A pénz világa

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

M

molnibalage

Guest
Még jó, hogy Magyarország sem csak Budapestből áll.
Budapesttől távolodva hiába esnek a lakhatási költségek, a bolti árak annyira nem, ellenben az álláslehetőség száma igen és autó nélkül a fél vidéken meg sem moccansz. Ja, a fizetés is esik.
 

Ranger

Well-Known Member
2021. szeptember 20.
1 333
2 585
113
Ha kicsit összekötöd magadban a dolgokat, akkor rá kell jöjj, hogy a Stoppok azért vannak, hogy minimalizálják a recessziót (a belső konjunktúrát, fogyasztást legalább fenntartva). Ha mindemellett még ezzel inflációs hatást is csökkentenek, akkor azzal a gazdaság pszichológiáját tudják egy elfogadható szinten tartani.
Most egyensúlyozás folyik a kormány részéről, hogy akár az állami források égetésével sem engedik, hogy összezuhanjon a gazdaság. A Covid után elég sok szereplő igen nagy bajban lenne, ha most elengednék a gyeplőt. Ilyen a korábban lenullázott idegenforgalom, valamint a kultúrális szektor szereplői.
Az a mennyiségű pénz, amit jelenleg elégetnek kismiska ahhoz képest, amit akkor kellene kifizetni, ha hagynának mindent a francba.
Tudják. Végigcsinálták 2010 után. 5-6 év kellett a hitelválságból való felálláshoz.
Az egyensúlyozással, valamint az EU-s pénzek beérkezésével - szerintem - ki fogjuk húzni addig, amig a tradicionális piacaink helyrebillennek.
Ha ez sikerül, akkor igen komoly versenyelőnyünk lesz a térség többi országához képest.

Ami pedig az ad hoc döntéseket illeti:
Biztos vagy benne, hogy ezek ad hoc döntések?
Biztos vagy benne, hogy ezek a döntések tényleg azoknak szólnak, akik most tüntetnek?
Mi is történt eddig?
Mert én csak annyit látok, hogy minimum 1 hónapra mindenféle egyéb forrás bevonása nélkül stabilizálták a Forint árfolyamot.
Leírtad te magad is, hogy a piacok jelenleg hír vezérelt piacok.
Mit tett a kormány?
Hírt generált. A hitelességet meg a tüntike adta. "Az nem lehet, hogy annyi embert felb@sszanak, hogy utcára menjenek" ( gondolhatta az egyszeri chart vezérelt elemző a monitor előtt ). "Ezek most nem gatyáznak! Szerintem vegyünk Forintot!"
És lőn!
Pedig ha az egyszeri hedge fund mókus kicsit belegondol a 242Ft/kWh számba akkor rájöhetett volna, hogy itt most nagyon csúnyán felültették.... Nem baj! A "kezelés" elérte a célját.

Az a helyzet (valaki szerencsének mondaná), hogy vannak szerte Magyarországon, akik az elvakul kormányutálattal önkéntelenül is az ő szekerüket tolják.

Akinek nem tetszik, belátása szerint szavazzon. Ha nagyon fáj, akkor tüntessen! Ha elviselhetetlen a "fájdalom" akkor vándoroljon ki!
Sajnos a demokrácia ilyen, nem lehet mindenkinek a kedvére tenni.
De az, hogy azt a mentalitást kövessük hogy akkor jó az országnak, ha Orbánéknak minél rosszabb?!?....Hát ez minimum f@szság.
Nem látják be - akik így gondolkodnak - hogy a politikusoknak lesz legutoljára rossz....
Mindenki más addigra beledöglik, mire nekik esetleg egy lyukkal beljebb kell húzni a nadrágszíjat.
Nem értem ami írtál.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Budapesttől távolodva hiába esnek a lakhatási költségek, a bolti árak annyira nem, ellenben az álláslehetőség száma igen és autó nélkül a fél vidéken meg sem moccansz. Ja, a fizetés is esik.
Pl. Szegeden is találsz munkát. Lehet, hogy speciális mérnöki tudásra épp nincs szükség (Bár még lehet, hogy az olajmezőkön még az is lenne).
Oké, aláírom; lehet, hogy nem nagyon sok van, de ott van még HMVH és Makó, mint lehetőség (sőt, vannak, akik Kecskemétre járnak ... sőt van, aki 85 km-re tanítani -de ez tényleg "kételemes" példa, csak mint érdekesség írtam). Kocsi nélkül megvagy, jó a tömegközlekedés, kerékpárral elérsz mindent. Árak lehet, hogy ugyan annyi, mint máshol, de mondjuk albérlet meg 1,5 szobás bútorozottan, rezsivel 80-ból kijön. Mondjuk villanyszerelőként -ha jól emlékszem ezt írták múltkor a srácok- meg megkeresel 500 ezer körül.
De vegyük egy határvadász fizetését, ami a rendőrök/katonák fizetése alatt van. Legyen az illető 25 év feletti, egyedülálló. Minden cafetéria, pótlék nélkül, egy nyolc osztályt végzett ember megkeres bruttó 300 ezret. Marad az albérlet kifizetés után kb. 120 ezer forintja minimum. Ami nem sok. De meg tud valamilyen szinten élni. (De van elvileg egy csomó szabadnapja egyben a leírás szerint, amivel tud mit kezdeni. ) És ugye ez a legrosszabb és kb. a lehetetlen variáció, mert pótlék ha nem is sok megy neki; simán lehet középfokú nyelvvizsgája, az megint plusz; meg persze van havi bontásra nézve 16.600 ft cafetériája. Tehát az a 120 inkább olyan 160 ezer legalább. És ugye pont azon megy a nyavalygás, hogy a cégek jobban fizetnek, mint a rend és honvédelem. Tehát egy sima "melósnak" is ennél többnek kell a zsebében maradnia.
 
M

molnibalage

Guest
Pl. Szegeden is találsz munkát. Lehet, hogy speciális mérnöki tudásra épp nincs szükség (Bár még lehet, hogy az olajmezőkön még az is lenne).
Oké, aláírom; lehet, hogy nem nagyon sok van, de ott van még HMVH és Makó, mint lehetőség (sőt, vannak, akik Kecskemétre járnak ... sőt van, aki 85 km-re tanítani -de ez tényleg "kételemes" példa, csak mint érdekesség írtam). Kocsi nélkül megvagy, jó a tömegközlekedés, kerékpárral elérsz mindent. Árak lehet, hogy ugyan annyi, mint máshol, de mondjuk albérlet meg 1,5 szobás bútorozottan, rezsivel 80-ból kijön. Mondjuk villanyszerelőként -ha jól emlékszem ezt írták múltkor a srácok- meg megkeresel 500 ezer körül.
De vegyük egy határvadász fizetését, ami a rendőrök/katonák fizetése alatt van. Legyen az illető 25 év feletti, egyedülálló. Minden cafetéria, pótlék nélkül, egy nyolc osztályt végzett ember megkeres bruttó 300 ezret. Marad az albérlet kifizetés után kb. 120 ezer forintja minimum. Ami nem sok. De meg tud valamilyen szinten élni. (De van elvileg egy csomó szabadnapja egyben a leírás szerint, amivel tud mit kezdeni. ) És ugye ez a legrosszabb és kb. a lehetetlen variáció, mert pótlék ha nem is sok megy neki; simán lehet középfokú nyelvvizsgája, az megint plusz; meg persze van havi bontásra nézve 16.600 ft cafetériája. Tehát az a 120 inkább olyan 160 ezer legalább. És ugye pont azon megy a nyavalygás, hogy a cégek jobban fizetnek, mint a rend és honvédelem. Tehát egy sima "melósnak" is ennél többnek kell a zsebében maradnia.
Kocsi nélkül a határvadász hogyan megy a határra vagy bárhova?
Sokak által a narratíva az, hogy vidéken a kocsi az mára by deafult. Annak a havi költsége mennyi?
Nekem van kocsim és ha tudnám is ma használni, akkor sem mennék vele egy métert sem átlag hétköznap, de még hétvégén se nagyon.

A legnagyobb problémám az lesz, hogy menni kell majd vele mindenképpen idefent, mert itt nem tudom tölteni az akksit a lakópark garázsában.
Nincs egy fia konnektor sem.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Kocsi nélkül a határvadász hogyan megy a határra vagy bárhova?
Nálunk busszal viszik őket. Vannak pontok, ahol megáll a busz. És ez a röszkei határtól azért messzebb van. Ma már kb. minden nagyobb cégnek van buszjárata. De ha nincs, akkor többen járnak egy kocsival -ez is bevált dolog.
Sokak által a narratíva az, hogy vidéken a kocsi az mára by deafult.
Én tudtam kerékpárral is járni mikor helyben dolgoztam. De mikor máshol, akkor oda is meg lehetett volna oldani, csak akkor volt megoldhatatlan, mikor 10 perc alatt kellett átérni egyik iskolából a másikba -de ez szerintem városban sem menne.
Annak a havi költsége mennyi?
Normális helyen van költségtérítés is. Nem teljesen fedezi, de kicsit hozzásegít.

De direkt vidéki nagyvárost vettem példának. Pl. Szegeden hova nem jutsz kerékpárral, vagy tömegközlekedéssel?

Sokak által a narratíva az, hogy vidéken a kocsi az mára by deafult. Annak a havi költsége mennyi?
Ez sokmindentől függ. Sok előnye van, ha van; de megoldható anélkül is. Szerintem alapvetően nem olyan magas a gépjármű költsége, hogy egy olcsó kisautót ne engedhessen meg magának az ember. Főleg ha azt nézzük, hogy mondjuk mennyivel kevesebb a lakhatás költsége pl. BP-hez képest és vannak munkák, ahol nincs, vagy nem olyan méretű az eltérés a fizetésben.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 094
33 170
113
Mint írtam Párizs-Marseille-Lyon.
Nem vidék. Város.
Ugye Ózd-on is olcsóbb az albi mint az V.ker-ben.

Szia.
A baj az hogy átlagfizu 2000-2500-3000 között mozog. A minimálbér 1560.
És maga az élet drága...Kajára úgy "füstölöd" el a 100e-okat hogy hihetetlen.
És még nem voltál sehol, nem vettél semmit...Albi+kaja bőven 1000e felett van havonta.
Ha meg takarékoskodni akarsz, vagy biztosítás, ilyesmi, nagyon meg kell rágni minden cent kiadást.
Franci bolt nem olcsóbb nálunk-de nem is drágább.Német olcsóbb.
Fizetéshez kell viszonyitani,nem átváltani.És a franc akar Lyonba lekni méregdrágán a sok arab között-jó nekem a nyugodt agéomerációs kisváros is fele annyiért 3x akkora lakásban.
Hol láttad ezt az UK-ban?
Mert én 2018-ban azt tapasztaltam, hogy amíg itthon egy kiló sertés hús 1200 Ft volt, ott kint - átszámítva - 5000 ft/kg. Nem is főztem gulyást!
Talán nem a serviz(autópálya benzinkút) boltjába kell vásárolni,hanem elmenni a Lidlbe(mert van ott is),Morisonsba-3 hete voltam Angliában,és jövő héten is ott leszek.Vendéglő detto_Ott fittizik az okoska a méregdrága serviz mekibe műkaját zabálva,2mérföldre meg ott a helyi kisvendéglő harmadáron rendes,minőségi kinálattal......
És? Itthon is vannak sokan, akik nem mérnökök és millió felett keresnek, nem ketten; egyedül. "Osztakkómivan?"

(Csak jószándékú javaslat, hogy célszerű vagy euróban, vagy forintban megadni, nem egyszer így-egyszer úgy; megtévesztő lehet első ránézésre.)
Nekem is van ilyen ismerősöm,nem is egy.Pl,ács,hidegburkoló,milkát megkeresik havonta.De ha teljes hónapot dolgoznák (ami nem szokásom,elég a 3 hét is),én is simán milka felett vagyok.De a magyar átlagmelós még a statisztika szerint sem keresi még a harmadát sem.(valóságban meg tán még a negyedét sem)
Nem lehet,és érdemes átszámolni.Egyrészt mert ott az árak is ejuróba vannak,másrészt meg mert változik az árfolyam.Én fizum ejuroban van,az forintban más összeg 380,vagy 405ft árfolyamnál.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Azt meg mán mégis hogyan gondolod?Ezt baxdki,MZP javasolota a kampányba!!!!Egy hithő vajdahivő ilyet mer mondani???????????????????????????????????????????? :eek:
:)
Mivaaan? Már itt is leírtam, hogy alapvetően mondott olyat, ami nem önmagában hülyeség, hanem a mikor, hol és miért része volt az; meg a vagy-vagy rendszer. Miért nem lehet alacsony a fogyasztás is és a fizetendő összeg is?
Másik része, hogy azelőtt is volt ilyen divatosan telikocsis dolog, mielőtt MZP egyáltalán képbe jött volna.
Sőt, már a Rémrendes családban is volt egy epizód erről:

De egyébként van egy csomó kritikám a NER-rel szemben, pl. a környezetvédelem, vagy vidékfejlesztés területén. De nem fogok ködös, irreális dolgokat elvárni, mint sokan, akár melyik oldalról. Amúgy nem vagyok "hithő vajdahvő", de ezt itt és most nincs sok kedvem kifejteni. De nem is értem, hogy honnan jött ez Neked?
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
Amikor rezsiszilárdnak semmi más dolga nem lenne, mint ezzel foglalkozni, de egy héttel a bejelentés után sem tudni, hogy mit akarnak bevezetni, amikor augusztustól akarták? Szerinted ez minek az indikátora? A "tervezünk és felkészülünknek"?

Gyakorlatilag az áramár szerkezetét, a hazai termelési árakat és semmit nem ismernek ezek a majmok a jelek szerint.
Mekkora naivnak kell lenned (ezen megint fel fogod szívni magad, pedig ez a helyzet) hogy azt hidd, hogy rezsibiztos urat meg lehet "gynusítani" bárminek is a felelősségével? Ő elmondja, amit leírnak neki. Egy napközis tanárról beszélünk...
Szerinted hogy lehet minél hosszabb időre elhúzni a Forint stabilizáló hatást. Hát úgy, hogy lebegtetik.
Persze, előbb utóbb kijönnek a részletszabályok is, de pontosan ugyan erről szól Navracsics folyamatos nyilatkozatai a semmiről. Azt kell súlykolni, hogy az Orbán kormány minden kompromisszumra képes az EUs pénzek beérkezéséért.
Ha ennyire ostoba emberek tőzsdéznek és játszanak pénzekkel, akik a négy alapműveletre nem képesek, akkor már értem miért olyan a világgazdaság, amilyen. Ennyi erővel egy majmot is a képernyő elé lehetne ültetni akkor.
Ezt @Ranger kollégával beszéld meg.
Védelmükre legyen mondva, egy deviza árfolyam megmozgatását nagyon sokféle hír mozgathatja, különböző ágazatokból.
Nekik nincs - és nem is lehet - mindenre rálátásuk.
Nem, sajnos nekik jobb, mert volt képük brutális miniszteri bérfejlesztésekre a megszorítások és adóemelések korszakában. Sajátos.

Nem, most engedték kintebb
Miért feltételezel mindenről a legrosszabbat?
Az orvosok esetén a hálapénz betiltása mivel járt?
Egy normálisan működő közigazgatási rendszerben meg kell legyen a fizetési "piramis". Ha ez nincs meg, akkor az a korrupció melegágya.
Úgy néz ki, hogy sokat fog mostanában tisztulni a rendszer, de ehhez az is kell hogy olyan fizetésük legyen a köztisztviselőknek, ami nem csak feleslegessé teszi a kockázat vállalást (lásd még: a kipattant és lebukott Fidesz közeli tótumfaktumok), de normális megélhetést is biztosít.
A miniszteri fizetés pontosan olyan dolog, mint a Falconnal BL döntőre járó Orbán.
Nem kell túlzásba esni, de ha egy miniszter fizetésén fogtechnikázunk, akkor megnézhetjük magunkat.
Megjegyzem: én azon sem voltam fennakadva, hogy Kóka folyamatosan helikopterezett. Viszont pl. a kamupártok finanszírozási sikkasztásai mérhetetlenül felb@sznak.

Érdemes elolvasni a múltkori cikket az Über nyomulásával kapcsolatban.
És akkor érdemes elgondolkodni azon hogy mi lett volna, ha alufinanszírozott minisztereken múlott volna az ügy.
 
M

molnibalage

Guest
Mivaaan? Már itt is leírtam, hogy alapvetően mondott olyat, ami nem önmagában hülyeség, hanem a mikor, hol és miért része volt az; meg a vagy-vagy rendszer. Miért nem lehet alacsony a fogyasztás is és a fizetendő összeg is?
Másik része, hogy azelőtt is volt ilyen divatosan telikocsis dolog, mielőtt MZP egyáltalán képbe jött volna.
Sőt, már a Rémrendes családban is volt egy epizód erről:

De egyébként van egy csomó kritikám a NER-rel szemben, pl. a környezetvédelem, vagy vidékfejlesztés területén. De nem fogok ködös, irreális dolgokat elvárni, mint sokan, akár melyik oldalról. Amúgy nem vagyok "hithő vajdahvő", de ezt itt és most nincs sok kedvem kifejteni. De nem is értem, hogy honnan jött ez Neked?
Értem, tehát irreális elvárásnak minősült az, hogy a "sportra" elkúrt pénzekből esetleg lehetett volna valódi rezsicsökkentés = még több szigetelés támogatás?
Ja igen, tudom, ez demagógia...
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Értem, tehát irreális elvárásnak minősült az, hogy a "sportra" elkúrt pénzekből esetleg lehetett volna valódi rezsicsökkentés = még több szigetelés támogatás?
Ja igen, tudom, ez demagógia...
Nem. Ez hülyeség és rosszindulatú belemagyarázás. Meg már kötekedés szint amit művelsz.
Leírom, hogy "A" te meg jössz, hogy miért nem "B" ... mert az A-ról van szó és nem a B-ről.
Nevetséges ahogy viselkedsz.

(A sporttémával, meg a szigetelés témával IS pont mellélőttél. De nem baj. :) )
 

Filter

Well-Known Member
2021. január 7.
2 593
14 618
113
Franci bolt nem olcsóbb nálunk-de nem is drágább.Német olcsóbb.
Miről beszélsz? o_O
Cerrefour akciós termékek a mai napon:
Sült sertés sonka szeletelve 20.31/Kg
Rosette felvágott 15.05/Kg
Szárazkolbász 14.09/Kg
Zacskós kenyér/tartós./ 2,8-3,2/Kg
Majonéz 2,64/Kg
Mortadella felvágott 9,90/kg
Cseresznye paradicsom 7,14/kg
Újkrumpli 2,43/Kg
Champignon gomba 10,00/kg
Kígyóuborka 0,99/darab
Görögdinye 1,82/kg
Borjúhús 12,89/Kg
Stb....
Nem drágább? Ez a városszéli hypermarket ár....Bent hozzácsaphatsz mindenhez 1-2 eurót.
Nemtudom hol vásárolsz itthon, de akkor eddig levettek rendesen, ha ebben az árban kaptad a dolgokat.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Miről beszélsz? o_O
Cerrefour akciós termékek a mai napon:
Sült sertés sonka szeletelve 20.31/Kg
Rosette felvágott 15.05/Kg
Szárazkolbász 14.09/Kg
Zacskós kenyér/tartós./ 2,8-3,2/Kg
Majonéz 2,64/Kg
Mortadella felvágott 9,90/kg
Cseresznye paradicsom 7,14/kg
Újkrumpli 2,43/Kg
Champignon gomba 10,00/kg
Kígyóuborka 0,99/darab
Görögdinye 1,82/kg
Borjúhús 12,89/Kg
Stb....
Nem drágább? Ez a városszéli hypermarket ár....Bent hozzácsaphatsz mindenhez 1-2 eurót.
Nemtudom hol vásárolsz itthon, de akkor eddig levettek rendesen, ha ebben az árban kaptad a dolgokat.
És a csirke??? Az hol marad? :D