A pénz világa

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
7 056
14 208
113
Sajnálom. Be kell valljam túl éles nekem ez a cikkázás, s parttalan.
Ha interdiszciplináris megközelítést választom akkor se tudom követni, így nem tudok partnered lenni.

Minden hátsó szándék nélkül, de magyar fórumon vagyunk, legalább egy anti-sznob taggal (Én):
interdiszciplináris -> két-/több(tudomány-)szempontú megközelítése egy problémának.

Egyébként jókat írsz, néha hibákkal! ;)

...Én hibátlanul! ...és szerényen is!


...aki az utolsó sort komolyan vette:
  1. megérdemli, ;)
  2. jelentkezzen nálam a letiltásért(ignore). :p :p :p ...

.


.
 
  • Tetszik
Reactions: Centquri prime

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 526
93 813
113
Csakhogy most extrém erős az inflációs nyomás ott is! Éppen a dollárral van nagy baj, mert felhígult! A nagy beerősödés után jön majd a feketeleves.
Nemcsak ott, mindenhol. Ha csak ott lenne gond, akkor aggodhatnak, de ez vilagtrend, Kínában is emelkedik, az oroszt meg hagyjuk meg sem merem tippelni mennyi lesz 40%-os rubelgyengülés utan, ami a héten volt.
 
  • Tetszik
Reactions: milagro

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 526
93 813
113
Ja, ez a cirkusz ami most folyik ez is irreális.
Ha irreális, akkor baj van!! Remélem Putyin a saját kritériumai alapján reálisan döntött, csak rosszak voltak a szempontok, ezért nézte be.

Ha látta, hogy ez lesz, de nem érdekelte az komoly gond...
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 526
93 813
113
Igen kellet volna neki két évtized, de az oroszok és a kínaiak most felgyorsította. A hülye nyugatiak pedig bele asztal a csapdába. Ez a háború egy fedett akció csak az igazi háború első fejezete. Szerintem !
Ez túl egyszerű megoldás. Sokszor a vágyvezérelt gondolkodás félrevisz engem is. Az oroszok most húzták le magukat a budin szinte minden szempontból. Kínát bombázzák nagyon kedvező ajanlatokkal. Kína szereti ezt, általában az ilyen pozíciókat felveszi, de itt most látványosan mérlegel. Vmi csontot dob, de nem döntött. Valszeg egyébként kihúzza majd az orosz cégeket a nagy xarból, de ennek súlyos ára lesz. Nem érdeke a Nyugattal a konfliktus, hisz a nyugati exportból él. Még hosszú évekig, évtizedekig kell erősítenie, hogy behozza a teljes lemaradást

Valószínűleg a jüan megjelenik a dollár kihívójaként, de látványos pozíciócserére nem számítok. Még az is lehet 15 év múlva a pénzügyekben is 2 pólusú világrend lesz. A dollár és globalis jelenléte nem valószínű, hogy eltűnik, de valószínűleg megtörik az egyeduralma.
 

luperator

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
1 061
1 653
113
Ha irreális, akkor baj van!! Remélem Putyin a saját kritériumai alapján reálisan döntött, csak rosszak voltak a szempontok, ezért nézte be.

Ha látta, hogy ez lesz, de nem érdekelte az komoly gond...
Szerintem mi hamarabb megérezzük ennek a negatív hatásait mint ő. Leginkább azért, mert objektíven sose fogjuk tudni mi van Oroszországban.
Putyin hosszú ideje csendben volt nemzetközi porondon, volt ideje megfigyelni a várható hatásokat és szerintem pont erre számított, tekintve, hogy eddig is a fekete bárány volt a csapatban.
De mi vajon tudjuk e mi fog történni a közeljövőben? Valami rejtélyes módon Orbánék hiába támogatnak mindent, a forint nem a jó irányba mozdult el.
 

Giskard

Well-Known Member
2021. szeptember 25.
4 154
13 566
113
Szerintem mi hamarabb megérezzük ennek a negatív hatásait mint ő. Leginkább azért, mert objektíven sose fogjuk tudni mi van Oroszországban.
Putyin hosszú ideje csendben volt nemzetközi porondon, volt ideje megfigyelni a várható hatásokat és szerintem pont erre számított, tekintve, hogy eddig is a fekete bárány volt a csapatban.
De mi vajon tudjuk e mi fog történni a közeljövőben? Valami rejtélyes módon Orbánék hiába támogatnak mindent, a forint nem a jó irányba mozdult e.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 526
93 813
113
Szerintem mi hamarabb megérezzük ennek a negatív hatásait mint ő. Leginkább azért, mert objektíven sose fogjuk tudni mi van Oroszországban.
Putyin hosszú ideje csendben volt nemzetközi porondon, volt ideje megfigyelni a várható hatásokat és szerintem pont erre számított, tekintve, hogy eddig is a fekete bárány volt a csapatban.
De mi vajon tudjuk e mi fog történni a közeljövőben? Valami rejtélyes módon Orbánék hiába támogatnak mindent, a forint nem a jó irányba mozdult el.
Nemcsak a forint minden fejlődő piaci valuta, kelet-europai valuta gyengült. Ilyenkor minden befektető dollárba, euróba, aranyba stb. menekül. Erre szinte nincs is rövid távon hatásunk.

Bármilyen meglepő, egyelőre ezzel a teljesítménnyel sem lóg ki jelentősen a sorból a forint, a régióban egy hét alatt a magyar deviza 5,8%-ot bukott az euróval szemben, miközben a lengyel zloty 4,55%-kal, a cseh korona pedig 4 százalékkal gyengült. Péntek délután látszott egy kis alulteljesítés a forint szempontjából, de egyelőre korai lenne azt mondani, hogy elszakadtunk volna a régiótól is, a jövő hét elején ugyanilyen könnyen jöhet néhány jobb nap.

A rubel viszont összeomlott. Majdnem 40%-ot gyengült a dollárral szemben!!!
Ezenfelül gazdasági növekedés helyett 7%-os orosz gazdasági visszaesés lehet.

Az Oroszországi befektetések nagy részét az EU vitte, ezeknek sztornó. A magas orosz infláció valszeg duplázódik 17%-ra, a lakossági fogyasztás vissza fog esni.

Emelkedő munkanélküliség
A lakosság elégedetlenségét fokozhatja, hogy a munkanélküliségi ráta megugrik, a külföldi vállalatok ugyanis tömegével szüntetik be a működésüket

Oroszország ugyanis már kvázi államcsődöt jelentett a héten, amikor kijelentette, hogy visszatartja a kamatfizetést egyes kötvényeire – technikai értelemben már ez is államcsődnek tekinthető, noha nem párosul hozzá fizetésképtelenség. Az ilyen „szándékolt” államcsődöt az országok el szoktak kerülni, mert jelentősen ront a megítélésükön, Oroszország megítélésén viszont most nem ez rontott, így hasonló akciókra a következő hetekben is számíthatunk.

 

Ranger

Well-Known Member
2021. szeptember 20.
1 333
2 585
113
Minden hátsó szándék nélkül, de magyar fórumon vagyunk, legalább egy anti-sznob taggal (Én):
interdiszciplináris -> két-/több(tudomány-)szempontú megközelítése egy problémának.

Egyébként jókat írsz, néha hibákkal! ;)

...Én hibátlanul! ...és szerényen is!


...aki az utolsó sort komolyan vette:
  1. megérdemli, ;)
  2. jelentkezzen nálam a letiltásért(ignore). :p :p :p ...

.


.
Pihenj inkább!
 
  • Hűha
Reactions: LMzek 2.0

Giskard

Well-Known Member
2021. szeptember 25.
4 154
13 566
113
Nemcsak a forint minden fejlődő piaci valuta, kelet-europai valuta gyengült. Ilyenkor minden befektető dollárba, euróba, aranyba stb. menekül. Erre szinte nincs is rövid távon hatásunk.

Bármilyen meglepő, egyelőre ezzel a teljesítménnyel sem lóg ki jelentősen a sorból a forint, a régióban egy hét alatt a magyar deviza 5,8%-ot bukott az euróval szemben, miközben a lengyel zloty 4,55%-kal, a cseh korona pedig 4 százalékkal gyengült. Péntek délután látszott egy kis alulteljesítés a forint szempontjából, de egyelőre korai lenne azt mondani, hogy elszakadtunk volna a régiótól is, a jövő hét elején ugyanilyen könnyen jöhet néhány jobb nap.

A rubel viszont összeomlott. Majdnem 40%-ot gyengült a dollárral szemben!!!
Ezenfelül gazdasági növekedés helyett 7%-os orosz gazdasági visszaesés lehet.

Az Oroszországi befektetések nagy részét az EU vitte, ezeknek sztornó. A magas orosz infláció valszeg duplázódik 17%-ra, a lakossági fogyasztás vissza fog esni.

Emelkedő munkanélküliség
A lakosság elégedetlenségét fokozhatja, hogy a munkanélküliségi ráta megugrik, a külföldi vállalatok ugyanis tömegével szüntetik be a működésüket

Oroszország ugyanis már kvázi államcsődöt jelentett a héten, amikor kijelentette, hogy visszatartja a kamatfizetést egyes kötvényeire – technikai értelemben már ez is államcsődnek tekinthető, noha nem párosul hozzá fizetésképtelenség. Az ilyen „szándékolt” államcsődöt az országok el szoktak kerülni, mert jelentősen ront a megítélésükön, Oroszország megítélésén viszont most nem ez rontott, így hasonló akciókra a következő hetekben is számíthatunk.

Hat ez is egy vagy vezérelt nyugati hozzáállás. 1 év múlva már látjuk kinek az elmélete fele haladunk.
 

Ranger

Well-Known Member
2021. szeptember 20.
1 333
2 585
113
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
7 056
14 208
113

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 829
30 910
113

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
  • Tetszik
Reactions: zeal and milagro

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 711
76 737
113
Nemcsak a forint minden fejlődő piaci valuta, kelet-europai valuta gyengült. Ilyenkor minden befektető dollárba, euróba, aranyba stb. menekül. Erre szinte nincs is rövid távon hatásunk.

Bármilyen meglepő, egyelőre ezzel a teljesítménnyel sem lóg ki jelentősen a sorból a forint, a régióban egy hét alatt a magyar deviza 5,8%-ot bukott az euróval szemben, miközben a lengyel zloty 4,55%-kal, a cseh korona pedig 4 százalékkal gyengült. Péntek délután látszott egy kis alulteljesítés a forint szempontjából, de egyelőre korai lenne azt mondani, hogy elszakadtunk volna a régiótól is, a jövő hét elején ugyanilyen könnyen jöhet néhány jobb nap.
Az ilyen 2 hét alatt 30 forintos gyengüléseket hogy tudja kivédeni/kihasználni az egyszerű magánszemély? Devizaszámla nyitás vagy váltson át pénzt oda-vissza árfolyamtól függően?
 
  • Tetszik
Reactions: Centquri prime

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 526
93 813
113
Az ilyen 2 hét alatt 30 forintos gyengüléseket hogy tudja kivédeni/kihasználni az egyszerű magánszemély? Devizaszámla nyitás vagy váltson át pénzt oda-vissza?
A háború hatását lehetetlen kivédeni. Megelőzni lehet, ha pl. devizaszámlát is nyitsz. Euro, frank vagy dollár. Vagy Inflációkövető allampapir.

De én ezzel sokat nem foglalkozok. Biztos van sokkal jobb megoldás is. Nekem csak annyi a cél, hogy ne bukjak.