A pénz világa

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 613
26 012
113
Azért az ilyen élv és hatásvadász újságírókat néha el kellene küldeni melegebb éghajlatokra !

"Magyarország számára is eljött az igazság pillanata."

Milyen igazságé ? A DS-é ? Vagy melyiké ? Azén szemszögemből minden ami sújtja hazánkat az rossz és azt az igazság pillanatának csakis egy hazaáruló tróger nevezi !

"fiskális alkoholizmus" attól meg , hogy ezt a szó összetételt kitalálta talán még merevedése is lett !

Igen a kormány elment a falig és leszűkült a mozgás tere ! De miért ? Mert az EU és az USA (akinek semmi sem drága ami nem az övé) olyan szankció cunamit gyártottak egy félév alatt ami az egész EU-t maga alá temeti de sajnos ebből ránk is jut !

De még mindig nem engedett el mindent és mindenkit , még mindig kisebb itthon a lakosságot sújtó inflációs és gazdasági teher mint máshol az EU-ban ! És ez ősztől fog kicsúcsosodni!

Összességében egy tipikus ballibbant zsindexes elemzés semmi más !
 

Ranger

Well-Known Member
2021. szeptember 20.
1 299
2 499
113
Technikailag már tegnapi nap is fordulós volt- értsd meg volt a csúcs. Lásd korábbi hozzászólást.

Most úgy tűnik folytatja az utat lefelé.
Tegnapi záró alatt van es a támaszt is letörte.
A reggeli hírre belerántás rövid életű volt, s egy átárazást, új pozik építését takarta, kedvezett azoknak akik tegnap lemaradtak. + swap kamat.
Technikai értelemben korrekció következik >>> 400-397 első fontosabb sáv.


+ ez


HA kiesik az emelkedő csatornából, akkor szinteket tekintve mélyebb, időben elhúzódó lehet a korrekció és az utolsó teljes emelkedés korrekciójának tekinthető. Még nincs szó trend változásról.

A kéreletlen “közvetítést” befejeztem.

EUR/HUF előtt egy támasz zóna(lásd idézet 397-400)amit lassan, de elért- támogató hetes gyertya formáció.
Ha átküzdi magát és kiesik a csatiból egy 385-ös szint közelébe mutató korrekciós csatorna alakulhat ki, idősíkon nézve szeptemberig mint lehetőség.
Egy bökkenő- nem HUF specifikus- a piac hírek mentén kereskedik(jobban mint megszokott), így fundas hírekre fokozottan reagál, turbulens.
Jövő héten EU-t és euro zónát érintő fontos híreket vár a piac így a technikai kép könnyen borulhat.
 

misinator

Well-Known Member
2011. október 5.
4 379
10 929
113

Statisztiki_tablazatok_by-GrafikusLany_%20%281%29.jpg


Statisztiki_tablazatok_by-GrafikusLany_2.jpg
Már megint ez a rohadék déjà vu; tudtam, hogy ezt a grafikonvonalat láttam valahol.
Nem volt nehéz megtalálni. Kísérteties az együttfutás, ha az éveket összeszinkronizáljuk:
Statisztiki_tablazatok_by-GrafikusLany_2.jpg

1643961013-VDvyLLI6z_md.webp

Apámnak, meg apósomnak is hiába mondom, hogy amikor nyugdíjba mentek, akkor a kezdő nyugdíjuk 60%-al volt több, mint a minimálbérem, most meg az ő nyugdíjuk a 70%-a minimálbéremnek (ami viszont vásárlóerőben most sem lehet sokkal több, bár az árarányok változása tud torzítani). A grafikont nem hajlandóak megnézni, a régi nyugdíjcetliket/bérjegyzékem szintén nem, valorizációs számok piha!
De Orbánék megvédték a nyugdíjukat, meg legyőzték a Rezsidémont!
Kutya makacs tud lenni a kognitív disszonancia...

Mintha a költségek csak energiaárakból állnának.
Ügyes!



Köszi SilvioD az ábrát!
 

hendrick

Well-Known Member
2018. június 30.
2 813
4 986
113
@Ranger
Elég széles skálán szórnak a kamatok. A június 21-i 8,6%-os csak csókosoknak volt elérhető?
 

Ranger

Well-Known Member
2021. szeptember 20.
1 299
2 499
113
@Ranger
Elég széles skálán szórnak a kamatok. A június 21-i 8,6%-os csak csókosoknak volt elérhető?
Kötvények ugye közvetlenül, kibocsátáskor nem elérhetőek lakossági vásárlóknak. Másodpiacon viszont igen. A DKJ-kel egyetemben. Viszont más adószabályok vonatkoznak rájuk.


Egyébként a 10 éves magyar állam kötvény kamatlába jelenleg a hasonló perui és bangladesi papírokkal versenyez….
 

kw3v865

Well-Known Member
2022. április 11.
269
821
93
Friss hír a rezsicsökkentéssel kapcsolatban:
"A részletszabályok az árképzésre, a szabályozás módjára is kiterjednek majd. Külön foglalkoznak továbbá azok helyzetével, akik csak áramot fogyasztanak, gázt pedig egyáltalán nem, vagy csak nagyon keveset, továbbá kitérnek a kistelepüléseken élők helyzetére és a nagycsaládosok védelmére is – emelte ki Dömötör Csaba."
Forrás: LINK

Megmondtam, hogy ez lesz, nem kell rögtön befosni. A Fidesz mindig így csinálja. Nekem se tetszik, de valamiért így szeretik bevezetni a megszorításokat.
 

ZRÍNYI 20!026

Well-Known Member
2017. szeptember 20.
2 092
4 073
113
Annyira bem hülyék mint a szerelmed. o_O

Illetve nem totális daráló van. Van akit egyik intézkedés sem érint. Pl. engem.
Nem érint? Miért, határon túli magyar vagy?
Vagy úgy gondolod, hogy a Kata eltörlése, az energiaárak elszabadulása nem lesz hatással az árakra?
Vagy te teljesen önellátó vagy?
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 004
91 943
113
Friss hír a rezsicsökkentéssel kapcsolatban:
"A részletszabályok az árképzésre, a szabályozás módjára is kiterjednek majd. Külön foglalkoznak továbbá azok helyzetével, akik csak áramot fogyasztanak, gázt pedig egyáltalán nem, vagy csak nagyon keveset, továbbá kitérnek a kistelepüléseken élők helyzetére és a nagycsaládosok védelmére is – emelte ki Dömötör Csaba."
Forrás: LINK

Megmondtam, hogy ez lesz, nem kell rögtön befosni. A Fidesz mindig így csinálja. Nekem se tetszik, de valamiért így szeretik bevezetni a megszorításokat.
Először van a politikai döntés, ezt még szűk körben döntik, előtte nem szivárog.

Aztan, amikor szakmai szintre megy, annyi embert bevonnak, hogy kiszivárogna, ezért már előtte kommunikálják.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 872
113
Friss hír a rezsicsökkentéssel kapcsolatban:
"A részletszabályok az árképzésre, a szabályozás módjára is kiterjednek majd. Külön foglalkoznak továbbá azok helyzetével, akik csak áramot fogyasztanak, gázt pedig egyáltalán nem, vagy csak nagyon keveset, továbbá kitérnek a kistelepüléseken élők helyzetére és a nagycsaládosok védelmére is – emelte ki Dömötör Csaba."
Forrás: LINK

Megmondtam, hogy ez lesz, nem kell rögtön befosni. A Fidesz mindig így csinálja. Nekem se tetszik, de valamiért így szeretik bevezetni a megszorításokat.
De el lett mondva az elején, hogy még a részletek kidolgozása folyamatban van. De sokaknak nagyon nehéz várni pár napot, hogy ez az egész letisztázódjon. És ha rossz, akkor is lehetne köpködni, mikor a részletek ismertté lesznek.
 

kw3v865

Well-Known Member
2022. április 11.
269
821
93
Először van a politikai döntés, ezt még szűk körben döntik, előtte nem szivárog.

Aztan, amikor szakmai szintre megy, annyi embert bevonnak, hogy kiszivárogna, ezért már előtte kommunikálják.
Ez tényleg egy logikus magyarázat lehet. Ugyanakkor a Kormányinfón kicsit jobban is kommunikálhatták volna, hogy gondoltunk azokra is, akik nem gázzal fűtenek. Kicsit ciki volt, hogy Gulyásnak fogalma sem volt róla, mi az a H-tarifa.... A közhangulatnak jobbat tett volna. Több ismerősöm is nagyon megijedt, pánikvásárlásba kezdtek a bejelentést követően. Hiába mondtam nekik, hogy nyugodjanak le a picsába, várjuk meg a részleteket...
 
M

molnibalage

Guest
Friss hír a rezsicsökkentéssel kapcsolatban:
"A részletszabályok az árképzésre, a szabályozás módjára is kiterjednek majd. Külön foglalkoznak továbbá azok helyzetével, akik csak áramot fogyasztanak, gázt pedig egyáltalán nem, vagy csak nagyon keveset, továbbá kitérnek a kistelepüléseken élők helyzetére és a nagycsaládosok védelmére is – emelte ki Dömötör Csaba."
Forrás: LINK

Megmondtam, hogy ez lesz, nem kell rögtön befosni. A Fidesz mindig így csinálja. Nekem se tetszik, de valamiért így szeretik bevezetni a megszorításokat.
Aha, és hogyan lesz őszig külön mérő a fűtő berendezéseken, Mert most ziher, hogy nincs.
Anélkül meg akkor majd n+1 ügyfél kiállít egy nyilatkozatot, hogy becsszó, hogy azzal fűtők vagy mi?

A mindig is így csinálja = kibaszottul nem gondolkoznak. Köszi a megerősítést. Ezek kretének.
Persze értem én, hogy egyesek a balfaszságukat és kreténségüket alkudozásnak akarják beállítani elkenve a szart.
Nem gyerekek, ez a realitás. Ezek ennyit tudnak.

Egy normális országban a bejelentés után kiteszik az alaposan elkészített ártáblát, amit adatok és modellezés alapján hoznak ki.
Ezek meg felböfögtek valamit, majd közlik, hogy "dolgozunk rajta". De gondolom majd ettől ugyanakkor akarják bevezhetni.

De el lett mondva az elején, hogy még a részletek kidolgozása folyamatban van. De sokaknak nagyon nehéz várni pár napot, hogy ez az egész letisztázódjon. És ha rossz, akkor is lehetne köpködni, mikor a részletek ismertté lesznek.
Blablabla, ezt látom.
Meddig szopkodják még egyesek ennek a kretén brancsnak a pélóját? De tényleg...
 
M

molnibalage

Guest
És az már csak a hab a tortán, hogy visszamenőlegesen is kiterjesztik lényegében a hatályát.
Mintha a pék és a sarki zöldséges az alapján adná majd a jövőben az árut, hogy tavaly mennyit vettél.
Erre mit mondanátok? Hogy OK...?
Mert mostan itten ez a terv.

Akkor is, ha te egyedül költözöl be egy olyan lakásba, ahol előtted 3 ember élt és HO-ból dolgoztak, te meg egyedül, és nem HO.
De a fogyasztásod mégis az előző időszak alapján lesz belőve nem a valós alapján.

Nekem pl. a hőmennyiségmérő hibája miatt a 2017-2019 közötti átlagfogyasztás duplája lesz, ha az lesz, amit mondanak.
A mostani határ alatt vagyok egyenértékben fényévekkel, de mutatja az egész rendszer hülyeségét. Pedig én nem is költöztem csak volt egy COVID meg HO.

Szerintetek gondoltak erre? Gondoltak egy faszt. Mert ezek nem a való világban élnek, hanem buborékban és semmiről sincs fingjuk sem.
De hát ahol zseni egy ember, mert 10 perc alatt megcsinálja a költségvetést és hobbiból foltokat néz seggen és genetikáról hadovál...
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed and alali77

ximix

Well-Known Member
2017. december 1.
807
2 353
93
Már megint ez a rohadék déjà vu; tudtam, hogy ezt a grafikonvonalat láttam valahol.
Nem volt nehéz megtalálni. Kísérteties az együttfutás, ha az éveket összeszinkronizáljuk:
Statisztiki_tablazatok_by-GrafikusLany_2.jpg

1643961013-VDvyLLI6z_md.webp

Apámnak, meg apósomnak is hiába mondom, hogy amikor nyugdíjba mentek, akkor a kezdő nyugdíjuk 60%-al volt több, mint a minimálbérem, most meg az ő nyugdíjuk a 70%-a minimálbéremnek (ami viszont vásárlóerőben most sem lehet sokkal több, bár az árarányok változása tud torzítani). A grafikont nem hajlandóak megnézni, a régi nyugdíjcetliket/bérjegyzékem szintén nem, valorizációs számok piha!
De Orbánék megvédték a nyugdíjukat, meg legyőzték a Rezsidémont!
Kutya makacs tud lenni a kognitív disszonancia...

Mintha a költségek csak energiaárakból állnának.
Ügyes!



Köszi SilvioD az ábrát!
Azt azért érdemes tudni, pl: én voltam őstermelő és magam után fizettem a járulékokat és akkor olvastam utána, mi a helyzet a nyugdíjjal.
Az őstermelők faramuci helyzetben vannak, mert a adózásnál a bevétel után fizethetik a járulékokat, de az, van hogy nem éri el a minimálbér szintjét sem.
A probléma ott van, hogy a nyugdíj viszont a ledolgozott évek és a befizetett járulékok viszonyától függ, ha megvannak az éveid (40) és a mindenkori minimálbér után fizeted a járulékokat , akkor a nyugdíjad az mindenkori minimálbér 80%-a lesz ha jól emlékszem.

Ha befizetett összeg kisebb, akkor az éveid sem úgy mennek és ebből kifolyólag a nyugdíj is kevesebb lesz, pl a KATA-sok 50e forintja is ilyen szerintem, majd lesz csodálkozás nyugdíjnál, hogy a 40 év melót csak 30-nak számolják . . .

k-p.png
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 788
25 343
113
Alapvető összefüggésekről van szó benne! Csak ajánlani tudom!!
A korábbi évek előrejelzései sajnos valóra váltak. Hatalmas és sokáig elhúzódó válságot jósolnak a szakértők. Már benne vagyunk. Nincs tovább halogatás, nincs tovább megúszásra játszás. Juhász Gergely & Jakab István - VNTV, 2022. július 8.
..
Itt a folytatása; Juhász Gergely (VNTV, 2022. július 14.)
..
 
  • Tetszik
Reactions: ogretankHU