A pénz világa

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Ja-250 nettó túlórákkal.Ebből fizessen 100 albit,plusz rezsi.....Inkább kimegy nyugatra.1500-öt keres,abbol 800 az albi-de rezsivel eggyüt (melegen,ahogy a német mondja).Marad 700 ejurója,amiből sokkal jobban megél,mint ithon az albi után megmaradó pénzből.És túlóra nélkül.
Na várj, máskor meg pont az a probléma, hogy milyen jól keresnek a gyárakban, meg repkednek a hihetetlen összegek. Ilyenkor meg szaréhugyé? Akkor hol is van a honvédségtől elszívó fiskális erőtér?

Épp tegnap fejtette ki Kedves Fórumtárs, hogy sima fizetéssel, meg egy kis segítséggel, tudatossággal ma már egy 120 milliós (vagy talán inkább 150) ingatlan vétele és építése sem egy nagy valami és, hogy mennyi átlagembernek megy egy 60 millió forgalmi értékű lakás megszerzése is. Más meg egy albit nem tud fizetni?

Szomszéd is megkeresi a havi egy milliót havonta, takarítóként és betanított munkásként. Napi 16 órában és van, hogy 3 hétig szabadnap nélkül... jó élete van, sokat tud hazahozni, mert nincs ideje költeni. De azt gondolom, hogy ennyi mun kaórával itthon is meg lehet élni.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 094
33 180
113
Na várj, máskor meg pont az a probléma, hogy milyen jól keresnek a gyárakban, meg repkednek a hihetetlen összegek. Ilyenkor meg szaréhugyé? Akkor hol is van a honvédségtől elszívó fiskális erőtér?

Épp tegnap fejtette ki Kedves Fórumtárs, hogy sima fizetéssel, meg egy kis segítséggel, tudatossággal ma már egy 120 milliós (vagy talán inkább 150) ingatlan vétele és építése sem egy nagy valami és, hogy mennyi átlagembernek megy egy 60 millió forgalmi értékű lakás megszerzése is. Más meg egy albit nem tud fizetni?

Szomszéd is megkeresi a havi egy milliót havonta, takarítóként és betanított munkásként. Napi 16 órában és van, hogy 3 hétig szabadnap nélkül... jó élete van, sokat tud hazahozni, mert nincs ideje költeni. De azt gondolom, hogy ennyi mun kaórával itthon is meg lehet élni.
Ide a fórumra átlagmelós nem nagyon irogat.Az átlagJóska nem ügyvéd,nem mérnök,de még csak nem is kőműves vagy villanyszerelő-betanitott munkás.És bizony koránt sincsennek milliós fizetések.Konkrétan idén jött egy srác a céghez,ki tavaly még Zeg-en a Flexnél volt "operátor".160ant kereset túlórák nélkül.És bizony átlagJóska qrvára nem keres itthon milliókat.200-250k Ft az átlag jussa.
Nyugaton sincs kolbászbol a kerités,de a vajdapropi hülyeségeit felejtsétek már el.Nem randaliroznak mindenfele "migráncshordák",és nem fognak se megfagyni,se éhenhalni a télen,És még köszönik szépen,de termelő iparuk is van-ha nem is olyan látványossan,mint régen.Éppen mi vagyunk azok,kiknél a termelő (saját) ipar megszünt,egy összeszerelő "droidköztársaság" lettünk.És valójában a vajda eddig is azzal operált,hogy kinyalta a multi ipar érdekei seggét,alacsonnyan tartva a magyar munkabéreket.Nominális emeléseket rendre elinflálták.(ez most a háború és a politikai elszigetelődés,nameg a konjunktúra hiánya miatt túl jol sikerült)
Igazság az,hogy aki ténylegesen járkál is külföldön,az látja,hogy relative mennyire visszaesett az ország.Nem (a szarrá hazudott) statisztikailag,hanem valós élhetőségben.Buleszek is csak azért nem tudnak megelőzni minket,mert ott a lakosság fele cigány (mi se vagyunk már olyan hűdenagyon messze ettől).GDP adat qrvára megtévesztő.Ha az iprai teljesitményből kivonjuk az ahoz szükséges import értékét,rögvest kiderűl,hogy nálunk az alacsony hozzáadott értékű összeszerelő munka van csak.Az épitőipar meg egy felfújt lufi,amit hitelböl és EU pénzekből fújtak-ugyanúgy összesesik,mint 2008ban,ha bebukik a finanszirozása.NER cégek (meg az egész rendszer) piacon életképtelen korrupt lopócégek.Az egészet az EU konjunktúra,és az a sokat átkozott Brüsszel pénzkiutalásai finanszirozták.Csakhogy a konjunktúra időszakokat rendre stagnálás,sőt recessió szokta követni,Brüsszel meg megunta a vajdai vircsaftot.És rögtön kiderül,hogy nincs semmiféle PannonPuma-csak egy pumaszagú korrupt összeszerelő üzem ország.
No,ez a NER.Egy félfeudalista,felfasiszta,populista pártállami szarrakat.De facto egy diktatúra.Jogállamiság és a demokratikussag csak egy bohózat szintű máz.És mint minden ilyen rendszer,addig működik "jol",mig a központ tudja fizetni a hatalmi gépezetet,a hatalmi bázist.Ha nincs pénz,nincs zsoldos.(Mátyás levele Nápolyba-Ezek 8 forintot kérnek minden negyed évre,különben nem jönnek el)
Helyzet az,hogy fedezetlen pénzkibocsájtásbol ment az osztogatás,az pedig inflációt gerjeszt.Helyzet az,hogy emelni kell a ft kamatokat,mert anélkül nem lehet forrást szerezni a rendszer fentartásához-de az emelkedő kamatok ugyanúgy az ingatlanlufi kidurranásával fenyegetnek,mint 2008ban.Helyzet az,hogy a Nyugat most hezitál azon,hogy a "mi gazemberünkből" átsorolja e a vajdát (és a rendszerét) a "szalonképtelen gazember" kategóriájába.Olyan feltételeket támasztanak a finanszirozáshoz,amik a NER alapjait bontanák meg (a korrupciót,mert a NER a korrupcióra,a lopásra épül).De a nyugati pénzek nélkül nem lehet fentartani a populista,a hatalmi bázist adó rétegnek meg kifejezetten kádárista szocpolt.Persze megy a háttérben az alkudozás.Csakhogy a vajda az alkuban csak mindig ugyan azt tudja felajánlani-a banánköztársasági Mo-ot.Az eddig is keményen neokon módra kiszolgáltatott átlagJóskát mégjobban kiszolgáltatni.Latin amerikanizálódtunk,és ez az út még tovább ebbe az irányba visz.Csak mi nem az amcsi,hanem a német imperializmus banánköztársasága lettünk.
Persze a rendszer kedvezményezettjei ezt nem akarják látni.De a hamis "nemzeti" pátosz mögött nincs más,csak a jó kis egzisztencia féltése.De a "gulyáskommunizmus" is csak addig működött,mig tudták finanszirozni.NER is csak addig működik,mig van miböl fizetni.És a kassza kulcsa bizony a Nyugat kezében van.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
Ja persze. Megmondtuk, hogy ennek üzemanyaghiány lesz a vége és lőn...
Mindenki megmondta! Miért gondolod, hogy nincs folyamatosan monitorozás alatt a rendelkezésre álló üzemanyag mennyiség?

Vagy kisebb távolságon vagy elgondolkodna más fajta optimalizációs.
Igen a bringa megfelelő lesz mindenkinek.... :cool:
A 600 Ft-os benzint is megvennék a tömegek, lásd 2012-es 450-es ár.
Háát én nem erre emlékszem! Érezhetően megcsappant a forgalom az utakon, az akkori üzemanyagár csúcs környékén.
Az a szerencsés helyzet állt elő, hogy én akkor is vezettem, meg most is. Te hogy vagy ezzel?
 
Last edited by a moderator:

Ranger

Well-Known Member
2021. szeptember 20.
1 333
2 585
113
Olvasni akit érdekel(eredetit nem volt idő kikeresni):


“ 2022 májusában hazánk az Európai Unió tagországai közül a 9. legmagasabb árnövekedéssel szembesült. A 10,8%-os adat annak fényében különösen magas szint, hogy nálunk az árbefagyasztás széles köre működik, amely a többi tagállamra (az üzemanyagokat nem tekintve) nem jellemző. Ha nagyobb időtávot nézünk, akkor még inkább igaz, hogy hazánk ezen a téren rosszul teljesít: 2015-höz képest nálunk a fogyasztói árak 31,2%-kal nőttek, amellyel a 3. legmagasabb inflációjú uniós ország vagyunk (tavaly novemberig pedig az élen álltunk). Mindez azt mutatja, hogy az árrögzítés nélkül messze vernénk az európai uniós mezőnyt - írja friss elemzésében a GKI.”

“ Így összesen 19 százalékponttal nagyobb lenne az árak növekedése a mértnél, ami a júniusi 11,7%-os árindexet közel 31%-ra emelné.”

Adódik a kérdés - akkor is ha csak a számítások tendenciáját fogadjuk el nem pontos értékét:
mitől ez a nagy lehetséges inflációs különbség/többlet amivel a különböző árstopokkal nem operáló országokat is lehagynánk, ha hazai gazdaság politika is ugyanazt az utat követné(?)
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 094
33 180
113
Mindenki megmondta! Miért gondolod, hogy nincs folyamatosan monitorozás alatt a rendelkezésre álló üzemanyag mennyiség?


Te pajti! Már megint azt hiszed, hogy együtt őriztünk libát?


Igen a bringa megfelelő lesz mindenkinek.... :cool:

Háát én nem erre emlékszem! Érezhetően megcsappant a forgalom az utakon, az akkori üzemanyagár csúcs környékén.
Az a szerencsés helyzet állt elő, hogy én akkor is vezettem, meg most is. Te hogy vagy ezzel?

Hát igen, a te szintedről minden magas lónak látszik... :D
Nem Huszárom.Te lettél egy NER propihuszár.Nincs már semmi önálló gondolatod,csak a propit szajkózod.
Szomorú.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 094
33 180
113
Olvasni akit érdekel(eredetit nem volt idő kikeresni):


“ 2022 májusában hazánk az Európai Unió tagországai közül a 9. legmagasabb árnövekedéssel szembesült. A 10,8%-os adat annak fényében különösen magas szint, hogy nálunk az árbefagyasztás széles köre működik, amely a többi tagállamra (az üzemanyagokat nem tekintve) nem jellemző. Ha nagyobb időtávot nézünk, akkor még inkább igaz, hogy hazánk ezen a téren rosszul teljesít: 2015-höz képest nálunk a fogyasztói árak 31,2%-kal nőttek, amellyel a 3. legmagasabb inflációjú uniós ország vagyunk (tavaly novemberig pedig az élen álltunk). Mindez azt mutatja, hogy az árrögzítés nélkül messze vernénk az európai uniós mezőnyt - írja friss elemzésében a GKI.”

“ Így összesen 19 százalékponttal nagyobb lenne az árak növekedése a mértnél, ami a júniusi 11,7%-os árindexet közel 31%-ra emelné.”

Adódik a kérdés - akkor is ha csak a számítások tendenciáját fogadjuk el nem pontos értékét:
mitől ez a nagy lehetséges inflációs különbség/többlet amivel a különböző árstopokkal nem operáló országokat is lehagynánk, ha hazai gazdaság politika is ugyanazt az utat követné(?)
Hát,én úgy nőttem fel,hogy csak azt a statistikát hiszem el,mit magam hamisitottam.....
Kötve hiszem,hogy csak 11% nálunk az infláció.Nekem,mivel nem napi szinten szembesülök vele itthon,különösen feltünő.Bemegyek a boltba az asszonnyal-és csak kamillázunk.Némá, a múltkor még 320as kalács 450 lett.....
 
  • Hűha
Reactions: Bleroka

fitom

Well-Known Member
2020. szeptember 30.
2 983
5 309
113
Hogyan? Minden számlát azonnal lát a NAV. Emellett a komoly ellenőrzési szigor és büntetések miatt már drasztikusan csökkent a fekete tranzakciók száma. Akkor honnan lesz a cégnek a fekete meló kifizetésére KP-je? Mert ugye te sem vagy olyan buta, hogy majd jól megpróbálod a feketemunkásodat a céges számláról utalással kifizetni.
Persze így is lesznek kiskapuk, de legalább mindeki minimálbérre be lesz jelentve. Hoppá! Januárban emeltek brutálisat a minimálbéren.
Én is javasoltam az előbb a fekete melót. Persze meg is lehet próbálni, de gyaníthatóan erre nem lehet tartósan építeni.
Hogy mivan?? Hogy jön össze a fekete munka bármilyen számlával??Mit lát a NAV?? Fekete munka mindig is volt és lesz!
 
M

molnibalage

Guest
Hát,én úgy nőttem fel,hogy csak azt a statistikát hiszem el,mit magam hamisitottam.....
Kötve hiszem,hogy csak 11% nálunk az infláció.Nekem,mivel nem napi szinten szembesülök vele itthon,különösen feltünő.Bemegyek a boltba az asszonnyal-és csak kamillázunk.Némá, a múltkor még 320as kalács 450 lett.....
Az inflációs kosár egy vicc. A user experience ami számít.
És ott bizony messze afeletti drágulás van. Eddig egy boltba jártam és vettem, ami jól esik.
Most meg 2-3 különféle helyre járok, hogy olcsóbb legyen és keményen visszafogtunk egyes kaja jellegű kiadásokat és így is már magasabban van a napi átlag, mint januárban.

Egyes általam vásárolt termékek ára 80-100%-kal nőtt egy év alatt.
  • Olyan "luxus" dolgok, mint a tej pl. Az, amit régen 280-ért vettem most 525-ért van. Más félét veszek de annak ára is 4-gyel keződik már.
  • A müzli, ami szoktam venni, 350 volt még tavaly év végén, hogy 600 felett van.
  • A tejföl és joghurt ára is az egekben. A valaha 750 táji tejfölös doboz most abból, amit régen vettem most 1200 felett van. Már nem aszt vesszük.
  • A görög joghurt 600 tája volt, mikor először vettem, tavaly év végén 800 felett. Ez most 1200...
    • Egy jóféle fűszeres májkrém 1,5 éve 300 Ft sem volt, 2-vel kezdőtött az árcímke. Most 525. EGY KIBSZOTT MÁJKRÉM. 1 db konzerv. Néha már keresem benne a heroint, mert gondolom attól lehet ilyen drága...
És így tovább. Kurvára leszarom, hogy mi nem lett drágább, ami nem veszek meg.
Mivel soha nem élem nagy lábon, ezért a LEGNAGYOBB kiadási tételnél a lakhatás után van ekkora áremelkedés.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 094
33 180
113
Az inflációs kosár egy vicc. A user experience ami számít.
És ott bizony messze afeletti drágulás van. Eddig egy boltba jártam és vettem, ami jól esik.
Most meg 2-3 különféle helyre járok, hogy olcsóbb legyen és keményen visszafogtunk egyes kaja jellegű kiadásokat és így is már magasabban van a napi átlag, mint januárban.

Egyes általam vásárolt termékek ára 80-100%-kal nőtt egy év alatt.
  • Olyan "luxus" dolgok, mint a tej pl. Az, amit régen 280-ért vettem most 525-ért van. Más félét veszek de annak ára is 4-gyel keződik már.
  • A müzli, ami szoktam venni, 350 volt még tavaly év végén, hogy 600 felett van.
  • A tejföl és joghurt ára is az egekben. A valaha 750 táji tejfölös doboz most abból, amit régen vettem most 1200 felett van. Már nem aszt vesszük.
  • A görög joghurt 600 tája volt, mikor először vettem, tavaly év végén 800 felett. Ez most 1200...
    • Egy jóféle fűszeres májkrém 1,5 éve 300 Ft sem volt, 2-vel kezdőtött az árcímke. Most 525. EGY KIBSZOTT MÁJKRÉM. 1 db konzerv. Néha már keresem benne a heroint, mert gondolom attól lehet ilyen drága...
És így tovább. Kurvára leszarom, hogy mi nem lett drágább, ami nem veszek meg.
Mivel soha nem élem nagy lábon, ezért a LEGNAGYOBB kiadási tételnél a lakhatás után van ekkora áremelkedés.
Nyugaton van éves viszonylatban kb 10% a bolti infláció.Üzemanyag különben kb 10 éve volt már 2 E felett,inflációval korigált összehasonlitásban valójában még mindig olcsóbb,mint akkor.
Egyebekröl igy most nem tudok nyilatkozni,mert momentán nem lakok ott.De a vajdapropival ellentétben semmiféle kétségbeesés nincs arrafelé.Recessiós időszaknak fogják fel-na bumm,volt már ilyen,lesz is ilyen.Ez a hozzáállás.
 

PFZ

Well-Known Member
2022. március 23.
2 237
9 416
113
Friss, ropogós infó.
Községi postát átvette egy bolt (...) 170 nettó fizu vállalkozótól a postás dolgozónak. Aztapics@.
 
T

Törölt tag 133

Guest
De hát ezt nem én találtam ki szerecsenmosdatásra. Nem kell aztán csűrni-csavarni. :D

Ez nem szerencsemosdatás volt, hanem levezettem h hogy lehet ennyi idősen valakinek 120 millás kertes háza. Azt is írtam, h ha nem tudja megvédeni magát, akkor bukjon. Pont.

A Lőrinc jelenséget, de úgy általában a NERes ászok gazdagodását viszont megmagyarázni nem lehet, de te elkezdtél belehalandzsázni a mondandómba, na ez volt a mosdatás. Párhuzamba tetted Lőrincet azzal amit írtam, pedig a nagyságrendek se stimmelnek.

Remélem legalább haszonélvezője vagy ennek a csodálatos a rendszernek, csorog hozzád is a mutyipénz, nem csak egy lúzer hittérítő szavazógép vagy.
 

Mike

Well-Known Member
2011. március 14.
785
2 008
93
Friss, ropogós infó.
Községi postát átvette egy bolt (...) 170 nettó fizu vállalkozótól a postás dolgozónak. Aztapics@.
Ismerős Unix futár, kemény nettó 180-ért, túlóra nincs (vagyis túlóra van, pénz nincs érte).
Rokon Vodafone ügyfélszolgálat, szintén nettó 180.
Másik ismerős biztonsági őr, két helyre jár nonstop hogy meglegyen a havi 250 nettó.
 

PFZ

Well-Known Member
2022. március 23.
2 237
9 416
113
Ismerős Unix futár, kemény nettó 180-ért, túlóra nincs (vagyis túlóra van, pénz nincs érte).
Rokon Vodafone ügyfélszolgálat, szintén nettó 180.
Másik ismerős biztonsági őr, két helyre jár nonstop hogy meglegyen a havi 250 nettó.
Addig jár 2 helyre még össze nem csuklik :( Szégyen amit művelnek a munkáltatók.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

fitom

Well-Known Member
2020. szeptember 30.
2 983
5 309
113
Ismerős Unix futár, kemény nettó 180-ért, túlóra nincs (vagyis túlóra van, pénz nincs érte).
Rokon Vodafone ügyfélszolgálat, szintén nettó 180.
Másik ismerős biztonsági őr, két helyre jár nonstop hogy meglegyen a havi 250 nettó.
Az igen...!
 
M

molnibalage

Guest
Nyugaton van éves viszonylatban kb 10% a bolti infláció.Üzemanyag különben kb 10 éve volt már 2 E felett,inflációval korigált összehasonlitásban valójában még mindig olcsóbb,mint akkor.
Egyebekröl igy most nem tudok nyilatkozni,mert momentán nem lakok ott.De a vajdapropival ellentétben semmiféle kétségbeesés nincs arrafelé.Recessiós időszaknak fogják fel-na bumm,volt már ilyen,lesz is ilyen.Ez a hozzáállás.
Így is fel lehetne fogni, csak amikor 1 hétre utaztam el és jöttem haza és az alatt volt 5-10% növekedés, akkor azért az ember pislog. Nagyokat.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 094
33 180
113
Így is fel lehetne fogni, csak amikor 1 hétre utaztam el és jöttem haza és az alatt volt 5-10% növekedés, akkor azért az ember pislog. Nagyokat.
Lásd feljebb.A multkor még 320as kalács most 450.(reggeli kávéhoz vagy milchbrötchen kell,vagy kalács.Különben nem jó a reggeli kávé....).Tavaly meg valami 250 körül lehetett.
Összehasonlitásként Hollandban Belgiumban szoktam venni egy nagyobb fajta zsemle/puffancs szerüséget-egyszerűen mert bejött.(nevét viszont képtelen vagyok megjegyezni).Tavaly volt 99 cent,most 1,09 az ára-egy csomagnak,amiben 12db van.És nem egy ócska felfújt,nyamvadt vizes zsemle,kb az anno volt jóféle puffancs(hamburgerzsemle) méretű,és jó.
Mennyi is most nálunk az a semmire való felfújt vizes "zsemle"?
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Ez nem szerencsemosdatás volt, hanem levezettem h hogy lehet ennyi idősen valakinek 120 millás kertes háza. Azt is írtam, h ha nem tudja megvédeni magát, akkor bukjon. Pont.

A Lőrinc jelenséget, de úgy általában a NERes ászok gazdagodását viszont megmagyarázni nem lehet, de te elkezdtél belehalandzsázni a mondandómba, na ez volt a mosdatás. Párhuzamba tetted Lőrincet azzal amit írtam, pedig a nagyságrendek se stimmelnek.

Remélem legalább haszonélvezője vagy ennek a csodálatos a rendszernek, csorog hozzád is a mutyipénz, nem csak egy lúzer hittérítő szavazógép vagy.


Persze, ilyenkor meg nem egy súlycsoport, meg teljesen más, meg szavak kiforgatása. Csak tudod, egy csomó embernek a 150 milliós ingatlan is ugyan olyan megfoghatatlan, mint a Mészáros vagyon. Persze, én is ismerek olyanokat, akiknek ennél jóval több vagyonuk van. Nem a vagyon a kérdés. Ha tisztességesen szerezte élvezze, ha pedig nem, akkor a "rossz embereket el kell ítélni, akik bűnösek szenvedjenek". Hanem, hogy egyből jött, hogy de hát nem ér annyit, nem úgy volt stb. Akkor ez bárkire lehet igaz és ne vagyon értékét nézzük. Aztán már Neked az sem tetszett, hogy az ember le merte írni nyilvános forrásból, idézve, hogy mi a végzettsége és hol dolgozott. Te már ezt is "nyomozásnak" vélted. És akkor még Neked áll feljebb, hogy ki minek a haszonélvezője.

Mindegy, lépjünk túl rajta; nem értünk egyet, "szelávííí". Térjünk rá a személyeskedésedre. Mert hát tudjuk, hogy az érvek hiányát kárpótolja a lelkesedés és a személyeskedésbe vetett hit.

Hogyne, csurog a mutyipénz, mit csorog, ömlik. Abból építem a kacskalábon forgó palotámat az elitnegyedben. Mondjuk azért nem is haladt semmit a felújítás 3 éve. Igen, lehet, hogy lúzer vagyok, mert mindenféle ködösítés nélkül le tudom bármikor vezetni, hogy amink van, honnan van. Mondjuk nálunk ellenőriztek pályázatot covid alatt is és minden rendben volt; mindig minden megvalósul(t), pedig pár pályázaton túl vagyunk. (Ez nem mindenkinek szokott sikerülni.)

Hittérítőnek nem gondolom magam, nem gondolom, hogy bárkit is téríteni kellene. Ha valakinek más a véleménye, az nem gond; csak hát vitázni lehessen már, vagy nézetet megvitatni normálisan. Sajnos ennek kevés a vitaképes partnere. Pl.: a NER meg nem érv; se a személyeskedés.
Sőt azért sem; mert van/volt egy korszak, amikor a nemzet szempontjából a leghasznosabbnak a mostani kormányt láttam, látom; de ez nem jelenti azt, hogy mindig így lesz. Tehát nem gondolom, hogy gépies szavazó vagyok. Egyszerűen megvalósították azt, amire azt mondtam, hogy aki ezt megcsinálja, azt támogatom; ez nem volt más, mint a (család)támogatás teljes átszervezése. (És a szocpol, a rokkantnyugdíj átalakítása). A kormány minden hibája mellett. Mert nem szabad elmenni a mellett, hogy nem minden jó, nem minden tökéletes. De nincsenek utópisztikus gondolataim, hogy van olyan földi dolog, ami tökéletes.