
2021. szeptember 25.
4 154
13 566
113
dollár gyengülés…hol?esett az EUR a dollárral szemben mint a kő…
Ha elég sokáig megy a cirkusz még paritás is lehet.
Bond piacon a hozam ugrott.
3-8 hónap kockázatot árazott a piac a héten.eddig.
Ne az elmúlt egy hetet nézd ez egy régi beidegződés gyorsan meg fog fordulni! ez egy nagy folyamat, hamarosan jön a kijozanodas.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 802
25 406
113
Pont forditva:

A dollár biztonsági menedék funkciót tölt be,válságok,háborúk esetén az amerikai államkötvények keresettek lesznek.
Ezeket dollárban lehet megvásárolni,tehát a befektetőnek el kell adni a külföldi devizát és dollárt kell vennie.Ez pedig a dollár árfolyamát erősíti.
Hétfőn kérdezd meg bármelyik magyar pénzváltót hogy mibe mentik az emberek a megtakaritásaikat,a világ első számú menekülővalautája a dollár,sok egyéb mellett.
Csakhogy most extrém erős az inflációs nyomás ott is! Éppen a dollárral van nagy baj, mert felhígult! A nagy beerősödés után jön majd a feketeleves.
 

Ranger

Well-Known Member
2021. szeptember 20.
1 333
2 585
113
Az oroszok? Egyelőre nem ez a szitu, kizárják őket.

Sztem ilyen nem lesz, mert Kína a világ legnagyobb exportáló országa, nem érdeke kilépni. Lábon lőnék magukat. Visszaesne a gazdasági növekedésük, az eletszínvonal emelkedés, ami a kínai komcsi rendszer társadalmi elfogadottságának alapja.

11.000 SWIFTes bank vs. 300 bank a kínai rendszeren. Ez rohadtul aránytalan. Fokozatosan nőhet Kína súlya, de egyik napról a másikra a erősorrend nem valtozik meg. Ahogy az albán hadsereg sem übereli a németet, bárki bármit csinál. A pénzügyi rendszer jelenleg ennyire egyensúlytalan
Igen, SWIFT se egy év alatt épült fel..
Amerikai-kínai gazdaság úgy össze van fonodva, h egymás nélkül létezni se tudnak. S nem us akarnak. Ugyanis az nem üzlet.
 

Ranger

Well-Known Member
2021. szeptember 20.
1 333
2 585
113
Ne az elmúlt egy hetet nézd ez egy régi beidegződés gyorsan meg fog fordulni! ez egy nagy folyamat, hamarosan jön a kijozanodas.
Hát jó nagy folyamat.
Kell hozza még legalább két évtized. S persze az amcsik ludas olvasnak közben.
Persze egy jó kis atomháború felülírna.
 

Giskard

Well-Known Member
2021. szeptember 25.
4 154
13 566
113
Hát jó nagy folyamat.
Kell hozza még legalább két évtized. S persze az amcsik ludas olvasnak közben.
Persze egy jó kis atomháború felülírna.
Igen kellet volna neki két évtized, de az oroszok és a kínaiak most felgyorsította. A hülye nyugatiak pedig bele asztal a csapdába. Ez a háború egy fedett akció csak az igazi háború első fejezete. Szerintem !
 

Ranger

Well-Known Member
2021. szeptember 20.
1 333
2 585
113
Igen kellet volna neki két évtized, de az oroszok és a kínaiak most felgyorsította. A hülye nyugatiak pedig bele asztal a csapdába. Ez a háború egy fedett akció csak az igazi háború első fejezete. Szerintem !
Elnézésed kérem, de nem igazán értem amit mondani szeretnél.
 

Lator

Well-Known Member
2017. március 7.
2 484
10 807
113
Sajnálom, ha nem tetszett a válasz.
De ez szubjektív probléma.
Nem mondtam hogy nem tetszett, válaszoltam, tényt közöltem. Ha már így belekezdtek ebbe a háborùba akkor lehet hogy sok mindenre képesek, szarrá lesznek szankciózva , lehet vissza akarnak vágni úgy ahogy tudnak. Mondjuk mint mondottam a világ pénzügyi dolgai nem az erösségem, lehet hogy mindez teljesen elképzelhetetlen.
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 802
25 406
113

Giskard

Well-Known Member
2021. szeptember 25.
4 154
13 566
113
Ez így van amíg nincs gazdasági haboru. És most ez van Kína és az USA között. Az USA a jólétet a petro dollárból finanszírozta, ezt fogjak most széttörni. Azért írtam, hogy milyen ostobák voltak a nyugati vezetők, hogy egy ilyen semmirese való országért saját magukat szívatták meg és felgyorsítják a dollár kinyirasat. Stagfláció lesz a nyugati világba extrém rossz esetbe hiperinflacio.
 
  • Tetszik
Reactions: Centquri prime

Ranger

Well-Known Member
2021. szeptember 20.
1 333
2 585
113
Ez így van amíg nincs gazdasági haboru. És most ez van Kína és az USA között. Az USA a jólétet a petro dollárból finanszírozta, ezt fogjak most széttörni. Azért írtam, hogy milyen ostobák voltak a nyugati vezetők, hogy egy ilyen semmirese való országért saját magukat szívatták meg és felgyorsítják a dollár kinyirasat. Stagfláció lesz a nyugati világba extrém rossz esetbe hiperinflacio.
Sajnálom. Be kell valljam túl éles nekem ez a cikkázás, s parttalan.
Ha interdiszciplináris megközelítést választom akkor se tudom követni, így nem tudok partnered lenni.
 

Giskard

Well-Known Member
2021. szeptember 25.
4 154
13 566
113
Sajnálom. Be kell valljam túl éles nekem ez a cikkázás, s parttalan.
Ha interdiszciplináris megközelítést választom akkor se tudom követni, így nem tudok partnered lenni.
Sajnálom, hogy nem tudtam világosan leírni. Ezért is raktam be a cikket alapnak és abból már nem nehéz levezetni, hogy mi történik.
 
  • Tetszik
Reactions: Centquri prime

Ranger

Well-Known Member
2021. szeptember 20.
1 333
2 585
113
Nem mondtam hogy nem tetszett, válaszoltam, tényt közöltem. Ha már így belekezdtek ebbe a háborùba akkor lehet hogy sok mindenre képesek, szarrá lesznek szankciózva , lehet vissza akarnak vágni úgy ahogy tudnak. Mondjuk mint mondottam a világ pénzügyi dolgai nem az erösségem, lehet hogy mindez teljesen elképzelhetetlen.
SilvioD nagyon jól összeszedte mit érdemes kb ebben a témában szombat este itt elmondani.
Ezért reagáltam csak röviden az alap tézisre, ami inkább csak hipotézis.
 
  • Tetszik
Reactions: SilvioD and Lator

Ranger

Well-Known Member
2021. szeptember 20.
1 333
2 585
113
Sajnálom, hogy nem tudtam világosan leírni. Ezért is raktam be a cikket alapnak és abból már nem nehéz levezetni, hogy mi történik.
Egészen más forrásokból, más terjedelemben tájékozódom, s egészen más céllal, ha gazdasági kérdések merülnek fel bennem.
Elfogom olvasni, amit linkeltél.
Szép estét!