A pénz világa

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Ranger

Well-Known Member
2021. szeptember 20.
1 576
3 250
113
Félreértessz, szarkazmus/irónia.
Azt akartam írni, hogy kb semmit sem érnek a szankciók.
A rubel jelenleg (ugyan) konvertibilis devizának minősül, de pont a szankciók miatt az egyébként se túl zsizsegő piaca illikvid. Volumen nyista.
A háború és szankciók hírére piac kitárazott majd jött egy profit taking…. Egy gap is maradt utána.
A tőzsde is egy hónapig zárva volt, s short tilalom van jelenleg is.
Úgyhogy azt mondani, h penzpiacilag a háborúnak+szankcióknak nincs semmi hatása ….. bátor kijelentés. Tökéletesen érzékelhető a hatása. Volatilitás. Volumen hiánya.

Az hogy a politikai indíttatású szankciók elérik e tervezett/elképzelt céljukat egy teljesen más kérdés.
A globális világgazdaságban ebben a méretben most először próbálkoznak vele.
A kimenetele/eredménye/lefolyása körülbelül annyira megjósolható mint a katonai hadműveleteké. Igaz ezútobbi esetében a “fotelhuszaroknak” annyi előnye már van, h a katonai értelemben semmi újdonságot nem hozott ez a háború még se nagyon megy nekik.
 

Ranger

Well-Known Member
2021. szeptember 20.
1 576
3 250
113

RUSSIA CENTRAL BANK RESERVES $ DOWN TO $604.4B FROM PREVIOUS $643.2B​

31 March 2022, 16:00

Érdekességnek.
 
  • Tetszik
Reactions: Loken

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 939
29 375
113
Szerintem ezt rosszul látod, a rubel iránti kereslet, a teljes gáz és Olaj export mértékével nő. Ha az osztrák jegybank tároz be, és osztrák bankból utalja el az OMV, miben különbözik? Most ez egy orosz bank lesz, ahol minden nemzetközi résztvevő számlát fog nyitni, kőő vagy nem kőő alapon.
Egy európai országban így nézett volna ki a konstrukció. A fő kérdés először is az lett volna, hogy a szükséges mennyiségű saját fizetőeszközt milyen formában zúdítsa rá a jegybank a piacokra. Nyilvánvaló, hogy a gázszámla kifizetéséhez szükséges pénzt a fogyasztóknak a piacról, lehetőleg a saját piacról kell beszereznie. Csakhogy az orosz szereplőknek sincs elegendő rubeljük ehhez, tehát a jegybanknak valahogy rubelt kell juttatnia a piaci szereplőknek. Ezzel párhuzamosan a legsúlyosabb gazdasági probléma a bajba jutott vállalatok, pénzintézetek működőképességének fenntartása, csődközeli helyzetből kimentése. Adja magát a kézenfekvő megoldás: a jegybank hitelt nyújt a bajba jutott vállalkozásoknak rubelban. Egyfajta növekedési hitelprogram, ismerjük ezt itthonról is, ahol a covidjárvány miatt került sor hasonló jegybanki beavatkozásra. Tehát a jegybank rázúdítja a rendkívül kedvező hiteljét a bajba jutott orosz vállalatokra, akik ezt a rubelt eladhatják a tőzsdén kemény valutáért a jegybank meghatározta feltételekkel (napi kiadásokra például nem is használhatják fel, mert nem ez a hitel célja, mert a konstrukcióból fakadó profit fogja ezt szolgálni), hiszen alapvetően erre van szükségük, mint azt láthatjuk mondjuk a Severstal esetében. Ez valódi piaci tranzakció lesz, amit magánszereplők bonyolítanak le, annak minden következményével együtt. Mik ezek:
  • a Rubel felértékelődése a beváltott valutákhoz képest
  • a bajba jutott vállatok anyagi helyzetének rendezése
  • az orosz gazdaság ellátása valutával, amely valuta így közvetlenül a piaci szereplőkhöz kerül, rajtuk keresztül pedig vissza akár a kisemberekhez is.
  • mivel a külföldi szereplők az orosz pénzintézeteken át tudják csak megvalósítani a rubelbeszerzésüket, így a még nem szankcionált bankok rajtamaradnak a SWIFT-en (nem lényeges a már szankcionáltak helyzetét forszírozni, mert ők fogják eladni a rubelt amihez a hitelprogramon át jutottak, így a konszolidációjuk garantált).
  • maga a piaci adásvétel jelentékeny áremelkedését is okozta volna a gáznak magának is, hiszen egy viszonylagos hiánycikkhez, a Rubelhez kötötte volna a beszerezhetőségét, ami további profitot eredményezett volna az orosz gazdaságnak.
Ez egy rém egyszerű konstrukció lehetett volna, de az orosz jegybank, a hiperkorrupt orosz keretek között nem képes egy ilyen európai megoldást kiizadni magából. Mi történik ehelyett:
  • az oligarchikus környezetben kedvezményezett bank kerül kizárólagos pozícióba és az egész átváltási folyamatot a piac teljes kiküszöbölésével a saját berkein belül vezényli le a jegybank asszisztálásával.
  • aminek minimális hatása lesz az orosz gazdaságra, de még magára a Rubel árfolyamára is az adott nyugati valutákkal szemben.
  • ez egyszerűen csak egy belsős trükk.
Tipikusan orosz helyzet, ide vezet, ha egy állam diszfunkcionális, hosszú évtizedek korrupciója és nepotizmusa minden életképességet és kreativitást kiöl belőle. Ez van.

A rubelelszámolás egy zseniális ötlet volt és európai keretek között zseniálisan működött is volna, de orosz keretek között egy teljes félreértése a piac működésének és egy egészséges gazdaság szerkezetének. Dehát éppen ez a baj: nincs egészséges gazdaság Oroszországban, nem is volt reális lehetőség, hogy a pillanatnyilag bajba jutott piaci szereplőkön keresztül az egész gazdaság javára vezényeljenek le egy ilyen nagyjelentőségű folyamatot, mert valóságos piaci szereplők, az oligarchikus államkapitalizmus keretei között nincsenek, csak járadékos kegyurak, akik az államfő kegyéből és egyben államérdekből részesülhetnek egyes üzletek profitjából akár az egész gazdaság kárára is.
 
  • Tetszik
Reactions: Gungnir (F1End)

gerimaster

Well-Known Member
2022. február 24.
701
8 484
93
Egy európai országban így nézett volna ki a konstrukció. A fő kérdés először is az lett volna, hogy a szükséges mennyiségű saját fizetőeszközt milyen formában zúdítsa rá a jegybank a piacokra.
Ezen a ponton állj meg légyszíves. Ez békeidőben lett volna lehetséges. A jegybankok az orosz kitettségektől nagyrészt megváltak az elmúlt hónapban, a SWIFT hiánya meg az egészet értelmetlenné tette volna. Azaz csak a piaci szereplők kényszerítésével, miszerint egy orosz bankban való számlanyitásra vannak kényszerítve, ahol konvertálnak rubelre, valósul meg a feltétele a rubel alapú elszámolásnak.
Ez szerintem csak egy kezdeti lépés, és ha valaha ismét lesz SWIFT, akkor az az elszámolás marad, és a jegybankoknak maguknak kell beszerezni a rubelt. Évek óta megy ezen már a vita, most pontot tettek a végére.

"Egy Európai országban" ahol a jegybank állítólag független és politikától mentes igaz?
Akkor kérdezem én, miért nem vesznek/vettek rubelt? Ja mert a politika másként határozott? Kicsit ellentmondásba keverednek a jegybankok a jogköreik és kötelezettségeik valamint fellelőségük tekintetében. Másrész egyértelműen látszik, hogy az Európai politika a tökeiknél fogva vezeti őket. Csak, hogy értsd háború ide vagy oda, a jegybank fellelősége a megfelelő deviza készletet tartani, az ország külkereskedelmi tevékenységének függvényében. De a politika azt diktálta "nem fizetünk rubelben!" Értem tehát ez nem független jegybanki tevékenység az európai jegybankok részéről.

Nyilvánvaló, hogy a gázszámla kifizetéséhez szükséges pénzt a fogyasztóknak a piacról, lehetőleg a saját piacról kell beszereznie.
Nyilvánvaló, de jelenleg nem megoldható.
Csakhogy az orosz szereplőknek sincs elegendő rubeljük ehhez, tehát a jegybanknak valahogy rubelt kell juttatnia a piaci szereplőknek.
Ezért van az orosz banki számlanyitási kötelezettség a piaci szereplők számára, megkerülve a jegybankokat.

Ezzel párhuzamosan a legsúlyosabb gazdasági probléma a bajba jutott vállalatok, pénzintézetek működőképességének fenntartása, csődközeli helyzetből kimentése. Adja magát a kézenfekvő megoldás: a jegybank hitelt nyújt a bajba jutott vállalkozásoknak rubelban. Egyfajta növekedési hitelprogram, ismerjük ezt itthonról is, ahol a covidjárvány miatt került sor hasonló jegybanki beavatkozásra. Tehát a jegybank rázúdítja a rendkívül kedvező hiteljét a bajba jutott orosz vállalatokra, akik ezt a rubelt eladhatják a tőzsdén kemény valutáért a jegybank meghatározta feltételekkel (napi kiadásokra például nem is használhatják fel, mert nem ez a hitel célja, mert a konstrukcióból fakadó profit fogja ezt szolgálni), hiszen alapvetően erre van szükségük, mint azt láthatjuk mondjuk a Severstal esetében. Ez valódi piaci tranzakció lesz, amit magánszereplők bonyolítanak le, annak minden következményével együtt. Mik ezek:
  • a Rubel felértékelődése a beváltott valutákhoz képest
  • a bajba jutott vállatok anyagi helyzetének rendezése
  • az orosz gazdaság ellátása valutával, amely valuta így közvetlenül a piaci szereplőkhöz kerül, rajtuk keresztül pedig vissza akár a kisemberekhez is.
  • mivel a külföldi szereplők az orosz pénzintézeteken át tudják csak megvalósítani a rubelbeszerzésüket, így a még nem szankcionált bankok rajtamaradnak a SWIFT-en (nem lényeges a már szankcionáltak helyzetét forszírozni, mert ők fogják eladni a rubelt amihez a hitelprogramon át jutottak, így a konszolidációjuk garantált).
  • maga a piaci adásvétel jelentékeny áremelkedését is okozta volna a gáznak magának is, hiszen egy viszonylagos hiánycikkhez, a Rubelhez kötötte volna a beszerezhetőségét, ami további profitot eredményezett volna az orosz gazdaságnak.
Ez egy rém egyszerű konstrukció lehetett volna, de az orosz jegybank, a hiperkorrupt orosz keretek között nem képes egy ilyen európai megoldást kiizadni magából. Mi történik ehelyett:
  • az oligarchikus környezetben kedvezményezett bank kerül kizárólagos pozícióba és az egész átváltási folyamatot a piac teljes kiküszöbölésével a saját berkein belül vezényli le a jegybank asszisztálásával.
  • aminek minimális hatása lesz az orosz gazdaságra, de még magára a Rubel árfolyamára is az adott nyugati valutákkal szemben.
  • ez egyszerűen csak egy belsős trükk.
Tipikusan orosz helyzet, ide vezet, ha egy állam diszfunkcionális, hosszú évtizedek korrupciója és nepotizmusa minden életképességet és kreativitást kiöl belőle. Ez van.

A rubelelszámolás egy zseniális ötlet volt és európai keretek között zseniálisan működött is volna, de orosz keretek között egy teljes félreértése a piac működésének és egy egészséges gazdaság szerkezetének. Dehát éppen ez a baj: nincs egészséges gazdaság Oroszországban, nem is volt reális lehetőség, hogy a pillanatnyilag bajba jutott piaci szereplőkön keresztül az egész gazdaság javára vezényeljenek le egy ilyen nagyjelentőségű folyamatot, mert valóságos piaci szereplők, az oligarchikus államkapitalizmus keretei között nincsenek, csak járadékos kegyurak, akik az államfő kegyéből és egyben államérdekből részesülhetnek egyes üzletek profitjából akár az egész gazdaság kárára is.
Most ez van, Putyin rezsim ebből tud tovább dolgozni, vagy rontani a helyzeten. Meglátjuk mire vezet, és ki lesz az erősebb a tekintetben, hogy akaratát érvényesítse.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 678
14 641
113
„Paradigmaváltás a nyugati médiában még nem fogott fel” – Újraindították az orosz rubelt, aranyhoz és nyersanyagokhoz kötve
2022. április 2

| Zero Hedge

„Paradigmaváltás a nyugati médiában még nem fogott fel” – Újraindították az orosz rubelt, aranyhoz és nyersanyagokhoz kötve

Írta: Ronan Manly, a Bullionstar.com-tól

Mivel az orosz központi bank az imént alaposan megváltoztatta a nemzetközi kereskedelmet és monetáris rendszert azáltal, hogy az orosz rubelt aranyhoz és nyersanyagokhoz kötötte, a moszkvai újságírók arra kértek, írjak egy Q és A cikket arról, mit jelentenek ezek a fejlemények, és milyen következményekkel járnak ezek a változások. az orosz rubel, az amerikai dollár, az arany ára és a globális valutarendszer. Ez a cikk az RT.com weboldalán jelent meg itt.

Mivel az RT.com ma már számos nyugati helyen, például az EU-ban, az Egyesült Királyságban, az Egyesült Államokban és Kanadában le van tiltva és cenzúrázott, és mivel sok olvasó nem tud hozzáférni az RT.com webhelyhez (hacsak nem VPN-t használ), a kérdések és válaszaim amelyek az új RT.com cikkben szerepelnek, teljes egészükben itt vannak közzétéve.

Ki gondolta volna, hogy a „szólásszabadság” nyugati országok polgárainak VPN-re lesz szükségük egy orosz híroldal olvasásához?

Miért fontos az arany rubelben történő fix árának meghatározása?

Azzal, hogy felajánlotta, hogy orosz bankoktól aranyat vásároljon fix, 5000 rubel/gramm áron, az Oroszországi Bank a rubelt az aranyhoz kötötte, és mivel az arany amerikai dollárban kereskedik, minimális árat szabott meg a rubelnek az USA-ban kifejezve. dollár.

Ezt az összefüggést március 25-e, péntek óta láthatjuk, amikor a Bank of Russia bejelentette a rögzített árfolyamot. A rubel árfolyama ekkor 100 körül forgott az USA-dollárhoz viszonyítva, de azóta erősödött, és közel 80-hoz közelít az amerikai dollárhoz viszonyítva. Miért? Mivel az arany a nemzetközi piacokon körülbelül 62 USD/gramm áron forgott, ami (5000 / 62) = körülbelül 80,5-nek felel meg, és a piacok és az arbitrázs-kereskedők ezt most tudomásul vették, ami a RUB/USD árfolyamot magasabbra hajtja.

Tehát a rubelnek most van alsó határa az USA-dollárhoz képest, az arany tekintetében. De az aranynak is van küszöbe, hogy úgy mondjam, mert 5000 rubel grammonként 155 500 rubelt jelent egy troy uncia aranyért, és körülbelül 80 RUB/USD minimum mellett ez 1940 dollár körüli aranyár. Ha pedig az LBMA/COMEX nyugati papírarany piacai megpróbálják lejjebb vinni az USA-dollár arany árát, akkor a rubelt is meg kell próbálniuk gyengíteni, különben a papírmanipulációk a nyilvánosság elé kerülnek.

Ráadásul az új arany-rubel kapcsolattal, ha a rubel tovább erősödik (például a rubelben történő kötelező energiafizetések által generált kereslet miatt), ez az arany erősödésében is megmutatkozik.



Gazprom – a földgázerőmű és Oroszország legnagyobb vállalata

Mit jelent ez az olaj számára?

Oroszország a világ legnagyobb földgázexportőre és a világ harmadik legnagyobb olajexportőre. Jelenleg azt látjuk, hogy Putyin azt követeli, hogy a külföldi vevők (az orosz gáz importőrei) rubel segítségével fizessenek ezért a földgázért. Ez azonnal a földgáz árát a rubelhez és (az aranyhoz való fix kapcsolat miatt) az arany árához köti. Tehát az orosz földgázt a rubelen keresztül az aranyhoz kötik.

Ugyanezt most az orosz olajjal is meg lehet tenni. Ha Oroszország elkezdi követelni az olajexport rubel fizetését, akkor azonnali közvetett aranyrögzítés következik be (a fix árú rubel – aranykapcsolat révén). Ezután Oroszország megkezdheti az arany közvetlen elfogadását olajexportja ellenértékeként. Valójában ez bármilyen árura alkalmazható, nem csak az olajra és a földgázra.

Mit jelent ez az arany árára nézve?

Az egyenlet mindkét oldalát megjátszva, vagyis a rubelt az aranyhoz, majd az energiafizetéseket a rubelhez kötve az Orosz Bank és a Kreml alapvetően megváltoztatja a globális kereskedelmi rendszer teljes működési feltételezését, miközben felgyorsítja a globális monetáris rendszer változását. . A valódi árukért való fizetéshez fizikai aranyat kereső vásárlók fala minden bizonnyal megtorpedózhatja és felrobbanthatja az LBMA és a COMEX papírarany piacát.

A rubel és az arany közötti rögzített kötés küszöböt jelent a RUB/USD árfolyamon, de kvázi küszöböt jelent az amerikai dollár aranyárának is. De ezen túlmenően az arany és az energiafizetések összekapcsolása a fő esemény. Míg a rubel iránti megnövekedett kereslet tovább erősíti a RUB/USD árfolyamot, és magasabb aranyárként jelenik meg, a fix rubel-arany kapcsolat miatt, ha Oroszország elkezdi elfogadni az aranyat közvetlenül fizetésként az olajért, akkor ez új paradigmaváltás az arany ára tekintetében, mivel az olaj árát közvetlenül az arany árához kötné.

Például Oroszország azzal kezdheti, hogy meghatározza, hogy mostantól 1 gramm aranyat fogad el olajhordónként. Nem kell 1 grammosnak lennie, hanem egy kedvezményes ajánlatnak kell lennie az aktuális nyersolaj referenciaárához, hogy elősegítse az átvételt, pl. 1,2 gramm hordónként. A vevők ezután fizikai arany vásárlására törekednének, hogy kifizessék az orosz olajexportot, ami viszont hatalmas feszültséget okozna London és New York papírarany piacain, ahol a teljes „aranyár” felfedezés szintetikus és részlegesen fedezett készpénzen alapul. kiegyenlített allokálatlan „arany” és aranyár „derivatívák”.



Orosz aranyrudak fadobozokban tárolva a moszkvai Gokhran trezorokban

Mit jelent ez a rubel esetében?

A rubel és az arany összekapcsolása a Bank of Russia fix árfolyamán keresztül a RUB/USD-árfolyam alá küszöböt tett, és ezzel stabilizálta és megerősítette a rubelt. Az a követelés, hogy a földgázexportot rubelben fizessék ki (és esetleg az olajat és az egyéb nyersanyagokat is), ismét stabilizáló és támogatásként fog működni. Ha a nemzetközi kereskedelmi rendszer többsége elkezdi elfogadni ezeket a rubeleket árufizetési megállapodásokban, az az orosz rubelt jelentős globális fizetőeszközzé teheti. Ugyanakkor Oroszország minden olyan lépése, amely a közvetlen aranyat elfogadja olajfizetésre, több nemzetközi arany áramolását eredményezi az orosz tartalékokba, ami az orosz jegybank mérlegét is erősítené, és erősítené a rubelt.

Lehet, hogy a rubel formális aranystandardjáról beszélni még korai, de az aranyfedezetű rubelről az Orosz Központi Bank mérlegelte.

Mit jelent ez más pénznemeknél?

A globális monetáris környezet gyorsan változik, és a központi bankok világszerte ezt nyilvánvalóan figyelembe veszik. A nyugati szankciók, például az orosz devizatartalékok többségének befagyasztása, miközben megpróbálták szankcionálni az orosz aranyat, most nyilvánvalóvá tették, hogy a külföldön tartott devizatartalékokhoz fűződő tulajdonjogokat nem lehet tiszteletben tartani, és hasonlóképpen, hogy a külföldi központi banki aranyat a trezorokban tárolják. mint például a Bank of Englandnél és a New York-i Fednél, nem áll túl az elkobzáson.

Más nem nyugati kormányok és központi bankok ezért nagy érdeklődést mutatnak majd az iránt, hogy Oroszország összekapcsolja a rubelt az arannyal és az áruexport kifizetéseit a rubelhez. Más szóval, ha Oroszország elkezdi elfogadni az olajért aranyban történő fizetést, akkor más országok is úgy érzik, hogy követniük kell a példát.

Nézze meg, hogy az Egyesült Államokon kívül kik a világ legnagyobb olaj- és földgáztermelői – Irán, Kína, Szaúd-Arábia, Egyesült Arab Emírségek, Katar. Nyilvánvalóan a BRICS-országok és az eurázsiai országok is nagyon szorosan követik mindezt. Ha az USA-dollár pusztulása közeledik, ezek az országok mindegyike azt akarja, hogy valutáik egy új, többoldalú monetáris rend haszonélvezői legyenek.



„Egyszer azt mondták, hogy „az arany és az olaj soha nem áramolhat ugyanabba az irányba”.

Mit jelent ez az amerikai dollárra nézve?

1971 óta az USA-dollár globális tartalék státuszát az olaj támasztja alá, és a kőolaj-dollár korszaka csak annak köszönhető, hogy a világ továbbra is az USA-dollárokat használja olajkereskedelemre, és az USA képes megakadályozni az USA-dollár versenytársát. .

De amit most látunk, az úgy néz ki, mint az 50 éves rendszer végének kezdete, és egy új, arany- és nyersanyagalapú többoldalú monetáris rendszer születése. Az orosz devizatartalékok befagyasztása volt a kiváltó ok. A világ óriás nyersanyag-erős országai, mint például Kína és az olajexportáló országok most úgy érezhetik, hogy itt az ideje egy új, igazságosabb monetáris rendszerre áttérni. Nem meglepő, évek óta tárgyalnak róla.

Bár még túl korai megmondani, hogy milyen hatással lesz az amerikai dollárra, az ebből az időszakból gyengébb és kevésbé befolyásos lesz, mint korábban.

Milyen következményekkel járnak ezek a fejlemények?

A Bank of Russia lépése, amely a rubelt az aranyhoz, valamint a nyersanyagfizetéseket a rubelhez köti, paradigmaváltás, amelyet a nyugati média még nem igazán értett meg. Ahogy a dominók leesnek, ezek az események különböző módon visszhangozhatnak. Megnövekedett kereslet a fizikai arany iránt. Felrobbantások a papírarany piacán. Átértékelt arany ára. Elmozdulás az amerikai dollártól. Megnövekedett kétoldalú árukereskedelem a nem nyugati megyék között az USA-dollártól eltérő pénznemekben.

Tyler Durden
Szo, 2022. 04. 02. – 22:30
 

hendrick

Well-Known Member
2018. június 30.
2 800
4 965
113
Kíváncsi vagyok mit főznek kia boszorkánykonyhán erre. Minek a terhére fogják kezelni a problémákat...
 
  • Tetszik
Reactions: Bleroka

Yoda

Well-Known Member
2022. február 28.
1 854
2 188
113
Sajnos egyesek agyáig ez sem jutott el, se a "rezsicsökkentésnél" se a többinél..
Ment a tetszik.
Kiegészítés a egész alapja kb. a bevezetés a közgazdaságtanba című egyetemi tantárgy /nem közig szakokon sok helyen van ilyen ahol utána közigazgatástant is tanítanak.
Tehát e kollokviumi fél éves tárgyból felszedhető az a tudás hogy mit okoz objektíve pl. a hatósági árazás.
Aztán rezsicsökkentés.
A lakosságnak.
Pont.
Hogy megint idézzek.
Vállalati szférának ez lehet nem kis hanem mikro vállalkozás is 2,5 szeresére lett emelve a kWh-kénti ár.
Csak ugye ez sincs nagydobra verve.
Bizonyos szolgáltató rendszeresen túláraz durván szintén nem lakossági fogyasztóknak.
Ui.:
a jelenlegi kormánypárt mint jobboldali párt??
izé
 
  • Tetszik
Reactions: Gungnir (F1End)

Yoda

Well-Known Member
2022. február 28.
1 854
2 188
113
Ment a tetszik.
Kiegészítés a egész alapja kb. a bevezetés a közgazdaságtanba című egyetemi tantárgy /nem közig szakokon sok helyen van ilyen ahol utána közigazgatástant is tanítanak.
Tehát e kollokviumi fél éves tárgyból felszedhető az a tudás hogy mit okoz objektíve pl. a hatósági árazás.
Aztán rezsicsökkentés.
A lakosságnak.
Pont.
Hogy megint idézzek.
Vállalati szférának ez lehet nem kis hanem mikro vállalkozás is 2,5 szeresére lett emelve a kWh-kénti ár.
Csak ugye ez sincs nagydobra verve.
Bizonyos szolgáltató rendszeresen túláraz durván szintén nem lakossági fogyasztóknak.
Ui.:
a jelenlegi kormánypárt mint jobboldali párt??
izé
helyesen ahol utána közgazdaságtant is tanítanak.
 

klédhur

Member
2022. március 3.
16
93
13
Sajnos egyesek agyáig ez sem jutott el, se a "rezsicsökkentésnél" se a többinél..
Ezt a csatornát eddig még nem ismertem, de meglehetősen jól elmagyarázza a dolgokat, teljesen egyetértek azzal amit a videóban mondott, azonban kérlek ne vedd egy kalap alá a benzinárstopot és a rezsicsökkentést. Igaz, az sincs ingyen, de az egy sokkal összetettebb és jóval többszereplős probléma, ahol senkit nem kényszerítenek veszteséges működésre
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby
M

molnibalage

Guest
Ezt a csatornát eddig még nem ismertem, de meglehetősen jól elmagyarázza a dolgokat, teljesen egyetértek azzal amit a videóban mondott, azonban kérlek ne vedd egy kalap alá a benzinárstopot és a rezsicsökkentést. Igaz, az sincs ingyen, de az egy sokkal összetettebb és jóval többszereplős probléma, ahol senkit nem kényszerítenek veszteséges működésre
Az vízművek jót röhögnek ezen a kijelentésen és egyes áramszolgáltatók is, akik hónapokkal ezelőtt bedobták a törülközőt.
A vízművek hosszú évek óta a karbantartás megvágásával üzemel.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 676
34 448
113
Sajnos egyesek agyáig ez sem jutott el, se a "rezsicsökkentésnél" se a többinél..
olaj-nyersolaj-hordo-20-ev-grafikon-asztali.png

Ha figyelembe vesszük az inflációt,márpedig az figyelembe kell venni,volt már drágább is az olaj,-és nem volt hatósági ár
 
  • Tetszik
Reactions: Gungnir (F1End)