A pénz világa

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

kw3v865

Well-Known Member
2022. április 11.
269
821
93
A Kormányinfón bejelentették:

Aki az átlag felett fogyaszt, az fizesse meg a piaci árat. A kormány a rezsicsökkentés fenntarthatósága érdekében az átlagos fogyasztók számára marad meg a rezsicsökkentés. Nem fér bele, hogy mindenkinek elérhető legyen a rezsicsökkentés. 210 kW/hó-ig az áram, 144 m3/hó-ig kell rezsicsökkentett árat fizetni.

Én komolyabb intézkedéseket vártam, de első lépésbe szerintem ez korrekt, mondhatni a minimum...
 
M

molnibalage

Guest
A Kormányinfón bejelentették:

Aki az átlag felett fogyaszt, az fizesse meg a piaci árat. A kormány a rezsicsökkentés fenntarthatósága érdekében az átlagos fogyasztók számára marad meg a rezsicsökkentés. Nem fér bele, hogy mindenkinek elérhető legyen a rezsicsökkentés. 210 kW/hó-ig az áram, 144 m3/hó-ig kell rezsicsökkentett árat fizetni.

Én komolyabb intézkedéseket vártam, de első lépésbe szerintem ez korrekt, mondhatni a minimum...
Csodálatos, lássuk a pontokat...

  1. Magyarország másfél milliárd köbméterről kétmilliárd köbméterre növeli a hazai gázkitermelést, még a drágább technológiák alkalmazása is lehetséges.
Erről már volt szó. Hogyan? Ez nem parancsszóra történik, ennek technológiai oldala is van.
  1. Felhatalmazták Szijjártó Pétert, hogy további gázkészleteket szerezzen be. Ma 44 százalékos a tárolók töltöttsége, a cél az, hogy a lehető legnagyobb mértékben álljanak rendelkezésre készletek.
A felhatalmazástól még nem kerül gáz a csőbe, aminek a végein szűk KM van. Szóval ez rizsa.
  1. Kiviteli tilalmat rendelnek el az energiahordozókra és a tűzifára. Egyetlen kivétel a bértárolás.
Tekintve, hogy az ország nagy része gázzal fűt az lakásoktól az iparig, ez vonalvastagságnyi.
  1. Év végéig jelentősen fokozzák a hazai lignit-kitermelést.
Ez csak az áram számára megoldás, a kiteremelés fokozásától a Mátra erőmű nem tud többet menni és termelni.
  1. A Mátrai Erőmű blokkjait minél hamarabb újraindítják.
Hát igen... Lásd fent...
  1. A Paksi Atomerőmű üzemidejének meghosszabbítását kezdeményezik.
Irreleváns, a mai helyzeten semmit nem segít. A fűtésben végképp.
Szóval ez eddig csak rizsa és lózung volt.
  1. Aki az átlag felett fogyaszt, arra kérik, hogy mérsékelje a fogyasztást, vagy fizesse meg a piaci árat. A csökkentett gáz- és áramár csak az átlag magyar háztartás fogyasztásának mértékéig marad érvényben, aki többet fogyaszt, a többletet piaci áron fizeti. Ma az átlagos havi fogyasztás Magyarországon villamosenergiánál 210 kilowattóra/hó, földgáznál 144 köbméter/hó.
Most akkor ezt hogyan kell értelmezni? Per háztartás? Per fő? Hát a lakóparkoknál mit csinálnak, ahol közös HMV rendszer van és nincs egyéni gázfogyasztás? Főleg úgy, ha tönkrement a hőmennyiségmérő és nincs adat hónapok óta, ezért a tavalyi HO COVID időszak átlaga van meg, de idén télen, amikor bejártunk meg nem? A ház azóta sem cserélte, pedig szóltunk. Egy RAKÁS mérő nem működik a házban...

Mondjuk nekünk a légkondis hónapban sem volt két főre 140 kWh feletti áram fogyasztás, a hőfogyasztás meg asszem 800 kWh feletti hideg téli hónapban.

Gyerekek, ez kb. hallottnak a csók és parasztvakítás a plebs felé.
 

hendrick

Well-Known Member
2018. június 30.
2 802
4 966
113
A Kormányinfón bejelentették:

Aki az átlag felett fogyaszt, az fizesse meg a piaci árat. A kormány a rezsicsökkentés fenntarthatósága érdekében az átlagos fogyasztók számára marad meg a rezsicsökkentés. Nem fér bele, hogy mindenkinek elérhető legyen a rezsicsökkentés. 210 kW/hó-ig az áram, 144 m3/hó-ig kell rezsicsökkentett árat fizetni.

Én komolyabb intézkedéseket vártam, de első lépésbe szerintem ez korrekt, mondhatni a minimum...
Ez kezd egyre tragikusabb lenni amit a kormány művel. Két gyerek és két felnőtt. Nálunk a melegvizet előállító bojler majd ennyit fogyaszt ("átlagfogyasztás") és akkor semmi más nincs, mert az ugyebár külön órán van, mert vezérelt áramon van. Aztán ott van az, hogy nekem nincs gázórám mert a gáztűzhelyet levettük róla, indukciós villanytűzhely van. A fűtés pedig házközponti kondenzációs gázkazán ... nesze neked átlag felett fogyasztunk, hiába energiatakarékos minden... Aztán amit molni is mondott... most akkor ez szerződő partnerenként lesz? per vevő fizető azonosító? vagy per lakás? mi van azokkal akiknek több villanyórája van, pl vezérelt meg nem vezérelt... mi van azokkal akiknek a fűtése társaasházi közös gázóráról megy és szuper energiahatékony, de a társasház bőven az átlag fölött fog fogyasztani..... bezzeg ha gázbojlert rakattam volna most megkaphatnám amire gondolt kormányunk, de nálam nem az van... sehol nem lesz ez igazságos.... akárhogy gyúrják...
 

fitom

Well-Known Member
2020. szeptember 30.
2 983
5 309
113
Őn szerint a KATA megszüntetése miatt milyen fennakadások lesznek az egészségügyben?

Gulyás: Nem lesz...!

RIP.
 

Gungnir (F1End)

Well-Known Member
2021. március 24.
442
1 189
93
A Kormányinfón bejelentették:

Aki az átlag felett fogyaszt, az fizesse meg a piaci árat. A kormány a rezsicsökkentés fenntarthatósága érdekében az átlagos fogyasztók számára marad meg a rezsicsökkentés. Nem fér bele, hogy mindenkinek elérhető legyen a rezsicsökkentés. 210 kW/hó-ig az áram, 144 m3/hó-ig kell rezsicsökkentett árat fizetni.

Én komolyabb intézkedéseket vártam, de első lépésbe szerintem ez korrekt, mondhatni a minimum...
Összességében ez pozitív fejlemény. Bár nyilván úgy lenne célszerű, ha az alacsonyabb jövedelműeket támogatnák, de az sokkal több adminisztrációval/lehetséges visszaéléssel járna együtt, s főleg (normálisan) bevezetni jelentősen tovább tartana.
Mindenesetre legalább ösztönzi az energiahatékonyságot növelő befektetéseket és a takarékosságot.
 

kw3v865

Well-Known Member
2022. április 11.
269
821
93
  1. Aki az átlag felett fogyaszt, arra kérik, hogy mérsékelje a fogyasztást, vagy fizesse meg a piaci árat. A csökkentett gáz- és áramár csak az átlag magyar háztartás fogyasztásának mértékéig marad érvényben, aki többet fogyaszt, a többletet piaci áron fizeti. Ma az átlagos havi fogyasztás Magyarországon villamosenergiánál 210 kilowattóra/hó, földgáznál 144 köbméter/hó.
Most akkor ezt hogyan kell értelmezni? Per háztartás? Per fő? Hát a lakóparkoknál mit csinálnak, ahol közös HMV rendszer van és nincs egyéni gázfogyasztás? Főleg úgy, ha tönkrement a hőmennyiségmérő és nincs adat hónapok óta, ezért a tavalyi HO COVID időszak átlaga van meg, de idén télen, amikor bejártunk meg nem? A ház azóta sem cserélte, pedig szóltunk. Egy RAKÁS mérő nem működik a házban...

Mondjuk nekünk a légkondis hónapban sem volt két főre 140 kWh feletti áram fogyasztás, a hőfogyasztás meg asszem 800 kWh feletti hideg téli hónapban.
Elvileg háztartásonként (fogyasztási helyenként) értendő, de a nagycsaládosok (min. 3 gyerek) 2329 köbméter az éves limit (áramra nem vonatkozik). Azt mondták, hogy a háztartások negyedét fogja érinteni az áremelés. De majd a Magyar Közlönyben úgyis megjelennek a részletek. Nem vagyok bennfentes, csak a Kormányinfót hallgatom. Viszont közös képviselő vagyok a társasházban, ahol lakok, így engem is érdekel, hogy mi lesz.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Tekintve, hogy az ország nagy része gázzal fűt az lakásoktól az iparig, ez vonalvastagságnyi.
Szerintem nem kevés embert érint.

(főváros, megyei jogú v., többi város, község)

lakások %-ban
Cirkó-, etázsfűtés egyébbel4,510,329,941,4

Egyedi helyiségfűtés egyébbel (szén, fa, olaj)0,66,817,631,6

(bocs, nem tudtam rendesen berakni a táblázatot.)
 
M

molnibalage

Guest
Szerintem nem kevés embert érint.

(főváros, megyei jogú v., többi város, község)

lakások %-ban
Cirkó-, etázsfűtés egyébbel4,510,329,941,4

Egyedi helyiségfűtés egyébbel (szén, fa, olaj)0,66,817,631,6

(bocs, nem tudtam rendesen berakni a táblázatot.)
Nem értetted meg.
Attól, hogy nem vihetik ki a tüzifát, attól még a gázzal működő kazánokban nem lesz gáz...

Elvileg háztartásonként (fogyasztási helyenként) értendő, de a nagycsaládosok (min. 3 gyerek) 2329 köbméter az éves limit (áramra nem vonatkozik). Azt mondták, hogy a háztartások negyedét fogja érinteni az áremelés. De majd a Magyar Közlönyben úgyis megjelennek a részletek.
Gáz mennyiség helyett akkor kWh egyenérték fogyasztás kell, mert anélkül ez az ötlet értelmezhetetlen.
Nekem a gázfogyasztásom 0, hőfogyasztásom van, amit egy közös kazánból nyerek.
 
M

molnibalage

Guest
Mondták már, hogy a nagykörúton kívül is élnek emberek?
Mondták már, hogy esetleg megnézhetnéd a statisztikát, hogy az ingatlanok hány százaléka gáz kapcsolatos vagy rendelkezik gázfűtéssel?
Én még nem jártam olyan lakásban, amit NEM gázzal fűtenek. A nagyim háza is vagy 20 éve lassan gázos, messze a Nagykörúton túl úgy 50 km-rel...
 

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 834
24 235
113
Oké ízlelgettem. Lófasz sincs benne a vegyes tüzelésű kazánokról, viszont, te ezt ízlelgesd
Majd gondold végig, hogy mégis mitől rosszabb egy nógrádi kisfalu levegője, mint a belvárosé?
A válasz pontosan ez. Használ gázt, de alapvetően fűt azzal amit talál.
 

hendrick

Well-Known Member
2018. június 30.
2 802
4 966
113
Elvileg háztartásonként (fogyasztási helyenként) értendő, de a nagycsaládosok (min. 3 gyerek) 2329 köbméter az éves limit (áramra nem vonatkozik). Azt mondták, hogy a háztartások negyedét fogja érinteni az áremelés. De majd a Magyar Közlönyben úgyis megjelennek a részletek. Nem vagyok bennfentes, csak a Kormányinfót hallgatom. Viszont közös képviselő vagyok a társasházban, ahol lakok, így engem is érdekel, hogy mi lesz.
Fa**om. Ez csak az egyedülélő kisnyugdíjasoknak lesz jó. A házunkban van nagycsaládos, de nekik sincs gázórájuk, csak villanyóra, minden villanyról megy, a fűtés meg a társasházi gázóráról.... etől korrektebb lett volna ha teljesen megszüntetik a rezsicsökkentést, de ez az egész az egyedülélő kisnyugdíjas szavazók "megvédéséről" szól. Igen gondolom éjfél körül kell nézni a közlönyt... az egész baromság mert feltételezi, hogy a nagycsaládosok gázt használnak és több gázt. Ez az egész nem veszi figyelembe azt, hogy áram kb mindenhol van, gáz meg egyáltalán nem biztos, illetve a fűtés lehet társasházi közös gázóráról megy. Ennek az egésznek konvertibilisnek kellene lennie, kellene egy átváltási szám, hogy azok akiknek nincs gázórája az kapjon valamennyi áramra is kedvezményt. Van olyan is aki árammal fűti a lakást, de legalább a melegvizet. A most kitalált támogatási rendszer arra ösztönöz, hogy aki leszerelte a gázórát az szerelje vissza.... kontraproduktív...