A pénz világa

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

M

molnibalage

Guest
Jól van Molni, úgy látom egy hívővel van dolgom, azokkal meg nincs mit vitatkozni és tanulni is képtelenek, vagy esetleg a saját hibájukból de azt úgysem vallják be. De ha gondolod akkor csak lakjál, költs csak arra, de ne egyél, ne közlekedj, ne vegyél igénybe szolgáltatásokat, csak és kizárólag lakjál (amíg ki nem száradsz vagy éhen nem halsz), míg mindenki más nem egyetlen termék vagy szolgáltatás árából extrapolál a végtelenbe, hanem megvesz többszáz terméket és szolgáltatást minden hónapban s az egésznek nézi az árát. És nem értem mindig a picsogásodat, annyira nem kereshetsz rosszul, hogy ne fussa lakbérre, vagy 300 nm-en laksz az Andrássyn vagy mi van, mert valahogy nem jön ki a matek. S ha már lakbér, a sok német miért sír, hogy döglenek bele a lakbérekbe? Ejsze ott is annyi a fizu, mint BP-n, vagy lehet a lakbérek magasabbak?!
Látom személyeskedésben vagy csak továbbra is fekete öves. Ha nem ilyen takonygerinciű kreténeink lennének sokkal jobban élhetnék. Ez az, ami zavaró.
És erre azt az érvet kapom, hogy de hát a válogatott megverten Angliát és főtáblás a fradi.

És én vagyok a hívő?
Hát hallod, arcod az van.
 

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
5 068
16 280
113
Nos, Barcelona nem a világ legolcsóbb nagyvárosa és azt láttam, hogy 300 táji EUR árfolyammal alig BP feletti árak lennének sok esetben. Az ottani fizetések "picit" magasabbak. Az ottani szállás olcsóbb volt, mint azonos kategóriájú itteni egyes Airbnb-k.

Na ez a kemény, nem a kád széle.
Ez a vásárlóerő paritás duma lejárt lemez.

Jó a fizetés, csak nincs.

1*0JKb-Q9uxdtxYpDXipcKjQ.png
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 829
30 905
113
Látom személyeskedésben vagy csak továbbra is fekete öves. Ha nem ilyen takonygerinciű kreténeink lennének sokkal jobban élhetnék. Ez az, ami zavaró.
És erre azt az érvet kapom, hogy de hát a válogatott megverten Angliát és főtáblás a fradi.

És én vagyok a hívő?
Hát hallod, arcod az van.
Akkor leegyszerüsítem, amihez nem értesz, abban ne nyilatkozz, mert csak hülyét csinálsz magadból. A (köz)gazdaság meg egy ilyen terület számodra.
 
M

molnibalage

Guest
Akkor leegyszerüsítem, amihez nem értesz, abban ne nyilatkozz, mert csak hülyét csinálsz magadból. A (köz)gazdaság meg egy ilyen terület számodra.
Értem, te és persze a többiek mindenhez is értetek, igazi polihisztorok vagyok.
Én meg n+1-jére mondom, user experience. Belenéztem a költségvetésem egyenlegébe és láttam amit láttam. Ennyi.
 

Filter

Well-Known Member
2021. január 7.
2 593
14 618
113
Értem, te és persze a többiek mindenhez is értetek, igazi polihisztorok vagyok.
Én meg n+1-jére mondom, user experience. Belenéztem a költségvetésem egyenlegébe és láttam amit láttam. Ennyi.
Molni....
Nagyon nagy a baj kint...
Jelen pillanatban, az hogy hivatalosan beköltözzek egy társbérletbe( Franciknál.), csak a csupasz lakórész rendezése közelít az 1 millióhoz...
( Ha veszek 500 eurót/hó,+ 3 havi kaució ami általában alap, akkor az 2000 beugró, ami 800k HUF.)
És fekszem a földön...
Olyan szinten pusztítják nyugaton a magán pénzeszközöket hogy félelmetes.
Egyenlőre én is campinget nézek. 5 euró/ nap, van wc-fürdő, wi-fi...
Aki meg be akarja kapni, az befogja a sátorban is...
Nem vagyok hajlandó 1 milliót kifizetni 10 m2-ért...bérlőként.
És még most beszélnek drasztikus áremelésekről, amik elkerülhetetlenek.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 094
33 171
113
Molni....
Nagyon nagy a baj kint...
Jelen pillanatban, az hogy hivatalosan beköltözzek egy társbérletbe( Franciknál.), csak a csupasz lakórész rendezése közelít az 1 millióhoz...
( Ha veszek 500 eurót/hó,+ 3 havi kaució ami általában alap, akkor az 2000 beugró, ami 800k HUF.)
És fekszem a földön...
Olyan szinten pusztítják nyugaton a magán pénzeszközöket hogy félelmetes.
Egyenlőre én is campinget nézek. 5 euró/ nap, van wc-fürdő, wi-fi...
Aki meg be akarja kapni, az befogja a sátorban is...
Nem vagyok hajlandó 1 milliót kifizetni 10 m2-ért...bérlőként.
És még most beszélnek drasztikus áremelésekről, amik elkerülhetetlenek.
Ez már akkor is igy volt,mikor én béreltem lakást németben.+ hónap kaukciót le kellett tenni.És már itthon is terjed az ilyesmi,kérnek kaukciót.
Az ár meg változó.Eszméletlen drága tud lenni egy luk is sok helyütt.Világváge külsőn meg ahoz képest nevetségesen olcsó egy normális lakás,vagy akár lakás.(Konkrétan,Kölnben 21négyzetméteres luk 750 E + rezsi.Én meg 20 km-re arrébb béreltem 74négyzetméteres lakást 500 Eért,amiben benne volt a rezsi (minusz strom) nettel,kábellel,bebútorozva-asszonynak nagyon tetszet a konyha,azért lett ez vállasztva.4 lakásos társasházban,minek volt kertje,végében patak.300 méteres körzetben Aldi,Netto,Norma.Rendezett,teljesen normális környék)
 
K

kamm

Guest
Bocs,de a szar agitprop irányitott statisztikára nem vagyok kiváncsi.Dinnye ára most éppen lemegy,ezért most azt számoljuk zőldségárnak tipusú számitással jön ez ki,közben minden más meg duplájába kerül-hazug szar.
Szerinted a roman nemhogy nem rosszabb, de egyenesen megbizhatobb? Egy orszagtol, amelyik meg a nepessegerol is gatlastalanul hazudik?
 

fulcrum11

Well-Known Member
2015. április 17.
246
293
63
Molni....
Nagyon nagy a baj kint...
Jelen pillanatban, az hogy hivatalosan beköltözzek egy társbérletbe( Franciknál.), csak a csupasz lakórész rendezése közelít az 1 millióhoz...
( Ha veszek 500 eurót/hó,+ 3 havi kaució ami általában alap, akkor az 2000 beugró, ami 800k HUF.)
És fekszem a földön...
Olyan szinten pusztítják nyugaton a magán pénzeszközöket hogy félelmetes.
Egyenlőre én is campinget nézek. 5 euró/ nap, van wc-fürdő, wi-fi...
Aki meg be akarja kapni, az befogja a sátorban is...
Nem vagyok hajlandó 1 milliót kifizetni 10 m2-ért...bérlőként.
És még most beszélnek drasztikus áremelésekről, amik elkerülhetetlenek.
Értelmetlen forintba váltogatni, ha nem csinálnak játékpénzt a forintból, akkor 300ft-al a 150k bérleti díj nem annyival több, mint itthon.
Ha ahhoz viszonyítod, hogy 2000€ kevesebb, mint nettó egy havi fizu kint, akkor azért annyira nem rossz.
Vesd össze mondjuk egy hazai közalkalmazott/tanár hány havi fizetése itthon bérelni szobát+3hó kaució.... (segítek, legalább 2 havi)
( kint a bútorok plusz költség, ez igaz)
 
  • Tetszik
Reactions: kw3v865

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 094
33 171
113
Szerinted a roman nemhogy nem rosszabb, de egyenesen megbizhatobb? Egy orszagtol, amelyik meg a nepessegerol is gatlastalanul hazudik?
Ismered a magastorony elméletet?Mert lényegtelen,hogy más csal e,mennyit csal-minket a saját iszonyaink érintenek.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 526
93 806
113
Bocs,de a szar agitprop irányitott statisztikára nem vagyok kiváncsi.Dinnye ára most éppen lemegy,ezért most azt számoljuk zőldségárnak tipusú számitással jön ez ki,közben minden más meg duplájába kerül-hazug szar.
Júniusi stat. Szted a mostani dinnye ár benne van? o_O

Eurostat adatok.
Szeretem azt a hozzáállást, hogy mindig csak azt a számot hisszük el, ami beleillik a világképünkbe.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 094
33 171
113
Júniusi stat. Szted a mostani dinnye ár benne van? o_O

Eurostat adatok.
Szeretem azt a hozzáállást, hogy mindig csak azt a számot hisszük el, ami beleillik a világképünkbe.
A metódust irtam le a dinnyével.
Eurostadt a tagálamok jelentéseiből dolgozik.
Maguk a statisztikusok mondják,hogy a nem irányitottan számolt infláció 20% feletti-és ebben benne vannak az ársapkák hatásai.Anélkül 30% felett lenne.Mivel az ársapka végtelenségig nem tartható fent,lesz is.
És ja.W.C.-nek erre is volt mondása
-Csak azt a statisztikát hiszem el,mit én magam hamisitottam.....
 
M

molnibalage

Guest
Ez már akkor is igy volt,mikor én béreltem lakást németben.+ hónap kaukciót le kellett tenni.És már itthon is terjed az ilyesmi,kérnek kaukciót.
Az ár meg változó.Eszméletlen drága tud lenni egy luk is sok helyütt.Világváge külsőn meg ahoz képest nevetségesen olcsó egy normális lakás,vagy akár lakás.(Konkrétan,Kölnben 21négyzetméteres luk 750 E + rezsi.Én meg 20 km-re arrébb béreltem 74négyzetméteres lakást 500 Eért,amiben benne volt a rezsi (minusz strom) nettel,kábellel,bebútorozva-asszonynak nagyon tetszet a konyha,azért lett ez vállasztva.4 lakásos társasházban,minek volt kertje,végében patak.300 méteres körzetben Aldi,Netto,Norma.Rendezett,teljesen normális környék)
Ki, mikor és hol nem kért itthon kauciót...? Mindenhol két havit kell letenni, de láttam már három havit is...
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

Ranger

Well-Known Member
2021. szeptember 20.
1 333
2 585
113
Júniusi stat. Szted a mostani dinnye ár benne van? o_O

Eurostat adatok.
Szeretem azt a hozzáállást, hogy mindig csak azt a számot hisszük el, ami beleillik a világképünkbe.

Ez az adatfelvétel még úgy készült, h élt a rezsi stop.
+árstopok, kamat stop.

GKI számítása szerint ezek nélkül bőven 20 feletti tartományban lennénk(GKI szerint 30% körül), mivel a fogyasztás még most kezd korrigálni, a stopok pont a fogyasztás csökkenés ellen hatnak.
De hagyjuk ezt kalkulációt figyelmen kívül.
Annyiban érdekes, h jelzi az infláció eredői idehaza se jobbak (sőt), s a stopok időben elnyújtják az infláció emelkedő, felfutó szakaszát. Ennek is lett volna valamennyi értelme, ha az inflációs hatás átmeneti… már aki hitt ebben múlt év ősze óta.

Ami érdekes lesz az első fűtési hónap utáni adat. November.
Addigra talán üzemanyag stop se lesz, s a KATA áremelő hatása is megjelenik kontra fogyasztás visszaesés…

Erről már lehetnének MNB kalkulációk csak hát az is látszik, h ad hoc döntések sora jellemzi a gazdaság politika irányítóit…ennyire gyorsan azért nem változik a helyzet… kivéve ha valamit elhallgattak.

Kérdés még, h ez az infláció recesszió nélkül letörhető-e? Ennek most sokkal kisebb a valószínűsége mint akar egy hónappal ezelőtt.

Egyéb egyensúlyi tenyezőkről most nem is beszélve.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 526
93 806
113
Ez az adatfelvétel még úgy készült, h élt a rezsi stop.
+árstopok, kamat stop.

GKI számítása szerint ezek nélkül bőven 20 feletti tartományban lennénk(GKI szerint 30% körül), mivel a fogyasztás még most kezd korrigálni, a stopok pont a fogyasztás csökkenés ellen hatnak.
De hagyjuk ezt kalkulációt figyelmen kívül.
Annyiban érdekes, h jelzi az infláció eredői idehaza se jobbak (sőt), s a stopok időben elnyújtják az infláció emelkedő, felfutó szakaszát. Ennek is lett volna valamennyi értelme, ha az inflációs hatás átmeneti… már aki hitt ebben múlt év ősze óta.

Ami érdekes lesz az első fűtési hónap utáni adat. November.
Addigra talán üzemanyag stop se lesz, s a KATA áremelő hatása is megjelenik kontra fogyasztás visszaesés…

Erről már lehetnének MNB kalkulációk csak hát az is látszik, h ad hoc döntések sora jellemzi a gazdaság politika irányítóit…ennyire gyorsan azért nem változik a helyzet… kivéve ha valamit elhallgattak.

Kérdés még, h ez az infláció recesszió nélkül letörhető-e? Ennek most sokkal kisebb a valószínűsége mint akar egy hónappal ezelőtt.

Egyéb egyensúlyi tenyezőkről most nem is beszélve.
Valószínűleg elnyújtja az inflációt, de sztem nem fog robbani. (már a kivezetés miatt, más miatt robbanhat) Ugye átlagfogyasztásig, biznyos gyerekkedvezményekig, stb. nem mozdul, tehát megint nem 1 az 1ben üt.
Az élelmiszerárstopnál nincs olyan kényszer, ami miatt nehezen fentntartható.
Az üzemanyag más. De ha az ellátás biztosított, a MOL a nagyját szintén benyeli.

Itt a gáz, villany volt kritikus. Ami nagyon megdobta a kiadási oldalt. Főleg az Északi körüli bizonytalanságok miatt. Ami egész télen fennáll, még akkor is ha 2 héten belül indul. Ugye a fegyvereket küldik, ha nagy kárt okoz az oroszoknak, lesznek válaszok. A gázcsap az egyik leghatékonyabb.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby
M

molnibalage

Guest
Molni....
Nagyon nagy a baj kint...
Jelen pillanatban, az hogy hivatalosan beköltözzek egy társbérletbe( Franciknál.), csak a csupasz lakórész rendezése közelít az 1 millióhoz...
( Ha veszek 500 eurót/hó,+ 3 havi kaució ami általában alap, akkor az 2000 beugró, ami 800k HUF.)
És fekszem a földön...
Olyan szinten pusztítják nyugaton a magán pénzeszközöket hogy félelmetes.
Egyenlőre én is campinget nézek. 5 euró/ nap, van wc-fürdő, wi-fi...
Aki meg be akarja kapni, az befogja a sátorban is...
Nem vagyok hajlandó 1 milliót kifizetni 10 m2-ért...bérlőként.
És még most beszélnek drasztikus áremelésekről, amik elkerülhetetlenek.
Értelmetlen forintba váltogatni, ha nem csinálnak játékpénzt a forintból, akkor 300ft-al a 150k bérleti díj nem annyival több, mint itthon.
Ha ahhoz viszonyítod, hogy 2000€ kevesebb, mint nettó egy havi fizu kint, akkor azért annyira nem rossz.
Vesd össze mondjuk egy hazai közalkalmazott/tanár hány havi fizetése itthon bérelni szobát+3hó kaució.... (segítek, legalább 2 havi)
( kint a bútorok plusz költség, ez igaz)
Lásd Fulcrum kommentjét. Ameddig játékpénzzé lett degradálva a Ft teljesen értelmetlen átváltani.
A volt munkatársam 2,5 szobás lakását 2019 táján 180+reizsiért adta ki 3 havi kaucióval.
Azonnal elvitték. Ha ezt a költségszintet nézed...
De nekem 2016-ban akartak 30 nm-es lakást kiadni 120-ért.
Szeretem azt a hozzáállást, hogy mindig csak azt a számot hisszük el, ami beleillik a világképünkbe.
Ühüm...
A NER matek is képes érdekes dolgokra.

Mi is szeretjük, ha kizárják a valóságot a narancshívők, amikor az nem passzol a propihoz.
Hát kb.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 094
33 171
113
Ki, mikor és hol nem kért itthon kauciót...? Mindenhol két havit kell letenni, de láttam már három havit is...
Persze,hogy van.Van egy ismerőső,regensburig Euro rast parkban dolgozik,ott élnek,550 E-ért bérelnek lakást melegen-persze nem a belvárosban.Férjével ketten 3500at keresnek.És nem mérnökök,melósok.
Dehogy fognak a németek éhenhalni,meg megfagyni.Ha recesszió lesz,azt is túlélik.
 
  • Tetszik
Reactions: fulcrum11