A pénz világa

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Csengetett Mylord:
"Őméltósága:
Köszönöm. (szónokol) Figyeletek rám ! Férfiak és leányok ! Néhányan már hosszú ideje itt dolgoztok ! Úgy nézek rátok, mint a családomra, mint a gyermekeimre !
Hang a tömegből: Ó, igen ! Ezért kapunk csak zsebpénzt igazi bér helyett ! "
 

Mike

Well-Known Member
2011. március 14.
784
2 006
93
én kiteszek mindent én nem szégyelem nekem utánam nézhet bárki de ez az ordenáré siránkozás ez vérázító .hogy ebben az országban minden szar......nem Negan a lényeg hanem bárki
Értjük, neked kva jó, a többi pár milliónak meg kuss. Ez nem vérlázító...
 

deze75

Well-Known Member
2010. április 25.
1 101
3 065
113
Értjük, neked kva jó, a többi pár milliónak meg kuss. Ez nem vérlázító...
nem egyáltalán nem erről van szó....arról van szó ha nekem most pillanatnyilag jobb....( igen én is éltem 2000-ben napi 350 ft-ból) akkor nem csipogok HOGY ITT MINDIG MINDEN SZAR!!!!!! me lehetne 1.3 mist is keresni...ennyi a történet....nálam a srácok nettó 450-t keresnek.(építőipar)
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

Mike

Well-Known Member
2011. március 14.
784
2 006
93
nem egyáltalán nem erről van szó....arról van szó ha nekem most pillanatnyilag jobb....( igen én is éltem 2000-ben napi 350 ft-ból) akkor nem csipogok HOGY ITT MINDIG MINDEN SZAR!!!!!! me lehetne 1.3 mist is keresni...ennyi a történet....nálam a srácok nettó 450-t keresnek.(építőipar)
Szerintem sokan örülnének ha nem kellene erről beszélni, nem szar minden, sőt, bőven átlag feletti az életszínvonal/komfort. De a kritika nélküli társadalom baromi destruktív. Neked szerintem nem kell ecsetelni, milyen a jóvanazúgy mentalitás.
 
  • Tetszik
Reactions: molnibalage

deze75

Well-Known Member
2010. április 25.
1 101
3 065
113
Szerintem sokan örülnének ha nem kellene erről beszélni, nem szar minden, sőt, bőven átlag feletti az életszínvonal/komfort. De a kritika nélküli társadalom baromi destruktív. Neked szerintem nem kell ecsetelni, milyen a jóvanazúgy mentalitás.
teljesen igazad van...nem a TE gondolkodásodat kritizáltam.........azokét akiknek soha semmi nem jó....köszönöm ,hogy leírtad
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 094
33 168
113
Negan akkor volt kamion sofőr (alkalmazott) amikor én apósommal együtt dolgoztam...15 éve. :D :D :D ...... aki ma kamionozással nettó 1 misit keres tisztán annak cége van..(nem zavar egyáltalán akár 10 misit is kereshet).:):)..de ebben a szar MO-n akkor csak kap valamit!!! csak meg lehet élni vagy Ő is NER csicska?????????..ha kiteszi ,hogy Ő alkalmazott akkor és is ,hogy mennyi volt az osztalék......én kiteszek mindent én nem szégyelem nekem utánam nézhet bárki de ez az ordenáré siránkozás ez vérázító .hogy ebben az országban minden szar......nem Negan a lényeg hanem bárki
NER csicska az te vagy kisfiam,és nyalod a "csokit".Éppenséggel simán lehet ma nemzetközi kamionsofőrként 1misit keresni.Semmit nem tudsz,csak személyekedsz.Néz meg egy komolyabb sofőrállás kereső weblapot-egy sofőr sem keres állást,cégek hirdetnek.Másfél milka egy kamionos jogsi.Nincs elég sofőr.Jó sofőr még kevesebb.Komoly cég bizony megfizeti a sofőrt.Egy üres szerelvény 60-70milka.Szerinted mennyi a seggem alatt lévő érték,ha mondjuk tele van 500k/db értékű laptoppal?Egy raklap többet ér,mint a szerelvény.....33 raklap fér egy pótra.
Hozz ki egy ilyen szerelvényt a hamburgi Freihafenből,és vidd el Minszkbe.Intézd el hozzá a papirokat.Vámbiztositástól a CEMT engedélyig.Ez a szint nem senkiházi alkoholista Józsi szintje a TSz telepről az IFA-val.
 

deze75

Well-Known Member
2010. április 25.
1 101
3 065
113
NER csicska az te vagy kisfiam,és nyalod a "csokit".Éppenséggel simán lehet ma nemzetközi kamionsofőrként 1misit keresni.Semmit nem tudsz,csak személyekedsz.Néz meg egy komolyabb sofőrállás kereső weblapot-egy sofőr sem keres állást,cégek hirdetnek.Másfél milka egy kamionos jogsi.Nincs elég sofőr.Jó sofőr még kevesebb.Komoly cég bizony megfizeti a sofőrt.Egy üres szerelvény 60-70milka.Szerinted mennyi a seggem alatt lévő érték,ha mondjuk tele van 500k/db értékű laptoppal?Egy raklap többet ér,mint a szerelvény.....33 raklap fér egy pótra.
Hozz ki egy ilyen szerelvényt a hamburgi Freihafenből,és vidd el Minszkbe.Intézd el hozzá a papirokat.Vámbiztositástól a CEMT engedélyig.Ez a szint nem senkiházi alkoholista Józsi szintje a TSz telepről az IFA-val.

"Semmit nem tudsz,csak személyekedsz."...Ezt kb ,mintha Molni írta volna....kb 500 fórumozó hangosan felnevet....:p:p:p



"Éppenséggel simán lehet ma nemzetközi kamionsofőrként 1misit keresni"...Mutasd hang ember.hány év után nettóban.


"Szerinted mennyi a seggem alatt lévő érték,ha mondjuk tele van 500k/db értékű laptoppal?."..kit érdekel te az én rendeléseim cígeled.;););)....mert fizetek érte...

Hozz ki egy ilyen szerelvényt a hamburgi Freihafenből,és vidd el Minszkbe.Intézd el hozzá a papirokat.Vámbiztositástól a CEMT engedélyig".....még nem láttam volna azt ,hogy ehhez kellene ....mondjuk diploma...de vigyük lejjeb a szintet ...érettségi.


Te nem termelesz semmit te max vezetni tudsz..:p:p:pte parancsokat hajtasz végre ,mert különben kirúgnak a vérbe... anno ennyire futotta...Én nem a sofförrel tárgyalok....én a te fönököddel aki ilyenkor IS nyaral"


Örülök.hogy beismerted ,hogy egy alkalmazott vagy aki csak arra képes ,hogy uatasításokat hajtson végre.:D:D:D:D:D.....
...A pénzügyi dolgokat hagyd ránk....,hogy egy klasszikust idézzek...a te fizetési besorolásod ezt már nem teszi lehetővé ,hogy megértsd:p:p:p.....na szevassz ....Vezetés közbe ne irogass

Az a legnagyobb hibád...vagy inkább a korlátod ,hogy mindig másokat hibáztatsz ,mindig a másik a gyökér. nem annak örülsz ,hogy 1 mist keresel hanem azon keseregsz ,hogy nem az van ebben az országban amit te akarsz.............pfejjj
 
  • Tetszik
Reactions: cirqle and aquarell

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 094
33 168
113
A másik oldalról nézve:
Mi régen nyulaztunk, nem volt sok, csak olyan száz. A faluban vagy 4 helyen állt meg a teherautó és vették át, lemérték, rakták teheraitóra, fizették. Ma ha jól tudom nincs itthon átvétel, feldolgozó. Olyat hallottam, hogy Nyugat Magyarországról valaki viszi Csehországba. De kb. ugyan ez van a galambbal is, amire elvileg pár éve lett volna program, de nem hallottam eredményről. Mostanában felénk többen struccoznak, emuznak.
Juh szinte teljes mértékben élve megy ki Olaszországba, állítólag itthon nem kell. Pedig de, csak nem a selejtezett öreg, vagy a faggyús. (Bár ezeknek is megvan a kedvelője.) Ugyan ez van a marhával, csak az részben Törökországba megy élve.
Halat lehetne többet előállítani, valamiért mégsem fut fel.
Víziszárnyasokat a mindenféle kórság meg az osztrák négymancs és bajnai vágta taccsra.

Meg hát sokszor milyen minőségű húst lehet kapni?
Én nem is csodálom, hogy visszaszorult. Ámbár a régen se ettek minden nap húst.
Ezen asszony szokott kiakadni,de nagyon.Ott tartunk,hogy a ruszei Kauflandban jobb minőségű,többféle és olcsóbb húst kapsz,mint itthon.Kecskeméti menő csárdában felszolgált birkapörkölt sehol nincs egy balkáni törökparkoló konyhájához képest.A berendezés meg éppen hogy csak alulról karcolja egy jobb német autohof szintjét.Nem menő helyét,hanem egy kamionparkolóét.
Sok itt az üres,beképzelt nagyképűség,és kevés a tartalom,mire igazábol büszkének lehet lenni.
Meg lehet ezen sértődni.Az a legkönnyebb.Tenni,hogy az üres nagyképüség helyére jogos büszkeség kerülhessen,no az már nehezebb.
 
  • Tetszik
Reactions: phaidros

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 994
19 289
113
Amúgy nem egészen tudom, hogy ti mit esztek, de én nagyjából 10-15 ezer ftot költök egy hétre kettőnkre kajára, de ebben olyan úri huncutságok is benne vannak, mint az angol meg kolozsvári szalonna asszonypajti miatt, vagy éppen a nyuszipöri, mert miért ne?
Egyedül, amikor ilyen extrákra nem költöttem, mostani áron urizálva us 1000 Ft körül hoztam ki a napi kajám, ehhez képest itt 45-50 ezer ftokról beszélgetnek egyesek egy emberre.
Majd ha asszony elkezd ketózni, megtudod!
 
  • Hűha
Reactions: Kim Philby

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 094
33 168
113
"Semmit nem tudsz,csak személyekedsz."...Ezt kb ,mintha Molni írta volna....kb 500 fórumozó hangosan felnevet....:p:p:p



"Éppenséggel simán lehet ma nemzetközi kamionsofőrként 1misit keresni"...Mutasd hang ember.hány év után nettóban.


"Szerinted mennyi a seggem alatt lévő érték,ha mondjuk tele van 500k/db értékű laptoppal?."..kit érdekel te az én rendeléseim cígeled.;););)....mert fizetek érte...

Hozz ki egy ilyen szerelvényt a hamburgi Freihafenből,és vidd el Minszkbe.Intézd el hozzá a papirokat.Vámbiztositástól a CEMT engedélyig".....még nem láttam volna azt ,hogy ehhez kellene ....mondjuk diploma...de vigyük lejjeb a szintet ...érettségi.


Te nem termelesz semmit te max vezetni tudsz..:p:p:pte parancsokat hajtasz végre ,mert különben kirúgnak a vérbe... anno ennyire futotta...Én nem a sofförrel tárgyalok....én a te fönököddel aki ilyenkor IS nyaral"


Örülök.hogy beismerted ,hogy egy alkalmazott vagy aki csak arra képes ,hogy uatasításokat hajtson végre.:D:D:D:D:D.....
...A pénzügyi dolgokat hagyd ránk....,hogy egy klasszikust idézzek...a te fizetési besorolásod ezt már nem teszi lehetővé ,hogy megértsd:p:p:p.....na szevassz ....Vezetés közbe ne irogass

Az a legnagyobb hibád...vagy inkább a korlátod ,hogy mindig másokat hibáztatsz ,mindig a másik a gyökér. nem annak örülsz ,hogy 1 mist keresel hanem azon keseregsz ,hogy nem az van ebben az országban amit te akarsz.............pfejjj
Igen,egy nagyon szép példája vagy arra,amiért itt tart ez az ország.Amiért szégyenkezni kell.
 
  • Tetszik
Reactions: alali77

deze75

Well-Known Member
2010. április 25.
1 101
3 065
113
Igen,egy nagyon szép példája vagy arra,amiért itt tart ez az ország.Amiért szégyenkezni kell.
ezt furcsa hallani egy sofförtől...aki vezet...én befizetem az adót ,én alkalmazottakat fizetek, én házakat építek..én termelek ....te szolgáltatsz (ami ugyan úgy fontos)...de én vagyok aki R-ben halad ...oké......Én több 100 kommentedet tudom idézni ahol szapulod az embereket ahol minden ganénak elmondod azokat az embereket aki egy kicsit is sikeresek ...aki sikeres ebben az országban az szerinted mind NER csicska...és én vagyok a hibás???? :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: .....Ha a gyűlülködésed helyet azon eszelnél ,hogy hogyan keress 2 mist már rég előrébb lennél....de sajnos erre kevés esély......
 

Ettore Fieramosca

Well-Known Member
2021. március 9.
1 029
2 918
113
Jólvan, te vagy a negyvenhetedik CEO a fórumon. De látom az nem világos, hogy más cég, más fizetés.
Bocs, de nem gondolom hogy mi különlegesen jók lennénk, azért gondoltam hogy ennyi a fizu mert azért tőlünk is el el mennek. Bár akik jönnek általában nevetségesen alacsony bért mondanak. CEO meg a rossebb… bár van román holland ukrán kolléga is, akkor már tényleg multik vagyunk
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 994
19 289
113
közben a piacozás ha meg nem is halt, erősen visszaszorult.
16:40-kor a piacra érve nem volt csak egy üzlet nyitva. A piac 18 óráig van nyitva. Hát így nem nehéz visszaszorulnia.
Amúgy a csarnok 6-kor nyit, 8 előtt még nincs üzlet nyitva, amikor még bejártam dolgozni, akkor akartam reggel piacolni.
 

Mike

Well-Known Member
2011. március 14.
784
2 006
93
Bocs, de nem gondolom hogy mi különlegesen jók lennénk, azért gondoltam hogy ennyi a fizu mert azért tőlünk is el el mennek.
Sajnos a jelek szerint csak ott fizetnek jobban, ahol hiány van. Csak kétféle sztorit hallani, vagy nagyon jól fizetnek, vagy marhára alul. Valószínű az utóbbi van többségben.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 094
33 168
113
ezt furcsa hallani egy sofförtől...aki vezet...én befizetem az adót ,én alkalmazottakat fizetek, én házakat építek..én termelek ....te szolgáltatsz (ami ugyan úgy fontos)...de én vagyok aki R-ben halad ...oké......Én több 100 kommentedet tudom idézni ahol szapulod az embereket ahol minden ganénak elmondod azokat az embereket aki egy kicsit is sikeresek ...aki sikeres ebben az országban az szerinted mind NER csicska...és én vagyok a hibás???? :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: .....Ha a gyűlülködésed helyet azon eszelnél ,hogy hogyan keress 2 mist már rég előrébb lennél....de sajnos erre kevés esély......
Mi furcsa?Hogy nálunk a gazdag emberek döntő többsége simán köztörvényes tolvaj?Sajnos ez nem furcsa,de szégyen.Vagy az furcsa,hogy nem tűrőm,hogy lenéz,mert dolgozom?Ha munkával keresi valaki a vagyonát,az nem nézi le azt,ki dolgozik.Olyat az tesz,ki nem becsületes munkával jutott hozzá.
És tévedés ne essék,senkitől nem sajnálom az akármekkora vagyonát,ki becsülettel megdolgozott érte.
 
  • Tetszik
Reactions: alali77

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 094
33 168
113
Sajnos a jelek szerint csak ott fizetnek jobban, ahol hiány van. Csak kétféle sztorit hallani, vagy nagyon jól fizetnek, vagy marhára alul. Valószínű az utóbbi van többségben.
Erre szoktam irni,hogy nincs itt semmiféle jobb meg baloldal.Két keményen neokon maffiacsoportosulás van.A hatalmi bázisnak jólét van,benfenteseknek habzsidőzsi-melósnak,kisembernek meg vadkapitalizmus.Keményen piaci alapon megy a bérezés.Munkavállaló jogok csak a közalkalmazotti szférában vannak,piacon nincsenek.
Én csak a fejemet vakarom gyakran,hogy itt milyen béreket irnak a fórumon.Megkérdezem az ismerőseim-és mást mondanak.Meg nem stimmelnek a dolgok.500 egy kezdő villanyszerelő,milka felé egy haladó?Akkor miért megy ki németbe dolgozni lassan minden valamire való szerelő 2000,2500 euroért dolgozni?Lezárja a házát,és kiköltözik bérlakásba.Nekem ez nem gömbölyű.
 

deze75

Well-Known Member
2010. április 25.
1 101
3 065
113
Mi furcsa?Hogy nálunk a gazdag emberek döntő többsége simán köztörvényes tolvaj?......"persze csak te nem....szánalmas vádaskodó vagy

Sajnos ez nem furcsa,de szégyen.Vagy az furcsa,hogy nem tűrőm,hogy lenéz,mert dolgozom?....47 éves vagyok....30 éve dolgozom....te nézel le engem mert nem maradtam alkalmazott ,mert mertem azt kockáztatni amit te sose,mert mertem üzletelni ,mert mertem alkudni ,mert mertem jó minőséget adni...Én voltam alkalmazott de te sose voltál vállalkozó....PFEJJj
Ha munkával keresi valaki a vagyonát,az nem nézi le azt,ki dolgozik....Sose néztem le aki dolgozik ,mert az alkalmazottaim miatt is tartok itt....megint a vádaskodás azokkal szemben akik jobban keresnek ,mint te

Olyat az tesz,ki nem becsületes munkával jutott hozzá.......Vádaskodás...csak az megy

És tévedés ne essék,senkitől nem sajnálom az akármekkora vagyonát,ki becsülettel megdolgozott érte......de de te egy rohadt írígy ember vagy azokra akik egy kicsit is bátrabbak,okosabbak,vállakozóbbak voltak ,mint te.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Én csak a fejemet vakarom gyakran,hogy itt milyen béreket irnak a fórumon.Megkérdezem az ismerőseim-és mást mondanak.Meg nem stimmelnek a dolgok.500 egy kezdő villanyszerelő,milka felé egy haladó?Akkor miért megy ki németbe dolgozni lassan minden valamire való szerelő 2000,2500 euroért dolgozni?Lezárja a házát,és kiköltözik bérlakásba.Nekem ez nem gömbölyű.
Akkor írjunk konkrétakat.
Én meg azt látom, hogy mifelénk*:
anyáméknak a villanyszerelő a konyhából a szomszédos kamrába, kb. 6 órás munkával 60 ezret kért anyagköltség nélkül egy sima vezetékcserére.
Tetőfedéssel is foglalkozó ember 3 segéddel, egy nap alatt 3 sorgarázs lindabos tetőcserére kb. 1 millió.
Azt látom, hogy itt bivalybasznád után hárommal a testvéreméknek villanyszerelő cége van és helyi szinten normálisan kell megfizetni azt a szerelőt, aki képes önálló munkavégzésre, ha jól emlékszem olyan 400 körül (igaz, nem millió fele, de ez más vidék). Plusz ugye még tud maszekba menni.
Szobafestő megkeres 220 nettót önkormányzatnál (tudjuk, hogy általában mennyire "hajtós"), mellette megy maszekolni, de csak helyben.
Napszámos felszorozva 190.000-290.000 (havi 20 nappal számolva). ** Egy normális napszámoshoz már a gazdának kell igazodnia.


*Nagyon-nagyon elmaradott béreknél és úgy általában lemaradott vidék.
**És itt jegyzem meg, hogy szerintem egy csomó munka, ami nem szakmunka, az tulajdonképen napszámos munka, még lehet, hogy árúterítőé is.

Ha 2000 euróért kimegy és itt háza van, ott meg lakik ahol tud, akár többedmagával bérletben, hááát. Szomszéd elmondása alapján majd ennyit keres egyik munkahelyén pedig "csak" pakolni kell és nem szakmunka.

Én azt látom, hogy aki akar, aki utána megy, aki képzi magát és igényes a munkájára, és esetleg még 8 óránál is kicsivel többet tud vagy akar vállalni, az meg tud itthon élni, kényelmesen. Aki meg azon van, hogy legyen meg a 8 óra, utána xboxozzon, netezzen, kocsmázzon, mittudom én, csak ne kelljen se gondolkodni, se dolgozni, se képeznie magát; az kevésbé keres jól.