Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.
Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.
Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.
Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.
--- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---
A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!
Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz
Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.
A rubel jelenleg (ugyan) konvertibilis devizának minősül, de pont a szankciók miatt az egyébként se túl zsizsegő piaca illikvid. Volumen nyista.Félreértessz, szarkazmus/irónia.
Azt akartam írni, hogy kb semmit sem érnek a szankciók.
Egy európai országban így nézett volna ki a konstrukció. A fő kérdés először is az lett volna, hogy a szükséges mennyiségű saját fizetőeszközt milyen formában zúdítsa rá a jegybank a piacokra. Nyilvánvaló, hogy a gázszámla kifizetéséhez szükséges pénzt a fogyasztóknak a piacról, lehetőleg a saját piacról kell beszereznie. Csakhogy az orosz szereplőknek sincs elegendő rubeljük ehhez, tehát a jegybanknak valahogy rubelt kell juttatnia a piaci szereplőknek. Ezzel párhuzamosan a legsúlyosabb gazdasági probléma a bajba jutott vállalatok, pénzintézetek működőképességének fenntartása, csődközeli helyzetből kimentése. Adja magát a kézenfekvő megoldás: a jegybank hitelt nyújt a bajba jutott vállalkozásoknak rubelban. Egyfajta növekedési hitelprogram, ismerjük ezt itthonról is, ahol a covidjárvány miatt került sor hasonló jegybanki beavatkozásra. Tehát a jegybank rázúdítja a rendkívül kedvező hiteljét a bajba jutott orosz vállalatokra, akik ezt a rubelt eladhatják a tőzsdén kemény valutáért a jegybank meghatározta feltételekkel (napi kiadásokra például nem is használhatják fel, mert nem ez a hitel célja, mert a konstrukcióból fakadó profit fogja ezt szolgálni), hiszen alapvetően erre van szükségük, mint azt láthatjuk mondjuk a Severstal esetében. Ez valódi piaci tranzakció lesz, amit magánszereplők bonyolítanak le, annak minden következményével együtt. Mik ezek:Szerintem ezt rosszul látod, a rubel iránti kereslet, a teljes gáz és Olaj export mértékével nő. Ha az osztrák jegybank tároz be, és osztrák bankból utalja el az OMV, miben különbözik? Most ez egy orosz bank lesz, ahol minden nemzetközi résztvevő számlát fog nyitni, kőő vagy nem kőő alapon.
Ezen a ponton állj meg légyszíves. Ez békeidőben lett volna lehetséges. A jegybankok az orosz kitettségektől nagyrészt megváltak az elmúlt hónapban, a SWIFT hiánya meg az egészet értelmetlenné tette volna. Azaz csak a piaci szereplők kényszerítésével, miszerint egy orosz bankban való számlanyitásra vannak kényszerítve, ahol konvertálnak rubelre, valósul meg a feltétele a rubel alapú elszámolásnak.Egy európai országban így nézett volna ki a konstrukció. A fő kérdés először is az lett volna, hogy a szükséges mennyiségű saját fizetőeszközt milyen formában zúdítsa rá a jegybank a piacokra.
Nyilvánvaló, de jelenleg nem megoldható.Nyilvánvaló, hogy a gázszámla kifizetéséhez szükséges pénzt a fogyasztóknak a piacról, lehetőleg a saját piacról kell beszereznie.
Ezért van az orosz banki számlanyitási kötelezettség a piaci szereplők számára, megkerülve a jegybankokat.Csakhogy az orosz szereplőknek sincs elegendő rubeljük ehhez, tehát a jegybanknak valahogy rubelt kell juttatnia a piaci szereplőknek.
Most ez van, Putyin rezsim ebből tud tovább dolgozni, vagy rontani a helyzeten. Meglátjuk mire vezet, és ki lesz az erősebb a tekintetben, hogy akaratát érvényesítse.Ezzel párhuzamosan a legsúlyosabb gazdasági probléma a bajba jutott vállalatok, pénzintézetek működőképességének fenntartása, csődközeli helyzetből kimentése. Adja magát a kézenfekvő megoldás: a jegybank hitelt nyújt a bajba jutott vállalkozásoknak rubelban. Egyfajta növekedési hitelprogram, ismerjük ezt itthonról is, ahol a covidjárvány miatt került sor hasonló jegybanki beavatkozásra. Tehát a jegybank rázúdítja a rendkívül kedvező hiteljét a bajba jutott orosz vállalatokra, akik ezt a rubelt eladhatják a tőzsdén kemény valutáért a jegybank meghatározta feltételekkel (napi kiadásokra például nem is használhatják fel, mert nem ez a hitel célja, mert a konstrukcióból fakadó profit fogja ezt szolgálni), hiszen alapvetően erre van szükségük, mint azt láthatjuk mondjuk a Severstal esetében. Ez valódi piaci tranzakció lesz, amit magánszereplők bonyolítanak le, annak minden következményével együtt. Mik ezek:
Ez egy rém egyszerű konstrukció lehetett volna, de az orosz jegybank, a hiperkorrupt orosz keretek között nem képes egy ilyen európai megoldást kiizadni magából. Mi történik ehelyett:
- a Rubel felértékelődése a beváltott valutákhoz képest
- a bajba jutott vállatok anyagi helyzetének rendezése
- az orosz gazdaság ellátása valutával, amely valuta így közvetlenül a piaci szereplőkhöz kerül, rajtuk keresztül pedig vissza akár a kisemberekhez is.
- mivel a külföldi szereplők az orosz pénzintézeteken át tudják csak megvalósítani a rubelbeszerzésüket, így a még nem szankcionált bankok rajtamaradnak a SWIFT-en (nem lényeges a már szankcionáltak helyzetét forszírozni, mert ők fogják eladni a rubelt amihez a hitelprogramon át jutottak, így a konszolidációjuk garantált).
- maga a piaci adásvétel jelentékeny áremelkedését is okozta volna a gáznak magának is, hiszen egy viszonylagos hiánycikkhez, a Rubelhez kötötte volna a beszerezhetőségét, ami további profitot eredményezett volna az orosz gazdaságnak.
Tipikusan orosz helyzet, ide vezet, ha egy állam diszfunkcionális, hosszú évtizedek korrupciója és nepotizmusa minden életképességet és kreativitást kiöl belőle. Ez van.
- az oligarchikus környezetben kedvezményezett bank kerül kizárólagos pozícióba és az egész átváltási folyamatot a piac teljes kiküszöbölésével a saját berkein belül vezényli le a jegybank asszisztálásával.
- aminek minimális hatása lesz az orosz gazdaságra, de még magára a Rubel árfolyamára is az adott nyugati valutákkal szemben.
- ez egyszerűen csak egy belsős trükk.
A rubelelszámolás egy zseniális ötlet volt és európai keretek között zseniálisan működött is volna, de orosz keretek között egy teljes félreértése a piac működésének és egy egészséges gazdaság szerkezetének. Dehát éppen ez a baj: nincs egészséges gazdaság Oroszországban, nem is volt reális lehetőség, hogy a pillanatnyilag bajba jutott piaci szereplőkön keresztül az egész gazdaság javára vezényeljenek le egy ilyen nagyjelentőségű folyamatot, mert valóságos piaci szereplők, az oligarchikus államkapitalizmus keretei között nincsenek, csak járadékos kegyurak, akik az államfő kegyéből és egyben államérdekből részesülhetnek egyes üzletek profitjából akár az egész gazdaság kárára is.
Már tegnapelőtt sem lehetett kapni rubelt, állítólag mindenki azt keresi.RUB (orosz rubel) MNB devizaárfolyam
A Magyar Nemzet Bank hivatalos orosz rubel (RUB) devizaárfolyamai, grafikon, átváltás, táblázat, Excel letöltés.arfolyam.iridium.hu
Jó áron én se tudtam venni.Már tegnapelőtt sem lehetett kapni rubelt, állítólag mindenki azt keresi.
Ment a tetszik.Sajnos egyesek agyáig ez sem jutott el, se a "rezsicsökkentésnél" se a többinél..
helyesen ahol utána közgazdaságtant is tanítanak.Ment a tetszik.
Kiegészítés a egész alapja kb. a bevezetés a közgazdaságtanba című egyetemi tantárgy /nem közig szakokon sok helyen van ilyen ahol utána közigazgatástant is tanítanak.
Tehát e kollokviumi fél éves tárgyból felszedhető az a tudás hogy mit okoz objektíve pl. a hatósági árazás.
Aztán rezsicsökkentés.
A lakosságnak.
Pont.
Hogy megint idézzek.
Vállalati szférának ez lehet nem kis hanem mikro vállalkozás is 2,5 szeresére lett emelve a kWh-kénti ár.
Csak ugye ez sincs nagydobra verve.
Bizonyos szolgáltató rendszeresen túláraz durván szintén nem lakossági fogyasztóknak.
Ui.:
a jelenlegi kormánypárt mint jobboldali párt??
izé
Ezt a csatornát eddig még nem ismertem, de meglehetősen jól elmagyarázza a dolgokat, teljesen egyetértek azzal amit a videóban mondott, azonban kérlek ne vedd egy kalap alá a benzinárstopot és a rezsicsökkentést. Igaz, az sincs ingyen, de az egy sokkal összetettebb és jóval többszereplős probléma, ahol senkit nem kényszerítenek veszteséges működésreSajnos egyesek agyáig ez sem jutott el, se a "rezsicsökkentésnél" se a többinél..
Az vízművek jót röhögnek ezen a kijelentésen és egyes áramszolgáltatók is, akik hónapokkal ezelőtt bedobták a törülközőt.Ezt a csatornát eddig még nem ismertem, de meglehetősen jól elmagyarázza a dolgokat, teljesen egyetértek azzal amit a videóban mondott, azonban kérlek ne vedd egy kalap alá a benzinárstopot és a rezsicsökkentést. Igaz, az sincs ingyen, de az egy sokkal összetettebb és jóval többszereplős probléma, ahol senkit nem kényszerítenek veszteséges működésre
Sajnos egyesek agyáig ez sem jutott el, se a "rezsicsökkentésnél" se a többinél..
+ mocskosul illikvid…Meg se moccan. Az aranyhoz van kötve.
RUB (orosz rubel) MNB devizaárfolyam
A Magyar Nemzet Bank hivatalos orosz rubel (RUB) devizaárfolyamai, grafikon, átváltás, táblázat, Excel letöltés.arfolyam.iridium.hu