A pénz világa

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
7 057
14 218
113
talán nem kellene mindenkivel szemben egyfolytában "szabadságharcolni" - könnyen lehet hogy két pad között a földre esünk, estünk. Szerintem baromira kontraproduktív ez a külpolitika amit a kormán csinál...

A közelmúlt gyakorlata alapján azt kapnánk jutalmul, amit addig büntetésként!

...+ a Márky-Zelenszkij-csapat kreatívan dobna még párat! "TESCO-gazdaságost", mint Bp-en!


Történelemóráról:
Buktunk már el szabadságharcot úgy, hogy utána a győztes jött békét kötni!!! :oops: :oops: :oops:



U.i.: A szlovákok lelkes EU-pincsik. Előztünk! "...kanyarban!" ;)


.
 

Venom85

Well-Known Member
2020. augusztus 20.
6 833
19 500
113
A közelmúlt gyakorlata alapján azt kapnánk jutalmul, amit addig büntetésként!

...+ a Márky-Zelenszkij-csapat kreatívan dobna még párat! "TESCO-gazdaságost", mint Bp-en!


Történelemóráról:
Buktunk már el szabadságharcot úgy, hogy utána a győztes jött békét kötni!!! :oops: :oops: :oops:



U.i.: A szlovákok lelkes EU-pincsik. Előztünk! "...kanyarban!" ;)


.
Csak az a baj, hogy mindig az ilyen pincsiknek áll a világ!:confused:
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
7 057
14 218
113
Csak az a baj, hogy mindig az ilyen pincsiknek áll a világ!:confused:



Ezen a játéktéren! + a sugád-daddy-támogatás a MI befizetett pénzeinkből!!! :mad: :mad: :mad:

Másik játéktérre kell váltani!!! Itt már nem osztanak nekünk Brüsszelből (semmilyen értékelhető) lapot! ...valójában már pénz sem!


SEMLEGES STÁTUSZ!!! Azonnal tudunk orosz olajat átcimkézni!!!
Ezért megéri eljönni Kárpátaljáig Putyinnak!!!
;)

Ezzel (az olaj "átcimkézési-jutalékkal") ki tudjuk húzni bőven addig, amig megjön az esze(/elfogy a gáza) Európának. Bőven ellensúlyozza a politikai okok miatt várható gazdasági hátrányokat. Európának kell majd a "Barátságos" olaj/gáz!!!
A német(ipar) meg "dobjon be" egy kis "jóindulatot" végre, ne csak beszéljen róla. ezért dolgozunk neki hamad-/negyed-munkabérért!!!

...röviden összefoglalva, érthetőre leegyszerűsítve! +1 Szerintem! :hadonaszos:


.
 

eszena

Well-Known Member
2021. április 3.
901
3 245
93
Nem vagyok politologus, de nekem gyakran van olyan erzesem, hogy Magyarorszag mindig "eloreszalad" az idoben, a jovo szovetsegeit epiti, a jovo haboruit akarja megvivni, de a jelen meg atgazol rajta. Szoval ezert van mas orszagokank "sugar daddy"-je, Magyarorszagnak meg nincs. Tehat pl.: ma Kinaval van Magyarorszag joban, es talan tenyleg ez a jovo, de ma meg az USA a vilag ura, es ok egyelore ugy tunik nem igazan vannak Magyarorszag oldalan. Ugyanakkor az is igaz, hogy az utobbi evekben Magyarorszagnak sok eros szovetsegese lett (Izrael, Kina, Lengyelorszag, Del Korea, ... ) mig a baloldali kormanyok alatt egy sem volt, de ezek nem tunnek "sugar daddy"-nek.
Kösz. Nem tudom mennyire reális de nem nagyon lenne a környéken ellenfelünk az biztos.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
20 421
39 318
113
Ezen a játéktéren! + a sugád-daddy-támogatás a MI befizetett pénzeinkből!!! :mad: :mad: :mad:

Másik játéktérre kell váltani!!! Itt már nem osztanak nekünk Brüsszelből (semmilyen értékelhető) lapot! ...valójában már pénz sem!


SEMLEGES STÁTUSZ!!! Azonnal tudunk orosz olajat átcimkézni!!!
Ezért megéri eljönni Kárpátaljáig Putyinnak!!!
;)

Ezzel (az olaj "átcimkézési-jutalékkal") ki tudjuk húzni bőven addig, amig megjön az esze(/elfogy a gáza) Európának. Bőven ellensúlyozza a politikai okok miatt várható gazdasági hátrányokat. Európának kell majd a "Barátságos" olaj/gáz!!!
A német(ipar) meg "dobjon be" egy kis "jóindulatot" végre, ne csak beszéljen róla. ezért dolgozunk neki hamad-/negyed-munkabérért!!!

...röviden összefoglalva, érthetőre leegyszerűsítve! +1 Szerintem! :hadonaszos:


.
Miből gondolod, hogy meg fog állni Kárpátalján és nem száll meg minket is?!
Mindig meglepődök milyen jóságos nagybácsit látnak bele Putyinba egyesek...
Stratégiai érdekünk, hogy maradjon köztünk és az oroszok között valamennyi Ukrajna.
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
7 057
14 218
113
Miből gondolod, hogy meg fog állni Kárpátalján és nem száll meg minket is?!
Mindig meglepődök milyen jóságos nagybácsit látnak bele Putyinba egyesek...
Stratégiai érdekünk, hogy maradjon köztünk és az oroszok között valamennyi Ukrajna.

Anyagi érdekből gondolom! Pár-száz milliárd(€-os) oka lenne! :oops:

Köztünk és az orosz között lehetne egy Kárpátalja Autonóm Köztársaság! "Pölö..."


...nackótlanítás után!

.
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
20 421
39 318
113
Anyagi érdekből gondolom! Pár-száz milliárd(€-os) oka lenne! :oops:

Köztünk és az orosz között lehetne egy Kárpátalja Autonóm Köztársaság! "Pölö..."


...nackótlanítás után!

.
Mi ez a "Pár-száz milliárd(€-os) ok"???
Az a köztársaság annyira lenne autonóm mint a luhanszki... :D

Nagyon naívak vagytok ti "Putyin simogatók"!
 

Lengyel_nem_medik

Well-Known Member
2022. március 30.
519
1 512
93
Nekünk miért éri meg az orosz álláspontot nyomatni (pl. köztévében) és az ukrán kormányba állandóan nagy hanggal belerúgni, azt nem értem!
Oké hogy kell az olaj meg a gáz, de az anélkül is jön, hogy állandóan Zelenszkit ekézné Orbán és Szijjártó. Ezzel a lengyel-magyar "szövetséget" verik szét, ami elvileg fontos nekik - pláne, hogy ez EU ellen is tovább akarnak "szabadság harcolni".
Ha morális vetületétől eltekintek (minden hibája ellenére is Ukrajna lett megtámadva, ők az áldozat), akkor sem látom hasznosnak ez a politikát...
Sokan haragszanak nálunk az ukrán kormányra a nyelvtörvény miatt (jogosan!), de mi előnyünk származik abból ha basztatjuk őket amikor a túlélésért küzdenek?! Jobb fejek lesznek majd a Kárpátaljai magyarokkal? Nem hinném...
Ha arra játszik a kormány, hogy összeomlik Ukrajna?? Lehet, hogy elvesztik Kelet-Ukrajnát, de nagyon nem látszik hogy összeomlanának - pláne amíg a nyugat kitart mellettük. Magyarországnak nagyon nem érdeke, hogy egy Lukasenkó országához hasonló orosz bábállam legyen Ukrajna helyén és orosz csapatok állomásozzanak a Kárpátoknál...
Szóval értem hogy kell az olaj, meg a a gáz és fegyvert sem küldünk de legalább szavak szintjén ne kurogassák az ukránokat, mert ezzel magunkkal baszunk ki: mindenkit magunkra haragítunk a környéken!
En sem ertem, de nagyon ugy tunik van valami a hatterben, csak nem tudjuk mi. Nem csak a magyar kormany provokal, de az ukran is. Egyik sem akar megegyezni, nekem ugy tunik. Csak arra tudok gondolni, hogy az ukranok/USA is meg a magyar kormany is tud valamit amit mi meg nem. Kivancsi vagyok.
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
7 057
14 218
113
Mi ez a "Pár-száz milliárd(€-os) ok"???
Az a köztársaság annyira lenne autonóm mint a luhanszki... :D

Nagyon naívak vagytok ti "Putyin simogatók"!

És az hány nagyságrenddel is lenne jobb, mint a napi események tükrében a (Kis-)Ukrajna 2.0??? ...2-3-4 nagyságrenddel???
Ennyi előnyös különbség nekem bőven elég (lenne)!!!

A közelmúlt ukrán nemzetiségi és napi politikája után részedről feltételezni, hogy az ukránokban van számunkra a jobb jövő ??? :eek: :confused: :eek:
Ezek után a naiv-szó tőled, kicsit, hmmmmm...


...de, nincs semmi gond, gondold át még egyszer(2x3x)! :hadonaszos:


.
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
20 421
39 318
113
En sem ertem, de nagyon ugy tunik van valami a hatterben, csak nem tudjuk mi. Nem csak a magyar kormany provokal, de az ukran is. Egyik sem akar megegyezni, nekem ugy tunik. Csak arra tudok gondolni, hogy az ukranok/USA is meg a magyar kormany is tud valamit amit mi meg nem. Kivancsi vagyok.
Szerintem Orbán jó pár éve "fogadást kötött" a nyugati stövetségi rendszer bukására vagy legalábbis radiklis átrendeződésére. Egyelőre ez elmaradt: az irányzata nem lett áttörő az EU-ban és az USA sem vonult le a világ színpadáról, ahogy ez Trumppal tűnt sokáig. Egyelőre ez "fogadása" nem tűnik kifizetődőnek.
Trump, Salivni elbukott. Putyin is elsőre "lepattant" Ukrajnáról - bár még nincs vége a meccsnek, de gyengébbnek bizonyult egyelőre mint bárki is gondolta volna eddig. Mindenki azt hitte, hogy max egy hét és vége - lassan másfél hónap telt el és Ukrajna kitart.
A nemzetközi közhangulat is Putyin és így valamennyire Orbán ellen fordult. Az eddig Orbán-barát lengyelek és a szlovének is elég pipák ránk az orosz-barátság miatt. Az EU-vel már 10 éve szabadság harcol - tök értelmetlenül.
Szóval egyelőre eléggé elszigetelődni látszik Orbán és ezzel együtt Magyarország is...
 

Lengyel_nem_medik

Well-Known Member
2022. március 30.
519
1 512
93
Szerintem Orbán jó pár éve "fogadást kötött" a nyugati stövetségi rendszer bukására vagy legalábbis radiklis átrendeződésére. Egyelőre ez elmaradt: az irányzata nem lett áttörő az EU-ban és az USA sem vonult le a világ színpadáról, ahogy ez Trumppal tűnt sokáig. Egyelőre ez "fogadása" nem tűnik kifizetődőnek.
Trump, Salivni elbukott. Putyin is lepattant Ukrajnáról (bár még nincs vége a meccsnek) és gyengébbnek bizonyult egyelőre mint bárki is gondolta volna eddig. Mindenki azth itte, hogy max egy hét és vége - lassan másfél hónap telt el.
A nemzetközi közhangulat is Putyin és így valamennyire Orbán ellen fordult. A lengyelek és a szlovének is elég pipák ránk az orosz-barátság miatt. Az EU-vel már 10 éve szabadság harcol - tök értelmetlenül.
Szóval egyelőre eléggé elszigetelődni látszik Orbán és ezzel együtt Magyarország is...
Erre irtam korabban, hogy mintha Magyarorszag mindig a jovoben elne, a jelen meg mas. Viszont a szloven peldad nem ertem, Szlovenia mara gyakorlatilag Magyarorszag szatelitallama. A jobboldali (kormanyon levo) szloven media magyar kezben van. Jansa sokszor olyanokat mond ki ami meg Orbannak is meredek lenne.
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
20 421
39 318
113
Erre irtam korabban, hogy mintha Magyarorszag mindig a jovoben elne, a jelen meg mas. Viszont a szloven peldad nem ertem, Szlovenia mara gyakorlatilag Magyarorszag szatelitallama. A jobboldali (kormanyon levo) szloven media magyar kezben van. Jansa sokszor olyanokat mond ki ami meg Orbannak is meredek lenne.
Ha jól emlékszem március elején Jansa jól el küldte a francba Orbánt a putyini haverkodás miatt. Jansa is ment Kievbe Zelenszkijjel haverkodni, amikor még az oroszok ágyúlövésnyire álltak az ukrán fővárosól. Szóval ott is lett egy törés...
Orbán szerintem meg van róla győződve hogy nagy átrendeződés lesz és előre menekül - legalábbis amiről ő az gondolja, hogy neki jó lesz.
Az a baj, hogy ezekből a nemzetközi átrendeződésekből Magyarország sosem jött ki jól...
 

kétkedő

Well-Known Member
2021. január 9.
2 973
17 197
113
Miből gondolod, hogy meg fog állni Kárpátalján és nem száll meg minket is?!
Hát miből, miből? Hát abból, hogy NATO tagok vagyunk, aztán jól megvéd minket ha megtámad egy külső tag, mondjuk az orosz.
Sőt, ha kell, mert a muszka atomot dob ránk, akkor a nagyságos védelmezőink, USA, Anglia és a francúzok, azonnal atomot dobnának a medvére, vállalva akár saját nagyvárosaik pusztulását is, csak, hogy a szövetség szerződése be legyen tartva. Nem erről szól a NATO?
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0

kétkedő

Well-Known Member
2021. január 9.
2 973
17 197
113
Ha jól emlékszem március elején Jansa jól el küldte a francba Orbánt a putyini haverkodás miatt. Jansa is ment Kievbe Zelenszkijjel haverkodni, amikor még az oroszok ágyúlövésnyire álltak az ukrán fővárosól. Szóval ott is lett egy törés...
Orbán szerintem meg van róla győződve hogy nagy átrendeződés lesz és előre menekül - legalábbis amiről ő az gondolja, hogy neki jó lesz.
Az a baj, hogy ezekből a nemzetközi átrendeződésekből Magyarország sosem jött ki jól...
Eddig!!!!;)
 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
11 080
33 248
113
Az vízművek jót röhögnek ezen a kijelentésen és egyes áramszolgáltatók is, akik hónapokkal ezelőtt bedobták a törülközőt.
A vízművek hosszú évek óta a karbantartás megvágásával üzemel.
Elvégre szabad piac van, aki nem életképes az bezár. ;)
Az orosz Sberbank az ukrajnai háborúra válaszul bevezetett nyugati gazdasági szankciók miatt eladta 43 százalékos részesedését az 50 ezer munkavállalót foglalkoztató horvát Fortenova vállalatban a magyar-amerikai Indotek Csoportnak - számoltak be róla a horvát lapok a hétvégén.
Forrás: https://kuruc.info/r/4/242189/
Lassan Horvátország is csatolódik gazdaságilag Magyarországhoz.
 
  • Tetszik
  • Vicces
Reactions: Negan and Pogány

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 905
95 117
113
Részben az orosz válság pozitív hozadéka magyar terjeszkedés a kereskedelmi, kiskereskedelmi szektorban itthon és külföldön. Az Auchan után 1 horvát céget is bekebelez Jellinek Dániel által alapított, magyar-amerikai Indotek Csoport.


Az ukrajnai háború miatt bevezetett nyugati szankciók hatására piacra dobta 43 százalékos részesedését a horvát Fortenova vállalatban az orosz Sberbank, és az Indotek csoport élt a lehetőséggel – olvasható a hétvégi horvát lapokban.

Noha a hírt a Fortenova is megerősítette, a vásárlásra még a hatóságoknak is rá kell bólintaniuk. Ugyanakkor Fabris Perusko, a Fortenova Csoport vezérigazgatója az adásvételi szerződés aláírását követően üdvözölte az Indotek belépését az új tulajdonosi struktúrába, és azt is jelezte, hogy a magyar-amerikai alappal hosszútávú, stratégiai partnerként számolnak. Kifejezte azon reményét is, hogy a következő néhány hónapban megérkezik a részvények vásárlásához és eladásához szükséges összes jóváhagyás is.

És még 1.

Nagy üzletet kötött az OTP Szlovéniában, új városközpont épül Ljubljanában


Nagyon fontosak ezek a tőkekohelyezések. Mondhatnánk ehhez, mi közünk? De sok. Ezek biztosíthatják a jövőben a magyar életszínvonalemelkedést.

A magyar munkaerőpiac véges. Már csak külföldi vendégmunkásokkal növelhető a GDP növekedés munkaerőpiaci oldalról. Itt van a társadalomnak 1 tűrőképességi plafonja.

Van ugye még a nagyobb értéktermető, robitizáción, digitalizáción alapuló vagy nagyobb szellemi hozzáadott értékű jobban megfizetett munka. Ez a technológiaváltás folyamatban, de önmagában nem jolly joker, ráadásul idő és tőkeigényes.

És van a német minta copy. Hazai cégek külföldi befektetései, az ott megtermelt haszon hazaszivattyúazása, ami biztositja a magasabb hazai béreket, életszínvonalat. Erre 2 példa a fenti.
 

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 834
24 235
113
A magyar munkaerőpiac véges. Már csak külföldi vendégmunkásokkal növelhető a GDP növekedés munkaerőpiaci oldalról. Itt van a társadalomnak 1 tűrőképességi plafonja.
bennem azért felmerült a fizessük meg a munkaerőt ötlet is, de láthatóan nem sokan mennek le az üzembe rajtam kívül...