A pénz világa

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
És akkor egy cég vezető ill. tulajdonos miért is ne tudna kifizetni zsebből pl. egy vízcsap cserét...?Hm?

Aki vízcsapcserét csinál, azt alapvetően nem befolyásolja a KATA átalakítása. Az úgy is meg fog élni, mert lesz magánszemélyektől is elegendő megrendelése, és maradhat katás.
De a bujtatott foglalkoztatásban dolgozó katásokat 100+ ezer Forintos havi rendszeres fizetését, feketén hogyan fizeti ki a cég, amelyik így "alkalmazta"?
Mert 2 opció van. Vagy felbontják a szerződést, vagy legális jogviszony felé fordulnak. Vegyük csak a népszerű ételfutárokat. Azokat hogyan fogják feketén alkalmazni, amikor minden megrendelésnek nyoma van, mivel elektronikus a rendszer? Az egész cég erre épül. Vagy átalakulnak, vagy megszűnnek.
 

Yoda

Well-Known Member
2022. február 28.
1 854
2 188
113
"Danke Mutti"
+ úgy általában a hosszabb ideje hatalomban lévő európai politikusoknak
/van magyar vonatkozás is/

Az euró 20 év után először esett a dollár alá​

2022.07.13. 17:52
A 2000-es évek eleje óta először esett az euró paritás alá szerdán a dollárral szemben.

Erről a Reuters számolt be – írja az Ukrinform.

Mint megjegyeztük, szerdán az euró árfolyama 0,4%-kal, minimum 0,9998 dollárra esett. Azonban nagyon gyorsan az árfolyam visszatért 1,002 dollárra .

Ennek a tendenciának az okai között szerepel "az amerikai Federal Reserve System agresszív tevékenysége, valamint az eurózóna recessziós kockázatának növekedése miatti növekvő aggodalom".

Hangsúlyozzák ugyanakkor, hogy az Oroszország által Ukrajna ellen folytatott háború és az Orosz Föderáció ellen bevezetett nagyszabású szankciók és korlátozások a gázárak meredek emelkedéséhez vezettek Európában, valamint attól tartanak, hogy Moszkva blokkolhatja az ellátást. energiahordozók. Ez az európai fizetőeszköznek is ártott, és aggodalmakat adott egy esetleges recesszió miatt – áll a kiadványban.

Mint arról beszámoltunk, utoljára 2002-ben volt paritáson az euró és a dollár árfolyama. Azóta az európai valutát drágábban értékelik, mint az amerikait.
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 540
25 770
113
Ismerős Unix futár, kemény nettó 180-ért, túlóra nincs (vagyis túlóra van, pénz nincs érte).
Rokon Vodafone ügyfélszolgálat, szintén nettó 180.
Másik ismerős biztonsági őr, két helyre jár nonstop hogy meglegyen a havi 250 nettó.
Nálunk betanított munka 250eFt nettótól , a villanyszerelő 300eFt nettótól , a teherautó sofőrök 400eFt nettótól ! Van felvétel folyamatosan !

Láttál már dolgozni akaró biztonsági őrt ? Mert én nem ! Voltam benne minden szinten tudom egyik se akar normális munkát keresni ! A haveromat kirúgták , biztonsági őr volt 300 óra nettó 300 e Ft fizetés ! Mondom neki nálunk fele ennyi órával megkeresed ezt ! Válasz : Hülye vagy nálatok dolgozni kell !!!!!!!! No komment !
 

fitom

Well-Known Member
2020. szeptember 30.
2 983
5 309
113
Nálunk betanított munka 250eFt nettótól , a villanyszerelő 300eFt nettótól , a teherautó sofőrök 400eFt nettótól ! Van felvétel folyamatosan !

Láttál már dolgozni akaró biztonsági őrt ? Mert én nem ! Voltam benne minden szinten tudom egyik se akar normális munkát keresni ! A haveromat kirúgták , biztonsági őr volt 300 óra nettó 300 e Ft fizetés ! Mondom neki nálunk fele ennyi órával megkeresed ezt ! Válasz : Hülye vagy nálatok dolgozni kell !!!!!!!! No komment !
Villanyszerelő 300ért elég karcsú!
 

Yoda

Well-Known Member
2022. február 28.
1 854
2 188
113
Nálunk betanított munka 250eFt nettótól , a villanyszerelő 300eFt nettótól , a teherautó sofőrök 400eFt nettótól ! Van felvétel folyamatosan !

Láttál már dolgozni akaró biztonsági őrt ? Mert én nem ! Voltam benne minden szinten tudom egyik se akar normális munkát keresni ! A haveromat kirúgták , biztonsági őr volt 300 óra nettó 300 e Ft fizetés ! Mondom neki nálunk fele ennyi órával megkeresed ezt ! Válasz : Hülye vagy nálatok dolgozni kell !!!!!!!! No komment !
Majd ha magárt "mennek" akkor tessék a saját identitására gondolni.
Köszönjük.

Egyéb iránt a maga zsebibű is veszegetik ki a pénzecskét csak azt ön nem fogja fel.
Inflációnak hívják nem Gyurcsánynak...
 
  • Hűha
Reactions: kamm

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 540
25 770
113
Nem értetted meg.
Attól, hogy nem vihetik ki a tüzifát, attól még a gázzal működő kazánokban nem lesz gáz...
Mit nem értesz azon , hogy vidéken nagyon sok családi házban meghagyták a fa/szén tüzelésű kazánokat és azzal is lehet fűteni ha akarja a gazda ! Én is hagytam leállást csak be kell csövezni a szilárd kazánt és már jön is a meleg ! Az a kicsike erő ami a tanyám körül van az meg vagy 30 évre elég fát biztosít és még csak nem is erdőművelésű ágú !
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 540
25 770
113

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 994
19 289
113
És akkor egy cég vezető ill. tulajdonos miért is ne tudna kifizetni zsebből pl. egy vízcsap cserét...?Hm?
és a zsebébe hogy került az a pénz? Bizony le kellett akár osztalékként, akér bérként adóznia cégének, vagy fiktív számlát kellett szereznie, hogy a cég kasszájából a feketemunkáshoz eljusson az a pénz. Ha pedig bérként fizetnél ki feketén, akkor jó sok pénzt kell ám így kiszedned éves szinten...

Mármost, osztalékként emlékeim szerint kb. 15-28% (15% SZJA + 13% szochó minimálbér 48 szorosáig) a legkedvezményesebb adó amit ki lehet hozni , abból fizethet zsebbe, de az általányadózással 20-25% közötti adó jön ki, tehát simán jobban megéri általányadóra átállni és nem tilosban járni. (Egy előnye lehet pl.: a tulaj nagyon hitelképes, az alkalmazott ugyan egyáltalán nem, de az mellékes, ha hitelre X5-öst vennél, nem cégautónak, mert a cégautóadó drága rá!)

Amúgy meg a futároknak nem lehet egyszerűen megoldani? Csak egy kis szoftver fejlesztés kell: kap egy kiszállítási díjról számlát a magán vevő, és ő fizeti papíron. Nem tudom, hogy ez jogilag megállhat-e ha a másik cég szedi be és össze szét a szolgáltatás díját... akit ő megbízott ezzel a szolgáltatással...
 

Mike

Well-Known Member
2011. március 14.
785
2 008
93
Nálunk betanított munka 250eFt nettótól , a villanyszerelő 300eFt nettótól , a teherautó sofőrök 400eFt nettótól ! Van felvétel folyamatosan !
A vodafone pl pont borsodi történet. Igen, van ahol jóval többet lehet keresni, csak éppen valakinek azt is el kell végezni és nem adnak többet. Amúgy a villanyász nálunk egyénibe (ha akar dolgozni) millió nettó felett tud keresni.
Láttál már dolgozni akaró biztonsági őrt ? Mert én nem ! Voltam benne minden szinten tudom egyik se akar normális munkát keresni ! A haveromat kirúgták , biztonsági őr volt 300 óra nettó 300 e Ft fizetés ! Mondom neki nálunk fele ennyi órával megkeresed ezt ! Válasz : Hülye vagy nálatok dolgozni kell !!!!!!!! No komment !
Tudom milyen képességűek átlagban. Sokan nem szeretnek dolgozni, plusz elég igénytelenek is hozzá hogy javítsanak az életszínvonalukon. Secu ismerős párja 5 éve nem megy el dolgozni mert otthon vigyázni kell a kutyákra... de a sírás megy hogy soha nincs pénz. Közben hívtuk takarító munkára 4 órára 20k nettót akart kérni.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Nem értetted meg.
Attól, hogy nem vihetik ki a tüzifát, attól még a gázzal működő kazánokban nem lesz gáz...
Nem érted meg.
Az, hogy a KSH alapján községi lakásállományok 41% illetve, egyéb városi lakásállományok 31%-a szénnel vagy fával fűt (és ezen felül még van más településtípusnál is) szerintem nagyon nem vonalvastagságnyi. Egyedül talán Budapesten lehet ez igaz az egyedi helységfűtés esetében.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

Masztiff

Well-Known Member
2018. július 4.
4 256
8 169
113
és a zsebébe hogy került az a pénz? Bizony le kellett akár osztalékként, akér bérként adóznia cégének, vagy fiktív számlát kellett szereznie, hogy a cég kasszájából a feketemunkáshoz eljusson az a pénz. Ha pedig bérként fizetnél ki feketén, akkor jó sok pénzt kell ám így kiszedned éves szinten...

Mármost, osztalékként emlékeim szerint kb. 15-28% (15% SZJA + 13% szochó minimálbér 48 szorosáig) a legkedvezményesebb adó amit ki lehet hozni , abból fizethet zsebbe, de az általányadózással 20-25% közötti adó jön ki, tehát simán jobban megéri általányadóra átállni és nem tilosban járni. (Egy előnye lehet pl.: a tulaj nagyon hitelképes, az alkalmazott ugyan egyáltalán nem, de az mellékes, ha hitelre X5-öst vennél, nem cégautónak, mert a cégautóadó drága rá!)

Amúgy meg a futároknak nem lehet egyszerűen megoldani? Csak egy kis szoftver fejlesztés kell: kap egy kiszállítási díjról számlát a magán vevő, és ő fizeti papíron. Nem tudom, hogy ez jogilag megállhat-e ha a másik cég szedi be és össze szét a szolgáltatás díját... akit ő megbízott ezzel a szolgáltatással...
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 994
19 289
113

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 526
93 815
113
Ez kezd egyre tragikusabb lenni amit a kormány művel. Két gyerek és két felnőtt. Nálunk a melegvizet előállító bojler majd ennyit fogyaszt ("átlagfogyasztás") és akkor semmi más nincs, mert az ugyebár külön órán van, mert vezérelt áramon van. Aztán ott van az, hogy nekem nincs gázórám mert a gáztűzhelyet levettük róla, indukciós villanytűzhely van. A fűtés pedig házközponti kondenzációs gázkazán ... nesze neked átlag felett fogyasztunk, hiába energiatakarékos minden... Aztán amit molni is mondott... most akkor ez szerződő partnerenként lesz? per vevő fizető azonosító? vagy per lakás? mi van azokkal akiknek több villanyórája van, pl vezérelt meg nem vezérelt... mi van azokkal akiknek a fűtése társaasházi közös gázóráról megy és szuper energiahatékony, de a társasház bőven az átlag fölött fog fogyasztani..... bezzeg ha gázbojlert rakattam volna most megkaphatnám amire gondolt kormányunk, de nálam nem az van... sehol nem lesz ez igazságos.... akárhogy gyúrják...
Kemény, annak aki villannyal fűt. Egyébként távfűtésre nem érvényes, ott marad a rezsicsöki.

Háztartásonként nézik a fogyasztást. A 3ik gyereknél +600m3 és fölötte gyerkenként +300 m3. Mondjuk a villanyra nincs plusz kwh. o_O


Egyébként átlagfogyasztásig, mki a rezsicsökis árat fizeti, a többletet fogja piaci áron.

Hálisten én alatta vagyok.

A nemzetközi helyzet fokozódik. :cool:

Sztem a benyánál is elképzelhető a 20-30lliter 480on és a fölös rész 730on....

Egyébként értelmesen elmondtak mindent, csak nem minden portál hozta le részleteket.
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 899
56 760
113




Ez már a purgatórium? :D

Micsoda "csodás" kiaknázatlan üzleti lehetőségek vannak az autók elektronikus vezérlésében... szomorú precedenst teremthet ha ezt hagyják, el fog burjánzani szerintem a csúcskategóriától lefele is ha ráéreznek mekkora üzlet ez, és meg lehet csinálni büntetlenül...
Lehet 4.kereket is bérelni.Sokkal egyenletesebben gurul a kocsi ugy...