A pénz világa

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

RobZombi

Well-Known Member
2021. január 25.
142
399
63
tedd már mellé a kibaszott hrivnya árfolyamot is jó, és akkor nyomd a propi szövegedet mellé, hogy a forint mér szar és a hrivnya meg mért olyan remek valuta!

Rakd mellé inkább a koronát és a zlotyt. Aztán látod majd milyen szar a forint.
Feb 23. - Júl 6.
PLN HUF 78,7 - 85,48 (8,6%)
CZK HUF 14.68 - 16.53 (12.6%)
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed and kw3v865

Mike

Well-Known Member
2011. március 14.
782
1 996
93
Arról van szó, hogy Prágában 9 nap volt 3 csillagos hotelban szállással, utazással 90 ezer ft tavaly nyáron 2 emberre, ami covid miatti újraéledés miatt volt ennyire olcsó, de az a helyzet, hogy a balcsi akkor is 150 k/fő lett volna 4 napra. Most Prága olyan 150 k/2 fő + az utazás, és csak 7 napra.
Szted hova fogok menni inkább?
Már 2015-ben is a Kanári-szigetek olcsóbb volt 7 napra repjeggyel+autóbérléssel (4csillag) mint Hajdúszoboszló, pedig a fürdőt kipróbáltam volna, de akkor inkább repülök és Horneteket nézek a medencéből.
 

Giskard

Well-Known Member
2021. szeptember 25.
4 154
13 566
113
Őszinte leszek, nem néztem! Akkor mit is akartál mondani a Hrivnyával kapcsolatban?
Ez még nagyobb szegénységi bizonyítványt állít ki a forintról!
Mert ugye többek közt a háborúra fogja a kormány a forint gyengülését is.
Akkor hogy is van ez?
Azt baszki, hogy egy kicsit se támadják nyugatról politikai hátszéllel a forintot! A hrivnyát meg kicsit se nyomják politikai hátszéllel. Az árfolyamokat így befolyásolják az amerikai barátaink a dollárral. Na ezt a fegyverüket akarják megsemmisíteni az oroszok meg a kinaiak (most a BRIC-ken) keresztül!
 

ZRÍNYI 20!026

Well-Known Member
2017. szeptember 20.
2 126
4 152
113
Azt baszki, hogy egy kicsit se támadják nyugatról politikai hátszéllel a forintot! A hrivnyát meg kicsit se nyomják politikai hátszéllel. Az árfolyamokat így befolyásolják az amerikai barátaink a dollárral. Na ezt a fegyverüket akarják megsemmisíteni az oroszok meg a kinaiak (most a BRIC-ken) keresztül!
Amerika támad, Európa támad, akkor nem lehet hogy mi megyünk rossz irányba az autópályán?
Az arrogáns, pökhendi stílust nem mindig úgy díjazzák, mint itthon!
 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
10 448
31 787
113
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and LMzek 2.0

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Van máshol térkő és lángos? Na ugye!
Lángost szerintem még sose ettem a Balatonnál. Térkövet max az egyszeri füredi parton való séta közben láttam, de szerintem nem az a sétány a világ feketelyuka. Nekem a Balaton többet jelent, mint valami divatos strandon égni a napon. Egyszer-kétszer lemegyünk egy kisebb strandra; az idő nagy részében meg a Balaton-felvidéken nézünk szét, annak relatív tág értelmében, vagy barátokkal vagyunk.
Meg alapvetően itthon sem csak a Balatonra lehet menni.


Ennyiből a szállás és az árssapkás üzemanyag se jön ki a Balcsin 4 napra.
3 éjszaka, 2+1 fő, Balatonfüred: 116 ezer. (Rosszul tudtam nem négy, hanem három éjszakát leszünk.)
Ugye arról volt szó, hogy fejenként 150 ezerből megvan szállással, étkezéssel, utazással, strandolással, azaz összesen 450 ezerből.
Üzemanyag, mondjuk legyen összesen 700 km. Ha bőven számoljuk 7 literes fogyasztással, akkor ha jól számolom 48 ezer.
Ha repülős utazást nézzük, akkor bármelyik számba jöhető hazai reptér ugyan annyi üzemanyagban és időben van, mint eljutni a Balatonra.
Tehát szállás+üzemanyag 3fő/3éjszaka összesen kevesebb mint 170 ezer ft.
Enni itthon is eszik az ember, azt annyira ne is számoljuk; túl sok belépőt nem kell fizetni (tavaly előtt 1000 ft/fő az egész napos strandbelépő)

Lehet, csak szerintem szomorú, hogy a hétvégés sátrazásos cuccos maradt meg Magyarországból
Ez nem így van. Ezt arra írtam, hogy akinek szinte egyáltalán nincs pénze, még az is el tud menni kikapcsolódni.

Most Prága olyan 150 k/2 fő + az utazás, és csak 7 napra.
Amiből a 7 napból totál elmegy 2 hosszú nap utazással, tehát mondjuk marad 5 nap.
Mondjuk a vonatjegy ára nem vészes és "csak" 13 óra az út, meg szép város.
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 994
19 289
113
Lángost szerintem még sose ettem a Balatonnál. Térkövet max az egyszeri füredi parton való séta közben láttam, de szerintem nem az a sétány a világ feketelyuka. Nekem a Balaton többet jelent, mint valami divatos strandon égni a napon. Egyszer-kétszer lemegyünk egy kisebb strandra; az idő nagy részében meg a Balaton-felvidéken nézünk szét, annak relatív tág értelmében, vagy barátokkal vagyunk.
Meg alapvetően itthon sem csak a Balatonra lehet menni.



3 éjszaka, 2+1 fő, Balatonfüred: 116 ezer. (Rosszul tudtam nem négy, hanem három éjszakát leszünk.)
Ugye arról volt szó, hogy fejenként 150 ezerből megvan szállással, étkezéssel, utazással, strandolással, azaz összesen 450 ezerből.
Üzemanyag, mondjuk legyen összesen 700 km. Ha bőven számoljuk 7 literes fogyasztással, akkor ha jól számolom 48 ezer.
Ha repülős utazást nézzük, akkor bármelyik számba jöhető hazai reptér ugyan annyi üzemanyagban és időben van, mint eljutni a Balatonra.
Tehát szállás+üzemanyag 3fő/3éjszaka összesen kevesebb mint 170 ezer ft.
Enni itthon is eszik az ember, azt annyira ne is számoljuk; túl sok belépőt nem kell fizetni (tavaly előtt 1000 ft/fő az egész napos strandbelépő)


Ez nem így van. Ezt arra írtam, hogy akinek szinte egyáltalán nincs pénze, még az is el tud menni kikapcsolódni.


Amiből a 7 napból totál elmegy 2 hosszú nap utazással, tehát mondjuk marad 5 nap.
Mondjuk a vonatjegy ára nem vészes és "csak" 13 óra az út, meg szép város.
Előre foglalásokkal:

Sofia Palace Hotel 4* (3 éjszaka, reggeli) - 60k / fő, ez a drága hotel, 45k/ főért is volt 4* a belvárosban.
Repülőjegy oda-vissza - 31k / fő
MOL Limo a reptérre, majd vissza, reptér felárral - 6k (3000 Ft /fő)

Indulás este, érkezés este, utazással pár óra megy csak el (alig több mint a kötelező Balatoni baleset miatti dugóban)

Szumma 97k.

Enni mindenhol kell.

Hétvégén Füreden a strandbelépő 4000 Ft / fő volt.
 
  • Tetszik
Reactions: cirqle and phaidros

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 820
35 114
113
lekell nyomni az árakat gagyival Kínai termékekkel... Túlkínűűlatot kell generálni ami deflációt okoz egy regionális túltermelési válsághoz hasonló mutatókat eredményez ez deflál... (ehhez jóljönnének állami készletek majd szétosztás) informatika terén a gyerekek digitalizálása (pl covid) számítogépek tablettek telefonok stb... egy csomó termékkel lehet hasónló lépéseket hozni....
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 994
19 289
113
lekell nyomni az árakat gagyival Kínai termékekkel... Túlkínűűlatot kell generálni ami deflációt okoz egy regionális túltermelési válsághoz hasonló mutatókat eredményez ez deflál... (ehhez jóljönnének állami készletek majd szétosztás) informatika terén a gyerekek digitalizálása (pl covid) számítogépek tablettek telefonok stb...
Konjunktúrát akarsz, nem deflációt...