A pénz világa

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 094
33 170
113
Amúgy nem egészen tudom, hogy ti mit esztek, de én nagyjából 10-15 ezer ftot költök egy hétre kettőnkre kajára, de ebben olyan úri huncutságok is benne vannak, mint az angol meg kolozsvári szalonna asszonypajti miatt, vagy éppen a nyuszipöri, mert miért ne?
Egyedül, amikor ilyen extrákra nem költöttem, mostani áron urizálva us 1000 Ft körül hoztam ki a napi kajám, ehhez képest itt 45-50 ezer ftokról beszélgetnek egyesek egy emberre.
Most akkor kiakasszalak?Én ha melózom,napi szinten vendéglőben kosztolok,németbe,hollandba,angolban,ahol éppen vagyok.Cég fizeti.
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
Nem lehet mindenki stróman gázszerelő, NER-es vállalkozó, focista....
Amiről te írsz, az max. a jéghegy csúcsa.
Ez viszont szégyen, és ez pedig Nyugat-Magyarország:
Bruttó 260-as fizetése a kezdő érettségizetteknek van az egészségügyi bértábla szerint. Főnővér jellemzően már csak főiskolával, sokéves tapasztalattal lesz valaki, az meg olyan 500e huf +.
 

Mike

Well-Known Member
2011. március 14.
784
2 008
93
Egyedül, amikor ilyen extrákra nem költöttem, mostani áron urizálva us 1000 Ft körül hoztam ki a napi kajám, ehhez képest itt 45-50 ezer ftokról beszélgetnek egyesek egy emberre.
1000Ft most ennyit ér: 2 adag Smack tésztaleves meg 2 liter ásványvíz. Egy darab olcsóbb mirelit pizza. Egy zacskó Sága Mini Kijev köret nélkül. 20dkg Pick párizsi + 0,5kg kenyér...
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Nem lehet mindenki stróman gázszerelő, NER-es vállalkozó, focista....
Amiről te írsz, az max. a jéghegy csúcsa.
Köszönjük Emese.
Az ismerős gépszerelő, termelő, villanyszerelő, sofőr így egyben, kvázi egy személyben. 6,30-tól 21-ig, vagy hosszabban. Sokat dolgozik, még ennek nagy része mellett tanult ki szakmát, visszaforgatott pl. gépekbe és nincsenek extraköltései. Szerintem még komolyabb pályázatot nem is adott be, nem NER-es, nem stróman. De biztos Te jobban tudod.
 

Mike

Well-Known Member
2011. március 14.
784
2 008
93
300.000 netóért villanyszerelőt ... Max olyat akire a láda cipelését se bíznám. Pláne Pesten.
Ők rábízzák... és jönnek az alkotások
120464903_1833808806762007_8891648962191347600_n.jpg
 
M

molnibalage

Guest
Amúgy nem egészen tudom, hogy ti mit esztek, de én nagyjából 10-15 ezer ftot költök egy hétre kettőnkre kajára, de ebben olyan úri huncutságok is benne vannak, mint az angol meg kolozsvári szalonna asszonypajti miatt, vagy éppen a nyuszipöri, mert miért ne?
Egyedül, amikor ilyen extrákra nem költöttem, mostani áron urizálva us 1000 Ft körül hoztam ki a napi kajám, ehhez képest itt 45-50 ezer ftokról beszélgetnek egyesek egy emberre.
Akkor ezek szerint nem kávézol, nem iszol bort, nem eszel édességet és minőségből is a hordó aljából választasz.
Ennyi. Így is lehet élni. Csak akkor döntsük már el, hogy akkor jólét van itten vagy sem.

Hát igen, amikor pofáncsap a realitás. Az állami propi igen sikeresen elhitette sokakkal, hogy itt az átlagmelós és nettós 400kl-kat visz haza, és ez alapján egyesekben szintén olyan tépképzetek vannak, hogy a műszaki / tervezési területen vagy akár a kivitelezésin röpködnek a millió Ft táji nettók...
 
  • Tetszik
Reactions: fulcrum11

Mike

Well-Known Member
2011. március 14.
784
2 008
93
Ezt gondolom most mentetted le valami álláskínáló oldalról.
Amiben nem voltam biztos, ott inkább egy magasabb értéket választottam.
 

Filter

Well-Known Member
2021. január 7.
2 593
14 618
113
Nem lehet mindenki stróman gázszerelő, NER-es vállalkozó, focista....
Amiről te írsz, az max. a jéghegy csúcsa.
Ez viszont szégyen, és ez pedig Nyugat-Magyarország:

Ugyan abban a kórházban az Osztályos főnővér bruttója annyi, mint szakápoló nettója :D
Ott van @Mike listáján a szakápoló...@ZRÍNYI linkjében meg az osztályos főnővér....
 
  • Tetszik
Reactions: phaidros

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 834
24 235
113
Most akkor kiakasszalak?Én ha melózom,napi szinten vendéglőben kosztolok,németbe,hollandba,angolban,ahol éppen vagyok.Cég fizeti.
Miért akasztanál ki? Amikor hivatásos világutazóként dolgoztam, kiküldetésen én is mindig étteremben ettem. Ha gondolod el tudom mondani a Csang kaj sheken vagy az Atatürkön hol vannak jó kajáldák, de amikor otthon voltam, és amióta prózaibb módon termelem a gdpt főzök magamra. Na jó, most már csak segéderő vagyok asszonka mellett. (Nem szeret zöldséget pucolni, és felvágni, húst vágni, filézni stb)
1000Ft most ennyit ér: 2 adag Smack tésztaleves meg 2 liter ásványvíz. Egy darab olcsóbb mirelit pizza. Egy zacskó Sága Mini Kijev köret nélkül. 20dkg Pick párizsi + 0,5kg kenyér...
Valahogy sejtettem, hogy valami ilyesmi.
A mai étkezéseim: reggeli nestquik gabona pehely, 650 Ftért vettem a dobozt, az egyszerűség kedvéért legyen 10 napra elég (inkább 2 hét) 65 Ft
Ebéd zöldbab főzelék fasírttal. A zöldbab kilója kb 650 Ft, kell hozzá még némi fűszer, liszt, só, víz, nagyon durván számolva 1000 ft. Ez nekem egyedül bőven elég 2 napra, szóval a fele fagyó későbbi fogyasztásra. Szóval ez 500 Ft.
Ha lusta vagyok, és most az voltam, 1 kg sertés darálthús 1700 Ft. Kenyérmorzsával mindennel együtt legyen 2000 ft a fasírt. Ebből olyan 10 deka fogyott el. 200 Ft.
Vacsi: egy jószelet kenyér angol szalonnával.
Kenyér: nos háklis vagyok a jó kenyérre, szóval 3 kgos parasztkenyeret veszek, ez 1800 Ft körül van
Egy jó szelet belőle kb az 1/20a. Ez testvérek között is 90 Ft.
Erre ment angol szalonna, 800 Ft 10 dkg. Ebből kb 1 dkg ment a kenyérre. Ez még 80 Ft
Akkor ez eddig: 935 Ft ha jól számolok.
Ehhez jött még 2x 1,8 l manhercz szikvíz, (egyszer nagyon régen ki kellett fizetni a szifonok letéti díját, de az ugye egyszeri költség volt) ha jól emlékszem darabja 100 Ftos díjjal. De lehet csak 80, ezt most nem tudom hírtelen. Számoljunk a nagyobbal.
1135 Ft.
És nem érzem úgy, hogy rosszul étkeztem...
 

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 834
24 235
113
Miért akasztanál ki? Amikor hivatásos világutazóként dolgoztam, kiküldetésen én is mindig étteremben ettem. Ha gondolod el tudom mondani a Csang kaj sheken vagy az Atatürkön hol vannak jó kajáldák, de amikor otthon voltam, és amióta prózaibb módon termelem a gdpt főzök magamra. Na jó, most már csak segéderő vagyok asszonka mellett. (Nem szeret zöldséget pucolni, és felvágni, húst vágni, filézni stb)

Valahogy sejtettem, hogy valami ilyesmi.
A mai étkezéseim: reggeli nestquik gabona pehely, 650 Ftért vettem a dobozt, az egyszerűség kedvéért legyen 10 napra elég (inkább 2 hét) 65 Ft
Ebéd zöldbab főzelék fasírttal. A zöldbab kilója kb 650 Ft, kell hozzá még némi fűszer, liszt, só, víz, nagyon durván számolva 1000 ft. Ez nekem egyedül bőven elég 2 napra, szóval a fele fagyó későbbi fogyasztásra. Szóval ez 500 Ft.
Ha lusta vagyok, és most az voltam, 1 kg sertés darálthús 1700 Ft. Kenyérmorzsával mindennel együtt legyen 2000 ft a fasírt. Ebből olyan 10 deka fogyott el. 200 Ft.
Vacsi: egy jószelet kenyér angol szalonnával.
Kenyér: nos háklis vagyok a jó kenyérre, szóval 3 kgos parasztkenyeret veszek, ez 1800 Ft körül van
Egy jó szelet belőle kb az 1/20a. Ez testvérek között is 90 Ft.
Erre ment angol szalonna, 800 Ft 10 dkg. Ebből kb 1 dkg ment a kenyérre. Ez még 80 Ft
Akkor ez eddig: 935 Ft ha jól számolok.
Ehhez jött még 2x 1,8 l manhercz szikvíz, (egyszer nagyon régen ki kellett fizetni a szifonok letéti díját, de az ugye egyszeri költség volt) ha jól emlékszem darabja 100 Ftos díjjal. De lehet csak 80, ezt most nem tudom hírtelen. Számoljunk a nagyobbal.
1135 Ft.
És nem érzem úgy, hogy rosszul étkeztem...
A tejet kihagytam, az 450 Ftos alföldi 3,6os volt. Abból mondjuk 2 dl. Szóval dobjunk hozzá még 90 Ftot.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby and hete
M

molnibalage

Guest
Amiben nem voltam biztos, ott inkább egy magasabb értéket választottam.
Majd 10 évvel ez előtti bérek ! Nálunk -BAZ megye ráadásul- a kezdő szerkezet szerelő nettó 260 000 ez ugye betanított munka !
Nah, hát ilyen az, amikor a valóság pofáncsap...
 
  • Vicces
Reactions: ogretankHU

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Ugyan abban a kórházban az Osztályos főnővér bruttója annyi, mint szakápoló nettója :D
Ott van @Mike listáján a szakápoló...@ZRÍNYI linkjében meg az osztályos főnővér....
Amúgy nem úgy kell értelmezni a "Felajánlott havi bruttó kereset (Ft) 260 000 - 0" Hogy 260 ezer felett?
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 834
24 235
113
Akkor ezek szerint nem kávézol, nem iszol bort, nem eszel édességet és minőségből is a hordó aljából választasz.
Ennyi. Így is lehet élni. Csak akkor döntsük már el, hogy akkor jólét van itten vagy sem.
De iszom bort, de eszem édességet, és minőségből a hordó tetejéről válogatok.
Csak mondjuk nem vagyok ahhoz is lusta, hogy besétáljak egy valódi henteshez, vagy mondjuk elmenjek a zöldségeshez. Így aztán nem is a sága sonka, meg a mittudoménmilyen vákumcsomagolt párizsi jelenti a húst, és nem a szottyadt spáros extradrága zöldség a zöldséget.
E van