A pénz világa

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Ranger

Well-Known Member
2021. szeptember 20.
1 333
2 585
113
Érdekesség(spot alapján délután):

Forint 385.715 +5.085 +1.34%
UKRÁN HRIVNYA 32.7801 -0.0800 -0.24%
zlotyi 4.8406 +0.0365 +0.76%
bolgár leva 1.9556 +0.0004 +0.02%
korona 25.7210 -0.0020 -0.01%
szerb dínár 117.655 +0.135 +0.11%
horvát kuna 7.5578 +0.0006 +0.01%
 
  • Tetszik
  • Szomorú
Reactions: Bleroka and Szittya

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 868
35 254
113
Érdekesség(spot alapján délután):

Forint 385.715 +5.085 +1.34%
UKRÁN HRIVNYA 32.7801 -0.0800 -0.24%
zlotyi 4.8406 +0.0365 +0.76%
bolgár leva 1.9556 +0.0004 +0.02%
korona 25.7210 -0.0020 -0.01%
szerb dínár 117.655 +0.135 +0.11%
horvát kuna 7.5578 +0.0006 +0.01%
és az a durva hogy ennek a 90% a hazai ft ról váltók miatt alakul így... Magyrországon kitört a ft pánik újból... mint mindig... míg más országokban rohanak wc papírt venni addig a magyar rohan eurot váltani.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 868
35 254
113
Az lenne a megoldás ha lenne egy csak magyar állampolgárok által közvetlen a nemzetibanktól (cagy annak magyar állami partnereitől) vásárólható kisértékű befektetési aranyy lemez (népszerűsítve) hogy ne europa menekítsék a pénzüket az emberek hanem ezekbe az arany/ezüst lemezekbe...
így a ft a nemzetibankba kerülne vissza tehár kivonódna a piacokról és nem okozna a Ft nak nagyértékű romlását...

mi magunk tesszük tönkre a ft ott kezdődött azzall hogy osztrák márkára ment a váltás anno és ezermilliárdokat pumpáltunk ki ausztriába hirtelen a határnyitás után... (ott indult az infláció ami hihetetlen mértékűvólt) majd jött a márka mint tartalék pénz.... az tovább rontotta a ft ot mire megjött az euró a ft ba már nem vólt bizalom miközbe az egésszet mi magunk okoztuk... és értéktelenítettük el a saját megtakarításainkat ezzel mai szemmel minden háztartás milliokat dobott ki az ablakon...
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 868
35 254
113
Ugy tünik, a magyarok jobban biznak a wc-papier ellátâsban mint a forintban.
igen . de a szomorú hogy olvasd fentebb mi magunk tettük tönkre...

a sját hülyeségünk vezetett ide ahogy most is a saját hülyeségünk (kollelktív) szívunk.

mert a mai napig ninvs felvilágosítva a nép a pénzügyekről cserébe van ének zene 12. osztályig.
 
  • Szomorú
Reactions: Kim Philby

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 994
19 289
113
Az lenne a megoldás ha lenne egy csak magyar állampolgárok által közvetlen a nemzetibanktól (cagy annak magyar állami partnereitől) vásárólható kisértékű befektetési aranyy lemez (népszerűsítve) hogy ne europa menekítsék a pénzüket az emberek hanem ezekbe az arany/ezüst lemezekbe...
így a ft a nemzetibankba kerülne vissza tehár kivonódna a piacokról és nem okozna a Ft nak nagyértékű romlását...

mi magunk tesszük tönkre a ft ott kezdődött azzall hogy osztrák márkára ment a váltás anno és ezermilliárdokat pumpáltunk ki ausztriába hirtelen a határnyitás után... (ott indult az infláció ami hihetetlen mértékűvólt) majd jött a márka mint tartalék pénz.... az tovább rontotta a ft ot mire megjött az euró a ft ba már nem vólt bizalom miközbe az egésszet mi magunk okoztuk... és értéktelenítettük el a saját megtakarításainkat ezzel mai szemmel minden háztartás milliokat dobott ki az ablakon...
Lengyeleknél elvileg van valami hasonló.
 
  • Tetszik
Reactions: Szittya

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 868
35 254
113
Lengyeleknél elvileg van valami hasonló.
egyébként nagyon jól tetted hogy ft ra váltottál.
nem csak a fentiek miatt.
hanem mert biztos észrevetted az atm ek ki vannak ürülve szerte az országba. és már nem 1. napja.

a bankoknak sürgősen KP hoz kell jutniuk.
és ezt mivel törvényileg kötelességük a ft mérleg fentartása. csak euro kötvények bontásáva tudja elérni (no meg dollár jen és az apró)
ez azt jelnti hogy váltani a bankok csak a nemzeti bankon keresztűl tudnak kp t...

a Ft hétfőn még lehet hogy stagnál esetleg kis mértékben emelkedik de a napvégre lefutnak a tranzakciók első ütemei. keddre tolódik a többi és a FT erősödni fog. (mert muszáyl kp t biztosítaniuk az ATM ekbe és a bankok ablakaiba... ha nem akarnak bankpánikot... (persze ez a bankoknak is megfogja érni hisz jó árfolyamon váltanak ) és mivel minden nap rosszabb lessz a váltási árfolyam a forint meredeken erősödésnek fog indulni (pláne ha a sperbank károsultjainak kárpotlása is megindul ami szintén euroról lessz váltva forintra nagy mértékben.)
 

Gungnir (F1End)

Well-Known Member
2021. március 24.
442
1 189
93
Az lenne a megoldás ha lenne egy csak magyar állampolgárok által közvetlen a nemzetibanktól (cagy annak magyar állami partnereitől) vásárólható kisértékű befektetési aranyy lemez (népszerűsítve) hogy ne europa menekítsék a pénzüket az emberek hanem ezekbe az arany/ezüst lemezekbe...
így a ft a nemzetibankba kerülne vissza tehár kivonódna a piacokról és nem okozna a Ft nak nagyértékű romlását...
Szerintem ez nem megoldás semmire. Ha az MNB adná el az eurót amit megvesznek, akkor az ugyanúgy oda szívódna fel mint a felvetett arany koncepció. Már ha van annyi (most) beáldozható eurója. De ha nincs, aranya se lenne annyi.
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 994
19 289
113
egyébként nagyon jól tetted hogy ft ra váltottál.
nem csak a fentiek miatt.
hanem mert biztos észrevetted az atm ek ki vannak ürülve szerte az országba. és már nem 1. napja.

a bankoknak sürgősen KP hoz kell jutniuk.
és ezt mivel törvényileg kötelességük a ft mérleg fentartása. csak euro kötvények bontásáva tudja elérni (no meg dollár jen és az apró)
ez azt jelnti hogy váltani a bankok csak a nemzeti bankon keresztűl tudnak kp t...

a Ft hétfőn még lehet hogy stagnál esetleg kis mértékben emelkedik de a napvégre lefutnak a tranzakciók első ütemei. keddre tolódik a többi és a FT erősödni fog. (mert muszáyl kp t biztosítaniuk az ATM ekbe és a bankok ablakaiba... ha nem akarnak bankpánikot... (persze ez a bankoknak is megfogja érni hisz jó árfolyamon váltanak ) és mivel minden nap rosszabb lessz a váltási árfolyam a forint meredeken erősödésnek fog indulni (pláne ha a sperbank károsultjainak kárpotlása is megindul ami szintén euroról lessz váltva forintra nagy mértékben.)
20.-áig be kell fizessem az ÁFÁt az alacsonyabb árfolyamon realizált EUR bevételem után, úgyhogy logikus volt most váltani. Ha megy is feljebb, ezen már "nyertem".
 

Ranger

Well-Known Member
2021. szeptember 20.
1 333
2 585
113
  • Hűha
Reactions: Bleroka

Lator

Well-Known Member
2017. március 7.
2 484
10 808
113
Keresek valakit aki fel tudna világosítani az oroszok SWIFT böl való kilépésének lehetséges hatásairól és a kínai CIPS be csatlakozásáról. Ez nem igazán az én területem de kíváncsi vagyok. Ki fog nyerni , ki fog veszteni ezen? Az USA nak ez fájni fog? Ezzel elvetik a dollár alapú kereskedelmet és yuan alapúra valtanak?
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 526
93 815
113
Keresek valakit aki fel tudna világosítani az oroszok SWIFT böl való kilépésének lehetséges hatásairól és a kínai CIPS be csatlakozásáról. Ez nem igazán az én területem de kíváncsi vagyok. Ki fog nyerni , ki fog veszteni ezen? Az USA nak ez fájni fog? Ezzel elvetik a dollár alapú kereskedelmet és yuan alapúra valtanak?
Először mki veszteni fog, mert a SWIFT a banki pénzmozgás Gmailje, ezen keresztül kommunikálnak egymással hittelesen a bankok. Enélkül megszűnik a cégek közti bankok által lebonyolított pénzmozgás, igy gyakorlatilag megszűnik a külkereskedelem.

De nem 100%-osan vágták el most Oroszo.-t. A gázszállítást, energiaellátást biztosító Gazprombank és a Sberbank nem került a tiltólistára. Ha jól tudom a gyakorlati levágás a többinél sem történt még meg.
Valszeg következő szankciós szintnek hagyták meg a maradék 2 bankot.

Miért fontos a SWIFT? Mert kb. a vilagon 11.000 bank a tagja, míg mondjuk a kinai rendszernek 300.
Eleve az oroszoknak különben van saját SWIFTjük. Minden Oroszo.n belüli utalást azon keresztül kell kötelezően intézniük.

Mit tehet Oroszo.? Mondjuk összeköti saját rendszerét a kínaival. Ezzel a Kína felőli külker. megoldódik. De Európa, a világ még mindig nem elérhető. Ezt úgy tudják majd pl. magyar cégek kijátszani, ha kínai bankhoz utalnak, aki továbbutalja egy másik, kínai rendszeren az oroszhoz. Ezáltal a kínai pénzügyi rendszer felértékelődne. De ugye az USA sem hülye, figyelni és valszeg szankciózni fogja.

Szal sztem még minden nyitott. Nagy szopás lesz, a great reset kereskedelmi zavarai, szállítási kapacitásprobléma, alkatrész, nyersanyaghiany erősödni fog. Növekvő árak infláció. Mindez a covid következtében megugró, magas állami költségvetési hiányokkal, emelkedő államadósságokkal párosul. A nemzetközi bizalom a mélyponton.

Most hogy írom neki is mehetnénk a Dunának. :D

Én így latom. Remélem nem. írtam nagy hülyeséget. Várom más véleményét is.
 

Lator

Well-Known Member
2017. március 7.
2 484
10 808
113
Először mki veszteni fog, mert a SWIFT a banki pénzmozgás Gmailje, ezen keresztül kommunikálnak egymással hittelesen a bankok. Enélkül megszűnik a cégek közti bankok által lebonyolított pénzmozgás, igy gyakorlatilag megszűnik a külkereskedelem.

De nem 100%-osan vágták el most Oroszo.-t. A gázszállítást, energiaellátást biztosító Gazprombank és a Sberbank nem került a tiltólistára. Ha jól tudom a gyakorlati levágás a többinél sem történt még meg.
Valszeg következő szankciós szintnek hagyták meg a maradék 2 bankot.

Miért fontos a SWIFT? Mert kb. a vilagon 11.000 bank a tagja, míg mondjuk a kinai rendszernek 300.
Eleve az oroszoknak különben van saját SWIFTjük. Minden Oroszo.n belüli utalást azon keresztül kell kötelezően intézniük.

Mit tehet Oroszo.? Mondjuk összeköti saját rendszerét a kínaival. Ezzel a Kína felőli külker. megoldódik. De Európa, a világ még mindig nem elérhető. Ezt úgy tudják majd pl. magyar cégek kijátszani, ha kínai bankhoz utalnak, aki továbbutalja egy másik, kínai rendszeren az oroszhoz. Ezáltal a kínai pénzügyi rendszer felértékelődne. De ugye az USA sem hülye, figyelni és valszeg szankciózni fogja.

Szal sztem még minden nyitott. Nagy szopás lesz, a great reset kereskedelmi zavarai, szállítási kapacitásprobléma, alkatrész, nyersanyaghiany erősödni fog. Növekvő árak infláció. Mindez a covid következtében megugró, magas állami költségvetési hiányokkal, emelkedő államadósságokkal párosul. A nemzetközi bizalom a mélyponton.

Most hogy írom neki is mehetnénk a Dunának. :D

Én így latom. Remélem nem. írtam nagy hülyeséget. Várom más véleményét is.
Mi van ha esetleg egy nagyon extrém helyzetben, ezek úgy döntenek hogy lófaszt a dollár alapú kereskedelemnek? Hogy kilépnek ebböl a Swift rendszerböl??
 
  • Imádom
Reactions: Kim Philby

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 526
93 815
113
Mi van ha esetleg egy nagyon extrém helyzetben, ezek úgy döntenek hogy lófaszt a dollár alapú kereskedelemnek? Hogy kilépnek ebböl a Swift rendszerböl??
Az oroszok? Egyelőre nem ez a szitu, kizárják őket.

Sztem ilyen nem lesz, mert Kína a világ legnagyobb exportáló országa, nem érdeke kilépni. Lábon lőnék magukat. Visszaesne a gazdasági növekedésük, az eletszínvonal emelkedés, ami a kínai komcsi rendszer társadalmi elfogadottságának alapja.

11.000 SWIFTes bank vs. 300 bank a kínai rendszeren. Ez rohadtul aránytalan. Fokozatosan nőhet Kína súlya, de egyik napról a másikra a erősorrend nem valtozik meg. Ahogy az albán hadsereg sem übereli a németet, bárki bármit csinál. A pénzügyi rendszer jelenleg ennyire egyensúlytalan
 
  • Tetszik
Reactions: Lator

Giskard

Well-Known Member
2021. szeptember 25.
4 154
13 566
113
Keresek valakit aki fel tudna világosítani az oroszok SWIFT böl való kilépésének lehetséges hatásairól és a kínai CIPS be csatlakozásáról. Ez nem igazán az én területem de kíváncsi vagyok. Ki fog nyerni , ki fog veszteni ezen? Az USA nak ez fájni fog? Ezzel elvetik a dollár alapú kereskedelmet és yuan alapúra valtanak?
Igen ez a lényeg. Az amerikai bankszektor vezetői már aggódnak a dollár tartalék valuta szerepének elvesztésétől. Ez egy rohadt nagy dollár gyengülést és nagy inflációt fog okozni.
 

Bleroka

Well-Known Member
2019. március 16.
364
1 065
93
Igen ez a lényeg. Az amerikai bankszektor vezetői már aggódnak a dollár tartalék valuta szerepének elvesztésétől. Ez egy rohadt nagy dollár gyengülést és nagy inflációt fog okozni.
Pont forditva:

A dollár biztonsági menedék funkciót tölt be,válságok,háborúk esetén az amerikai államkötvények keresettek lesznek.
Ezeket dollárban lehet megvásárolni,tehát a befektetőnek el kell adni a külföldi devizát és dollárt kell vennie.Ez pedig a dollár árfolyamát erősíti.
Hétfőn kérdezd meg bármelyik magyar pénzváltót hogy mibe mentik az emberek a megtakaritásaikat,a világ első számú menekülővalautája a dollár,sok egyéb mellett.
 

Ranger

Well-Known Member
2021. szeptember 20.
1 333
2 585
113
Igen ez a lényeg. Az amerikai bankszektor vezetői már aggódnak a dollár tartalék valuta szerepének elvesztésétől. Ez egy rohadt nagy dollár gyengülést és nagy inflációt fog okozni.
dollár gyengülés…hol?esett az EUR a dollárral szemben mint a kő…rubelt meg nem is mondom.
Ha elég sokáig megy a cirkusz még eurusd paritás is lehet.
30 éves Bond piacon a hozam ugrott.
3-8 hónap kockázatot árazott a piac a héten.eddig.
 
  • Tetszik
Reactions: Bleroka and SilvioD