A pénz világa

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

M

molnibalage

Guest
Nem igazán értem, hogy azok, akiket felsorolt, hogyan járnak jól.
Akik eddig egy kis cég irodáját csinálták meg, mostantól azoknak is gatya, mert csak magánszemély számlázhat majd.
Stb. Persze ezt is jól átgondolták, a nyári szabadságolási időszak közepén, meg 2 hónapos határidővel. Majd a 400 ezer KATÁ-s ennyi idő alatt biztos talál elég könyvelőt vagy NAV munkatársat, akik majd tudnak segíteni...

De hát a rezsis bejelentés után is összeomlott a MVM ügyfélszoli.

Ki van ez találva.
Ja. Nem.
 

atek

Well-Known Member
2013. június 14.
199
569
93
Nem hiszem, hogy tömegével vándorolnának ki az informatikusok, mert megszűnik a kata. Eleve 12 millió szerintem nem volt sok, egy tapasztalt fejlesztő ha folyamatosan vannak projektjei akkor egy 9-10 hónap alatt kimaxolja vagy hamarabb. Még ott tudom elképzelni, hogy katáznak, olyan magyar tulajdonú cégeknél, akik nagyobb ügyfeleknek nyújtanak különböző támogatást és náluk alkalmazotti viszony helyett katáznak az alacsonyabb, közepes keresetűek.
1.jpg
2.jpg
 

Masztiff

Well-Known Member
2018. július 4.
4 206
8 075
113
Nem hiszem, hogy tömegével vándorolnának ki az informatikusok, mert megszűnik a kata. Eleve 12 millió szerintem nem volt sok, egy tapasztalt fejlesztő ha folyamatosan vannak projektjei akkor egy 9-10 hónap alatt kimaxolja vagy hamarabb. Még ott tudom elképzelni, hogy katáznak, olyan magyar tulajdonú cégeknél, akik nagyobb ügyfeleknek nyújtanak különböző támogatást és náluk alkalmazotti viszony helyett katáznak az alacsonyabb, közepes keresetűek.
1.jpg
2.jpg
Khm... és hogyan fog cégeknek dolgozni?
Mellesleg egy multi max. 100-120.000 forint/napot hajlandó fizetni senior fejlesztőkért - ha cégként szerződsz vele. EV-ként még kevesebbet.
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 992
19 334
113
Azt hittem tudsz olvasni. Nem feketében fizetésről van szó a cikkben, csak mindenre rávarrjátok.

Ja, tudom: mindenért is a 12 évvel ezelőtti, obstrukcióban töltött kormányzás a felelős, nem az elmúlt 12 év kétharmadban (gy.k.: alkotmányozási jogú teljhatalomban) eltöltött dilettáns kormányzása.
El tudtam olvasni a cikkben mi van, épp ezért kérdeztem, mivel te láthatóan nem tudsz olvasni, ugyanis a kommentemben a fekete fizetést vitattam meg, ahogy annak szülő kommentében is arról volt szó.

Mégy komcsibalqage mellé ignorera...
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0 and Nber

Masztiff

Well-Known Member
2018. július 4.
4 206
8 075
113
El tudtam olvasni a cikkben mi van, épp ezért kérdeztem, mivel te láthatóan nem tudsz olvasni, ugyanis a kommentemben a fekete fizetést vitattam meg, ahogy annak szülő kommentében is arról volt szó.

Mégy komcsibalqage mellé ignorera...
:D Azért annyira ne légy már ideges, hogy helyesen se tudj írni.... Mész a kukába, a többi f@sz mellé.;)
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 940
48 714
113
A főállású KATA-s meg tudja, hogy lóf@sz nyugdíja lesz, de még mindíg olcsóbb mindenféle nyugdíjcélú megtakarításokat fizetni, mint az átalányadózás terheit.
Nem tudja, nagy részük le se szarja (vagy nem fogja fel), hogy amilyen nyugdíjra jogosult lesz az államtól, azt kb a hajára kenheti majd.
Ugyanez a meccs már többször lement itthon a rendszerváltás óta, amikor kirúgdosták az embereket a munkahelyeikről, csak hogy utána számlaadóként "alkalmazzák" őket - rengetegen fogalom nélkül belementek abba, hogy kb az addigi bruttó bérüket számlázták ki a továbbiakban, és a cégükön keresztül megoldották az élet ügyes-bajos dolgait (ebből lett a pelenkát is áfás számlára vásároló réteg). Egyet kivéve: a nyugdíjat.

Aztán meg egy jó részük hőbörög most, hogy mennyire kiszúrt vele az állam, mert csak valami minimálnyugdíjat kap...
Ugyanez le fog játszódni a katásokkal is, nem lesz ebben hiba.
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 940
48 714
113
Azon mérnök ismerősök, akik így tolták magánzóként pontosan tudják mi nem jár, de ők előtakarékoskodnak ennek fényében.
Ahogy mondtam, az vállalkozói adóterhek az emberek egy részét a teljes vadkapitalizmus felé lökték el.
Igen, én meg olyanokat ismerek, akik tudják mi nem jár, de nem érdekelte őket.
 
M

molnibalage

Guest
Igen, én meg olyanokat ismerek, akik tudják mi nem jár, de nem érdekelte őket.
Volt aki évi 7-8 milliót rakott félre így eddig. Tudta, hogy nem lesz szinte semmi nyugdíj, de hát megoldja ő magának.
Most cserébe szolgálati évek nincsenek, de évi sokmillióval több az adó. Éljen a tervezhető jövő.
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 940
48 714
113
Volt aki évi 7-8 milliót rakott félre így eddig. Tudta, hogy nem lesz szinte semmi nyugdíj, de hát megoldja ő magának.
Most cserébe szolgálati évek nincsenek, de évi sokmillióval több az adó. Éljen a tervezhető jövő.
Molni, én nem vitatom ezt, a lényeg, hogy mindig lesznek olyanok, akik beleszarnak a jövőjükbe.
Akik utána hőbörögnek majd...
Csúnya prekoncepció, de a most tüntiző, jellemzően belpesti, sokszor humánértelmiségi arcok szerintem nem a megtakarításaikat siratják most (lévén nincs nekik), hanem hogy többet és máshogy kell adózniuk.
Szerintem sokan közülük nem is feltétlenül érintettek, vagy nem annyira mint gondolják :)
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 667
46 822
113
Volt aki évi 7-8 milliót rakott félre így eddig. Tudta, hogy nem lesz szinte semmi nyugdíj, de hát megoldja ő magának.
Most cserébe szolgálati évek nincsenek, de évi sokmillióval több az adó. Éljen a tervezhető jövő.
Hogyhogy nincsenek szolgálati évek?
KATA-sként is gyűltek a szolgálati évek, csak az utánuk járó nyugdíjalap nem érte el a minimálbérét sem.
A mostani változás egyik lényege, hogy legalább a minimálbérig feltornásszák ezt. A szolgálati évek meg természetesen gyűlnek.
 
M

molnibalage

Guest
Hogyhogy nincsenek szolgálati évek?
KATA-sként is gyűltek a szolgálati évek, csak az utánuk járó nyugdíjalap nem érte el a minimálbérét sem.
A mostani változás egyik lényege, hogy legalább a minimálbérig feltornásszák ezt. A szolgálati évek meg természetesen gyűlnek.
Az is feles szorzó asszem. A lényeg a lényeg, akit ismerek ő egész egyszerűen úgy számolt, hogy úgysem fog az állam lófaszt sem adni, ero akkor ő összerakja magának. Erről szólt a kommentem. Most ebbe szartak bele odafentről.
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 940
48 714
113
Az is feles szorzó asszem. A lényeg a lényeg, akit ismerek ő egész egyszerűen úgy számolt, hogy úgysem fog az állam lófaszt sem adni, ero akkor ő összerakja magának. Erről szólt a kommentem. Most ebbe szartak bele odafentről.
Úgy érted, az alapján amit most számláz (amilyen bevétele van), kevesebbet tud félretenni?
Lehet, hogy többet fog akkor számlázni?
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

ZRÍNYI 20!026

Well-Known Member
2017. szeptember 20.
2 092
4 073
113
Ha a forint gyengüléséről annyi szó esett, akkor lehetne szó, hogy mitől kezdett el erősödni a forint?
Mondjuk a kb. 10%-ra emelt alapkamat, és a megszorítások miatt! Ja bocs, ezt ők nem hívják annak, nekik ilyen szó nem szerepel a szókincsükben!
És mondjuk a piac azt is látja, hogy Orbán belenyugodott a kétvállba!
 
M

molnibalage

Guest
Úgy érted, az alapján amit most számláz (amilyen bevétele van), kevesebbet tud félretenni?
Lehet, hogy többet fog akkor számlázni?
Nem ismerem a részleteket, de annyit mondott, hogy neki ezzel az éves megtakarítás negyede-harmada az szépen így plusz adó.
 
  • Tetszik
Reactions: cirqle